Online cestovné poistenie vám ušetrí čas aj peniaze

Pred letom sa netrápte s cestovným poistením. Môžete ho uzatvoriť ako poslednú vec pred odchodom na dovolenku. V princípe až v čase, keď zabuchnete za sebou dvere bytu. A dokonca vám to ušetrí ako čas, tak aj peniaze. Využiť online cestové poistenie znamená zbaviť sa stresu aj nákladov.

Spočítať
ceny

Netreba chodiť do poisťovne

V minulosti bolo potrebné myslieť na to, že pred odchodom na dovolenku si potrebujete vyhradiť tak pol dňa na návštevu poisťovne. Nie, že by vybavenie cestovného poistenia trvalo tak dlho, ale spočítajte si cestu do pobočky, čakanie v rade, pretože v dovolenkovej sezóne chce poistenie každý. Samotný podpis zmluvy a cesta domov. Na čo ste potrebovali v minulosti pár hodín, dnes vybavíte za pár minút. Pomocou počítača alebo aj mobilu. Prakticky každá poisťovňa už umožňuje uzatvoriť aj uhradiť cestovné poistenie do pár minút. Je to jedno z najjednoduchšie uzatvoriteľných poistení, nakoľko vždy zadáte krajinu, vek, dĺžku pobytu, vyberiete si pripoistenia a objednáte. Naozaj ide o pár minútovú záležitosť. Online si môžete uzatvoriť cestovné poistenie nielen pre seba, ale pre celú rodinu naraz.

Zaplatíte menej

Ani pre samotné poisťovne nie je najvýhodnejšie, ak si cestovné poistenie prídete uzatvoriť na pobočku. Pretože obvykle ide o nárazovú záležitosť, pracovníci sú preťažení a niektoré poistenia, ako napríklad životné, sa cez internet príliš riešiť nedajú. Takže kamenné pobočky sa omnoho radšej venujú inej činnosti a motiváciou prečo uzatvoriť poistenie cez internet je obvykle cena, alebo výhodná ponuka. Je bežnou praxou, že pri uzatvorení cez internet vám dá poisťovňa napríklad zľavu 10 a viac percent. Alebo poskytne niektoré z pripoistení, ako napríklad poistenie batožiny, či čakania na let k balíčku ako bonus zdarma. Niekedy bývajú aj vyššie krytia. Ušetríte tak nemálo peňazí a navyše všetko máte v rovnakej kvalite akoby ste poistenie uzatvorili na pobočke.

Výhodou je využiť niektorý z porovnávačov poistení. Pretože tie umožňujú rovnako uzatvoriť cestovné poistenie online a za najvýhodnejšiu cenu na trhu. Takže si tak porovnáte čo potrebujete a výhodne kúpite. Bez času stráveného surfovaním, či nebodaj návštevami poisťovní. Takéto kalkulačky vám obvykle umožnia porovnať si nielen krátkodobé, ale aj celoročné poistenia, ktoré dokážete uzatvoriť tiež online.

Výhodnejšia platba

Pri uzatváraní poistenia online je nemalým bonusom aj možnosť okamžite za poistenie zaplatiť. Nemáte tak výhodnejšiu len cenu, ale aj samotnú platbu. Treba totiž povedať, že mnoho pobočiek vám neumožní platbu priamo na pobočke napríklad kartou. A tak budete musieť ísť na poštu alebo do banky, kde za takúto transakciu určite zaplatíte. Prípadne prídete domov a platbu uhradíte cez internetbanking. Takže aj tak budete musieť využívať počítač a možno toľko, čo vám zaberie úhrada poistenia by vám možno zabral celý proces objednávky aj zaplatenia poistenia online.

Rýchlo a jednoducho

Uzatvoriť poistenie môžete prakticky naozaj tesne pred odletom, ale na území Slovenska. Je možnosť uzatvoriť si cestovné poistenie už aj v cudzine, ale v tomto prípade sa spúšťa akási ochranná lehota 72 hodín, po ktorých poistenie začne platiť. To je z toho dôvodu, aby sa poisťovne vyhli situácii, keď si napríklad turisti uzatvoria cestovné poistenie až pri vzniku poistnej udalosti.

Podmienkou platnosti je však aj pripísanie platby na účet poisťovne. Preto je pri cestovnom poistení výhodné platiť kartou, ktorá zmluvu prakticky okamžite aktivuje. Pretože ak si aj cestovné poistenie uzatvoríte a nebude zaplatené, do momentu pripísania platby nebude platiť. Určite na túto dôležitú podmienku nezabudnite.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením