Pred letom sa netrápte s cestovným poistením. Môžete ho uzatvoriť ako poslednú vec pred odchodom na dovolenku. V princípe až v čase, keď zabuchnete za sebou dvere bytu. A dokonca vám to ušetrí ako čas, tak aj peniaze. Využiť online cestové poistenie znamená zbaviť sa stresu aj nákladov.

Netreba chodiť do poisťovne

V minulosti bolo potrebné myslieť na to, že pred odchodom na dovolenku si potrebujete vyhradiť tak pol dňa na návštevu poisťovne. Nie, že by vybavenie cestovného poistenia trvalo tak dlho, ale spočítajte si cestu do pobočky, čakanie v rade, pretože v dovolenkovej sezóne chce poistenie každý. Plus samotný podpis zmluvy a cesta domov. Na čo ste potrebovali v minulosti pár hodín, dnes vybavíte za pár minút. Pomocou počítača alebo aj mobilu. Ide o jedno z najjednoduchšie uzatvoriteľných poistení, nakoľko vždy zadáte krajinu, vek, dĺžku pobytu, vyberiete si pripoistenia a objednáte. Naozaj ide o pár minútovú záležitosť. Online si môžete uzatvoriť cestovné poistenie nielen pre seba, ale pre celú rodinu naraz.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Zaplatíte menej

Ani pre samotné poisťovne nie je najvýhodnejšie, ak si cestovné poistenie prídete uzatvoriť na pobočku.Kamenné pobočky sa omnoho radšej venujú inej činnosti a motiváciou prečo uzatvoriť poistenie cez internet je obvykle cena, alebo výhodná ponuka. Je bežnou praxou, že pri uzatvorení cez internet vám dá poisťovňa napríklad zľavu 10 a viac percent. Alebo poskytne niektoré z pripoistení, ako napríklad poistenie batožiny, či čakania na let k balíčku ako bonus zdarma. Niekedy bývajú aj vyššie krytia. Ušetríte tak nemálo peňazí a navyše všetko máte v rovnakej kvalite akoby ste poistenie uzatvorili na pobočke.

Riešením je využiť niektorý z porovnávačov, ktoré umožňujú rovnako uzatvoriť cestovné poistenie online a za najvýhodnejšiu cenu na trhu. Takže si tak porovnáte čo potrebujete a výhodne kúpite.Takéto kalkulačky vám obvykle umožnia porovnať si nielen krátkodobé, ale aj celoročné poistenia, ktoré dokážete uzatvoriť tiež online.

Výhodnejšia platba

Pri uzatváraní poistenia online je nemalým bonusom aj možnosť okamžite za poistenie zaplatiť. Nemáte tak výhodnejšiu len cenu, ale aj samotnú platbu. Treba totiž povedať, že mnoho pobočiek vám neumožní platbu priamo na pobočke napríklad kartou. A tak budete musieť ísť na poštu alebo do banky, kde za takúto transakciu určite zaplatíte. Prípadne prídete domov a platbu uhradíte cez internetbanking. Presvedčte sa sami, že proces uzatvorenia cestovného poistenia online je jednoduchý kliknutím na nižšie uvedený oranžový button.

V súvislosti s cestovaním, je rozumné pokryť všetky riziká, ktoré sa vám môžu pritrafiť. Myslite preto na cestovné poistenie, vďaka ktorému budete pripravení na všetky nepredvídateľné udalosti vrátane lekárskeho ošetrenia či straty batožiny. Cestujte s väčším pocitom bezpečia vďaka uzatvorenému cestovnému poisteniu.


Rýchlo a jednoducho

Uzatvoriť poistenie môžete prakticky naozaj tesne pred odletom, ale na území Slovenska. Je možnosť uzatvoriť si cestovné poistenie už aj v cudzine, ale v tomto prípade sa spúšťa akási ochranná lehota 72 hodín, po ktorých poistenie začne platiť. To je z toho dôvodu, aby sa poisťovne vyhli situácii, keď si napríklad turisti uzatvoria cestovné poistenie až pri vzniku poistnej udalosti.

Podmienkou platnosti je však aj pripísanie platby na účet poisťovne. Preto je pri cestovnom poistení výhodné platiť kartou, ktorá zmluvu prakticky okamžite aktivuje. Pretože ak si aj cestovné poistenie uzatvoríte a nebude zaplatené, do momentu pripísania platby nebude platiť. Určite na túto dôležitú podmienku nezabudnite.


Uzavrite si cestovné poistenie do zahraničia

  • Poskytnutie finančnej istoty pre nečakané prípady


  • Krytie nákladov spojených s neodkladnou liečbou choroby či úrazu


  • Za pár centov na deň