Cestovné poistenie na lyže

Doteraz sme pomohli ušetriť viac ako 193 000 klientom. Porovnajte si aj vy cestovné poistenie na lyžovačku a uzatvorte poistku cez internet.

Cestovné poistenie na lyže

Cestovné poistenie na lyže nie je zo zákona povinné. Hory sú však nevyspytateľné a stať sa môže čokoľvek. Pri nehode v zahraničí zaplatíte bez cestovného poistenia na lyže stovky až tisíce eur. 

cestovné poistenie na lyžeNepodceňujte výber cestovného poistenia na lyže. Každá poisťovňa ponúka iné benefity. Vyberte si tie, ktoré vám vyhovujú najviac. 

Užite si hory naplno

Poistenie do hôr je nevyhnutnou výbavou každého lyžiara.  Ak nechcete platiť veľa peňazí za úraz, ktorý sa vám stane na lyžovačke, určite si pribaľte cestovné poistenie.


Balíček poistenia

Ak sa chystáte na rekreačnú lyžovačku, postačí vám obyčajné cestovné poistenie bez príplatkov. Pod rekreačným sa rozumie také lyžovanie, ktoré prebieha na vyznačených trasách, je opatrné a bezpečné

Niektoré poisťovne poskytujú špeciálne poistenie určené výhradne na zimné športy, ako sú lyžovanie, snowtubing, boby, sane či snowboarding. Do tejto kategórie spadá aj bežkovanie, pri ktorom však k vážnejším úrazom dochádza len zriedka. 

Poistenie rizikových športov

Akonáhle plánujete skúsiť freestyle mimo vyznačenej trasy či zjazdovky, budete potrebovať poistenie rizikových športov. To sa vzťahuje na skialpinizmus, freeride, boby, sane či jazdu na snežnom skútri

Nie každá poisťovňa takýto druh poistenia poskytuje. Overte si to predtým, než vyrazíte na dovolenku do hôr. 

U nás môžete za príplatok získať aj poistenie k rizikovým športom ako rozšírenie klasického cestovného poistenia. 

Čo pokrýva cestovné poistenie na lyže?

Cestovné poistenie na lyže pokrýva nasledujúce situácie, udalosti a položky:

 • náklady na zásah horskej služby,
 • poistenie lyžiarskej výbavy,
 • úrazové poistenie,
 • náklady za škodu spôsobenú na svahu (na to budete potrebovať príplatok za poistenie zodpovednosti).

Lyžovačka v zahraničí

Pred cestou do Álp, Ánd alebo iných svetových hôr a veľhôr si nezabudnite zabezpečiť účinnú ochranu. Takou je cestovné poistenie na lyže. 

Cestovné poistenie na lyže vám v zahraničí zabezpečí:

 • preplatenie hospitalizácie v nákladných zahraničných nemocniciach
 • preplatenie vysokých nákladov spojených s privolaním záchrannej služby,
 • náhradu škody pri odcudzenej lyžiarskej výbave,
 • vyplatenie výdavkov v prípade zdravotného úrazu.

Čítajte náš blog a zistite viac

 • 24. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  PZP: Ako funguje pripoistenie v prípade zrážky so zverou?

  Stret so zverou je nepríjemná udalosť, ktorej sa v mnohých prípadoch nedá vyhnúť. Riziko sa zvyšuje najmä s príchodom zimných mesiacov, ale to neznamená, že srnka alebo zajac nemôžu skočiť do cesty aj počas jari alebo leta. Slovenské poisťovne poskytujú vodičom pripoistenie na zrážku so zverou, ktoré prináša viaceré výhody. Aké sú to výhody a koľko takáto služba stojí?

 • biele auto na ceste
  16. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako zmeniť poisťovňu PZP?

  Uzavretie PZP je síce povinné, ale v prípade, že vám nevyhovuje cena poistného alebo nie ste spokojný s riešením škodovej udalosti poisťovňou, na zmenu poisťovne máte, samozrejme, právo. Tento krok však nemôžete urobiť kedykoľvek. Pri prechode do inej poisťovne musíte dodržať určité pravidlá a predovšetkým termíny. Aké? To vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

 • ridicI
  05. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Na dovolenku služobným autom: Na čo si dať pozor?

  Možnosť využívať služobné auto na súkromné účely patrí dnes rozhodne medzi najobľúbenejšie benefity poskytovaných zamestnancom. Ak vám ju zamestnávateľ ponúkol, rátajte s tým, že s touto výhodou sa spája aj prebratie čiastočnej zodpovednosti za firemné vozidlo. Dá sa táto zodpovednosť nejakým spôsobom poistiť? A akým spôsobom môžete riešiť menej bežné situácie, ako sú napríklad dovolenky?

 • žena jazdiaca na čiernej elektrokolobežke
  30. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  PZP pre elektrokolobežky: Povinné poistenie (pravdepodobne) už od januára 2024

  E-kolobežky a e-bicykle zažívajú ozajstný boom. Ich počet na cestách neustále rastie. Stále častejšie sa preto hovorí o potrebe PZP pre tieto prostriedky. Aj na Slovensku sa pripravuje novela zákona o PZP, podľa ktorého sa bude povinné zákonné poistenie vzťahovať na elektrokolobežky a segwaye spĺňajúce určité parametre. Zákon by mal začať platiť od 1. januára 2024.

 • zimne-pneumatiky
  27. októbra 2023|Martina Pisarčíková
  Povinné zimné pneumatiky od 15. novembra do 31. marca

  Povinnosť prezuť vozidlo na zimné pneumatiky v Slovenskej republike ukladá zákon a trvá od 15. novembra do 31. marca. Platí to najmä v prípade, ak je na vozovke súvislá vrstva snehu, ľadu alebo námrazy.

 • Plácnutie rukou ako znak dohody pri kúpe auta z druhej ruky
  25. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako kúpiť ojazdené auto? Postup krok za krokom

  Nový automobil stráca v prvom roku až tretinu svojej hodnoty. Z finančného hľadiska môže byť preto výhodnejšie kúpiť si ojazdené auto. Aj staršie autá totiž dokážu poskytnúť dostatočne kvalitný úžitok, musíte si však vybrať správne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak kupujete auto z druhej ruky?

 • cestovni-pojisteni-usa
  21. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do USA: Čo vybaviť pred cestou?

  Severná Amerika, predovšetkým Spojené štáty americké, je snom mnohých cestovateľov. Táto krajina je plná nádherných miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Keď zoženiete lacnú letenku, čo v dnešnej dobe nie je problém, cestovateľský sen sa rýchlo môže stať skutočnosťou. Viete však, na čo by ste pred cestou určite nemali zabudnúť?

 • Žena trhá papier - zmluvu
  19. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Výpoveď poistnej zmluvy: Ako na to?

  Stalo sa vám, že ste uzatvorili poistenie, a po čase ste zistili, že nie je výhodné? Neplaťte za niečo, čo vám nevyhovuje. V nasledujúcich riadkoch sme pre vás pripravili návod, ako napísať výpoveď poistnej zmluvy. Prezradíme vám aj zákonné dôvody, ktoré vás oprávňujú tento krok urobiť a podrobnejšie sa zastavíme pri výpovedi PZP.

 • padajúci dážď a turistka
  15. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Vyhnite sa obdobiu dažďov: Kedy a kam necestovať?

  Dovolenka v exotike je lákavá. Zatiaľ čo u nás vládne upršaná jeseň či zasnežená zima, v exotických krajinách si môžeme užiť horúce slnečné lúče. Aj v prevažne slnečných krajinách sa však striedajú obdobia sucha a dažďov. India, Thajsko, Bali, Zanzibar a iné, viete, v ktorých mesiacoch by ste do týchto krajín nemali cestovať?

 • zaparkovaná auta
  08. októbra 2023|Martina Pisarčíková
  Ako meniť havarijnú poistku v závislosti od veku vozidla

  Havarijné poistenie síce nie je zo zákona povinné, no majiteľom nových vozidiel dokáže v mnohom pomôcť. Kryje škody na ich zdraví a majetku, čím efektívne chráni ich peňaženky. Podľa mnohých odborníkov sa oplatí aspoň do veku 10 rokov, no v niektorých prípadoch ho môžete mať aj dlhšie. Ako meniť havarijné poistenie v závislosti od veku vozidla a na čo všetko pri tom myslieť?