Cestovné poistenie na lyže

Doteraz sme pomohli ušetriť viac ako 193 000 klientom. Porovnajte si aj vy cestovné poistenie na lyžovačku a uzatvorte poistku cez internet.

Cestovné poistenie na lyže

Cestovné poistenie na lyže nie je zo zákona povinné. Hory sú však nevyspytateľné a stať sa môže čokoľvek. Pri nehode v zahraničí zaplatíte bez cestovného poistenia na lyže stovky až tisíce eur. 

cestovné poistenie na lyžeNepodceňujte výber cestovného poistenia na lyže. Každá poisťovňa ponúka iné benefity. Vyberte si tie, ktoré vám vyhovujú najviac. 

Užite si hory naplno

Poistenie do hôr je nevyhnutnou výbavou každého lyžiara.  Ak nechcete platiť veľa peňazí za úraz, ktorý sa vám stane na lyžovačke, určite si pribaľte cestovné poistenie.


Balíček poistenia

Ak sa chystáte na rekreačnú lyžovačku, postačí vám obyčajné cestovné poistenie bez príplatkov. Pod rekreačným sa rozumie také lyžovanie, ktoré prebieha na vyznačených trasách, je opatrné a bezpečné

Niektoré poisťovne poskytujú špeciálne poistenie určené výhradne na zimné športy, ako sú lyžovanie, snowtubing, boby, sane či snowboarding. Do tejto kategórie spadá aj bežkovanie, pri ktorom však k vážnejším úrazom dochádza len zriedka. 

Poistenie rizikových športov

Akonáhle plánujete skúsiť freestyle mimo vyznačenej trasy či zjazdovky, budete potrebovať poistenie rizikových športov. To sa vzťahuje na skialpinizmus, freeride, boby, sane či jazdu na snežnom skútri

Nie každá poisťovňa takýto druh poistenia poskytuje. Overte si to predtým, než vyrazíte na dovolenku do hôr. 

U nás môžete za príplatok získať aj poistenie k rizikovým športom ako rozšírenie klasického cestovného poistenia. 

Čo pokrýva cestovné poistenie na lyže?

Cestovné poistenie na lyže pokrýva nasledujúce situácie, udalosti a položky:

 • náklady na zásah horskej služby,
 • poistenie lyžiarskej výbavy,
 • úrazové poistenie,
 • náklady za škodu spôsobenú na svahu (na to budete potrebovať príplatok za poistenie zodpovednosti).

Lyžovačka v zahraničí

Pred cestou do Álp, Ánd alebo iných svetových hôr a veľhôr si nezabudnite zabezpečiť účinnú ochranu. Takou je cestovné poistenie na lyže. 

Cestovné poistenie na lyže vám v zahraničí zabezpečí:

 • preplatenie hospitalizácie v nákladných zahraničných nemocniciach
 • preplatenie vysokých nákladov spojených s privolaním záchrannej služby,
 • náhradu škody pri odcudzenej lyžiarskej výbave,
 • vyplatenie výdavkov v prípade zdravotného úrazu.

Čítajte náš blog a zistite viac

 • kam_na_dovolenku_
  29. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam ísť tento rok na dovolenku? Toto sú najobľúbenejšie destinácie Slovákov

  Leto sa nezadržateľne blíži a vy premýšľate, kam by ste tento rok vyrazili? Pozreli sme sa na to, ktoré krajiny boli medzi Slovákmi minulý rok najobľúbenejšie. Možno inšpirujeme aj vás. Oddýchnite si v obľúbených destináciách, naberte nové sily a užite si trochu slnka. Samozrejme, to všetko s kvalitným cestovným poistením, ktoré vám bude kryť chrbát pre prípad nehody, ochorenia či inej neočakávanej udalosti. 

 • dopravni-nehoda-trojuhelnik
  25. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Sezónne havarijné poistenie: Kedy sa oplatí?

  Okrem povinného zmluvného poistenia je dobré uzavrieť aj havarijné poistenie vozidla. To vás chráni v prípade poistnej udalosti a pokrýva škody na vašom vozidle. Zaujíma vás, či je možné uzavrieť aj sezónne alebo krátkodobé havarijné poistenie vozidla? V článku sa dozviete, aké máte možnosti a čo je pre vás najvýhodnejšie. 

 • dovolená a brigáda v letních dnech
  21. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Letná brigáda v zahraničí: Nezabudnite na poistenie

  Blíži sa leto a s ním aj čas veľmi obľúbených študentských brigád. Patríte študentom, ktorí plánujú vybrať sa za prácou do zahraničia? V tom prípade si určite nezabudnite uzatvoriť kvalitné cestovné poistenie. Pomôžeme vám zorientovať sa v ponukách poisťovní a upozorníme, na čo by ste si pri uzatváraní poistenia mali dávať pozor.

 • obsah autolekárničky
  17. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Lekárnička do auta: Čo musí obsahovať?

  V princípe každá autolekárnička, ktorú si kúpite, musí obsahovať predpísaný obsah. Avšak pre samotného motoristu je dôležité vedieť, na čo sa môže v prípade zranenia na cestách spoľahnúť, pretože autolekárničku nie je nutné používať len pri nehodách, ale napríklad aj pri pošmyknutiach na chodníku, pri uštipnutí hmyzom, rezných ranách, skrátka pri akýchkoľvek zraneniach, ktoré sa môžu pri cestovaní autom a na výletoch prihodiť.

 • Nehoda bez STK vás môže vyjsť draho. Ako vybaviť technickú kontrolu rýchlo a jednoducho?

  Každé vozidlo pohybujúce sa po cestách Slovenskej republiky musí mať dve základné náležitosti. Tou prvou je  povinné zmluvné poistenie  a druhou platná technická kontrola. V prípade, že vám jedna alebo obe chýbajú, vozidlo nemôžete na cestách používať. Aj napriek tomu sa stáva, že niektorí vodiči STK jednoducho nemajú.

 • dopravná nehoda
  07. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako postupovať pri nehode auta v zahraničí?

  Dovolenková sezóna sa pomaly blíži a veľa dovolenkárov staví na cestovanie autom. Je pohodlné, bezpečné a v mnohých prípadoch oveľa komfortnejšie ako autobus alebo vlak. Vlastná doprava má síce množstvo výhod, no netreba zabúdať ani na zopár negatív. K tým sa radí napríklad dopravná nehoda. Ako ju vyriešiť, ak sa vám stane v zahraničí?

 • let-letadlem
  31. marca 2023|Lívia Ovcarčíková
  Zmena mena na letenke: Ako postupovať?

  Ak potrebujete zmeniť meno na letenke, môže to byť celkom zložité. Niektoré letecké spoločnosti vám takúto zmenu neumožnia vôbec. Iné vám ju síce dovolia, ale draho za ňu zaplatíte. Zmena mena je totiž oveľa zložitejší proces ako samotná kúpa letenky.

 • povinna-vybava-motorka
  28. marca 2023|Daniel Výcha
  Povinná výbava pre motocykle

  Rovnako ako autu, ani motocyklu nesmie chýbať povinná výbava. Jej zloženie sa, samozrejme, líši. Základ predstavujú doklady, prilba a platné povinné zmluvné poistenie. Plánujete si kúpiť alebo už máte malú či veľkú motorku? V tom prípade myslite na niekoľko pravidiel, ktoré je nutné dodržať. Všetky sme ich pre vás spísali.

 • Rakúske hory.
  27. marca 2023|Lívia Ovcarčíková
  Povinná výbava na dovolenku do Rakúska

  Chystáte sa na dovolenku do Rakúska? Ak cestujete vlastným autom, preverte si, či v ňom máte všetko z povinnej výbavy. Povinná výbava auta v Rakúsku sa totiž od tej slovenskej mierne odlišuje. Ako? To vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch. Spolu s ďalšími pravidlami, ktoré musíte dodržiavať, aby vaša dovolenka v Rakúsku bola bezproblémová. 

 • Chorvatsko-dalnice
  22. marca 2023|Daniel Výcha
  Aké sú diaľničné poplatky v Chorvátsku

  Pri ceste do Chorvátska treba počítať s tým, že klasickú diaľničnú známku ako u nás alebo v Rakúsku si nekúpite. V Chorvátskej republike sa mýto, čiže diaľničný poplatok, platí podľa dĺžky použitého úseku diaľnice a typu vozidla. Môžete však ušetriť niekoľkými spôsobmi.