Na čo máte nárok pri oneskorenom lete?

28. apríl

Postrachom všetkých cestujúcich je meškajúci alebo zrušený let. Čakanie na oneskorený let môže byť' unavujúce, zdĺhavé a dokáže poriadne vytočiť, ak prípadne nestihnete prestup na ďalší spoj. Letecké spoločnosti vás často nechajú na pospas osudu. Vedeli ste, že za spomínané nepríjemnosti môžete požiadať o odškodné? Prečítajte si za akých podmienok a na čo máte nárok pri oneskorenom alebo zrušenom lete.

Čítať celé...


Tipy na najlepšie aplikácie do auta v zahraničí

20. apríl

Cestovanie bolo v minulosti náročné. Okrem klasických papierových máp sme so sebou museli často brať aj slovníky a iných nepraktických pomocníkov. Dnes nám na všetko stačí jeden smartfón. Do toho môžeme stiahnuť desiatky rôznych aplikácií. Aké sú tie najlepšie auto aplikácie, ktoré by vám rozhodne nemali chýbať?

Čítať celé...


Koronavírus: Čo by ste mali vedieť pred cestou do zahraničia?

19. apríl

Koronavírus zmenil fungovanie v takmer všetkých sférach života. Medzi najzásadnejšie oblasti, ktoré ovplyvnil, patrí nepochybne aj cestovanie. Ak sa teda chystáte do zahraničia, mali by ste rátať so značnými obmedzeniami.

Čítať celé...


Za čo dostanete najvyššiu pokutu?

12. apríl

Priestupkov, ktorých sa na cestách môžete dopustiť, je naozaj veľa. Policajti vás môžu zastaviť z rôznych dôvodov. Najjednoduchším spôsobom, ako sa pokutám vyhnúť je dodržiavať pravidlá cestnej premávky, ak nechcete platiť pokuty, ktoré môžu dosiahnuť výšku až 1000 eur a viac. Koľko vám zaúčtujú za prekročenie rýchlosti alebo jazdu na červenú? S akými sumami musíte pri prehreškoch počítať?

Čítať celé...


5 tipov, ako ušetriť pri cestovaní

6. apríl

Užívať si cestovanie za menej peňazí je snom viacerých z nás. Najmä v prípade, ak ide o zahraničné destinácie. Chcete objavovať svet lacnejšie aj vy? Pripravili sme pre vás niekoľko zaručených tipov, ako na to.

Čítať celé...


Ako bezpečne prepravovať psa v aute?

29. marec

Prevoz psa v aute nie je tak jednoduchý, ako vyzerá. Zviera je nevyspytateľné. Nikdy neviete, čo ho môže vyľakať alebo vyrušiť. Na prepravu by ste sa mali vždy dobre pripraviť. Nezabudnite ani na naštudovanie základných informácií, ktoré sa s touto témou spájajú. Ako teda správne cestovať so psom?

Čítať celé...


Netradičné destinácie na Slovensku

22. marec

Slovensko je krajina plná krásnych pamiatok a zaujímavých miest. Na svoje si prídu dospelí aj deti. Premýšľate, že by ste si tento rok namiesto exotických krajín vybrali slovenskú prírodu? V tom prípade nezabudnite na tieto netradičné destinácie.

Čítať celé...


Sezónne havarijné poistenie: Kedy sa oplatí?

16. marec

Okrem povinného zmluvného poistenia je dobré uzavrieť aj havarijné poistenie vozidla. To vás chráni v prípade poistnej udalosti a pokrýva škody na vašom vozidle. Zaujíma vás, či je možné uzavrieť aj sezónne alebo krátkodobé havarijné poistenie vozidla? V článku sa dozviete, aké máte možnosti a čo je pre vás najvýhodnejšie.

Čítať celé...


Ako postupovať pri prepise vozidla?

10. marec

Pri prepise vozidla je možné postupovať dvoma spôsobmi. Prepis je sám o sebe úkon, pri ktorom dochádza k zmene majiteľa už jazdeného vozidla. V tomto prípade sa rozlišuje, či k prepisu auta dochádza v rámci jedného okresu, a teda ostávajú štátne poznávacie značky, alebo sa vozidlo prepisuje na majiteľa mimo okresu. Prečítajte si, ako na prepis auta a aké poplatky čakať.

Čítať celé...


Novinky v evidencii vozidiel: Nový formát značiek a EČV viazané na vozidlo

6. marec

Minulý týždeň schválil parlament novelu zákona o cestnej premávke. Ten prináša zmeny v oblasti evidenčných čísel vozidiel, konkrétne celoslovenské evidenčné čísla bez označenia okresu a tiež prenositeľnosť značky.

Čítať celé...


Ako vyzerá cestovanie v dobe Covidu?

2. marec

Ako vyzerá cestovanie počas pandémie koronavírusu? Odpoveď je jednoduchá. Vyzerá značne zložito. Ak však vaša dobrodružná povaha vyhráva nad obavami a chcete cestovať, aj v týchto časoch je to možné.

Čítať celé...


Ako správne nastaviť poistné limity?

23. február

Hoci poistenie vozidla rieši každý vodič, limity poistného plnenia môžu byť pre mnohých tvrdým orieškom. Pýtate sa, čo sú poistné limity a aká by mala byť ich výška? V tomto článku sa dozviete, ako ich nastaviť správne, aby vás chránili dostatočne v akejkoľvek situácii, ktorá môže nastať.

Čítať celé...


Ako rýchlo si viete vybaviť cestovný pas?

15. február

Ak cestujete mimo Európsku úniu, na cestu budete potrebovať cestovný pas. Viete, kde vybaviť pas, ako dlho to bude trvať a koľko tento cestovný doklad bude stáť? Na všetky tieto otázky nájdete odpovede v nasledujúcom článku.

Čítať celé...


Aké sú výhody a nevýhody celoročných pneumatík?

10. február

Prezúvanie auta nie je príliš obľúbenou činnosťou väčšiny vodičov. Niektorí si zimné a letné pneumatiky vedia vymeniť sami. Iní si musia priplatiť a využiť služby autoservisu. Mnohí preto premýšľajú nad tým, že by vyskúšali celoročné pneumatiky. Aké sú ich výhody a nevýhody?

Čítať celé...


Prečo uzavrieť ročné cestovné poistenie?

4. február

Ak cestujete do zahraničia - či už služobne alebo na dovolenku - mali by ste myslieť aj na uzatvorenie cestovného poistenia. Vedeli ste, že existuje možnosť uzavrieť aj ročné cestovné poistenie? V akých prípadoch sa vám toto poistenie oplatí?

Čítať celé...


Kam na túru aj v zime?

25. január

Zimná turistika má nepochybne svoje osobité čaro. Rozmýšľate o túre v zime, ale neviete, kam sa vybrať? Pripravili sme pre vás niekoľko tipov na tie najkrajšie túry v zime. Nemusíme pritom ani chodiť ďaleko. Zostaneme doma, na Slovensku.

Čítať celé...


Dovolenka v zime počas Covidu-19? Môžete ísť aj za hranice Slovenska

21. január

Táto zimná sezóna je v dôsledku zložitej situácie s ochorením Covid-19 veľmi špecifická aj v oblasti cestovania. Jednou z možností je samozrejme zostať doma na Slovensku. Ak vás to však láka za teplom, vycestovať za exotikou sa stále dá. Musíte však rátať s určitými obmedzeniami.

Čítať celé...


AXA sa mení na UNIQA: Spolu budeme silnejší

13. január

Prevzatie spoločnosti AXA predstavuje jednu z najväčších akvizícií spoločnosti UNIQA počas celej jej existencie. Spojením dvoch stabilných spoločností si UNIQA upevnila svoje miesto na trhu a stala sa jedným z najsilnejších poisťovateľov v strednej a východnej Európe.

Čítať celé...


Zelená karta bude biela: Čo prinesie zmena?

11. január

Ani veľmi nepôjde o to, že vám vaša zelená karta časom vybledne alebo vám ju niekto „vybieli“… Ide o zmenu farby zelenej karty na bielu, respektíve bielo-čiernu. Tento medzinárodný doklad o PZP vášho vozidla síce nemení farby ako monokel pod okom pästiara, ale predsa opäť dôjde k zmene. Poisťovne na Slovensku donedávna k PZP vydávali karty dve: bielu ako doklad o PZP platný v našej krajine a medzinárodnú, zelenú. Od októbra 2019 nám aj doma stačila už len zelená karta, od júla 2020 je zase všetko inak a ešte sa to zmení. Čítajte, čo potrebujete vedieť o zelenej a bielej karte.

Čítať celé...


Šrotovné na auto: Ako funguje a koľko dostanete?

4. január

Finančný príspevok na šrotovné sa v minulosti už niekoľkokrát objavil. Bol pomerne populárny, pretože pri kúpe nového auta ste mohli výrazne ušetriť. Kým v minulosti bola jeho dôvodom ekonomická kríza, tentokrát ide skôr o tú klimatickú. Ako celý proces šrotovania funguje a o koľko eur si môžete prilepšiť?

Čítať celé...