Ako cestovať lietadlom? Príprava na prvý let

31. máj

Prvý let lietadlom je pre každého nepochybne mimoriadne veľkým zážitkom. Patríte aj vy medzi tých, ktorí doposiaľ nikam neleteli? Práve pre vás sme pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu s prípravou.

Čítať celé...


Toto sú najdrahšie autá na trhu: Viete koľko stoja?

26. máj

Na trhu sa stretneme s viacerými autami. Niektoré sú vhodné na bežné používanie, iné zas na to úžitkové. Následne je tu ešte jedna kategória luxusných áut, ktorá je charakteristická viacerými faktormi. Tým najvýraznejším je vysoká cena. Viete, aké autá sa zaraďujú k tým najdrahším na trhu?

Čítať celé...


Ako postupovať pri nehode v zahraničí?

20. máj

Dovolenková sezóna sa pomaly blíži a veľká väčšina dovolenkárov staví na cestovanie autom. Je pohodlné a bezpečné. V mnohých prípadoch oveľa komfortnejšie ako autobus alebo vlak. Vlastná doprava má síce množstvo výhod, no netreba zabúdať ani na zopár negatív. K tým sa radí napríklad dopravná nehoda. Ako ju vyriešiť za hranicami, v inej krajine?

Čítať celé...


Ako by mala vyzerať kúpno-predajná zmluva + vzor

11. máj

Kúpno-predajná zmluva je pre vás dôležitým dokumentom, ak sa chystáte predať alebo kúpiť auto. Kúpno-predajná zmluva chráni predávajúceho aj kupujúceho pri uskutočnení zmeny vlastníka auta. Aké sú náležitosti, ktoré by mala kúpno-predajná zmluva na auto obsahovať? Čo by v nej určite nemalo chýbať?

Čítať celé...


Kam ísť tento rok na dovolenku? Najlepšie destinácie pre Slovákov

3. máj

Leto sa nezadržateľne blíži a vy premýšľate, kam by ste tento rok vyrazili? Nepríjemná situácia, ktorá nás drží doma, sa pomaly upokojuje a umožňuje vyjsť aspoň kúsok za hranice. Oddýchnite si v obľúbených destináciách, naberte nové sily a užite si trochu slnka.

Čítať celé...


Na čo máte nárok pri oneskorenom lete?

28. apríl

Postrachom všetkých cestujúcich je meškajúci alebo zrušený let. Čakanie na oneskorený let môže byť' unavujúce, zdĺhavé a dokáže poriadne vytočiť, ak prípadne nestihnete prestup na ďalší spoj. Letecké spoločnosti vás často nechajú na pospas osudu. Vedeli ste, že za spomínané nepríjemnosti môžete požiadať o odškodné? Prečítajte si za akých podmienok a na čo máte nárok pri oneskorenom alebo zrušenom lete.

Čítať celé...


Tipy na najlepšie aplikácie do auta v zahraničí

20. apríl

Cestovanie bolo v minulosti náročné. Okrem klasických papierových máp sme so sebou museli často brať aj slovníky a iných nepraktických pomocníkov. Dnes nám na všetko stačí jeden smartfón. Do toho môžeme stiahnuť desiatky rôznych aplikácií. Aké sú tie najlepšie auto aplikácie, ktoré by vám rozhodne nemali chýbať?

Čítať celé...


Koronavírus: Čo by ste mali vedieť pred cestou do zahraničia?

19. apríl

Koronavírus zmenil fungovanie v takmer všetkých sférach života. Medzi najzásadnejšie oblasti, ktoré ovplyvnil, patrí nepochybne aj cestovanie. Ak sa teda chystáte do zahraničia, mali by ste rátať so značnými obmedzeniami.

Čítať celé...


Za čo dostanete najvyššiu pokutu?

12. apríl

Priestupkov, ktorých sa na cestách môžete dopustiť, je naozaj veľa. Policajti vás môžu zastaviť z rôznych dôvodov. Najjednoduchším spôsobom, ako sa pokutám vyhnúť je dodržiavať pravidlá cestnej premávky, ak nechcete platiť pokuty, ktoré môžu dosiahnuť výšku až 1000 eur a viac. Koľko vám zaúčtujú za prekročenie rýchlosti alebo jazdu na červenú? S akými sumami musíte pri prehreškoch počítať?

Čítať celé...


5 tipov, ako ušetriť pri cestovaní

6. apríl

Užívať si cestovanie za menej peňazí je snom viacerých z nás. Najmä v prípade, ak ide o zahraničné destinácie. Chcete objavovať svet lacnejšie aj vy? Pripravili sme pre vás niekoľko zaručených tipov, ako na to.

Čítať celé...


Ako bezpečne prepravovať psa v aute?

29. marec

Prevoz psa v aute nie je tak jednoduchý, ako vyzerá. Zviera je nevyspytateľné. Nikdy neviete, čo ho môže vyľakať alebo vyrušiť. Na prepravu by ste sa mali vždy dobre pripraviť. Nezabudnite ani na naštudovanie základných informácií, ktoré sa s touto témou spájajú. Ako teda správne cestovať so psom?

Čítať celé...


Netradičné destinácie na Slovensku

22. marec

Slovensko je krajina plná krásnych pamiatok a zaujímavých miest. Na svoje si prídu dospelí aj deti. Premýšľate, že by ste si tento rok namiesto exotických krajín vybrali slovenskú prírodu? V tom prípade nezabudnite na tieto netradičné destinácie.

Čítať celé...


Sezónne havarijné poistenie: Kedy sa oplatí?

16. marec

Okrem povinného zmluvného poistenia je dobré uzavrieť aj havarijné poistenie vozidla. To vás chráni v prípade poistnej udalosti a pokrýva škody na vašom vozidle. Zaujíma vás, či je možné uzavrieť aj sezónne alebo krátkodobé havarijné poistenie vozidla? V článku sa dozviete, aké máte možnosti a čo je pre vás najvýhodnejšie.

Čítať celé...


Ako postupovať pri prepise vozidla?

10. marec

Pri prepise vozidla je možné postupovať dvoma spôsobmi. Prepis je sám o sebe úkon, pri ktorom dochádza k zmene majiteľa už jazdeného vozidla. V tomto prípade sa rozlišuje, či k prepisu auta dochádza v rámci jedného okresu, a teda ostávajú štátne poznávacie značky, alebo sa vozidlo prepisuje na majiteľa mimo okresu. Prečítajte si, ako na prepis auta a aké poplatky čakať.

Čítať celé...


Novinky v evidencii vozidiel: Nový formát značiek a EČV viazané na vozidlo

6. marec

Minulý týždeň schválil parlament novelu zákona o cestnej premávke. Ten prináša zmeny v oblasti evidenčných čísel vozidiel, konkrétne celoslovenské evidenčné čísla bez označenia okresu a tiež prenositeľnosť značky.

Čítať celé...


Ako vyzerá cestovanie v dobe Covidu?

2. marec

Ako vyzerá cestovanie počas pandémie koronavírusu? Odpoveď je jednoduchá. Vyzerá značne zložito. Ak však vaša dobrodružná povaha vyhráva nad obavami a chcete cestovať, aj v týchto časoch je to možné.

Čítať celé...


Ako správne nastaviť poistné limity?

23. február

Hoci poistenie vozidla rieši každý vodič, limity poistného plnenia môžu byť pre mnohých tvrdým orieškom. Pýtate sa, čo sú poistné limity a aká by mala byť ich výška? V tomto článku sa dozviete, ako ich nastaviť správne, aby vás chránili dostatočne v akejkoľvek situácii, ktorá môže nastať.

Čítať celé...


Ako rýchlo si viete vybaviť cestovný pas?

15. február

Ak cestujete mimo Európsku úniu, na cestu budete potrebovať cestovný pas. Viete, kde vybaviť pas, ako dlho to bude trvať a koľko tento cestovný doklad bude stáť? Na všetky tieto otázky nájdete odpovede v nasledujúcom článku.

Čítať celé...


Aké sú výhody a nevýhody celoročných pneumatík?

10. február

Prezúvanie auta nie je príliš obľúbenou činnosťou väčšiny vodičov. Niektorí si zimné a letné pneumatiky vedia vymeniť sami. Iní si musia priplatiť a využiť služby autoservisu. Mnohí preto premýšľajú nad tým, že by vyskúšali celoročné pneumatiky. Aké sú ich výhody a nevýhody?

Čítať celé...


Prečo uzavrieť ročné cestovné poistenie?

4. február

Ak cestujete do zahraničia - či už služobne alebo na dovolenku - mali by ste myslieť aj na uzatvorenie cestovného poistenia. Vedeli ste, že existuje možnosť uzavrieť aj ročné cestovné poistenie? V akých prípadoch sa vám toto poistenie oplatí?

Čítať celé...