Veľké porovnanie: Povinné zmluvné poistenie auta

19. september

Máte nové auto a nemáte prehľad o tom, aké povinnosti na vás čakajú? S tým, ako získate nové vozidlo, sa spája aj povinnosť uzatvorenia povinného zmluvného poistenia. V rámci poistenia vozidla je nutné siahnuť po jednej poisťovacej spoločnosti. Ak máte zmätok v informáciách, ktoré ponúkajú jednotlivé poisťovne, vnesieme vám o čosi viac svetla do tejto problematiky.

Čítať celé...


Veľké porovnanie: Životné poistenie vo vybraných poisťovniach

16. september

Životné poistenie sa všeobecne považuje za jedno z najdôležitejších poistení. V prípade vážnejšieho úrazu s následkami alebo smrti môže znamenať rozdiel medzi tým, či vaša rodina ostane bez príjmu alebo vďaka poisteniu budete mať z čoho žiť. Pripravili sme preto pre vás prehľad ponúk životného poistenia na slovenskom trhu.

Čítať celé...


Chystáte sa na túru? Nezabudnite na poistenie do hôr

13. september

Poznáme to asi všetci: „Veď to budú len ľahké prechádzky, žiadna extrémna turistika.” Toto je len jeden z argumentov, ktorými sa snažíme presvedčiť seba alebo svoje okolie, že poistenie do hôr nepotrebujeme. Ak sa práve chystáte na turistiku a zvažujete, či sa oplatí ho uzavrieť, tento článok vám odpovie na všetky dôležité otázky.

Čítať celé...


Poistenie storna letenky: Viete, ako na to?

9. september

Tešíte sa na vytúžený oddych v zahraničnej destinácii, letenky máte zakúpené, no zakrátko príde studená sprcha. Náhle ochoriete, prídete o prácu alebo v krajine, ktorú chcete navštíviť, vypuklo nebezpečenstvo. Ak nechcete prísť o všetky peniaze, myslite na poistenie storna letenky. Ako to funguje?

Čítať celé...


Rozmýšľate nad výpoveďou PZP? Poradíme vám, ako na to

4. september

Povinné zmluvné poistenie je základnou výbavou každého majiteľa motorového vozidla. Výber PZP však nie je jednoduchý, preto sa môže stať, že si nevyberiete správne. Neplaťte zbytočne za poistenie, s ktorým nie ste spokojní. Poistenie môžete kedykoľvek vypovedať a zmeniť. V článku vám poradíme, ako na výpoveď PZP krok za krokom.

Čítať celé...


Destinácia Egypt: Ako si vybrať cestovné poistenie?

1. september

Túžite po teple, vyvaľovaní sa na pláži a sladkom ničnerobení? Ak áno, tak dovolenka vám tieto predstavy pomôže pretaviť do reality. Medzi Slovákmi sú mimoriadne obľúbené výlety práve do Egypta. Prezradíme vám, ako postupovať pri cestovnom poistení a na čo všetko by ste mali myslieť predtým, ako túto krajinu navštívite.

Čítať celé...


Zrušenie poistenia domu alebo bytu: Ako na to?

31. august

Uzatvoriť poistenie nehnuteľnosti je v dnešnej dobe pomerne jednoduché. Na webe vyplníte formulár a o chvíľu už máte telefonát od poisťovacieho agenta, aby ste doriešili detaily. Ak ale chcete vypovedať zmluvu, pre poisťovňu to znamená stratu platiaceho klienta, preto s aktivitou z jej strany nerátajte. Ako teda postupovať pri rušení poistenia domu či bytu?

Čítať celé...


Ako jednoducho zrušiť úrazové poistenie?

30. august

Veľa ľudí si myslí, že vďaka úrazovému poisteniu majú výhodne pokrytú širokú škálu poistných udalostí. V dnešnej dobe je však tento produkt pre väčšinu ľudí zbytočný. Z tohto dôvodu možno budete chcieť vaše úrazové poistenie zrušiť. V článku vám vysvetlíme, ako postupovať, aby ste výpoveď poistnej zmluvy zvládli rýchlo a jednoducho.

Čítať celé...


Ako rozpoznať výhodné poistenie domácnosti?

23. august

Poistenie domácnosti sa vzťahuje na hnuteľný majetok. Ide o majetok, ktorý je vo vnútri nehnuteľností, prípadne pri nej. Ako si vybrať vhodné poistenie a na aké skutočnosti by ste mali myslieť pri jeho uzatváraní?

Čítať celé...


Veľké porovnanie životného poistenia v roku 2021

21. august

Podľa štatistík poisťovní nastupuje na Slovensku zodpovednosť súvisiaca so zabezpečením blízkych okolo 30. roku života. Zvyčajne teda až v čase zakladania rodín, partnerstiev a narodenia prvého dieťaťa. Zabezpečenie blízkych v prípade smrti je jedno z najdôležitejších životných rozhodnutí a je viac než žiadúce, aby k nemu došlo včas. Otázky života a smrti sú maximálne vážne a dôležité, napriek tomu sa stále význam a dôležitosť životného poistenia ak nie podceňuje, tak určite nedoceňuje. Výber konkrétneho typu a variantu životného poistenia pre konkrétneho človeka je expertná činnosť. Životné poistenie nemusí pokrývať len následky smrti.

Čítať celé...


Vysoké Tatry: Aké poistenie zvoliť pri výlete do hôr?

20. august

Kto by nemiloval naše slovenské hory? Ak ste sa aj vy rozhodli tento rok vybrať na túru a navštíviť Vysoké Tatry alebo iné vysokohorské miesto na Slovensku, nezabudnite na poistenie do hôr. Dáme vám niekoľko praktických tipov, na čo všetko by ste pri tomto type poistenia mali myslieť.

Čítať celé...


Poistenie majetku vám zaručí spoľahlivú ochranu

19. august

Škody, ktoré nastanú po búrke či iných nešťastiach, nemusíte hradiť len z vlastného vrecka. Ak si chcete zabezpečiť spoľahlivú ochranu, myslite na poistenie majetku. Náhradu škôd vám v takom prípade zabezpečí vaša poisťovňa.

Čítať celé...


Poistenie hypotéky alebo životná poistka? Vieme, čo sa oplatí

17. august

Ak za poistenie hypotéky pokladáme poistenie schopnosti splácať úver, nepochybne sa oplatí vždy. Rovnako aj životné poistenie, ktoré by mal mať logicky každý, kto chce zodpovedne zabezpečiť najmä svojich blízkych pre prípad fatálnych rizík. Medzi poistenie schopnosti splácať hypotéku a životné poistenie by sme nemali dávať vylučovaciu spojku „alebo“. Oba poistné produkty sa totiž vzájomne nevylučujú. Ak máte jeden, neznamená to, že nemôžete mať druhý, a naopak. Ak však máte kvalitnú životnú poistku, poistenie schopnosti splácať hypotekárny úver prakticky nepotrebujete.

Čítať celé...


Krátkodobé vs. dlhodobé úrazové poistenie: Poznáte rozdiely?

16. august

Pomôžeme si športovým príkladom: poznáte rozdiel medzi rýchlostnou a horskou cyklistikou? Obe sú to cyklistické disciplíny, a to je v podstate všetko, čo majú spoločné. Paralela s krátkodobým a dlhodobým poistením nie je úplne lapidárna, ale ak dĺžku tratí zameníme za poistné obdobia, máme akú-takú predstavu. Pri úrazovom poistení je dĺžka platnosti jeden z dôležitých rozlišujúcich faktorov. Pozrime sa, prečo je to tak.

Čítať celé...


Veľké porovnanie: Ponuky poistenia domácnosti

15. august

Výber kvalitného poistenia domácnosti je dôležitý krok. Bohužiaľ, o tom, že ste si zvolili nesprávny produkt, sa pravdepodobne dozviete, až keď bude neskoro. Každá väčšia poisťovňa na Slovensku ponúka poistenie domácnosti. Vyberte si najvýhodnejšie poistenie pre vašu domácnosť vďaka prehľadnému porovnaniu ponúk, ktoré sme pre vás pripravili.

Čítať celé...


Chcete výhodné poistenie nehnuteľnosti? Buďte ostražití

14. august

Poistenie majetku sa delí na dva základné druhy poistenia. Ide o poistenie nehnuteľnosti a poistenie domácnosti. Každý majiteľ nehnuteľnosti, čiže domu, bytu, nebytového priestoru či inej stavby, musí myslieť na komplikácie, ktoré sa s takýmto vlastníctvom spájajú.

Čítať celé...


Kedy uzavrieť poistenie zodpovednosti zamestnanca za škodu?

13. august

Ak zamestnanec počas výkonu svojej práce spôsobí škodu, najčastejšie sa jej náhrada rieši odobratím niekoľkých platov. Zamestnávateľ má právo zobrať si až štvornásobok priemerného mesačného zárobku. Chcete sa podobnej situácii vyhnúť? Riešením je poistenie zodpovednosti zamestnanca za škodu.

Čítať celé...


Veľké porovnanie: Ako na poistenie bytu?

12. august

Prišiel čas na poistenie vášho bytu a nechcete urobiť chybu pri nastavovaní zmluvy? V tom prípade máte otvorený správny článok. V porovnaní ponúk slovenských poisťovní vám ukážeme, aké výhody poskytujú klientom a na čo si pri výbere poistenia dávať pozor.

Čítať celé...


Koľko stojí poistenie hypotéky? Poznáme odpoveď

8. august

Pri vybavovaní úveru na bývanie takmer s istotou príde reč aj na poistenie jeho splácania. Život prináša rôzne neočakávané situácie, preto je dobré mať úver nejakým spôsobom poistený. Čo všetko vám bankopoistenie dokáže pokryť? Je naozaj tou najlepšou voľbou?

Čítať celé...


Poistenie nehnuteľností. Na čo všetko si dať pozor?

31. júl

Chcete vedieť, ako vyzerá poistenie nehnuteľností, ktoré vás nevyjde draho? Prezradíme vám, ktorým chybám by ste sa mali vyhýbať a aké nástrahy na vás môžu číhať. Vďaka nám budete dokonale pripravení.

Čítať celé...