Kto hradí škody spôsobené vozidlami z Ukrajiny?

19. apríl

Od vypuknutia vojny na Ukrajine sa na slovenských cestách zvýšil počet áut registrovaných na Ukrajine, čo môže so sebou priniesť aj vyšší počet nehôd spôsobených týmito vozidlami. Za bežných okolností to vyrieši povinné zmluvné poistenie vinníka. Často sa však stáva, že ukrajinské vozidlá poistenie platné na Slovensku nemajú. Kto v takomto prípade uhrádza vzniknutú škodu?

Čítať celé...


Povinná výbava pre motocykle

28. marec

Rovnako ako autu, ani motocyklu nesmie chýbať povinná výbava. Jej zloženie sa, samozrejme, líši. Základ predstavujú doklady, prilba a platné povinné zmluvné poistenie. Plánujete si kúpiť alebo už máte malú či veľkú motorku? V tom prípade myslite na niekoľko pravidiel, ktoré je nutné dodržať. Všetky sme ich pre vás spísali.

Čítať celé...


Ako cestovať lietadlom? Príprava na prvý let

20. marec

Prvý let lietadlom je pre každého nepochybne mimoriadne veľkým zážitkom. Patríte aj vy medzi tých, ktorí doposiaľ nikam neleteli? Práve pre vás sme pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu s prípravou.

Čítať celé...


Autom do Chorvátska: Aká je najlepšia cesta

13. marec

Chorvátsko je destinácia, kde sa najviac Slovákov vyberie vlastným autom. Dobre je preto na takúto cestu pripraviť aj vozidlo, pretože už cestou do cieľovej destinácie môžu vzniknúť nečakané komplikácie. Dôležité je skontrolovať technický stav auta, a to najmä brzdy, ktoré dostávajú pri plne naloženom aute poriadne zabrať. Dôležité je aj vybrať si správny smer cesty. Ako cestovať do Chorvátska autom?

Čítať celé...


Ako by mala vyzerať kúpno-predajná zmluva + vzor

5. marec

Kúpno-predajná zmluva je pre vás dôležitým dokumentom, ak sa chystáte predať alebo kúpiť auto. Kúpno-predajná zmluva chráni predávajúceho aj kupujúceho pri uskutočnení zmeny vlastníka auta. Aké sú náležitosti, ktoré by mala kúpno-predajná zmluva na auto obsahovať? Čo by v nej určite nemalo chýbať?

Čítať celé...


Čo si môžem zobrať do lietadla?

28. február

Cestovanie lietadlom má niekoľko obmedzení, ktoré ak nepoznáte, môžete si poriadne skomplikovať cestu. S niektorými vecami vás jednoducho na palubu nepustia. No a vy si môžete vybrať. Buď sa ich vzdáte, alebo nepoletíte. Ak chcete mať istotu, že pred nástupom do lietadla o nič neprídete, pokračujte v čítaní. Oboznámime vás s pravidla, či si vziať môžete a čo je nutné nechať doma, prípadne vo veľkej batožine.

Čítať celé...


Povinná STK pre automobil

27. február

Vlastniť auto nie je len prestíž a radosť, ale aj značná dávka povinností a zákonných nariadení, ktoré musí majiteľ vozidla naplniť. A nie je to len platný vodičský preukaz. Ak chcete auto používať na cestách, jedna z absolútne základných nutností je absolvovať povinnú STK. Nie je však povinná pre každé vozidlo hneď od začiatku.

Čítať celé...


Vybavenie cestovného pasu

22. február

Ak cestujete mimo Európsku úniu, na cestu budete potrebovať cestovný pas. Viete, kde vybaviť pas, ako dlho to bude trvať a koľko tento cestovný doklad bude stáť? Na všetky tieto otázky nájdete odpovede v nasledujúcom článku.

Čítať celé...


Kryje cestovné poistenie aj liečbu na koronavírus?

17. február

Vycestovať do krajín, kde je vysoký výskyt koronavírusu je riziko, ktorého sa spočiatku báli aj poisťovne. Každým dňom sa však na trhu objavujú nové možnosti poistenia kryjúce nielen náklady na liečbu, ale aj storno z dôvodu ochorenia COVID-19. Aké možnosti máte?

Čítať celé...


Povinná STK pre motocykel

14. február

Majitelia motocyklov majú tiež povinnosť absolvovať STK. Ak máte teda doma automobil a k tomu motorku, čaká vás nie jedna STK, ale rovno viacero. Dá sa povedať, že všetko, čo má svoju poznávaciu značku, musí sa hlásiť na stanici technickej kontroly.

Čítať celé...


Poistenie na dovolenku v aktuálnom roku: Ktoré je to najlepšie?

12. február

Dovolenková sezóna sa pomaly začína. S ňou prichádza nielen výber destinácie, ale aj výber vhodného poistenia, ktoré by malo kryť niekoľko oblastí. Vďaka tomu vám poskytne pocit bezpečia, kamkoľvek pôjdete. Premýšľate, aké je najvýhodnejšie poistenie na dovolenku? Máme pre vás prehľadné porovnanie.

Čítať celé...


Kedy sa oplatí pripoistenie GAP a na čo slúži?

11. február

Skratka GAP predstavuje poistenie finančnej straty, čo znamená, že v prípade totálnej škody na vozidle alebo krádeže dostanete nie zostatkovú či trhovú cenu vozidla, ale sumu, ktorú ste za automobil zaplatili u predajcu. V praxi to znamená, že ak automobil roztrieskate na totálku, tak za poistku si budete môcť kúpiť úplne nové vozidlo.

Čítať celé...


Oplatí sa poistenie storna dovolenky v čase covidu?

10. február

Storno dovolenky je poistením, nad ktorým rozmýšľajú mnohí. Nikdy neviete, čo sa môže stať. Niekedy sa prihodí úraz, inokedy choroba a dovolenka sa musí presunúť. Niektorí to risknú a storno si nevybavia. Iní si chcú byť istí a zvolia si ho. Všetko však mení súčasná situácia a covid. Oplatí sa vybaviť si toto poistenie?

Čítať celé...


Aký rodičovský príspevok dostanete v tomto roku?

9. február

Výška rodičovského príspevku sa pravidelne mení. Aká je jeho výška pre rok 2022 a kto všetko má na neho nárok? Pripravili sme si prehľadný zoznam zmien a zaujímavých informácií, o ktorých by mali vedieť všetci súčasní aj budúci rodičia.

Čítať celé...


Potrebujete poistenie auta na dovolenku? Pozrite sa, čo všetko kryje

6. február

Cestovanie autom je aj v súčasnosti veľmi obľúbené. Predstavuje komfort a dáva určitú istotu, že sa môžete kedykoľvek vrátiť domov. Premýšľate, že by ste do najbližšej dovolenkovej destinácie vyrazili vlastnou dopravou? V tom prípade nezabúdajte na kvalitné poistenie auta, ktoré vás bude kryť aj v tých najnepríjemnejších situáciách.

Čítať celé...


Ako postupovať pri prepise vozidla?

4. február

Pri prepise vozidla je možné postupovať dvoma spôsobmi. Prepis je sám o sebe úkon, pri ktorom dochádza k zmene majiteľa už jazdeného vozidla. V tomto prípade sa rozlišuje, či k prepisu auta dochádza v rámci jedného okresu, alebo sa vozidlo prepisuje na majiteľa mimo okresu. Prečítajte si, ako na prepis auta a aké poplatky čakať.

Čítať celé...


Ako cestovať a zarábať zároveň? Staňte sa digitálnym nomádom

2. február

Pojem digitálny nomád sa v súčasnosti používa častejšie, ako kedykoľvek predtým. Niet sa však čomu čudovať. Pracovať odkiaľkoľvek a pritom cestovať je snom mnohých ľudí. Nie každý však vie, ako na to a čo si vlastne pod týmto označením predstaviť. Premýšľate, ako cestovať a zarábať, no neviete, čo všetko je na to potrebné? Máme pre vás odpovede.

Čítať celé...


Pozor na škody po zvieratách: Môžu vyjsť drahšie ako havária

31. január

Zima je obdobie, kedy sa snažia aj divé zvieratá nájsť svoj kúsok tepla. Zohriaty motor je pre ne skutočne vysnívanou skrýšou. Pre motoristov nejde ale o nič príjemné. Dôvodom je, že dokážu narobiť poriadne škody za tisíce eur. Takúto škodu nekryje ale vždy havarijná poistka.

Čítať celé...


Máte najlacnejšie PZP?

28. január

Povinné zmluvné poistenie je zo zákona povinné. Uzatvorené ho preto musí mať každý majiteľ motorového vozidla. Tu prichádza na rad otázka, či platíte za PZP málo, alebo veľa. Odpoveď na túto otázku nie je jednoznačná. Všetko závisí od vašej poisťovne. To, od čoho sa odvíja výška vášho PZP, si povieme v našom článku.

Čítať celé...


Informácie o cestovaní do zahraničia počas Covidu

25. január

Koronavírus zmenil fungovanie v takmer všetkých sférach života. Medzi najzásadnejšie oblasti, ktoré ovplyvnil, patrí nepochybne aj cestovanie. Ak sa teda chystáte vycestovať, mali by ste poznať tieto informácie o cestovaní do zahraničia.

Čítať celé...