Koronavírus: Čo by ste mali vedieť pred cestou do zahraničia?

22. január

Koronavírus zmenil fungovanie v takmer všetkých sférach života. Medzi najzásadnejšie oblasti, ktoré ovplyvnil, patrí nepochybne aj cestovanie. Ak sa teda chystáte do zahraničia, mali by ste rátať so značnými obmedzeniami.

Čítať celé...


AXA sa mení na UNIQA: Spolu budeme silnejší

13. január

Prevzatie spoločnosti AXA predstavuje jednu z najväčších akvizícií spoločnosti UNIQA počas celej jej existencie. Spojením dvoch stabilných spoločností si UNIQA upevnila svoje miesto na trhu a stala sa jedným z najsilnejších poisťovateľov v strednej a východnej Európe.

Čítať celé...


Havarijné poistenie pre staršie auto – oplatí sa?

25. december

Ak si kúpime nové auto, uzatvorenie havarijného poistenia považujeme takmer za samozrejmosť. Ako je to však s havarijným poistením pre staršie vozidlá? Oplatí sa havarijné poistenie aj pre ne? A ako nájsť najlacnejšie havarijné poistenie vozidla? Poradíme vám v nasledovných riadkoch.

Čítať celé...


Obľúbené destinácie digitálnych nomádov

12. december

Cestovať a pritom zarábať je snom mnohých ľudí. Aj napriek tomu, že táto predstava znie príliš dobre, na to, aby bola skutočná, mnohí sa ňou vydali. Sú digitálnymi nomádmi. Ak premýšľate, že by ste sa jedným stali aj vy, mali by ste vedieť o miestach, kde sa vám bude pracovať najlepšie.

Čítať celé...


Ako správne uzatvoriť havarijné poistenie?

30. november

Uvažujete nad uzatvorením havarijného poistenia? Alebo ho už uzatvorené máte a chceli by ste prehodnotiť výhodnosť podmienok? Pripravili sme pre vás zoznam niekoľkých bodov, ktoré by ste pritom mali zvážiť.

Čítať celé...


Vyhnite sa obdobiu dažďov: Kedy a kam necestovať?

14. november

Pri cestovaní do zahraničia je dobré naštudovať si nielen základné informácie o krajine, kam plánujete ísť, ale taktiež o počasí. Silný vietor, veľké množstvo snehu či dážď môžu celú situáciu skomplikovať. Ktoré krajiny sú charakteristické obdobím dažďov a kedy by ste si ich návštevu nemali plánovať?

Čítať celé...


Aké sú najčastejšie pripoistenia k PZP?

29. október

Ak máte záujem o krytie prípadných škôd, ktoré mohli vzniknúť na vašom vozidle, zrejme uvažujete nad uzatvorením havarijného poistenia. V niektorých prípadoch sa však namiesto havarijného poistenia oplatí uzatvoriť pripoistenie k povinnému zmluvnému poisteniu.

Čítať celé...


Na dovolenku služobným autom: Na čo si dať pozor?

12. október

V prvom rade je to o zodpovednosti a jej nastavení. Ak jazdíte pracovne služobným autom, nepatrí vám a čiastočne zaň preberáte zodpovednosť. Dá sa to poistiť v rámci poistenia zodpovednosti za škody spôsobené zamestnávateľovi. Ak ale idete na dovolenku služobným autom, aké poistenie kryje prípadné škody? PZP, cestovné poistenie alebo to budete musieť splácať zamestnávateľovi? Má vôbec zmysel ísť na dovolenku služobným autom alebo je to zbytočné riziko?

Čítať celé...


Neplatná STK? Pokuta môže ísť do státisícov eur

12. október

Kúpiť auto nie je len tak. S jeho prevádzkou súvisí rad povinností, ktorých cieľom je zaistiť bezpečie na cestách. Z tohto dôvodu musí mať každé vozidlo okrem povinného zmluvného poistenia aj platnú technickú kontrolu STK. Tá je dôkazom, že technický stav vozidla je v poriadku.

Čítať celé...


Čaká vás dovolenka v Tatrách? Užite si ju bezpečne

11. október

Tatry sú nepochybne jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií Slovákov. Niet sa čomu čudovať, poskytujú predsa vynikajúce príležitosti na rodinné výlety, turistiku, lyžovačky či adrenalínové športy. Plánujete dovolenku v Tatrách aj vy? Užite si ju bez obáv s poistením do hôr.

Čítať celé...


Aké sú výluky z PZP?

27. september

Vybavenie a následné pravidelné platenie povinného zmluvného poistenia je pre väčšinu vodičov samozrejmosťou. To, čo však takou samozrejmosťou už nie je, sú menšie detaily, ktoré sa s ním spájajú. K nim sa radia aj výluky z poistenia. Na čo si dať pozor a kedy sa na PZP netreba spoliehať?

Čítať celé...


Stret so zverou: Ako postupovať krok za krokom

16. september

Stret so zverou má podľa štatistík poisťovní jednoznačne stúpajúci trend. Zvieratá sa dostávajú častejšie k ľudským obydliam a počas jari sa pridáva aj obdobie migrácie niektorých druhov. Preto ak sa stane poistná udalosť, je dobré byť pripravený a vedieť, ako správne postupovať.

Čítať celé...


Ako riešiť prasknuté čelné sklo?

14. september

Prasknuté čelné sklo je problémom mnohých vodičov. Nedá sa mu vyhnúť žiadnym špeciálnym spôsobom. Často sú to sekundy, keď sa kamienok z cesty odrazí a spraví menšiu či väčšiu prasklinu. Bohužiaľ, s prasknutým čelným sklom jazdiť nemôžete. Čo v takomto prípade robiť?

Čítať celé...


Nezaplatené povinné zmluvné poistenie: Aké sú sankcie?

14. september

Ako už z názvu vyplýva, povinné zmluvné poistenie, známe aj pod skratkou PZP, musí mať zo zákona uzatvorené každé vozidlo, ktoré sa používa v cestnej premávke. Aj napriek povinnosti a vysokým pokutám sa však na slovenských cestách objavuje veľké množstvo áut, ktoré PZP nemajú. Aké sankcie vám hrozia, ak sa tomuto poisteniu vyhnete?

Čítať celé...


Na čo nezabudnúť, keď si kúpite ojazdené auto

14. september

Kúpili ste si ojazdené auto? Aby ste ako nový majiteľ nemuseli platiť pokutu, odškodnenie alebo dokonca vrátiť auto, pripravili sme pre vás súhrn najčastejších chýb, ktoré ľudia robia pri kúpe ojazdeného auta.

Čítať celé...


Dôsledky zjednania povinného zmluvného poistenia na inú osobu

14. september

Už dávno neplatí, že cenu povinného zmluvného poistenia určujú na základe objemu alebo výkonu motoru poisťovaného vozidla. Zásadnú rolu pri výpočte poistného stále častejšie hrá vek vodiča. Čím mladší ste, tým viac ste pre poisťovne rizikovejší a tým viac zaplatíte za poistenie.

Čítať celé...


Ako prekonať časový posun?

9. september

Spoznávanie ďalekých kultúr a miest sa nezaobíde bez časového posunu. Čím je väčší, tým je jeho schopnosť rozhodiť náš biorytmus intenzívnejšia. No a nikto nechce prísť do vysnívanej destinácie a krajiny a namiesto zážitkov iba snívať. Preto je dobré pripraviť sa na časový posun zvaný jet lag a vyrovnať sa s ním čo najlepšie, aby ste si užili dovolenku bez obmedzení.

Čítať celé...


Poistenie GAP - kedy sa oplatí?

7. september

Určite je vám známe, že hodnota nového vozidla prudko klesá a približne po troch rokoch sa dostáva zhruba na polovicu. Viete však aj to, že hodnotu vášho vozidla môžete ochrániť pomocou GAP poistenia? Čo toto poistenie znamená a aké výhody vám dokáže priniesť?

Čítať celé...


Poistenie auta v zahraničí: Kde všade vám platí poistenie auta?

3. september

V časoch obmedzenia leteckej dopravy je auto ideálny prostriedok, ktorý sa aktuálne hodí na dovolenky aj predĺžené víkendy za hranicami. Na rozdiel od vodičského preukazu si však treba overiť, kde vám platí aj poistenie vozidla. Nie vždy a všade môže byť vaše auto kryté, ak opustíte Slovensko.

Čítať celé...


Nehoda bez STK vás môže vyjsť draho. Ako vybaviť technickú kontrolu rýchlo a jednoducho?

17. august

Každé vozidlo pohybujúce sa po cestách Slovenskej republiky musí mať dve základné náležitosti. Tou prvou je povinné zmluvné poistenie a druhou platná technická kontrola. V prípade, že vám jedna alebo obe chýbajú, vozidlo nemôžete na cestách používať. Aj napriek tomu sa stáva, že niektorí vodiči STK jednoducho nemajú.

Čítať celé...