Výhody a nevýhody investičného životného poistenia

29. november

Viete, čo je to investičné poistenie? Ako sa líši od štandardného poistenia a aké ma plusy a mínusy? Na tieto a mnohé iné otázky vám čochvíľa zodpovieme a prezradíme, kedy sa vám tento typ poistenia skutočne oplatí.

Čítať celé...


Ako dlho trvá vyplatenie poistnej udalosti?

18. november

Stala sa vám nepríjemnosť a zaujímate sa o to, ako dlho trvá vyplatenie poistnej udalosti? O tom, aký rýchly bude proces vyplácania, nerozhoduje poisťovňa, ale vy. Prezradíme vám, ako získať peniaze čo najskôr a na čo by ste nemali zabúdať.

Čítať celé...


Viete, ako na odhlásenie auta bez zošrotovania?

11. november

Je aj vaše vozidlo nepojazdné, prípadne máte iný dôvod a chcete vedieť, ako odhlásiť auto bez zošrotovania? Nie je to žiadna veda. Nečakajú vás žiadne poplatky za EK, STK ani PZP. Aké podmienky musíte splniť a koľko vás odhlásenie vozidla vyjde?

Čítať celé...


Kedy môžem vypovedať poistnú zmluvu a ako ju napísať?

5. november

Nie ste spokojní s poistnou zmluvou, ktorú ste uzatvorili a chcete ju zmeniť? Jedným z riešení bude jej vypovedanie. Ukážeme vám, kedy môžete uzatvoriť novú poistku a ako napísať výpoveď poistnej zmluvy.

Čítať celé...


Veľké porovnanie: Ktoré cestovné poistenie sa najviac oplatí?

31. október

Plánujete cestu do zahraničia a hľadáte výhodné cestovné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje náklady na vašu liečbu či ošetrovanie? V tom prípade ste na správnom mieste. Tento článok vám prinesie prehľad najpopulárnejších ponúk s cestovným poistením, ktoré sú dnes dostupné na slovenskom trhu.

Čítať celé...


Havarijné poistenie: Čo všetko kryje?

28. október

Dopravné nehody, či už menšie alebo väčšie, sa na cestách stávajú každý deň. Ak chcete, aby vám s platením za náhradné diely a opravu v prípade nehody pomohla poisťovňa, mali by ste mať uzatvorené havarijné poistenie. Ako tento poistný produkt funguje a čo všetko kryje?

Čítať celé...


Čo všetko by mala spĺňať poistná zmluva?

25. október

Poistka je spôsobom, ako sa „ochrániť” pred nepríjemnými a náhodnými udalosťami, ktoré chce zažiť len málokto z nás. Život je nevyspytateľný a nečakaná životná udalosť sa môže prihodiť komukoľvek. Poistky sú preto neodmysliteľnou súčasťou výdavkov. Ešte predtým, ako uzatvoríte poistenie, si dôsledne prečítajte podmienky, ktoré obsahuje poistná zmluva.

Čítať celé...


Povinné zmluvné poistenie: Porovnali sme za vás ponuky

22. október

Povinné zmluvné poistenie (PZP) je jedna z prvých vecí, ktoré musíte riešiť po kúpe nového auta. Na rozdiel od havarijného poistenia je zo zákona povinné a musí byť uzatvorené, aby ste vozidlo vôbec mohli prihlásiť. Väčšina slovenských poisťovní poskytuje možnosť uzatvorenia PZP. V článku nájdete prehľad dostupných ponúk.

Čítať celé...


Veľké porovnanie: Ponuky poistenia domácnosti

18. október

Výber kvalitného poistenia domácnosti je dôležitý krok. Bohužiaľ, o tom, že ste si zvolili nesprávny produkt, sa pravdepodobne dozviete, až keď bude neskoro. Každá väčšia poisťovňa na Slovensku ponúka poistenie domácnosti. Vyberte si najvýhodnejšie poistenie pre vašu domácnosť vďaka prehľadnému porovnaniu ponúk, ktoré sme pre vás pripravili.

Čítať celé...


PZP: Ako funguje pripoistenie v prípade zrážky so zverou?

14. október

Povinné zmluvné poistenie je zo zákona povinné a bez neho vám nikto nezaeviduje a nepustí do premávky vaše vozidlo. Zo zákona kryje PZP všetky dôsledky dopravných nehôd, respektíve, všetky škody spôsobené prevádzkou vášho vozidla. Viaceré možné riziká, ktoré číhajú na cestách a nie sú v zákonnom „základe“, si treba pripoistiť. Poistenie stretu so zverou nemusíte riešiť cez kasko, dá sa to aj cez pripoistenie k PZP. Ak ste niekedy svojím autom zrazili zviera väčšie ako susedovie pes, viete, o čom budeme písať.

Čítať celé...


Ako si vybrať to najlepšie poistenie?

12. október

Viete, na základe čoho si vybrať to najlepšie poistenie? Staviate skôr na prestíži danej poisťovne alebo vás zaujíma jej veľkosť, prípadne si dáte poradiť od známych? Nech je to tak či onak, poradíme vám, ktoré atribúty rozhodujú o tom, či poistenie, o ktoré máte záujem, vám bude naozaj vyhovovať.

Čítať celé...


Ktoré cestovné poistenie na dovolenku je najlepšie?

10. október

Letnú dovolenku si môžete pohodlne naplánovať aj v zimnom období. Tu ale nastáva dilema, ktoré cestovné poistenie si na dovolenku vybrať, aby ste sa cítili bezpečne. V článku si preto povieme užitočné informácie o tom, ako si vybrať najlepšie cestovné poistenie.

Čítať celé...


Kedy a ako môžete vypovedať poistnú zmluvu?

5. október

Poisťovníctvo je súčasť finančného trhu. Ide o majetok, zdravie, život, smrť, riziká, a to všetko vyčísliteľné v obrovských čiastkach. Má preto prísne zákonom dané pravidlá, ktoré sa týkajú nielen poskytovania poistných služieb, ale aj ich možného vypovedania. Každá poistná zmluva je vypovedateľná, a to buď zo strany poisteného, alebo poisťovne. Treba však zodpovedať otázky: o akú konkrétnu poistnú zmluvu ide, kedy, ako a za akých podmienok je možné ju vypovedať, zrušiť alebo môže zaniknúť.

Čítať celé...


Nezodpovednosť sa nevypláca: Aká pokuta hrozí za neplatenie PZP?

1. október

V rámci témy poistenia poznáme viacero typov. Zvyčajne sa delia na dve základné kategórie, povinné a nepovinné. Povinné zmluvné poistenie, známe aj ako PZP, patrí do prvej kategórie. Znamená to, že ho musíte uzatvoriť bez akejkoľvek výnimky. Ak by ste tak neurobili, hrozí vám pomerne vysoká pokuta.

Čítať celé...


Čo všetko zahŕňa cestovné poistenie?

30. september

Kvalitné cestovné poistenie by malo byť „povinnou výbavou“ batožiny každého cestovateľa. Obzvlášť pri cestovaní platí staré múdre slovenské ľudové príslovie: „Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch...“ Pri cestovaní v akýchkoľvek končinách našej planéty, ale aj v našej domovine, na nás číha mnoho rizík, ktorých možné následky si treba poistiť. Cestovné poistenie nedokáže zabezpečiť to, aby ste mali vždy a doslova šťastnú cestu, ale určite to, aby ste mali pri cestovaní istotu. Čítajte, čo všetko zahŕňa cestovné poistenie.

Čítať celé...


Všetko, čo treba vedieť o poistení psa

26. september

Napriek tomu, že naše domáce miláčiky sú živé zvieratá, ich poistenie spadá do poistenia majetku. Nie je to chyba v systéme, ale pragmatický postup poisťovní. Je to najmä z dôvodu, že zvieratá nemajú právo na zdravotné, úrazové či životné poistenie. Naši najlepší priatelia zo zvieracej ríše si ale okrem našej lásky, ochrany a starostlivosti zaslúžia aj poistenie voči viacerým rizikám. Ide najmä o poistenie zodpovednosti za škody, ale aj zdravotné riziká v rámci poistenia domácnosti alebo cestovného poistenia.

Čítať celé...


Poistenie domácnosti: Vyberte si experta so skúsenosťami

24. september

Poistenie domácnosti a poistenie nehnuteľnosti spadá do kategórie poistenia majetku. Ak sa rozhodnete pre poistenie domácnosti, kryjete váš hnuteľný majetok, čiže všetko, čo je v interiéri vášho domu. Čo všetko poistenie domácnosti chráni a aké produkty ponúkajú poisťovne?

Čítať celé...


Veľké porovnanie: Ceny poistenia pri ceste do zahraničia

21. september

Chystáte sa na cestu mimo Slovenska a nechcete zbytočne riskovať? Mnohí na poistenie pri krátkom výlete do zahraničia zabúdajú alebo ho dokonca z dôvodu šetrenia peňazí nechcú. V tomto článku nájdete porovnanie cien cestovného poistenia, ktoré vám ukáže, že jeho vybavenie sa naozaj oplatí.

Čítať celé...


Veľké porovnanie: Povinné zmluvné poistenie auta

19. september

Máte nové auto a nemáte prehľad o tom, aké povinnosti na vás čakajú? S tým, ako získate nové vozidlo, sa spája aj povinnosť uzatvorenia povinného zmluvného poistenia. V rámci poistenia vozidla je nutné siahnuť po jednej poisťovacej spoločnosti. Ak máte zmätok v informáciách, ktoré ponúkajú jednotlivé poisťovne, vnesieme vám o čosi viac svetla do tejto problematiky.

Čítať celé...


Veľké porovnanie: Životné poistenie vo vybraných poisťovniach

16. september

Životné poistenie sa všeobecne považuje za jedno z najdôležitejších poistení. V prípade vážnejšieho úrazu s následkami alebo smrti môže znamenať rozdiel medzi tým, či vaša rodina ostane bez príjmu alebo vďaka poisteniu budete mať z čoho žiť. Pripravili sme preto pre vás prehľad ponúk životného poistenia na slovenskom trhu.

Čítať celé...