Pri poskytování našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním tohto webu s ich používáním súhlasíte.   Viac informácií  
0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie

Doteraz sme pomohli ušetriť viac ako 193 000 klientom. Porovnajte aj Vy cestovné poistenie a uzatvorte poistku cez internet.

0 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Union

Cestovné poistenie

  • porovnanie cestovného poistenia
  • okamžitá platnosť poistky
  • online, bez nutnosti podpisu
  • poistenie batožiny a škôd
  • liečebné náklady, poistenie úrazu
  • zaplatením poistného môžte ihneď vycestovať

Obmedzenie cestovného poistenia kvôli COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia cez naše stránky venujte prosím zvýšenú pozornosť aktuálnej situácii v súvislosti s Covid-19 a opatreniam týkajúcim sa krajiny, kam sa chystáte cestovať. Väčšina poisťovní nehradí škody, ktoré vniknúť na územie štátu, do ktorého aktuálne Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR neodporúča cestovať.

Niektoré poisťovne neumožňujú stále uzatvárať cestovné poistenie, preto v ponuke nájdete iba poisťovne, ktoré cestovné poistenie už uvoľnili.

Cestovné poistenie - online kalkulačka

Cestovné poistenie

Cestovné poistenie je určené pre tých, ktorí chcú cestovať do zahraničia a chcú vylúčiť riziko finančných ťažkostí v prípade neočakávaných udalostí. Kompletná ponuka cestovného poistenia vám umožní vycestovať do zahraničia s vedomím istoty, že ste zabezpečený pre prípad náhleho ochorenia, úrazu, straty batožiny alebo zapríčinenia škody tretej osobe, a že sa kedykoľvek môžete obrátiť na asistenčnú spoločnosť so žiadosťou o pomoc.

Z cestovného poistenia sa poskytuje úhrada nevyhnutných nákladov poisteného na ošetrenie, ktorému sa počas poistného času bol nútený podrobiť v dôsledku úrazu či choroby. Nevyhnutné náklady na ošetrenie sú náklady z lekárskeho hľadiska nutné na nevyhnutnú liečbu a ošetrenie úrazu alebo náhle vzniknutej choroby. Za náklady na ošetrenie sa považujú výdaje na nevyhnutnú starostlivosť súvisiacu s úrazom alebo chorobou vrátane diagnostických postupov, ktoré s nimi bezprostredne súvisia a sú lekárom predpísané.

Možnosti cestovného poistenia

Aj keď sa ponuka jednotlivých poisťovní líši, do pôsobnosti základného cestovného poistenia je spravidla zahrnuté poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane asistenčnej služby v zahraničí. Z neho sú hradené nevyhnutné náklady poisteného spojené s liečbou a ošetrením, ktoré sú nad rámec zákonného zdravotného poistenia.

Poistenie liečebných výdavkov spravidla kryje nutnú a neodkladnú liečbu náhlych ochorení, náhlych porúch zdravia alebo úrazov, jednoduché ošetrenie zubov či tzv. repatriáciu poisteného (návrat späť do vlasti). Ďalšou nezanedbateľnou súčasťou poistenia liečebných výdavkov je asistenčná služba, ktorá poskytuje nepretržitú pomoc, ak sa ocitnete v núdzovej situácii.

Ďalšou voliteľnou súčasťou krátkodobého komplexného cestovného poistenia je: úrazové poistenie, poistenie batožiny, poistenie zodpovednosti za škody (vrátane nákladov na advokáta a nákladov kaucie)

Údaje potrebné na uzatvorenie cestovného poistenia online

  • identifikačné údaje poisťovanej osoby [meno, priezvisko, rodné číslo, adresa]
  • dátum začiatku poistenia
  • počet dní pobytu poisťovanej osoby v zahraničí vrátane dňa odchodu a dňa príchodu na Slovensko

Najčastejšie otázky

Čo robiť ak sa mi stal úraz v zahraničí?
Zavolajte asistenčnú službu, ktorá Vám v slovenčine doporučí nemocnicu a pomôže zorganizovať vyšetrenie alebo prípadnú hospitalizáciu. Telefónne číslo asistenčnej služby preto majte vždy k dispozícii. Rovnako si so sebou do zahraničia nezabudnite zobrať poistku, ktorá slúži ako doklad pre platné cestovné poistenie.

Ak absolvujem ošetrenie u lekára v zahraničí, musím niečo platiť?
Menšie čiastky môžete uhradiť, doklad o zaplatení si po príchode na Slovensko necháte preplatiť poisťovňou. Vyššie čiastky by ošetrujúci lekár alebo nemocnica mala fakturovať priamo poisťovni, v ktorej ste si uzavreli cestovné poistenie. Poistením sa preukážete asistenčnou kartou alebo číslom Vášho poistenia a názvom poisťovne tak, aby si to lekár mohol overiť.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 173

Príklady ponúk povinného zmluvneho poistenia

Škoda Fabia 1.2/47 kW, rok 2006

(Piešťany) Bežná cena 185 EUR Naša cena 65 EUR Úspora 120 EUR ročne!

Škoda Octavia 1.9/81 kW, rok 2008

(Bratislava) Bežná cena 320 EUR Naša cena 112 EUR Úspora 208 EUR ročne!

Referencie našich zákazníkov

Petr N. hodnotí:
97%

Poistil som si u vás auto. Všetky informácie boli prehladné a to, že som nemusel nikde behať, je proste bomba. Ak si budem kupovať nové auto, je jasné, že si ho proste poistím zase u vás. Ďakujem veľmi pekne.

Ivana P. hodnotí:
98%

Skvelá ponuka a fakt super ceny. Ďakujem