Žena s kufrom na letisku

Plánujete cestu do zahraničia a hľadáte výhodné cestovné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje náklady na vašu liečbu či ošetrovanie? V tom prípade ste na správnom mieste. Tento článok vám prinesie prehľad najpopulárnejších ponúk s cestovným poistením, ktoré sú dnes dostupné na slovenskom trhu.

Porovnať ceny cestovného poistenia

Union

Ak hľadáte cestovné poistenie, ktoré si môžete nastaviť presne podľa vašich potrieb, Union má pre vás riešenie. V prvom rade si môžete vybrať medzi krátkodobým alebo celoročným poistením. Okrem toho máte na výber z mnohých pripoistení.

V poslednom čase je veľmi populárne doplnkové poistenie PANDEMIC, ktoré vám pomôže v prípade diagnostikovania ochorenia COVID-19 v zahraničí. Môžete si však pripoistiť aj batožinu, zodpovednosť za škodu alebo úrazy pri rizikových športoch. Vďaka tomu je cestovné poistenie od Union všestranným produktom pre rodiny s deťmi aj jednotlivcov.

Axa

Axa má v ponuke tri druhy cestovného poistenia, ktoré si vyberáte vo forme balíkov služieb. Tieto druhy sa medzi jednotlivými balíkmi líšia, čo vám umožní uzatvoriť si presne také poistenie, aké na vašu dovolenku potrebujete.

Poistné limity sú nastavené takto:

 • balík Reference – 100-tisíc eur na liečebné náklady a poistenie zodpovednosti za škodu nie je v cene,

 • balík Komfort – 200-tisíc eur na liečebné náklady a 40-tisíc eur na spôsobené škody,

 • balík Excelent – 20 mil. eur na liečebné náklady a 250-tisíc eur na spôsobené škody.

Allianz

Niektoré poisťovne mávajú problém s poisťovaním starších klientov. Allianz však ponúka krátkodobé alebo celoročné cestovné poistenie jednotlivcom, rodinám s deťmi, firmám, ale aj ľuďom nad 70 rokov. V rámci poistenia dostanete prístup k širokej škále asistenčných služieb a po novom vás bude kryť aj v prípade nákazy ochorením COVID-19.

Cestovné poistenie od Allianz zahŕňa aj:

 • poistenie liečebných nákladov,

 • poistenie pre prípad trvalých následkov,

 • poistenie batožiny,

 • poistenie zodpovednosti za škodu,

 • poistenie stornovacích poplatkov,

 • poistenie nákladov na zásah horskej služby.

TIP

Poistenie uzatvárané online začne platiť až vtedy, keď poisťovňa dostane platbu. Ak ho potrebujete ihneď, radšej využite možnosť uzatvorenia cez SMS.

Uniqa

V ponuke Uniqa nájdete cestovné poistenie, ktoré bude lákavou voľbou hlavne pre rodiny s deťmi. Pre nich si táto poisťovňa pripravila zvýhodnené balíky služieb. Milovníci pohybu ocenia, že bežné letné a zimné športy sú do poistenia zahrnuté automaticky.

V súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 pridala aj Uniqa do cestovného poistenia viaceré služby súvisiace s týmto novým rizikom. Krytie sa však nevzťahuje iba na samotnú liečbu, ale napríklad aj stornovanie výletu z dôvodu pozitívneho testu.

Generali

Či už idete do zahraničia za oddychom, prácou, alebo štúdiom, Generali má cestovné poistenie špeciálne prispôsobené vašim potrebám. Krátkodobé poistenie je veľmi populárnym produktom, no aj poistenie na dobu neurčitú, poistenie pre študentov alebo poistenie určené pre profesionálnych vodičov každoročne zaujme množstvo cestujúcich.

Pri každom druhu poistenia máte na výber z viacerých balíkov služieb. Líšia sa v limitoch krytia a poistných udalostiach, za ktoré bude platiť.

Kooperativa

Každý cestovateľ má iné ciele a nároky. Niekto má rád ležanie na pláži, iný preferuje výlet do džungle. Tri balíky s rôznymi kombináciami služieb a k tomu množstvo pripoistení zaručujú, že každý turista si bude vedieť vybrať.

Spomínané balíky v základe obsahujú:

 • akútne ošetrenie zubov,

 • náhradné dioptrické okuliare,

 • predĺženie pobytu po hospitalizácii,

 • právnu ochranu,

 • odškodnenie v prípade zrušeného alebo oneskoreného letu.

To je len malá časť situácií, ktoré kryje cestovné poistenie od Kooperativy.

Wüstenrot

Tri balíky pre krátkodobé poistenie, štyri pre celoročné, voľba medzi platnosťou v Európe alebo po celom svete, výhodný variant pre rodinu, doplnkové balíky pripoistení a pod. Ani vo Wüstenrot nebudete mať problém s prispôsobením cestovného poistenia podľa vašich požiadaviek.

Poistné krytie liečebných nákladov si pri krátkodobom poistení môžete nastaviť na 100, 150, alebo 350-tisíc eur. Bohužiaľ, vo Wüstenrot je pri tomto poistnom produkte maximálny vek klienta obmedzený na 75 rokov.

Vedeli ste, že...

... základné cestovné poistenie sa dá uzatvoriť aj za 1,50 €/deň?

Poistenie v banke

V súčasnosti sa často stretnete s tým, že aj banky ponúkajú svojim klientom rôzne druhy poistení. Konkrétne cestovné poistenie je príjemné v tom, že jeho uzatvorenie je jednoduché a rýchle pre obe strany. Pravdepodobne ho nájdete aj v ponuke vašej banky. Často sa však viaže na konkrétne bankové produkty, takže nie vždy je najvýhodnejšou voľbou.

Cestovné poistenie si môžete uzatvoriť napríklad v SLSP, ČSOB, mBank, Tatra Banke, VÚB, či UniCredit Bank. Poistenie sa v rôznych bankách môže viazať na odlišné produkty, takže každý klient bude mať podmienky nastavené inak. Aj preto je zbytočné ich tu po jednom uvádzať a opisovať. Najlepšie je opýtať sa vo vašej banke pred uzatvorením poistenia inde.

  Uzavrieť cestovné poistenie

Zhrnutie

Správne nastavené cestovné poistenie vie rozhodnúť o tom, či sa z dovolenky vrátite s úsmevom na tvári, alebo problémami, ktoré musíte riešiť. Keď už niekam cestujete, nesnažte sa na poistení šetriť. Radšej si nastavte podmienky podľa vašich potrieb, porovnajte ponuky a užite si naplno váš výlet.