žena s kufrom na letisku

Veľké porovnanie: Ktoré cestovné poistenie sa najviac oplatí?

31. 10. 2021
|
Dĺžka čítania: 7 min.

Plánujete cestu do zahraničia a hľadáte výhodné cestovné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje náklady na vašu liečbu či ošetrovanie? V tom prípade ste na správnom mieste. Tento článok vám prinesie prehľad najpopulárnejších ponúk s cestovným poistením, ktoré sú dnes dostupné na slovenskom trhu.

Union

Ak hľadáte cestovné poistenie, ktoré si môžete nastaviť presne podľa vašich potrieb, Union má pre vás riešenie. V prvom rade si môžete vybrať medzi krátkodobým alebo celoročným poistením. Okrem toho máte na výber z mnohých pripoistení.

V poslednom čase je veľmi populárne doplnkové poistenie PANDEMIC, ktoré vám pomôže v prípade diagnostikovania ochorenia COVID-19 v zahraničí. Môžete si však pripoistiť aj batožinu, zodpovednosť za škodu alebo úrazy pri rizikových športoch. Vďaka tomu je cestovné poistenie od Union všestranným produktom pre rodiny s deťmi aj jednotlivcov.

Axa

Axa  má v ponuke tri druhy cestovného poistenia, ktoré si vyberáte vo forme balíkov služieb. Tieto druhy sa medzi jednotlivými balíkmi líšia, čo vám umožní uzatvoriť si presne také poistenie, aké na vašu dovolenku potrebujete.

Poistné limity sú nastavené takto:


 • balík Reference – 100-tisíc eur na liečebné náklady a poistenie zodpovednosti za škodu nie je v cene,

 • balík Komfort – 200-tisíc eur na liečebné náklady a 40-tisíc eur na spôsobené škody,

 • balík Excelent – 20 mil. eur na liečebné náklady a 250-tisíc eur na spôsobené škody.

Allianz

Niektoré poisťovne mávajú problém s poisťovaním starších klientov. Allianz však ponúka krátkodobé alebo celoročné cestovné poistenie jednotlivcom, rodinám s deťmi, firmám, ale aj ľuďom nad 70 rokov. V rámci poistenia dostanete prístup k širokej škále asistenčných služieb a po novom vás bude kryť aj v prípade nákazy ochorením COVID-19.

Cestovné poistenie od Allianz  zahŕňa aj:


 • poistenie liečebných nákladov,

 • poistenie pre prípad trvalých následkov,

 • poistenie batožiny,

 • poistenie zodpovednosti za škodu,

 • poistenie stornovacích poplatkov,

 • poistenie nákladov na zásah horskej služby.


TIP

Poistenie uzatvárané online začne platiť až vtedy, keď poisťovňa dostane platbu. Ak ho potrebujete ihneď, radšej využite možnosť uzatvorenia cez SMS.

Uniqa

V ponuke Uniqa nájdete cestovné poistenie, ktoré bude lákavou voľbou hlavne pre rodiny s deťmi. Pre nich si táto poisťovňa pripravila zvýhodnené balíky služieb. Milovníci pohybu ocenia, že bežné letné a zimné športy sú do poistenia zahrnuté automaticky.

V súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 pridala aj Uniqa do cestovného poistenia viaceré služby súvisiace s týmto novým rizikom. Krytie sa však nevzťahuje iba na samotnú liečbu, ale napríklad aj stornovanie výletu z dôvodu pozitívneho testu.

Generali

Či už idete do zahraničia za oddychom, prácou, alebo štúdiom, Generali má cestovné poistenie špeciálne prispôsobené vašim potrebám. Krátkodobé poistenie je veľmi populárnym produktom, no aj poistenie na dobu neurčitú, poistenie pre študentov alebo poistenie určené pre profesionálnych vodičov každoročne zaujme množstvo cestujúcich.

Pri každom druhu poistenia máte na výber z viacerých balíkov služieb. Líšia sa v limitoch krytia a poistných udalostiach, za ktoré bude platiť.

Kooperativa

Každý cestovateľ má iné ciele a nároky. Niekto má rád ležanie na pláži, iný preferuje výlet do džungle. Tri balíky s rôznymi kombináciami služieb a k tomu množstvo pripoistení zaručujú, že každý turista si bude vedieť vybrať.

Spomínané balíky v základe obsahujú:


 • akútne ošetrenie zubov,

 • náhradné dioptrické okuliare,

 • predĺženie pobytu po hospitalizácii,

 • právnu ochranu,

 • odškodnenie v prípade zrušeného alebo oneskoreného letu.


To je len malá časť situácií, ktoré kryje cestovné poistenie od Kooperativy.

Wüstenrot

Tri balíky pre krátkodobé poistenie, štyri pre celoročné, voľba medzi platnosťou v Európe alebo po celom svete, výhodný variant pre rodinu, doplnkové balíky pripoistení a pod. Ani vo Wüstenrot nebudete mať problém s prispôsobením cestovného poistenia podľa vašich požiadaviek.

Poistné krytie liečebných nákladov si pri krátkodobom poistení môžete nastaviť na 100, 150, alebo 350-tisíc eur. Bohužiaľ, vo Wüstenrot je pri tomto poistnom produkte maximálny vek klienta obmedzený na 75 rokov.


Vedeli ste, že...

... základné cestovné poistenie sa dá uzatvoriť aj za 1,50 €/deň?

Poistenie v banke

V súčasnosti sa často stretnete s tým, že aj banky ponúkajú svojim klientom rôzne druhy poistení. Konkrétne cestovné poistenie je príjemné v tom, že jeho uzatvorenie je jednoduché a rýchle pre obe strany. Pravdepodobne ho nájdete aj v ponuke vašej banky. Často sa však viaže na konkrétne bankové produkty, takže nie vždy je najvýhodnejšou voľbou.

Cestovné poistenie si môžete uzatvoriť napríklad v SLSP, ČSOB, mBank, Tatra Banke, VÚB, či UniCredit Bank. Poistenie sa v rôznych bankách môže viazať na odlišné produkty, takže každý klient bude mať podmienky nastavené inak. Aj preto je zbytočné ich tu po jednom uvádzať a opisovať. Najlepšie je opýtať sa vo vašej banke pred uzatvorením poistenia inde.

Zhrnutie

Správne nastavené cestovné poistenie vie rozhodnúť o tom, či sa z dovolenky vrátite s úsmevom na tvári, alebo problémami, ktoré musíte riešiť. Keď už niekam cestujete, nesnažte sa na poistení šetriť. Radšej si nastavte podmienky podľa vašich potrieb, porovnajte ponuky a užite si naplno váš výlet.


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť až na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny. A to za veľmi prijateľné ceny.


Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Jadranské more v Chorvátsku
  24. mája 2023|Daniel Výcha
  Autom do Chorvátska: Aká je najlepšia cesta

  Chorvátsko je destinácia, kam sa najviac Slovákov vyberie vlastným autom. Preto je dobré byť pripravený aj na túto cestu a mať vozidlo v správnom stave, pretože počas cesty do cieľovej destinácie sa môžu vyskytnúť nečakané komplikácie. Je dôležité zabezpečiť technický stav auta, najmä brzdy, ktoré musia byť pri plne naloženom aute v poriadku. Okrem toho je dôležité vybrať si správnu trasu. Ako teda cestovať autom do Chorvátska?

 • kam_na_dovolenku_
  29. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam ísť tento rok na dovolenku? Toto sú najobľúbenejšie destinácie Slovákov

  Leto sa nezadržateľne blíži a vy premýšľate, kam by ste tento rok vyrazili? Pozreli sme sa na to, ktoré krajiny boli medzi Slovákmi minulý rok najobľúbenejšie. Možno inšpirujeme aj vás. Oddýchnite si v obľúbených destináciách, naberte nové sily a užite si trochu slnka. Samozrejme, to všetko s kvalitným cestovným poistením, ktoré vám bude kryť chrbát pre prípad nehody, ochorenia či inej neočakávanej udalosti. 

 • dopravni-nehoda-trojuhelnik
  25. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Sezónne havarijné poistenie: Kedy sa oplatí?

  Okrem povinného zmluvného poistenia je dobré uzavrieť aj havarijné poistenie vozidla. To vás chráni v prípade poistnej udalosti a pokrýva škody na vašom vozidle. Zaujíma vás, či je možné uzavrieť aj sezónne alebo krátkodobé havarijné poistenie vozidla? V článku sa dozviete, aké máte možnosti a čo je pre vás najvýhodnejšie. 

 • dovolená a brigáda v letních dnech
  21. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Letná brigáda v zahraničí: Nezabudnite na poistenie

  Blíži sa leto a s ním aj čas veľmi obľúbených študentských brigád. Patríte študentom, ktorí plánujú vybrať sa za prácou do zahraničia? V tom prípade si určite nezabudnite uzatvoriť kvalitné cestovné poistenie. Pomôžeme vám zorientovať sa v ponukách poisťovní a upozorníme, na čo by ste si pri uzatváraní poistenia mali dávať pozor.

 • obsah autolekárničky
  17. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Lekárnička do auta: Čo musí obsahovať?

  V princípe každá autolekárnička, ktorú si kúpite, musí obsahovať predpísaný obsah. Avšak pre samotného motoristu je dôležité vedieť, na čo sa môže v prípade zranenia na cestách spoľahnúť, pretože autolekárničku nie je nutné používať len pri nehodách, ale napríklad aj pri pošmyknutiach na chodníku, pri uštipnutí hmyzom, rezných ranách, skrátka pri akýchkoľvek zraneniach, ktoré sa môžu pri cestovaní autom a na výletoch prihodiť.

 • Nehoda bez STK vás môže vyjsť draho. Ako vybaviť technickú kontrolu rýchlo a jednoducho?

  Každé vozidlo pohybujúce sa po cestách Slovenskej republiky musí mať dve základné náležitosti. Tou prvou je  povinné zmluvné poistenie  a druhou platná technická kontrola. V prípade, že vám jedna alebo obe chýbajú, vozidlo nemôžete na cestách používať. Aj napriek tomu sa stáva, že niektorí vodiči STK jednoducho nemajú.

 • dopravná nehoda
  07. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako postupovať pri nehode auta v zahraničí?

  Dovolenková sezóna sa pomaly blíži a veľa dovolenkárov staví na cestovanie autom. Je pohodlné, bezpečné a v mnohých prípadoch oveľa komfortnejšie ako autobus alebo vlak. Vlastná doprava má síce množstvo výhod, no netreba zabúdať ani na zopár negatív. K tým sa radí napríklad dopravná nehoda. Ako ju vyriešiť, ak sa vám stane v zahraničí?

 • let-letadlem
  31. marca 2023|Lívia Ovcarčíková
  Zmena mena na letenke: Ako postupovať?

  Ak potrebujete zmeniť meno na letenke, môže to byť celkom zložité. Niektoré letecké spoločnosti vám takúto zmenu neumožnia vôbec. Iné vám ju síce dovolia, ale draho za ňu zaplatíte. Zmena mena je totiž oveľa zložitejší proces ako samotná kúpa letenky.

 • povinna-vybava-motorka
  28. marca 2023|Daniel Výcha
  Povinná výbava pre motocykle

  Rovnako ako autu, ani motocyklu nesmie chýbať povinná výbava. Jej zloženie sa, samozrejme, líši. Základ predstavujú doklady, prilba a platné povinné zmluvné poistenie. Plánujete si kúpiť alebo už máte malú či veľkú motorku? V tom prípade myslite na niekoľko pravidiel, ktoré je nutné dodržať. Všetky sme ich pre vás spísali.

 • Rakúske hory.
  27. marca 2023|Lívia Ovcarčíková
  Povinná výbava na dovolenku do Rakúska

  Chystáte sa na dovolenku do Rakúska? Ak cestujete vlastným autom, preverte si, či v ňom máte všetko z povinnej výbavy. Povinná výbava auta v Rakúsku sa totiž od tej slovenskej mierne odlišuje. Ako? To vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch. Spolu s ďalšími pravidlami, ktoré musíte dodržiavať, aby vaša dovolenka v Rakúsku bola bezproblémová.