Deti na dovolenke pri mori

Cestovné poistenie pre deti. Kedy ho (ne)potrebujete?

Pri cestách do zahraničia je cestovné poistenie pre deti priam nevyhnutnosťou. Okrem toho však existujú aj situácie, pri ktorých deti cestovné poistenie nepotrebujú. Viete, ktoré to sú?

Cesta do zahraničia: Cestovné poistenie potrebujú aj deti

Keď sa chystáte na dovolenku alebo inú cestu do zahraničia, myslite aj na cestovné poistenie. A to nielen pre seba, ale aj pre vaše deti. Aj keď totiž pre celú svoju rodinu vybavíte európsky zdravotný preukaz, nemusí to stačiť. 

Iste, po predložení Európskeho preukazu zdravotného poistenia vás ošetria v krajinách Európskej únie, v Srbsku, Lichtenštajnsku, Nórsku, Švajčiarsku a na Islande. Ošetria vás však len vo verejných zdravotných zariadeniach. Nevyhnete sa doplatkom za ošetrenie, hospitalizáciu alebo za lieky, ktoré sa môžu vyšplhať poriadne vysoko.

Kedy stačí a kedy nestačí mať v Európe Európsky zdravotný preukaz?

Európsky preukaz zdravotného poistenia znie síce honosne a mal by zabezpečiť člnom Európskej únie právo na zdravotné ošetrenie v akejkoľvek členskej krajine EÚ, Európskeho hospodárskeho priestoru a Švajčiarsku. No skutočnosť nie je tak atraktívna. Ako sa na vás budú pozerať, ak sa kartičkou poistenca preukážete napríklad pri ošetrení v Rakúsku, Francúzsku, Španielsku, či inej krajine?

Celý článok >

Aby ste sa vyhli vysokým nákladom pri chorobe alebo úraze, uzavrite pre seba a svoje deti komerčné cestovné poistenie. Výdavky za vás potom zaplatí poisťovňa, a to do výšky poistnej sumy uvedenej v zmluve. A to aj pri ošetrení v súkromných zdravotníckych zariadeniach. 

Mnohé poisťovne ponúkajú zvýhodnené sadzby cestovného poistenia pre deti alebo pre rodiny s deťmi. Pri cestách do zahraničia tak môžete mať poistené malé dieťa úplne zdarma, prípadne väčšie dieťa za polovicu. 

Cestovné poistenie si môžete uzavrieť jednorazovo, ale aj ako celoročné. To v praxi znamená, že členovia rodiny môžu byť krytí napríklad aj v prípade, že nejdú všetci na rovnakú dovolenku. Takéto poistenie sa oplatí, ak cestujete viackrát do roka, na letnú dovolenku k moru, na zimu na lyže a na výlety do zahraničia. Je to cenovo výhodná voľba. A samozrejme, jednoducho vybavíte poistenie pre deti online.

Výpočet cestovného poistenia

*
Spočítať ceny poistenia

Kedy cestovné poistenie deti nepotrebujú?

  • Poistenie na lyžiarsky kurz

Ak premýšľate o tom, či vaše dieťa poistiť, keď ide na lyžiarsky kurz, v tomto prípade dieťa pripoisťovať nemusíte. Kurz totiž spravidla organizuje škola, ktorá za dieťa počas konania kurzu zodpovedá. Takéto situácie sa riešia hromadným poistením, ktoré zabezpečuje priamo škola. Navyše, ak sa výcvik uskutočňuje v lyžiarskom stredisku a dieťa má skipas, jeho poistná ochrana je zabezpečená priamo na svahu aj týmto spôsobom. 

  • Poistenie do hôr

Na rozdiel od dospelých deti nepotrebujú ani poistenie do hôr.  Keďže pre deti sú zásahy horskej služby od poplatkov oslobodené, na Slovensku nie je potrebné pre deti uzatvárať poistenie na hory.

Cestovné poistenie na hory

Slovenské hory sú krásne v každom ročnom období, a preto sú aj turistami také vyhľadávané. V lete ich navštevujú najmä rekreační turisti a horolezci, v zime sú zas plné nadšených lyžiarov a skialpinistov. Celoročne sa po nich motajú aj vyznávači adrenalínových športov. Avšak rovnako, ako sú hory krásne, dokážu byť aj nebezpečné. Práve preto je dôležité myslieť na poistenie na hory.

Celý článok >

Vždy je však užitočné myslieť na zadné dvierka. Aj keď v niektorých prípadoch cestovné poistenie pre dieťa nepotrebujete, hodiť sa môže krytie poskytované životným alebo úrazovým poistením. Kedykoľvek, nielen pri cestovaní, predsa môže prísť k úrazu, ktorý môže mať v horšom prípade dlhú dobu liečenia. Ak musí jeden z rodičov ostať s dieťaťom doma, môže to ohroziť aj rodinné financie. 

Preto je vhodné kryť dieťa aj počas výletov alebo pri hre životným poistením s pripoistením úrazu a krytím finančnej kompenzácie pre rodiča. Myslite na to, že deti majú v poistení zvláštne postavenie. Hoci sú vysoko rizikovými klientmi, poisťovne pre nich ponúkajú cenovo zvýhodnené poistenie. Poistenie pre deti sa preto rozhodne oplatí uzavrieť. 

Rodinné poistenie aj pre deti

  • Zaujímavou a cenovo výhodnou možnosťou je uzatvorenie cestovného poistenia rodinného, ktorý kryje aj deti. Takéto poistenie celej rodiny môže byť na jednotlivú cestu, ale aj celoročné. To v praxi znamená, že môžete byť ako rodina krytí napríklad aj bez toho, aby ste išli všetci na rovnakú dovolenku. Takéto poistenie sa oplatí, ak cestujete viackrát do roka - na letnú dovolenku k moru, na zimu na lyže a na výlety do zahraničia. Je to cenovo výhodná voľba.
Poistenie pre deti online

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 9