Děti na pláži

Cestovné poistenie pre deti. Kedy ho (ne)potrebujete?

5. 10. 2022
|
Dĺžka čítania: 8 min.

Pri cestách do zahraničia je cestovné poistenie pre deti priam nevyhnutnosťou. Okrem toho však existujú aj situácie, pri ktorých deti cestovné poistenie nepotrebujú. Viete, ktoré to sú?

Cesta do zahraničia: Cestovné poistenie potrebujú aj deti

Keď sa chystáte na dovolenku alebo inú cestu do zahraničia, myslite aj na  cestovné poistenie. A to nielen pre seba, ale aj pre vaše deti. Aj keď totiž pre celú svoju rodinu vybavíte európsky zdravotný preukaz, nemusí to stačiť. 

Iste, po predložení Európskeho preukazu zdravotného poistenia vás ošetria v krajinách Európskej únie, v Srbsku, Lichtenštajnsku, Nórsku, Švajčiarsku a na Islande. Ošetria vás však len vo verejných zdravotných zariadeniach. Nevyhnete sa doplatkom za ošetrenie, hospitalizáciu alebo za lieky, ktoré sa môžu vyšplhať poriadne vysoko.

Aby ste sa vyhli vysokým nákladom pri chorobe alebo úraze, uzavrite pre seba a svoje deti komerčné cestovné poistenie. Výdavky za vás potom zaplatí poisťovňa, a to do výšky poistnej sumy uvedenej v zmluve. A to aj pri ošetrení v súkromných zdravotníckych zariadeniach. 

Mnohé poisťovne ponúkajú zvýhodnené sadzby cestovného poistenia pre deti alebo pre rodiny s deťmi. Pri cestách do zahraničia tak môžete mať poistené malé dieťa úplne zdarma, prípadne väčšie dieťa za polovicu. 

Cestovné poistenie si môžete uzavrieť jednorazovo, ale aj ako celoročné. To v praxi znamená, že členovia rodiny môžu byť krytí napríklad aj v prípade, že nejdú všetci na rovnakú dovolenku. Takéto poistenie sa oplatí, ak cestujete viackrát do roka, na letnú dovolenku k moru, na zimu na lyže a na výlety do zahraničia. Je to cenovo výhodná voľba. A samozrejme, jednoducho vybavíte poistenie pre deti online.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Kedy cestovné poistenie deti nepotrebujú?

Poistenie na lyžiarsky kurz

Ak premýšľate o tom, či vaše dieťa poistiť, keď ide na lyžiarsky kurz, v tomto prípade dieťa pripoisťovať nemusíte. Kurz totiž spravidla organizuje škola, ktorá za dieťa počas konania kurzu zodpovedá. Takéto situácie sa riešia hromadným poistením, ktoré zabezpečuje priamo škola. Navyše, ak sa výcvik uskutočňuje v lyžiarskom stredisku a dieťa má skipas, jeho poistná ochrana je zabezpečená priamo na svahu aj týmto spôsobom. 

Poistenie do hôr

Na rozdiel od dospelých deti nepotrebujú ani poistenie do hôr.  Keďže pre deti sú zásahy horskej služby od poplatkov oslobodené, na Slovensku nie je potrebné pre deti uzatvárať poistenie na hory.

Vždy je však užitočné myslieť na zadné dvierka. Aj keď v niektorých prípadoch cestovné poistenie pre dieťa nepotrebujete, hodiť sa môže krytie poskytované  životným alebo úrazovým poistením. Kedykoľvek, nielen pri cestovaní, predsa môže prísť k úrazu, ktorý môže mať v horšom prípade dlhú dobu liečenia. Ak musí jeden z rodičov ostať s dieťaťom doma, môže to ohroziť aj rodinné financie. 

Preto je vhodné kryť dieťa aj počas výletov alebo pri hre životným poistením  s pripoistením úrazu a krytím finančnej kompenzácie pre rodiča. Myslite na to, že deti majú v poistení zvláštne postavenie. Hoci sú vysoko rizikovými klientmi, poisťovne pre nich ponúkajú cenovo zvýhodnené poistenie. Poistenie pre deti  sa preto rozhodne oplatí uzavrieť. 

Rodinné poistenie aj pre deti

Zaujímavou a cenovo výhodnou možnosťou je uzatvorenie cestovného poistenia rodinného, ktorý kryje aj deti. Takéto poistenie celej rodiny môže byť na jednotlivú cestu, ale aj celoročné. To v praxi znamená, že môžete byť ako rodina krytí napríklad aj bez toho, aby ste išli všetci na rovnakú dovolenku. Takéto poistenie sa oplatí, ak cestujete viackrát do roka - na letnú dovolenku k moru, na zimu na lyže a na výlety do zahraničia. Je to cenovo výhodná voľba.

Lívia OvcarčíkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • cestovný pas
  29. apríla 2024|Lívia Ovcarčíková
  Vybavenie cestovného pasu – od apríla zaplatíte o polovicu viac

  Ak cestujete mimo Európsku úniu, na cestu budete potrebovať cestovný pas. Viete, kde vybaviť pas, ako dlho to bude trvať a koľko bude tento cestovný doklad stáť? A dostala sa k vám už informácia, že od apríla budú cestovné pasy podstatne drahšie? Všetko podstatné sme pre vás spísali v nasledujúcich riadkoch.

 • zena - pas - kufor
  19. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Cestovné poistenie: Čo všetko zahŕňa a ako si vybrať?

  Hlavná dovolenková sezóna sa nezadržateľne blíži. Pri cestovaní v akýchkoľvek končinách našej planéty, ale aj doma na Slovensku, však na nás číha množstvo nepredvídateľných rizík. Myslíte pred cestou na cestovné poistenie? Prečo by ste ho mali uzavrieť a ktoré cestovné poistenie je najlepšie? Čítajte ďalej, všetko podstatné vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

 • 11. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Ako prekonať časový posun?

  Spoznávanie vzdialenejších kultúr a miest sa často nezaobíde bez časového posunu. Čím je väčší, tým je jeho schopnosť rozhodiť náš biorytmus intenzívnejšia. Preto sa na časový posun vopred pripravte. Umožní vám to vyrovnať sa s ním, a svoju dovolenku si tak užijete bez obmedzení.

 • cestovni-pojisteni-lyzarske-strediska
  30. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás lyžovačka v Rakúsku? Nezabudnite na poistenie

  Susedné Rakúsko je vzhľadom na jeho blízkosť a perfektné lyžiarske podmienky cieľom mnohých slovenských lyžiarov. Chcete si užiť lyžovanie v Rakúsku aj vy? Pred cestou nezabudnite na jednu dôležitú vec – uzavrieť si kvalitné cestovné poistenie. V opačnom prípade by sa mohla vaša dovolenka neúmerne predražiť.

 • žena s kufrom na letisku
  27. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ktoré cestovné poistenie sa najviac oplatí?

  Plánujete cestu do zahraničia a hľadáte výhodné cestovné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje náklady na vaše ošetrenie či liečbu? V tom prípade ste na správnom mieste. V tomto článku vám prinesieme prehľad najpopulárnejších ponúk krátkodobého cestovného poistenia, ktoré sú dnes dostupné na slovenskom trhu. Aj s prehľadom cien, ktoré za ne zaplatíte.

 • sjezdovka lyžařů
  18. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie na lyže v zahraničí: Takto si ho vyberiete

  Už je to tu. Mnohé rakúske či talianske lyžiarske strediská otvárajú brány všetkým vášnivým lyžiarom a snowboardistom, ktorí sa už nemôžu dočkať snežných dobrodružstiev. Lákajú lyžiarske dobrodružstvá v zahraničí aj vás? Zarezervujte si ubytovanie, navoskujte lyže a hor sa na cestu! Ešte predtým si však nezabudnite vybaviť jednu maličkosť – kvalitné cestovné poistenie.

 • 28. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Šport v zahraničí: Potrebujete poistenie?

  Odpoveď na túto otázku je jasná. Áno. V prípade, že sa rozhodnete za hranicami venovať športu, ktorý nie je úplne bežný, poistite sa. Ak patríte k zdatným cestovateľom, ktorí jazdia či lietajú mimo našej krajiny za adrenalínovými športovými zážitkami, pravdepodobne už viete, čo treba.

 • krakovske-namesti
  18. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čo vidieť v Krakove?

  Krakov je mesto, ktoré sa nachádza na zozname mnohých cestovateľov. Niet sa čomu čudovať. Poľský Krakow má obrovské množstvo pamiatok, ktoré lákajú milovníkov histórie. Premýšľate, že by ste sa do tohto krásneho mesta vybrali aj vy? V tom prípade máme pre vás zopár tipov na miesta, ktoré sa vám rozhodne oplatí navštíviť.​

 • cestovni-pojisteni-usa
  21. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do USA: Čo vybaviť pred cestou?

  Severná Amerika, predovšetkým Spojené štáty americké, je snom mnohých cestovateľov. Táto krajina je plná nádherných miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Keď zoženiete lacnú letenku, čo v dnešnej dobe nie je problém, cestovateľský sen sa rýchlo môže stať skutočnosťou. Viete však, na čo by ste pred cestou určite nemali zabudnúť?

 • padajúci dážď a turistka
  15. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Vyhnite sa obdobiu dažďov: Kedy a kam necestovať?

  Dovolenka v exotike je lákavá. Zatiaľ čo u nás vládne upršaná jeseň či zasnežená zima, v exotických krajinách si môžeme užiť horúce slnečné lúče. Aj v prevažne slnečných krajinách sa však striedajú obdobia sucha a dažďov. India, Thajsko, Bali, Zanzibar a iné, viete, v ktorých mesiacoch by ste do týchto krajín nemali cestovať?