Cestovné poistenie detí. Na čo si dať pozor?

Deti majú v poistení zvláštne postavenie. Sú síce vysoko rizikovými klientmi, ale poisťovne majú pre nich zvýhodnené sumy poistenia. A to aj na svahu, či na prvej lyžovačke. Cestovné poistenie pre deti sa preto rozhodne oplatí uzatvoriť, aj keď sú zaň zodpovední predovšetkým rodičia.


Poistenie detí do zahraničia

Poisťovne poisťujú deti pri ceste do zahraničia od prvého dňa. To je dôležité vedieť ak cestujete s dieťaťom napríklad za rodinou aj do neďalekého Rakúska, Maďarska, či Českej republiky, ktorá je rovnako zahraničím. Poisťovne napriek tomu odporúčajú s malými deťmi necestovať hlavne v období zimy. Ich imunita aj termoregulácia nie sú na zimné podmienky naučené, čo môže priniesť komplikácie. Napriek tomu poisťovne deti a mládež do 15, niekde 16 až 18 rokov cenovo zvýhodňujú.

Spočítať
ceny

Poistenie na lyžiarsky kurz

Pre deti je aktuálnou témou aj poistenie, ktoré sa vzťahuje na lyžiarsky kurz. V tomto prípade rodič dieťa pripoisťovať nemusí. Kurz totiž obvykle organizuje škola, alebo záujmové združenie a za dieťa počas konania kurzu aj zodpovedá. Navyše, ak dieťa lyžuje v stredisku a má ski pas, je zabezpečená aj jeho poistná ochrana priamo na svahu. Pre potreby celého lyžiarskeho výcviku však takéto poistenie býva nedostatočné. Keďže je potrebné chrániť deti aj mimo svah. Takéto poistenie sa však rieši hromadným poistením a vykonáva ho priamo združenie, alebo škola, ktorá zodpovedá za samotný výcvik.


Postenie do hôr netreba

Na rozdiel od dospelých nepotrebujú deti do hôr cestovné poistenie. Deťom sa automaticky hradia zásahy horskej služby bezplatne. Nie je preto na Slovensku potrebné uzatvárať pre deti poistenie cestovné. Vždy je však vhodné myslieť na zadné dvierka a to je úrazové poistenie. Počas cestovania na Slovensku môže prísť k úrazu, ktorý môže mať v horšom prípade dlhú dobu liečenia, čo môže napríklad ohroziť aj rodinné financie. Napríklad ak musí jeden z rodičov ostať s dieťaťom doma. Preto je vhodné kryť dieťa aj počas výletov, alebo pri hre na dvore životným poistením s pripoistením úrazu aj krytím finančnej kompenzácie pre rodiča.

Rodinné poistenie aj pre deti

Zaujímavou a cenovo výhodnou možnosťou je uzatvorenie cestovného poistenia rodinného, ktorý kryje aj deti. Takéto poistenie celej rodiny môže byť na jednotlivú cestu, ale aj celoročné. To v praxi znamená, že môžete byť ako rodina krytí napríklad aj bez toho, aby ste išli všetci na rovnakú dovolenku. Takéto poistenie sa oplatí, ak cestujete viac ráz do roka, na letnú dovolenku k moru, na zimu na lyže a na výlety do zahraničia. Je to cenovo výhodná voľba.Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 3