Povinné zmluvné poistenie

Porovnanie PZP

stars
sk
Porovnanie už do 2 minút
Zelená karta ihneď
Úspora až 50 %

Spoľahlivý a overený partner

160 000

poistených klientov za rok

95 %

spokojných zákazníkov

Slová našich klientov

 • avatar - žena
  Janka V.

  Ďakujem za túto stránku. Poistenie vozidla som mala vybavené za 10 min.

 • avatar - muž
  Dušan P.

  Úžasný ľudský prístup, všetko podrobne vysvetlené, zmluva nad očakávanie uzavretá.

 • avatar - muž
  Tomáš M.

  Super, maximálna spokojnosť, ušetril som 55 eur.

 • avatar - muž
  Boris Ch.

  Som spokojný s Vašimi službami, pani čo som uzavrel PZP poistenie bola veľmi ochotná a pomohla mi. Do budúcna by som privítal rozšírenie služieb o poistenie nehnuteľnosti-bytov.

Príklady konkrétnych úspor zo včerajšieho dňa

 • Povinné zmluvné poistenie

  Škoda Octavia 1.8T

  Ušetrené58,08 €
  152,76 €

  94,68 €

 • Povinné zmluvné poistenie

  Škoda Fabia 1.3T

  Ušetrené35,71 €
  Fabia - homepage
  99,70 €

  63,99 €

 • Povinné zmluvné poistenie

  Volkswagen Golf

  Ušetrené58,02 €
  124,50 €

  66,48 €

 • Povinné zmluvné poistenie

  Ford Mondeo

  Ušetrené60,84 €
  150,96 €

  90,12 €

 • Povinné zmluvné poistenie

  Peugeot 308

  Ušetrené47,31 €
  peugeot 308
  111,30 €

  63,99 €

 • Povinné zmluvné poistenie

  Dacia Duster

  Ušetrené39,60 €
  dacia duster
  106,08 €

  66,48 €

Prečo uzavrieť povinné zmluvné poistenie online?

1

Ušetríte viac, ako si myslíte

 • 85 % ľudí s nami online ušetrí

 • Priemerná úspora 47,48 eur ročne

 • Nezáväzné porovnanie do 2 minút

2

Sme na vašej strane, všetko máme pod kontrolou

 • Žiadny zbytočný spam

 • Poistenie ušité na mieru vašim potrebám

 • Pomôžeme vám získať lepšiu ponuku aj od vašej súčasnej poisťovne

 • Pýtame sa len na údaje, ktoré naozaj potrebujeme a vaše dáta sú u nás v bezpečí
  Viac o ochrane dát

3

Všetky ponuky na jednom mieste

 • Porovnáme vám aktuálne ponuky poisťovní vrátane zliav a bonusov

 • Prehľadné usporiadanie od najnižšej ceny

Najčastejšie otázky

Ako prebieha uzatvorenie PZP online?

Čo potrebujem k uzatvoreniu PZP?

Akým spôsobom je potrebné uhradiť poistné?

Kedy bude moje poistenie platné?

Kedy dostanem zelenú kartu?

Povinné zmluvné poistenie

Povinné zmluvné poistenie, známe aj pod skratkou PZP, označuje zákonné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. Ako už naznačuje samotný názov, PZP je zo zákona povinné a vzťahuje sa na každého, kto zodpovedá za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla uvedeného v poistnej zmluve.


Podľa zákona č. 381/2001 Z.z. o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla máte povinnosť uzavrieť poistnú zmluvu pri tuzemskom vozidle, ak ste jeho držiteľom, vlastníkom alebo prevádzkovateľom. Pri cudzozemskom motorovom vozidle je to spravidla vodič motorového vozidla a v prípade lízingu má túto povinnosť jeho nájomca. 


Ak máte uzatvorené PZP a svojim vozidlom spôsobíte dopravnú nehodu, práve z tohto poistenia sa tretím osobám uhradia nároky na náhradu:


 • škody na zdraví a náklady pri usmrtení,

 • škody vzniknutej poškodením, zničením, odcudzením alebo stratou veci, 

 • nákladov spojených s právnym zastúpením, 

 • ušlého zisku. 

 


 

Najlacnejšie PZP

Napriek tomu, že PZP je povinné, neznamená to, že musíte zobrať hneď prvú ponuku poisťovne. Takýmto spôsobom často poistenie zbytočne preplácate. Ak je vašou prioritou cena, na stránke Superpoistenie.sk nájdete najlacnejšie PZP na trhu.


Naše ceny sú na úrovni najnižších cien ponúkaných samotnými poisťovňami, a to vrátane zliav a bonusov. Mesačne poisťujeme tisíce automobilov a motocyklov, preto máme s poisťovňami dohodnuté zvýhodnené sadzby. Môžeme vám tak vybaviť povinné zmluvné poistenie online za absolútne najvýhodnejšie podmienky na trhu. Vybavíme vám zdarma poistku na auto v poisťovni, ktorú si vyberiete.


Avšak pozor, najlacnejšie PZP neznamená vždy to najlepšie. Cena nie je jediným parametrom, ktorý by ste mali pri výbere povinného zmluvného poistenia zvažovať. Berte do úvahy aj výšku krytia, rozsah poistenia či asistenčné služby, ktoré poisťovňa k PZP poskytuje.Porovnajte si poisťovne

Rovnako ako zmenou mobilného operátora, aj zmenou poisťovne môžete ušetriť pomerne veľa peňazí. Vypočítajte si v našej kalkulačke, o koľko menej môžete platiť za vaše PZP.


Naše porovnanie PZP je pritom úplne zadarmo. Stačí, ak zadáte základné údaje o vozidle a jeho vlastníkovi a naša online kalkulačka vám prehľadne zoradí ponuky povinného zmluvného poistenia od mnohých poisťovní. Už za pár sekúnd si môžete vyberať PZP z našej širokej ponuky.


Vybrané PZP môžete u nás uzavrieť zdarma. Celý proces dokončíte jednoducho online. Môžete tak urobiť sami alebo vám pomôžu naši špecialisti, ktorí sa s vami automaticky spoja. Proces vám pomôžu dokončiť tak, aby ste ešte v ten deň obdržali zelenú kartu i zmluvu s poisťovňou a mohli bez problémov vyraziť na cesty. Ak vám čokoľvek nie je jasné, na akúkoľvek otázku vám veľmi radi okamžite odpovieme. Neváhajte nás kontaktovať na telefónnom čísle 0850 100 101 alebo e-mailom na info@superpoistenie.sk.Koľko ušetríte na povinnom zmluvnom poistení?

VozidloBežná cenaNaša cenaÚspora

Škoda Fabia (998 ccm, 44 kW)

99,70 eur

63,99 eur

35,71 eur

Škoda Fabia (1395 ccm, 92 kW)

123,36 eur

68,67 eur

54,69 eur

Škoda Octavia (1984 ccm, 180 kW)

152,76 eur

94,68 eur

58,08 eur

Škoda Octavia (1390 ccm, 55 kW)

115,00 eur

75,48 eur

39,52 eur

Volkswagen Passat (1395 ccm, 92 kW)

123,36 eur

74,85 eur

48,51 eur

Volkswagen Golf (999 ccm, 66 kW)

124,50 eur

66,48 eur

58,02 eur

Ford Mondeo (1997 ccm, 154 kW)

150,96 eur

90,12 eur

60,84 eur

Ford Focus (1388 ccm, 59 kW)

111,30 eur

70,95 eur

40,35 eur

Dacia Duster (999 ccm, 74 kW)

106,08 eur

66,48 eur

39,60 eur

Citroen C3 (1199 ccm, 50 kW)

103,68 eur

63,99 eur

39,69 eur

Peugeot 308 (1199 ccm, 60 kW)

111,30 eur

63,99 eur

47,31 eur

Kalkulované pre poistníka vo veku 60 rokov, bydlisko Gelnica, bez nehody

Povinné zmluvné poistenie motocyklov

Povinné zmluvné poistenie musia mať zo zákona uzavreté nielen vodiči osobných automobilov. Poistiť sa musia tiež majitelia motocyklov. Do kategórie motocyklov spadajú všetky dvojkolesové motorové vozidlá, teda motorky, skútre, mopedy, ale tiež motorové trojkolky a štvorkolky. PZP pre motocykle poskytuje väčšina poisťovní. Pozrite sa na povinné zmluvné poistenie motocyklov a porovnajte si ich ponuky.PZP ceny: čo ich ovplyvňuje?

Existuje mnoho faktorov, ktoré rozhodujú o cene povinného zmluvného poistenia. Z tých, ktoré sa týkajú vozidla, ovplyvňuje výpočet najmä druh a využitie vozidla, jeho značka, hmotnosť, objem a výkon motora alebo vek auta. Čím je napríklad auto výkonnejšie, tým väčšie riziko pre poisťovňu predstavuje a poistenie je drahšie. 


Poisťovne berú do úvahy aj faktory týkajúce sa majiteľa vozidla, predovšetkým jeho vek, miesto bydliska a počet nehôd, ktoré v minulosti spôsobil. Mladší vodiči a vodiči jazdiaci vo veľkých mestách majú spravidla drahšie poistné. Naopak, bezškodový priebeh dokáže znížiť poistné až o 60 %. 


Každá poisťovňa dáva jednotlivým faktorom rôznu dôležitosť, a preto sú ceny v jednotlivých poisťovniach odlišné. Vyskúšajte našu kalkulačku PZP, aby ste zistili výšku vašej povinnej poistky. Nájdeme vám lacné a zároveň kvalitné poistenie vášho vozidla.Podľa čoho si vybrať poistku na auto?

Pre väčšinu slovenských vodičov je najdôležitejšia cena. Preto podľa nej zoraďujeme  ponuky poisťovní. Veľmi dôležitá je však aj výška limitu poistného plnenia, ktorý definuje, akú čiastku vám je poisťovňa schopná vyplatiť v prípade nehody. Poisťovne ponúkajú limity od štátom nariadených 5,24 mil. eur za škody na zdraví a nákladov pri usmrtení a 1,05 mil. eur za škody spôsobené na majetku napríklad až po 10 mil. eur pre škody na zdraví a 10 mil. eur pre škody na majetku.


Pri výbere poistky pre auto sledujte aj doplnkové pripoistenia, ktoré poisťovňa v rámci PZP poskytuje. Môže ísť napríklad o pripoistenie čelného skla, úrazu posádky, stretu so zverou, výtlku či živlov. Práve tieto pripoistenia totiž dokážu čiastočne nahradiť havarijné poistenie, aj keď rozsah krytia je v prípade PZP podstatne nižší. Nezabudnite si preštudovať aj možné výluky z poistenia, ktoré môžu byť prekážkou pri uplatnení nároku na poistné krytie. Potrebné informácie nájdete v zmluvných podmienkach.  


Podstatné je aj poskytovanie asistenčných služieb k PZP, ktoré sú dnes už jeho štandardnou súčasťou. Ich rozsah a poistné krytie sa v jednotlivých poisťovniach opäť líši. To, čo v jednej poisťovni dostanete zdarma, si v inej musíte priplatiť. Každopádne, v poslednom čase sa poisťovne čoraz viac predbiehajú v poskytovaní mnohých pridaných hodnôt, ktoré ich produkt obsahuje. Snažia sa tak prilákať zákazníkov top kvalitou svojich produktov.  


Hľadáte ideálnu poistku na auto? Vyberte si z našej ponuky tú, ktorá je najlepšia pre vás.


Napísali o nás


fun radio - logo
finweb - logo
HN online - logo
fontech - logo
tv joj - logo
joj cinema - logo
tv joj wau - logo
joj family - logo
joj plus - logo
tv joj rik - logo
trend - logo
zlatá minca - logo
nový cas - logo

Čítajte náš blog a zistite viac

 • letenka a cestovný pas
  20. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie storna letenky: Viete, ako na to?

  Tešíte sa na vytúžený oddych v zahraničnej destinácii, letenky máte zakúpené, no zakrátko príde studená sprcha. Náhle ochoriete, prídete o prácu alebo v krajine, ktorú chcete navštíviť, vypuklo nebezpečenstvo. Ak nechcete prísť o všetky peniaze, myslite vopred na poistenie storna letenky.

 • luxusné auto značky Ferrari
  29. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Toto sú najdrahšie autá na Slovensku: Koľko stojí ich poistenie?

  Slovenský trh s luxusnými automobilmi tvoria predovšetkým luxusné limuzíny a luxusné SUV. Sú štýlové, rýchle, a z ich ceny sa vám možno zakrúti hlava. Ste zvedaví, ktoré modely luxusných limuzín sú na Slovensku najpredávanejšie? A koľko zaplatia ich majitelia za ich poistenie? Všetko podstatné sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 • prípojka na vozík
  22. augusta 2023|Daniel Výcha
  PZP prívesného vozíka: Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia?

  Zistili ste, že potrebujete na prepravu vecí využívať prívesný vozík? V takom prípade nezabudnite, že aj ten musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie.Ako si teda vybaviť toto povinné zmluvné poistenie a u ktorých poisťovní ho môžete získať?

 • zver na ceste
  18. augusta 2023|Daniel Výcha
  Ako najúčinnejšie riešiť stret auta so zverou

  Ani ten najlepší vodič, ani najúčinnejší bezpečnostný systém často nedokážu zabrániť stretu automobilu so zverou. Nečakané vybehnutie zveri priamo pod kolesá auta končí neodvratne: na jednej strane smrťou zvieraťa, na druhej strane často rozsiahlym poškodením auta. Ako teda postupovať, ak príde k tejto „nezavinenej“ udalosti?

 • čakanie muža na lietadlo v hale na letisku
  15. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  5 tipov a trikov, ako nájsť lacné letenky

  Cena leteniek je kľúčom k lacnému cestovaniu. Práve ona totiž spravidla tvorí najväčšiu časť cestovateľského rozpočtu. Dnes už nie je problém zaletieť si na druhý koniec sveta za niekoľko desiatok eur. Ako však takéto lacné letenky nájsť? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás spísali niekoľko osvedčených rád, ako pri cestovaní lietadlom ušetriť.

 • poškodení vozidla výtlkom na vozovke
  11. augusta 2023|Daniel Výcha
  Výtlky na cestách: Ako postupovať pri poškodení vozidla

  Na slovenských cestách nie je žiadny problém naraziť kolesom do hlbokého výtlku. Výtlky na cestách sú vo veľkom počte, takže je prakticky nemožné sa im na niektorých úsekoch vyhnúť. Potom ostáva len dúfať, že vaše auto neutrpí akékoľvek škody. Avšak nie vždy končí stret s výtlkom bezpečne. Často je nevyhnutné zastavenie na krajnici a minimálne výmena poškodeného kolesa. Čo teda robiť, ak ste výtlk nepredvídali?

 • obdobi-destu-bali
  07. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do Ázie: Aké očkovanie by ste mali absolvovať pred cestou?

  Mnohé ázijské krajiny sú pre nás, európskych cestovateľov, exotikou, ktorá so sebou prináša nielen cestovateľské dobrodružstvá, ale aj ohrozenia, ktoré u nás nepoznáme. Ak sa chystáte na cestu do Ázie, už niekoľko týždňov vopred myslite na ochranu pred najbežnejšími ochoreniami v podobe očkovania.

 • autodoplnky - držiak na mobil
  31. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  6 užitočných vychytávok do auta, ktoré vám uľahčia cestovanie

  Každé auto by malo mať okrem základnej výbavy aj určité doplnky a autopríslušenstvo. Tie poskytujú oveľa vyšší komfort pri cestovaní. V obchodoch nájdete rôzne vychytávky, nie všetky však aj reálne využijete. Viete, ktoré autodoplnky sú pri cestovaní najužitočnejšie?

 • vlny na pláži
  25. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam na dovolenku v septembri? 5 tipov, kde nájdete letné počasie

  Ak nemáte školopovinné deti, septembrová dovolenka je rozhodne dobrý nápad. Vyhnete sa davom turistov, nafúknutým cenám a užijete si príjemné počasie. Záleží len od vás, či si vyberiete zo slovenských krás alebo vycestujete na dovolenku niekam k moru. Vybrali sme pre vás 5 destinácií, ktoré sú na dovolenku v septembri ako stvorené.

 • dovolenka v Tatrách
  19. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás dovolenka v Tatrách? Užite si ju bezpečne

  Tatry sú nepochybne jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií Slovákov. Niet sa čomu čudovať, poskytujú predsa vynikajúce príležitosti na rodinné výlety, turistiku, lyžovačky či adrenalínové športy. Plánujete dovolenku v Tatrách aj vy? Užite si ju bez obáv s poistením do hôr.