PZP s garanciou najnižšej ceny

Porovnanie PZP

stars
sk
Porovnanie už do 2 minút
Zelená karta ihneď
Úspora až 50 %

Spoľahlivý a overený partner

160 000

poistených klientov za rok

95 %

spokojných zákazníkov

Príklady konkrétnych úspor zo včerajšieho dňa

 • Povinné zmluvné poistenie

  Škoda Octavia 1.8T

  Ušetrené58,08 €
  152,76 €

  94,68 €

 • Povinné zmluvné poistenie

  Škoda Fabia 1.3T

  Ušetrené35,71 €
  Fabia - homepage
  99,70 €

  63,99 €

 • Povinné zmluvné poistenie

  Volkswagen Golf

  Ušetrené58,02 €
  124,50 €

  66,48 €

 • Povinné zmluvné poistenie

  Ford Mondeo

  Ušetrené60,84 €
  150,96 €

  90,12 €

 • Povinné zmluvné poistenie

  Peugeot 308

  Ušetrené47,31 €
  peugeot 308
  111,30 €

  63,99 €

 • Povinné zmluvné poistenie

  Dacia Duster

  Ušetrené39,60 €
  dacia duster
  106,08 €

  66,48 €

Slová našich klientov

 • avatar - žena
  Janka V.

  Ďakujem za túto stránku. Poistenie vozidla som mala vybavené za 10 min.

 • avatar - muž
  Dušan P.

  Úžasný ľudský prístup, všetko podrobne vysvetlené, zmluva nad očakávanie uzavretá.

 • avatar - muž
  Tomáš M.

  Super, maximálna spokojnosť, ušetril som 55 eur.

 • avatar - muž
  Boris Ch.

  Som spokojný s Vašimi službami, pani čo som uzavrel PZP poistenie bola veľmi ochotná a pomohla mi. Do budúcna by som privítal rozšírenie služieb o poistenie nehnuteľnosti-bytov.

Prečo uzavrieť poistenie auta online?

1

Ušetríte viac, ako si myslíte

 • 85 % ľudí s nami online ušetrí

 • Priemerná úspora 47,48 eur ročne

 • Nezáväzné porovnanie do 2 minút

2

Sme na vašej strane, všetko máme pod kontrolou

 • Žiadny zbytočný spam

 • Poistenie ušité na mieru vašim potrebám

 • Pomôžeme vám získať lepšiu ponuku aj od vašej súčasnej poisťovne

 • Pýtame sa len na údaje, ktoré naozaj potrebujeme a vaše dáta sú u nás v bezpečí
  Viac o ochrane dát

3

Všetky ponuky na jednom mieste

 • Porovnáme vám aktuálne ponuky poisťovní vrátane zliav a bonusov

 • Prehľadné usporiadanie od najnižšej ceny

Najčastejšie otázky

Ako prebieha uzatvorenie PZP online?

Čo potrebujem k uzatvoreniu PZP?

Akým spôsobom je potrebné uhradiť poistné?

Kedy bude moje poistenie platné?

Kedy dostanem zelenú kartu?

Prečo je poistenie cez stránku Superpoistenie.sk výhodnejšie?

Do akej sumy poisťovňa uhradí škodu?

Ako mám riešiť prípadnú poistnú udalosť?

Ako môžem poistenie zrušiť?

Povinné zmluvné poistenie

Povinné zmluvné poistenie, známe aj pod skratkou PZP, označuje zákonné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. Ako už naznačuje samotný názov, PZP je zo zákona povinné a vzťahuje sa na každého, kto zodpovedá za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla uvedeného v poistnej zmluve.


Podľa zákona č. 381/2001 Z.z. o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla máte povinnosť uzavrieť poistnú zmluvu pri tuzemskom vozidle, ak ste jeho držiteľom, vlastníkom alebo prevádzkovateľom. Pri cudzozemskom motorovom vozidle je to spravidla vodič motorového vozidla a v prípade lízingu má túto povinnosť jeho nájomca. 


Ak máte uzatvorené PZP a svojim vozidlom spôsobíte dopravnú nehodu, práve z tohto poistenia sa tretím osobám uhradia nároky na náhradu:


 • škody na zdraví a náklady pri usmrtení,

 • škody vzniknutej poškodením, zničením, odcudzením alebo stratou veci, 

 • nákladov spojených s právnym zastúpením, 

 • ušlého zisku. 

 


 

Najlacnejšie PZP

Napriek tomu, že PZP je povinné, neznamená to, že musíte zobrať hneď prvú ponuku poisťovne. Takýmto spôsobom často poistenie zbytočne preplácate. Ak je vašou prioritou cena, na stránke Superpoistenie.sk nájdete najlacnejšie PZP na trhu.


Naše ceny sú na úrovni najnižších cien ponúkaných samotnými poisťovňami, a to vrátane zliav a bonusov. Mesačne poisťujeme tisíce automobilov a motocyklov, preto máme s poisťovňami dohodnuté zvýhodnené sadzby. Môžeme vám tak vybaviť povinné zmluvné poistenie online za absolútne najvýhodnejšie podmienky na trhu. Vybavíme vám zdarma poistku na auto v poisťovni, ktorú si vyberiete.


Avšak pozor, najlacnejšie PZP neznamená vždy to najlepšie. Cena nie je jediným parametrom, ktorý by ste mali pri výbere povinného zmluvného poistenia zvažovať. Berte do úvahy aj výšku krytia, rozsah poistenia či asistenčné služby, ktoré poisťovňa k PZP poskytuje.Porovnajte si poisťovne

Rovnako ako zmenou mobilného operátora, aj zmenou poisťovne môžete ušetriť pomerne veľa peňazí. Vypočítajte si v našej kalkulačke, o koľko menej môžete platiť za vaše PZP.


Naše porovnanie PZP je pritom úplne zadarmo. Stačí, ak zadáte základné údaje o vozidle a jeho vlastníkovi a naša online kalkulačka vám prehľadne zoradí ponuky povinného zmluvného poistenia od mnohých poisťovní. Už za pár sekúnd si môžete vyberať PZP z našej širokej ponuky.


Vybrané PZP môžete u nás uzavrieť zdarma. Celý proces dokončíte jednoducho online. Môžete tak urobiť sami alebo vám pomôžu naši špecialisti, ktorí sa s vami automaticky spoja. Proces vám pomôžu dokončiť tak, aby ste ešte v ten deň obdržali zelenú kartu i zmluvu s poisťovňou a mohli bez problémov vyraziť na cesty. Ak vám čokoľvek nie je jasné, na akúkoľvek otázku vám veľmi radi okamžite odpovieme. Neváhajte nás kontaktovať na telefónnom čísle 0850 100 101 alebo e-mailom na info@superpoistenie.sk.Koľko ušetríte na poistení vozidla

VozidloBežná cenaNaša cenaÚspora

Škoda Fabia (998 ccm, 44 kW)

99,70 eur

63,99 eur

35,71 eur

Škoda Fabia (1395 ccm, 92 kW)

123,36 eur

68,67 eur

54,69 eur

Škoda Octavia (1984 ccm, 180 kW)

152,76 eur

94,68 eur

58,08 eur

Škoda Octavia (1390 ccm, 55 kW)

115,00 eur

75,48 eur

39,52 eur

Volkswagen Passat (1395 ccm, 92 kW)

123,36 eur

74,85 eur

48,51 eur

Volkswagen Golf (999 ccm, 66 kW)

124,50 eur

66,48 eur

58,02 eur

Ford Mondeo (1997 ccm, 154 kW)

150,96 eur

90,12 eur

60,84 eur

Ford Focus (1388 ccm, 59 kW)

111,30 eur

70,95 eur

40,35 eur

Dacia Duster (999 ccm, 74 kW)

106,08 eur

66,48 eur

39,60 eur

Citroen C3 (1199 ccm, 50 kW)

103,68 eur

63,99 eur

39,69 eur

Peugeot 308 (1199 ccm, 60 kW)

111,30 eur

63,99 eur

47,31 eur

Kalkulované pre poistníka vo veku 60 rokov, bydlisko Gelnica, bez nehody, 6/2024


Povinné zmluvné poistenie motocyklov

Povinné zmluvné poistenie musia mať zo zákona uzavreté nielen vodiči osobných automobilov. Poistiť sa musia tiež majitelia motocyklov. Do kategórie motocyklov spadajú všetky dvojkolesové motorové vozidlá, teda motorky, skútre, mopedy, ale tiež motorové trojkolky a štvorkolky. PZP pre motocykle poskytuje väčšina poisťovní. Pozrite sa na povinné zmluvné poistenie motocyklov a porovnajte si ich ponuky.PZP ceny: čo ich ovplyvňuje?

Existuje mnoho faktorov, ktoré rozhodujú o cene povinného zmluvného poistenia. Z tých, ktoré sa týkajú vozidla, ovplyvňuje výpočet najmä druh a využitie vozidla, jeho značka, hmotnosť, objem a výkon motora alebo vek auta. Čím je napríklad auto výkonnejšie, tým väčšie riziko pre poisťovňu predstavuje a poistenie je drahšie. 


Poisťovne berú do úvahy aj faktory týkajúce sa majiteľa vozidla, predovšetkým jeho vek, miesto bydliska a počet nehôd, ktoré v minulosti spôsobil. Mladší vodiči a vodiči jazdiaci vo veľkých mestách majú spravidla drahšie poistné. Naopak, bezškodový priebeh dokáže znížiť poistné až o 60 %. 


Každá poisťovňa dáva jednotlivým faktorom rôznu dôležitosť, a preto sú ceny v jednotlivých poisťovniach odlišné. Vyskúšajte našu kalkulačku PZP, aby ste zistili výšku vašej povinnej poistky. Nájdeme vám lacné a zároveň kvalitné poistenie vášho vozidla.Podľa čoho si vybrať poistku na auto?

Pre väčšinu slovenských vodičov je najdôležitejšia cena. Preto podľa nej zoraďujeme  ponuky poisťovní. Veľmi dôležitá je však aj výška limitu poistného plnenia, ktorý definuje, akú čiastku vám je poisťovňa schopná vyplatiť v prípade nehody. Poisťovne ponúkajú limity od štátom nariadených 5,24 mil. eur za škody na zdraví a nákladov pri usmrtení a 1,05 mil. eur za škody spôsobené na majetku napríklad až po 10 mil. eur pre škody na zdraví a 10 mil. eur pre škody na majetku.


Pri výbere poistky pre auto sledujte aj doplnkové pripoistenia, ktoré poisťovňa v rámci PZP poskytuje. Môže ísť napríklad o pripoistenie čelného skla, úrazu posádky, stretu so zverou, výtlku či živlov. Práve tieto pripoistenia totiž dokážu čiastočne nahradiť havarijné poistenie, aj keď rozsah krytia je v prípade PZP podstatne nižší. Nezabudnite si preštudovať aj možné výluky z poistenia, ktoré môžu byť prekážkou pri uplatnení nároku na poistné krytie. Potrebné informácie nájdete v zmluvných podmienkach.  


Podstatné je aj poskytovanie asistenčných služieb k PZP, ktoré sú dnes už jeho štandardnou súčasťou. Ich rozsah a poistné krytie sa v jednotlivých poisťovniach opäť líši. To, čo v jednej poisťovni dostanete zdarma, si v inej musíte priplatiť. Každopádne, v poslednom čase sa poisťovne čoraz viac predbiehajú v poskytovaní mnohých pridaných hodnôt, ktoré ich produkt obsahuje. Snažia sa tak prilákať zákazníkov top kvalitou svojich produktov.  


Hľadáte ideálnu poistku na auto? Vyberte si z našej ponuky tú, ktorá je najlepšia pre vás.


Napísali o nás


fun radio - logo
finweb - logo
HN online - logo
fontech - logo
tv joj - logo
joj cinema - logo
tv joj wau - logo
joj family - logo
joj plus - logo
tv joj rik - logo
trend - logo
zlatá minca - logo
nový cas - logo

Čítajte náš blog a zistite viac

 • havárie aut
  25. apríla 2024|Lívia Ovcarčíková
  Najčastejšie výluky z havarijného poistenia: Prečo treba čítať poistné podmienky?

  Havarijné poistenie auta je spravidla veľmi užitočné. Dokáže vás a vaše vozidlo ochrániť pred následkami prípadnej nehody, krádeže, poškodenia alebo zničenia v dôsledku živelnej pohromy či vandalizmu. No ani havarijná poistka nie je liekom na každý problém a v niektorých prípadoch vám nepomôže. Ide o tzv. výluky z poistenia, teda situácie a okolnosti, ktoré poistenie nekryje.

 • Kľúče od nového auta
  23. apríla 2024|Lívia Ovcarčíková
  Auto na splátky v roku 2024: Aké sú podmienky?

  Rozhodli ste sa pre kúpu nového auta? Predtým, ako si vyberiete značku a typ vozidla, zamyslite sa nad dôležitejšou otázkou. Z čoho budete kúpu auta financovať? Alternatív, vďaka ktorým si môžete kúpiť nové auto, je viacero. Ktorá z nich bude pre vás tou navýhodnejšou?

 • Zhorené staré auto
  22. apríla 2024|Lívia Ovcarčíková
  Šrotovné na autá: Ako funguje? Bude aj v roku 2024?

  Finančný príspevok na auto sa na Slovensku v minulosti objavil už niekoľkokrát. Mimoriadne populárne bolo predovšetkým tzv. šrotovné, kde bol príspevok na auto podmienený likvidáciou starého vozidla. Ako vlastne proces šrotovania vozidla prebieha? A kedy bude šrotovné na autá opäť? Čítajte ďalej, všetko podstatné sme pre vás spísali v nasledujúcich riadkoch.

 • pneu4
  27. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Jarné prezúvanie pneumatík: Ako na to?

  Hoci slovenské zákony prezutie zimných pneumatík na letné vyslovene neprikazujú, predsa je vhodné myslieť na jar aj na túto povinnosť. Viete, kedy je ten správny čas na výmenu pneumatík? Závisí to nielen od počasia, ale aj od legislatívnych opatrení. Tie sa, navyše, líšia aj v jednotlivých krajinách. Prečítajte si výber najdôležitejších informácií, ktoré potrebujete vedieť.

 • pohár whisky a kľúče od auta na stole
  29. februára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Alkohol za volantom doma a v zahraničí: Aké sú limity a pokuty?

  Na Slovensku sa uplatňuje nulová toleranciu alkoholu za volantom. Ak nafúkate viac ako jedno promile, dopúšťate sa trestného činu, pri ktorom vám okrem odobratia vodičáku hrozí aj odňatie slobody. Existujú však krajiny, kde sa nejaké to pivko alebo pohár vína toleruje. Aké limity a pokuty sú v jednotlivých krajinách?

 • povinna-vybava-auta-rakusko
  22. februára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Povinná výbava auta v Rakúsku

  Na Slovensku sa ako vodiči nezaobídeme bez autolekárničky, výstražného trojuholníka, reflexnej vesty či náhradného kolesa. Povinná výbava v Rakúsku je síce podobná, ale v niektorých detailoch sa odlišuje. V nasledujúcich riadkoch sme pre vás zhrnuli užitočné informácie, na čo by ste si mali pri cestách do Rakúska dávať pozor.

 • 26. januára 2024|Martina Pisarčíková
  Aké sú najčastejšie pripoistenia k PZP?

  Poisťovne v súčasnosti k svojim základným balíkom poistenia poskytujú aj tzv. pripoistenia. Tieto pripoistenia rozširujú krytie zvoleného poistenia a prinášajú množstvo ďalších výhod. Kedy je vhodné si ich zvoliť a prečo by ste to mali urobiť?

 • biele auto na ceste bez EČV
  22. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Zrušenie PZP pri predaji vozidla

  Predávate auto, ale stále máte platné povinné zmluvné poistenie? Čo by ste mali urobiť, ak do konca poistného obdobia ostáva ešte pár mesiacov? Dostanete zaplatené peniaze späť? Zisťovali sme odpovede za vás.

 • ruka na volante
  Máte najlacnejšie PZP?

  Ako naznačuje samotný názov, povinné zmluvné poistenie je zo zákona povinné. Uzatvorené ho musí mať každý majiteľ motorového vozidla. A čo vy, platíte za PZP málo alebo veľa? Odpoveď na túto otázku nemusí byť jednoznačná. Cena PZP sa totiž odvíja od množstva parametrov.

 • výstražný trojuholník
  03. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Povinná výbava auta v roku 2024: Máte všetko?

  Pri otázke povinnej výbavy mnohí vodiči len pokrčia ramenami a spoliehajú sa na to, že lekárnička je všetko, čo im v aute bude stačiť. Povinnú výbavu však určuje zákon a je podstatne bohatšia. Požiadavky na ňu sa dokonca odlišujú aj v jednotlivých štátoch. Preto si preverte, či vám pri cestách po Slovensku i do zahraničia v aute naozaj nič nechýba.