Cestovanie je dnes bežnou súčasťou života takmer všetkých ľudí. Časy kedy pojem dovolenka predstavoval 7 dňový pobyt pri Jadranskom mori, alebo pri Balatone sú už dávno minulosťou.

Cestovanie dnes už nie je len oddych pri mori alebo na horách, ale je sprevádzané aktívnym využívaním voľného času, návštevou rozličných lokalít v rámci danej krajiny, nakupovaním, návštevou kultúrnych a športových podujatí, prácou alebo návštevou rodiny resp. známych. Tým pádom sa výrazne zvyšuje pravdepodobnosť, že sa človeku v zahraničí stane úraz, alebo ochorie a potom môže byť konfrontovaný s vysokými nákladmi, ktoré musí uhradiť.


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.
Jednoduchým riešením je kúpa cestovného poistenia. V zásade trh rozoznáva dva typy cestovného poistenia a to krátkodobé a celoročné.

Trend, ktorý začína prevažovať ukazuje, že ľudia stále viac nakupujú programy celoročného cestovného poistenia. Dôvody sú veľmi prozaické, jednak skutočnosť, že sa frekvencia vycestovaní prudko zvýšila oproti minulosti a jednak otázka ekonomickej výhodnosti.

Je totiž zrejmé, že nákupom ročného cestovného poistenia človek výrazne šetrí peniaze, navyše si takto kúpi komfort a kľud mysle.

Na čo by sme mali myslieť pri nákupe kvalitného celoročného cestovného poistenia?

V prvom rade je to kvalitná asistenčná služba. Prečo? No minimálne z toho dôvodu, že je to v podstate jediná „kontaktná osoba“, na ktorú sa môže poistený obrátiť v núdzi. Skúsenosti, dostupnosť a rýchlosť vybavenia sú kľúčovými faktormi kvalitnej asistenčnej služby. Samozrejme ako druhé, je to poistenie liečebných nákladov a ďalších súvisiacich benefitov.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.
V podstate to znamená byť kvalitne poistený pred vznikom možných nákladov z dôvodu choroby alebo úrazu. Samozrejmosťou by malo byť poistenie stomatologického ošetrenia v prípade urgentného zákroku zameraného na odstránenie bolesti. Najnovším benefitom v tejto oblasti je úhrada časti nákladov v prípade úrazu, ktorý spôsobí škodu na dioptrických alebo protetických pomôckach poisteného, napr. v prípade poškodenia okuliarov.

Náklady na zdravotnú starostlivosť sa môžu vyšplhať do astronomických výšok a preto by mal byť moderný program cestovného poistenia vybavený aj ďalšími doplnkovými poisteniami typu: medicínsky transport, poistenie zodpovednosti, núdzové vycestovanie člena rodiny, poistenie batožiny, poistenie omeškania batožiny, poistenie osobných dokladov, poistenie cestovných nákladov v prípade poruchy automobilu, poistenie storna cesty, poistenie prerušenia cesty, atď.

Čo by mal človek zvážiť pri nakúpe ročného cestovného poistenia?

Určite si treba pred nákupom preveriť poistenie bežných rekreačných športov, napr.: loptové hry, lyžovanie, golf, bicykel. Dôvod je veľmi jednoduchý, väčšina ľudí si myslí, že ak si na dovolenke zahrá obyčajný futbal, tenis alebo lyžuje na horách, tak že v podstate nerobí nič „riskantné“. Opak je však pravdou! Rekreačné športy nie sú väčšinou poistené v rámci bežnej ceny, nehovoriac o iných rizikovejších športoch, resp. aktivitách.

V súvislosti s cestovaním, je rozumné pokryť všetky riziká, ktoré sa vám môžu pritrafiť. Myslite preto na cestovné poistenie, vďaka ktorému budete pripravení na všetky nepredvídateľné udalosti vrátane lekárskeho ošetrenia či straty batožiny. Cestujte s väčším pocitom bezpečia vďaka uzatvorenému cestovnému poisteniu.
Za vykonávanie týchto rekreačných športov si väčšinou poisťovne účtujú extra prirážku na poistnom a to do výšky až 50 % ročného poistného. Programy cestovného poistenia, v ktorých sú rekreačné športy poistené bez navýšenia poistného je relatívne málo, nehovoriac o možnosti poistenia aj extrémnych športov, resp. aktivít napr.: jazda na vodnom a snežnom skútri, skialpinizmus, potápanie, rafting, jachting, parasailing, jazda na koni a pod.

Ďalšou podstatnou črtou hlavne v prípade rodinných plánov je skutočnosť, či sa poistná suma liečebných nákladov rozkladá na jednotlivé poistené osoby, alebo je každá poistená osoba krytá na plnú výšku poistnej sumy. V prípade vážnych úrazov, resp. chorôb a súvisiacich vysokých nákladov, ktoré musia byť uhradené, môže táto skutočnosť výrazne ovplyvniť výkon samotného cestovného poistenia a teda aj poistených.

Celoročné cestovné poistenie pre rodinu

Ak uvažujeme o rodinnom pláne, teda o rodinnom cestovnom poistení je nevyhnutné spomenúť aj „povinnú výbavu“ tohto variantu a to je zľava na poistnom. Bežným štandardom rodinného cestovného poistenia je poskytovanie zliav v prípade poistenia dvoch a viacerých detí, avšak existujú programy kde je cena rodinného plánu fixne daná bez ohľadu na počet detí, čo prináša výraznú zľavu na poistnom. Úplnou samozrejmosťou rodinného cestovného poistenia by mala byť flexibilita „použitia“ v zmysle, že všetci poistení môžu cestovať nezávisle na sebe, bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú, alebo či cestujú spolu alebo samostatne.

Uzavrite si cestovné poistenie do zahraničia

 • Poskytnutie finančnej istoty pre nečakané prípady

 • Krytie nákladov spojených s neodkladnou liečbou choroby či úrazu

 • Za pár centov na deň


Poistenie služobnej cesty

Dnešné moderné programy cestovného poistenia však vychádzajú v ústrety aj osobám, ktoré cestujú kvôli pracovným povinnostiam, tzn. že cestujú na výstavy, konferencie, resp. stretnutia. Ak klient poisťovne prejaví záujem o takúto špecifickú poistnú ochranu, tak si jednoducho k štandardnej dovolenkovej poistnej ochrane prikúpi aj poistenie na služobnej cesty.

Čítajte náš blog a zistite viac

 • cestovný pas
  29. apríla 2024|Lívia Ovcarčíková
  Vybavenie cestovného pasu – od apríla zaplatíte o polovicu viac

  Ak cestujete mimo Európsku úniu, na cestu budete potrebovať cestovný pas. Viete, kde vybaviť pas, ako dlho to bude trvať a koľko bude tento cestovný doklad stáť? A dostala sa k vám už informácia, že od apríla budú cestovné pasy podstatne drahšie? Všetko podstatné sme pre vás spísali v nasledujúcich riadkoch.

 • zena - pas - kufor
  19. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Cestovné poistenie: Čo všetko zahŕňa a ako si vybrať?

  Hlavná dovolenková sezóna sa nezadržateľne blíži. Pri cestovaní v akýchkoľvek končinách našej planéty, ale aj doma na Slovensku, však na nás číha množstvo nepredvídateľných rizík. Myslíte pred cestou na cestovné poistenie? Prečo by ste ho mali uzavrieť a ktoré cestovné poistenie je najlepšie? Čítajte ďalej, všetko podstatné vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

 • 11. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Ako prekonať časový posun?

  Spoznávanie vzdialenejších kultúr a miest sa často nezaobíde bez časového posunu. Čím je väčší, tým je jeho schopnosť rozhodiť náš biorytmus intenzívnejšia. Preto sa na časový posun vopred pripravte. Umožní vám to vyrovnať sa s ním, a svoju dovolenku si tak užijete bez obmedzení.

 • cestovni-pojisteni-lyzarske-strediska
  30. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás lyžovačka v Rakúsku? Nezabudnite na poistenie

  Susedné Rakúsko je vzhľadom na jeho blízkosť a perfektné lyžiarske podmienky cieľom mnohých slovenských lyžiarov. Chcete si užiť lyžovanie v Rakúsku aj vy? Pred cestou nezabudnite na jednu dôležitú vec – uzavrieť si kvalitné cestovné poistenie. V opačnom prípade by sa mohla vaša dovolenka neúmerne predražiť.

 • žena s kufrom na letisku
  27. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ktoré cestovné poistenie sa najviac oplatí?

  Plánujete cestu do zahraničia a hľadáte výhodné cestovné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje náklady na vaše ošetrenie či liečbu? V tom prípade ste na správnom mieste. V tomto článku vám prinesieme prehľad najpopulárnejších ponúk krátkodobého cestovného poistenia, ktoré sú dnes dostupné na slovenskom trhu. Aj s prehľadom cien, ktoré za ne zaplatíte.

 • sjezdovka lyžařů
  18. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie na lyže v zahraničí: Takto si ho vyberiete

  Už je to tu. Mnohé rakúske či talianske lyžiarske strediská otvárajú brány všetkým vášnivým lyžiarom a snowboardistom, ktorí sa už nemôžu dočkať snežných dobrodružstiev. Lákajú lyžiarske dobrodružstvá v zahraničí aj vás? Zarezervujte si ubytovanie, navoskujte lyže a hor sa na cestu! Ešte predtým si však nezabudnite vybaviť jednu maličkosť – kvalitné cestovné poistenie.

 • 28. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Šport v zahraničí: Potrebujete poistenie?

  Odpoveď na túto otázku je jasná. Áno. V prípade, že sa rozhodnete za hranicami venovať športu, ktorý nie je úplne bežný, poistite sa. Ak patríte k zdatným cestovateľom, ktorí jazdia či lietajú mimo našej krajiny za adrenalínovými športovými zážitkami, pravdepodobne už viete, čo treba.

 • krakovske-namesti
  18. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čo vidieť v Krakove?

  Krakov je mesto, ktoré sa nachádza na zozname mnohých cestovateľov. Niet sa čomu čudovať. Poľský Krakow má obrovské množstvo pamiatok, ktoré lákajú milovníkov histórie. Premýšľate, že by ste sa do tohto krásneho mesta vybrali aj vy? V tom prípade máme pre vás zopár tipov na miesta, ktoré sa vám rozhodne oplatí navštíviť.​

 • cestovni-pojisteni-usa
  21. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do USA: Čo vybaviť pred cestou?

  Severná Amerika, predovšetkým Spojené štáty americké, je snom mnohých cestovateľov. Táto krajina je plná nádherných miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Keď zoženiete lacnú letenku, čo v dnešnej dobe nie je problém, cestovateľský sen sa rýchlo môže stať skutočnosťou. Viete však, na čo by ste pred cestou určite nemali zabudnúť?

 • padajúci dážď a turistka
  15. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Vyhnite sa obdobiu dažďov: Kedy a kam necestovať?

  Dovolenka v exotike je lákavá. Zatiaľ čo u nás vládne upršaná jeseň či zasnežená zima, v exotických krajinách si môžeme užiť horúce slnečné lúče. Aj v prevažne slnečných krajinách sa však striedajú obdobia sucha a dažďov. India, Thajsko, Bali, Zanzibar a iné, viete, v ktorých mesiacoch by ste do týchto krajín nemali cestovať?