Chystáte sa na dovolenku do zahraničia a chcete si so sebou vziať aj vášho domáceho miláčika? Štvornohý miláčikovia sú skvelí spoločníci a mnohí ich považujú za plnohodnotných členov rodiny. Ak si neviete bez nich predstaviť vycestovať na dovolenku, vezmite ich so sebou.

V posledných rokoch čoraz viac Slovákov cestuje za hranice so psíkom či mačkou. Dnes to už nie je problém, majitelia domácich miláčikov môžu uzavrieť  cestovné poistenie  aj pre nich. Toto cestovné poistenie je ideálne v čase, keď sa chystáte napríklad v zime lyžovať alebo v lete kúpať do mora, a počas dňa nechávate svojho miláčika na hoteli alebo v apartmáne samého. Pre zvieratko môže nové prostredie spôsobiť nevhodné správanie.

Cestujte naplno

Cestovné poistenie pre domáceho miláčika

Viaceré poisťovne umožňujú uzatvoriť cestovné poistenie pre vašich štvornohých miláčikov. Ak sa rozhodnete vycestovať s domácim zvieratkom, určite zabezpečte cestovné poistenie a užite si dovolenku bez starostí.
Napr. poisťovňa Union ponúka možnosť uzatvoriť cestovné poistenie aj pre domáce zvieratká. Súčasťou takéhoto poistenia je poistenie liečebných nákladov v zahraničí a poistenie zodpovednosti za škody.

Poistenie liečebných nákladov v zahraničí pre domáceho miláčika kryje poplatky, ktoré je v zahraničí nutné zaplatiť za:

  • ošetrenie (aj ambulantné) u veterinárneho lekára vrátane predpísaných liekov,

  • hospitalizáciu,

  • prepravu miláčika do najbližšieho veterinárneho zariadenia v prípade náhleho ochorenia alebo úrazu.

Z poistenia zodpovednosti za škody sú kryté škody, ktoré spôsobil domáci miláčik inej osobe na zdraví, živote alebo na majetku.

Každé domáce zvieratko si zaslúži kvalitnú starostlivosť a v prípade zdravotných komplikácií adekvátnu liečbu. Myslite na budúcnosť a pripravte sa na nečakané výdAko bezpečne prepravovať psa v aute?aje. Vďaka poisteniu vás nič neprekvapí. Poistiť je možné každé domáce každé zviera, ktoré vlastní očkovací preukaz a cestovný pas.

Nezabudnite

Cestovné poistenie platí do akejkoľvek krajiny v zahraničí, majte platný medzinárodný očkovací preukaz Pet Pass vždy pri sebe.