Často kladené otázky – cestovné poistenie

 
Prečo je poistenie cez stránku Superpoistenie.sk výhodnejšie?

Z pohodlia Vášho domova, alebo kancelárie veľmi jednoducho porovnáte výšku poistného v jednotlivých poisťovniach. Vyberiete si pre Vás najvýhodnejšiu ponuku a môžete v okamihu realizovať platbu Vami vybraným spôsobom. Ušetríme Vám čas, ktorý by ste strávili v pobočkách poisťovní, a Vy ušetríte peniaze, pretože tu nájdete vždy výhodnú ponuku cestovného poistenia.

Čo potrebujem k uzavretiu cestovného poistenia a ako uzavriem zmluvu?

Jednotlivé kroky:

  • vyplňte základné údaje
  • zobrazia sa jednotlivé ponuky poistenia
  • po zvolení konkrétneho poistenia vyplňte všetky potrebné údaje pre uzatvorenie zmluvy
  • vyberte si formu platby, platbu online, alebo si vytlačte/opíšte údaje pre vyplnenie platobného príkazu, respektíve poštovej poukážky
  • po zobrazení kompletného súhrnu skontrolujte zadané údaje. V prípade ich správnosti kliknite na Uzavrieť zmluvu
  • realizujte platbu, ak ste si zvolili platbu online
  • návrh poistnej zmluvy, všeobecné poistné podmienky, zmluvné dojednania

Podrobnejšie informácie o tom ako uzavrieť zmluvu, nájdete v sekcii Ako vypočítať poistné.

Aký je rozdiel medzi krátkodobým a celoročným cestovným poistením?

Krátkodobé cestovné poistenie sa uzatvára jednorázovo pre jednu cestu do zahraničia. Celoročné cestovné poistenie pokrýva celý technický rok a je cenovo výhodnejšie pre poistníka, ktorý cestuje do zahraničia niekoľkokrát ročne.

Ako a komu mám poistné zaplatiť?

Platby smerujú priamo na účet zvolenej poisťovne. Zaplatiť môžete prostredníctvom online platby alebo intenet bankingu Vašej banky priamo na našej stránke. Ak takúto možnosť nemáte, môžete využiť príkaz na úhradu, alebo poštovú poukážku. Viac informácií o spôsobe úhrady nájdete v sekcii Spôsob úhrady

Do akej sumy poisťovňa uhradí škodu?

Informáciu o limitoch poistného krytia sú uvedené pri uzatváraní poistenia v predposlednom kroku Súhrnné informácie a v návrhu na uzatvorenie poistnej zmluvy.

Aké úrazy kryje cestovné poistenie?

Cestovné poistenie kryje poistenie liečebných nákladov, ktoré je najpodstatnejšou zložkou cestovného poistenia. Ďalej ho môžete doplniť o poistenie úrazu, poistenie batožiny, poistenie zodpovednosti za škody, atď.

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2