domácnost - obyvacia - izba

Veľké porovnanie: Ponuky poistenia domácnosti

18. 10. 2021
|
Dĺžka čítania: 8 min.

Výber kvalitného poistenia domácnosti je dôležitý krok. Bohužiaľ, o tom, že ste si zvolili nesprávny produkt, sa pravdepodobne dozviete, až keď bude neskoro. Každá väčšia poisťovňa na Slovensku ponúka poistenie domácnosti. Vyberte si najvýhodnejšie poistenie pre vašu domácnosť vďaka prehľadnému porovnaniu ponúk, ktoré sme pre vás pripravili.

Venujte výberu dostatok času

Či už ide o havarijné, cestovné, alebo poistenie domácnosti, ani jedno z nich nie je produkt, ktorý chcete nastavovať podľa čo najnižšej ceny. Podpoistenie majetku alebo nesprávne nastavenie krytých rizík sú asi najčastejšie chyby, s ktorými sa v tejto oblasti môžete stretnúť.

S výberom poistenia domácnosti sa neponáhľajte. V článku nájdete základné informácie o produktoch a ich benefity. Venujte však čas vypočítaniu presných cien pre vašu domácnosť a vyberte si najvýhodnejšiu možnosť.

Generali

Poisťovňa Generali pre svojich klientov pripravila systém balíčkov s jednotným rozsahom krytia. Pri nastavovaní zmluvy si teda nevyberáte medzi rizikami, ale limitmi poistného plnenia. Ak si nie ste istí, na koľko si máte zariadenie vašej domácnosti poistiť, žiaden problém. Odporučenie na poistnú sumu dostanete priamo od poisťovacieho agenta z Generali.

Medzi hlavné výhody poistenia domácnosti od Generali patrí, že v prípade poistnej udalosti neplatíte spoluúčasť. Taktiež si môžete zvolený balík poistných limitov meniť aj počas trvania poistenia.

Vedeli ste, že...

… poistenie domácnosti môže kryť aj veci, ktoré sa práve nenachádzajú priamo v byte či dome? Týmto poistným produktom sa môžete poistiť napríklad pre prípad krádeže bicykla.


Kooperativa

V tejto poisťovni si klient pri uzatváraní poistenia domácnosti vyberá z dvoch balíkov služieb. Balík Optimum vám prinesie krytie pre najčastejšie riziká, ako:

 • požiar, výbuch,

 • skrat elektromotorov,

 • vandalizmus,

 • atmosférické zrážky.


V balíku s rozšíreným krytím Excelent získate nárok na poistné plnenie aj v prípade poškodenia skla, sprejerstva, prepätia/podpätia, spätného vystúpenia vody či silného vetra. Čo sa týka benefitov, určite sa oplatí spomenúť:

 • predĺženú záruku na domáce elektrospotrebiče,

 • prechodné poistenie novej aj pôvodnej domácnosti pri sťahovaní,

 • krytie vecí v prechodnom bydlisku rodiny (školský internát, ubytovňa).

Wüstenrot

Wüstenrot nových klientov so záujmom o poistenie domácnosti láka na krytie až 30 rizík, ktoré sú rozdelené do troch balíkov. Keď si jeden z nich vyberiete, poistenie môžete rýchlo a pohodlne uzatvoriť aj bez dokladovania fotodokumentácie. K tomuto poistnému produktu viete získať zľavu až 40 % v prípade kombinácie poistenia domácnosti a nehnuteľnosti a za ďalšie aktívne zmluvy vo Wüstenrot.

K poisteniu získavate zdarma predĺženú záruku na spotrebiče až do 5 rokov. Ak si zvolíte najväčší balík služieb, dostanete poistenie nehnuteľnosti a domácnosti v prípade straty zamestnania až na 6 mesiacov.

Union

Páči sa vám myšlienka uzatvorenia poistenia domácnosti online bez potreby obhliadky? V tom prípade zvážte ponuku od Union. Spolu s výberom z viac ako 30 rizík ohrozujúcich váš majetok získate možnosť poistenia bez spoluúčasti. Jeden z benefitov, ktoré Union ponúka, sú zľavy pre verných, ale aj nových klientov.

Milovníkov zvierat určite poteší aj možnosť pripoistenia škody, ktorú spôsobia vaši domáci miláčikovia. V prípade, že sa budete sťahovať, platí poistenie domácnosti od Union na pôvodnú aj novú adresu počas doby až 30 dní.

TIP

K poisteniu domácnosti poisťovne poskytujú aj asistenčné služby zdarma. Naštudujte si, na aké situácie sa vzťahujú a nebojte sa ich využívať – pomôžu vám napríklad so zlomeným kľúčom v zámku či výskyte nežiaduceho hmyzu a hlodavcov.

UNIQA

V ponuke od UNIQA nájdete poistenie domácnosti v produkte Domov & Šťastie, ktorý zároveň obsahuje aj poistenie nehnuteľnosti. V tomto produkte budete mať kryté celé bývanie v rámci jednej zmluvy. Ak si ju uzatvoríte online, získate zľavu až 30 %.

Okrem bežných rizík môže poistenie domácnosti od UNIQA kryť aj rôzne špecifické poistné udalosti. Napríklad, Kyber pripoistenie vám poskytne ochranu súkromia na internete, čo je v dnešnej dobe, kedy je množstvo zariadení pripojených na internet, pomerne užitočná služba.

Allianz

Posledná zo šiestich veľkých slovenských poisťovní, ktorých ponuky porovnávame v tomto článku, je Allianz. Poistenie majetku  Môj Domov je podobné ako Domov & Šťastie od UNIQA, a to kombináciou poistenia domácnosti a nehnuteľnosti. Na výber máte z troch balíkov rizík – od základného COMFORT po komplexný MAX.

Ide o poistenie domácnosti bez spoluúčasti. Allianz dbá na pohodlie svojich klientov, ktorým sa stala nejaká poistná udalosť. Vďaka tomu môžete haváriu nahlásiť na infolinke, ale aj online. Následne dostanete inštrukcie ako postupovať ďalej a celý priebeh likvidácie poistnej udalosti budete môcť sledovať na webe poisťovne.

Zhrnutie

Život s vedomím, že v prípade nehody nebudete musieť platiť za škody spôsobené na zariadení vašej domácnosti, je určite príjemnejší. Ak s tým súhlasíte, nie je dôvod odkladať poistenie domácnosti na neskôr. Nehoda sa môže stať kedykoľvek, preto si vyberte z porovnávaných ponúk, vypočítajte si presnú cenu na webe poisťovne a po uzatvorení si užívajte pohodu, ktorú do vášho života prinesie

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Jadranské more v Chorvátsku
  24. mája 2023|Daniel Výcha
  Autom do Chorvátska: Aká je najlepšia cesta

  Chorvátsko je destinácia, kam sa najviac Slovákov vyberie vlastným autom. Preto je dobré byť pripravený aj na túto cestu a mať vozidlo v správnom stave, pretože počas cesty do cieľovej destinácie sa môžu vyskytnúť nečakané komplikácie. Je dôležité zabezpečiť technický stav auta, najmä brzdy, ktoré musia byť pri plne naloženom aute v poriadku. Okrem toho je dôležité vybrať si správnu trasu. Ako teda cestovať autom do Chorvátska?

 • lietadlo v oblakoch
  14. mája 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ceny poistenia pri ceste do zahraničia

  Chystáte sa na cestu mimo Slovenska a nechcete zbytočne riskovať? Mnohí na poistenie pri krátkom výlete do zahraničia zabúdajú alebo ho dokonca z dôvodu šetrenia peňazí nechcú. V tomto článku nájdete porovnanie cien cestovného poistenia, ktoré vám ukáže, že jeho vybavenie sa naozaj oplatí.


 • kam_na_dovolenku_
  29. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam ísť tento rok na dovolenku? Toto sú najobľúbenejšie destinácie Slovákov

  Leto sa nezadržateľne blíži a vy premýšľate, kam by ste tento rok vyrazili? Pozreli sme sa na to, ktoré krajiny boli medzi Slovákmi minulý rok najobľúbenejšie. Možno inšpirujeme aj vás. Oddýchnite si v obľúbených destináciách, naberte nové sily a užite si trochu slnka. Samozrejme, to všetko s kvalitným cestovným poistením, ktoré vám bude kryť chrbát pre prípad nehody, ochorenia či inej neočakávanej udalosti. 

 • dopravni-nehoda-trojuhelnik
  25. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Sezónne havarijné poistenie: Kedy sa oplatí?

  Okrem povinného zmluvného poistenia je dobré uzavrieť aj havarijné poistenie vozidla. To vás chráni v prípade poistnej udalosti a pokrýva škody na vašom vozidle. Zaujíma vás, či je možné uzavrieť aj sezónne alebo krátkodobé havarijné poistenie vozidla? V článku sa dozviete, aké máte možnosti a čo je pre vás najvýhodnejšie. 

 • dovolená a brigáda v letních dnech
  21. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Letná brigáda v zahraničí: Nezabudnite na poistenie

  Blíži sa leto a s ním aj čas veľmi obľúbených študentských brigád. Patríte študentom, ktorí plánujú vybrať sa za prácou do zahraničia? V tom prípade si určite nezabudnite uzatvoriť kvalitné cestovné poistenie. Pomôžeme vám zorientovať sa v ponukách poisťovní a upozorníme, na čo by ste si pri uzatváraní poistenia mali dávať pozor.

 • obsah autolekárničky
  17. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Lekárnička do auta: Čo musí obsahovať?

  V princípe každá autolekárnička, ktorú si kúpite, musí obsahovať predpísaný obsah. Avšak pre samotného motoristu je dôležité vedieť, na čo sa môže v prípade zranenia na cestách spoľahnúť, pretože autolekárničku nie je nutné používať len pri nehodách, ale napríklad aj pri pošmyknutiach na chodníku, pri uštipnutí hmyzom, rezných ranách, skrátka pri akýchkoľvek zraneniach, ktoré sa môžu pri cestovaní autom a na výletoch prihodiť.

 • Nehoda bez STK vás môže vyjsť draho. Ako vybaviť technickú kontrolu rýchlo a jednoducho?

  Každé vozidlo pohybujúce sa po cestách Slovenskej republiky musí mať dve základné náležitosti. Tou prvou je  povinné zmluvné poistenie  a druhou platná technická kontrola. V prípade, že vám jedna alebo obe chýbajú, vozidlo nemôžete na cestách používať. Aj napriek tomu sa stáva, že niektorí vodiči STK jednoducho nemajú.

 • dopravná nehoda
  07. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako postupovať pri nehode auta v zahraničí?

  Dovolenková sezóna sa pomaly blíži a veľa dovolenkárov staví na cestovanie autom. Je pohodlné, bezpečné a v mnohých prípadoch oveľa komfortnejšie ako autobus alebo vlak. Vlastná doprava má síce množstvo výhod, no netreba zabúdať ani na zopár negatív. K tým sa radí napríklad dopravná nehoda. Ako ju vyriešiť, ak sa vám stane v zahraničí?

 • let-letadlem
  31. marca 2023|Lívia Ovcarčíková
  Zmena mena na letenke: Ako postupovať?

  Ak potrebujete zmeniť meno na letenke, môže to byť celkom zložité. Niektoré letecké spoločnosti vám takúto zmenu neumožnia vôbec. Iné vám ju síce dovolia, ale draho za ňu zaplatíte. Zmena mena je totiž oveľa zložitejší proces ako samotná kúpa letenky.

 • povinna-vybava-motorka
  28. marca 2023|Daniel Výcha
  Povinná výbava pre motocykle

  Rovnako ako autu, ani motocyklu nesmie chýbať povinná výbava. Jej zloženie sa, samozrejme, líši. Základ predstavujú doklady, prilba a platné povinné zmluvné poistenie. Plánujete si kúpiť alebo už máte malú či veľkú motorku? V tom prípade myslite na niekoľko pravidiel, ktoré je nutné dodržať. Všetky sme ich pre vás spísali.