domácnost - obyvacia - izba

Veľké porovnanie: Ponuky poistenia domácnosti

18. 10. 2021 | Aktualizované: 18. 7. 2023
|
Dĺžka čítania: 8 min.

Výber kvalitného poistenia domácnosti je dôležitý krok. Bohužiaľ, o tom, že ste si zvolili nesprávny produkt, sa pravdepodobne dozviete, až keď bude neskoro. Každá väčšia poisťovňa na Slovensku ponúka poistenie domácnosti. Vyberte si najvýhodnejšie poistenie pre vašu domácnosť vďaka prehľadnému porovnaniu ponúk, ktoré sme pre vás pripravili.

Venujte výberu dostatok času

Či už ide o havarijné, cestovné, alebo poistenie domácnosti, ani jedno z nich nie je produkt, ktorý chcete nastavovať podľa čo najnižšej ceny. Podpoistenie majetku alebo nesprávne nastavenie krytých rizík sú asi najčastejšie chyby, s ktorými sa v tejto oblasti môžete stretnúť.

S výberom poistenia domácnosti sa neponáhľajte. V článku nájdete základné informácie o produktoch a ich benefity. Venujte však čas vypočítaniu presných cien pre vašu domácnosť a vyberte si najvýhodnejšiu možnosť.

Generali

Poisťovňa Generali pre svojich klientov pripravila systém balíčkov s jednotným rozsahom krytia. Pri nastavovaní zmluvy si teda nevyberáte medzi rizikami, ale limitmi poistného plnenia. Ak si nie ste istí, na koľko si máte zariadenie vašej domácnosti poistiť, žiaden problém. Odporučenie na poistnú sumu dostanete priamo od poisťovacieho agenta z Generali.

Medzi hlavné výhody poistenia domácnosti od Generali patrí, že v prípade poistnej udalosti neplatíte spoluúčasť. Taktiež si môžete zvolený balík poistných limitov meniť aj počas trvania poistenia.

Vedeli ste, že...

… poistenie domácnosti môže kryť aj veci, ktoré sa práve nenachádzajú priamo v byte či dome? Týmto poistným produktom sa môžete poistiť napríklad pre prípad krádeže bicykla.


Kooperativa

V tejto poisťovni si klient pri uzatváraní poistenia domácnosti vyberá z dvoch balíkov služieb. Balík Optimum vám prinesie krytie pre najčastejšie riziká, ako:

 • požiar, výbuch,

 • skrat elektromotorov,

 • vandalizmus,

 • atmosférické zrážky.


V balíku s rozšíreným krytím Excelent získate nárok na poistné plnenie aj v prípade poškodenia skla, sprejerstva, prepätia/podpätia, spätného vystúpenia vody či silného vetra. Čo sa týka benefitov, určite sa oplatí spomenúť:

 • predĺženú záruku na domáce elektrospotrebiče,

 • prechodné poistenie novej aj pôvodnej domácnosti pri sťahovaní,

 • krytie vecí v prechodnom bydlisku rodiny (školský internát, ubytovňa).

Wüstenrot

Wüstenrot nových klientov so záujmom o poistenie domácnosti láka na krytie až 30 rizík, ktoré sú rozdelené do troch balíkov. Keď si jeden z nich vyberiete, poistenie môžete rýchlo a pohodlne uzatvoriť aj bez dokladovania fotodokumentácie. K tomuto poistnému produktu viete získať zľavu až 30 % v prípade kombinácie poistenia domácnosti a nehnuteľnosti a za ďalšie aktívne zmluvy vo Wüstenrot.

K poisteniu získavate zdarma predĺženú záruku na spotrebiče až do 5 rokov. Ak si zvolíte najväčší balík služieb, dostanete poistenie nehnuteľnosti a domácnosti v prípade straty zamestnania až na 6 mesiacov.

Union

Páči sa vám myšlienka uzatvorenia poistenia domácnosti online bez potreby obhliadky? V tom prípade zvážte ponuku od Union. Spolu s výberom z viac ako 30 rizík ohrozujúcich váš majetok získate možnosť poistenia bez spoluúčasti. Jeden z benefitov, ktoré Union ponúka, sú zľavy pre verných, ale aj nových klientov.

Ak sa poistíte online, získate dokonca zľavu 20 %, poistenci Unionu ešte dokonca plus zľavu 5 %.

Milovníkov zvierat určite poteší aj možnosť pripoistenia škody, ktorú spôsobia vaši domáci miláčikovia. V prípade, že sa budete sťahovať, platí poistenie domácnosti od Union na pôvodnú aj novú adresu počas doby až 30 dní.

TIP

K poisteniu domácnosti poisťovne poskytujú aj asistenčné služby zdarma. Naštudujte si, na aké situácie sa vzťahujú a nebojte sa ich využívať – pomôžu vám napríklad so zlomeným kľúčom v zámku či výskyte nežiaduceho hmyzu a hlodavcov.

UNIQA

V ponuke od UNIQA nájdete poistenie domácnosti v produkte Domov & Šťastie, ktorý zároveň obsahuje aj poistenie nehnuteľnosti. V tomto produkte budete mať kryté celé bývanie v rámci jednej zmluvy. Ak si ju uzatvoríte online, získate zľavu až 30 %.

Okrem bežných rizík môže poistenie domácnosti od UNIQA kryť aj rôzne špecifické poistné udalosti. Napríklad, Kyber pripoistenie vám poskytne ochranu súkromia na internete, čo je v dnešnej dobe, kedy je množstvo zariadení pripojených na internet, pomerne užitočná služba.

Allianz

Posledná zo šiestich veľkých slovenských poisťovní, ktorých ponuky porovnávame v tomto článku, je Allianz. Poistenie majetku  Môj Domov je podobné ako Domov & Šťastie od UNIQA, a to kombináciou poistenia domácnosti a nehnuteľnosti. Na výber máte z troch balíkov rizík – od základného COMFORT po komplexný MAX.

Ide o poistenie domácnosti bez spoluúčasti. Allianz dbá na pohodlie svojich klientov, ktorým sa stala nejaká poistná udalosť. Vďaka tomu môžete haváriu nahlásiť na infolinke, ale aj online. Následne dostanete inštrukcie ako postupovať ďalej a celý priebeh likvidácie poistnej udalosti budete môcť sledovať na webe poisťovne.

Zhrnutie

Život s vedomím, že v prípade nehody nebudete musieť platiť za škody spôsobené na zariadení vašej domácnosti, je určite príjemnejší. Ak s tým súhlasíte, nie je dôvod odkladať poistenie domácnosti na neskôr. Nehoda sa môže stať kedykoľvek, preto si vyberte z porovnávaných ponúk, vypočítajte si presnú cenu na webe poisťovne a po uzatvorení si užívajte pohodu, ktorú do vášho života prinesie


Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • byt-poistenie
  09. decembra 2021|Daniel Výcha
  Poistenie bytu: Porovnanie cien poisťovní

  Poistenie bytu patrí spolu s poistením domu ku komplexnému balíku majetkového poistenia, ktoré sa nazýva aj poistenie nehnuteľnosti. Ako si vybrať to najlepšie a aké produkty ponúkajú slovenské poisťovne? Teraz sa dozviete viac.

 • domácnosť
  24. septembra 2021|Daniel Výcha
  Poistenie domácnosti: Vyberte si experta so skúsenosťami

  Poistenie domácnosti a poistenie nehnuteľnosti spadá do kategórie poistenia majetku. Ak sa rozhodnete pre poistenie domácnosti, kryjete váš hnuteľný majetok, čiže všetko, čo je v interiéri vášho domu. Čo všetko poistenie domácnosti chráni a aké produkty ponúkajú poisťovne?

 • veľký rodinný dom
  31. augusta 2021|Daniel Výcha
  Zrušenie poistenia domu alebo bytu: Ako na to?

  Uzatvoriť poistenie nehnuteľnosti je v dnešnej dobe pomerne jednoduché. Na webe vyplníte formulár a o chvíľu už máte telefonát od poisťovacieho agenta, aby ste doriešili detaily. Ak ale chcete vypovedať zmluvu, pre poisťovňu to znamená stratu platiaceho klienta, preto s aktivitou z jej strany nerátajte. Ako teda postupovať pri rušení poistenia domu či bytu?

 • 23. augusta 2021|Daniel Výcha
  Ako rozpoznať výhodné poistenie domácnosti?

  Poistenie domácnosti sa vzťahuje na hnuteľný majetok. Ide o majetok, ktorý je vo vnútri nehnuteľností, prípadne pri nej. Ako si vybrať vhodné poistenie a na aké skutočnosti by ste mali myslieť pri jeho uzatváraní?

 • poistenie- předání klíčů
  19. augusta 2021|Daniel Výcha
  Poistenie majetku vám zaručí spoľahlivú ochranu

  Škody, ktoré nastanú po búrke či iných nešťastiach, nemusíte hradiť len z vlastného vrecka. Ak si chcete zabezpečiť spoľahlivú ochranu, myslite na poistenie majetku. Náhradu škôd vám v takom prípade zabezpečí vaša poisťovňa.

 • peniaze - kluce od domu - mini domcek
  14. augusta 2021|Daniel Výcha
  Chcete výhodné poistenie nehnuteľnosti? Buďte ostražití

  Poistenie majetku sa delí na dva základné druhy poistenia. Ide o poistenie nehnuteľnosti a poistenie domácnosti. Každý majiteľ nehnuteľnosti, čiže domu, bytu, nebytového priestoru či inej stavby, musí myslieť na komplikácie, ktoré sa s takýmto vlastníctvom spájajú.

 • obývacia izba s krbom v strede
  12. augusta 2021|Daniel Výcha
  Veľké porovnanie: Ako na poistenie bytu?

  Prišiel čas na poistenie vášho bytu a nechcete urobiť chybu pri nastavovaní zmluvy? V tom prípade máte otvorený správny článok. V porovnaní ponúk slovenských poisťovní vám ukážeme, aké výhody poskytujú klientom a na čo si pri výbere poistenia dávať pozor.

 • drevený domček
  31. júla 2021|Daniel Výcha
  Poistenie nehnuteľností. Na čo všetko si dať pozor?

  Chcete vedieť, ako vyzerá poistenie nehnuteľností, ktoré vás nevyjde draho? Prezradíme vám, ktorým chybám by ste sa mali vyhýbať a aké nástrahy na vás môžu číhať. Vďaka nám budete dokonale pripravení.