Súčasná poisťovňa Generali Slovensko vznikla v októbri 2008 zlúčením poisťovní Česká poisťovňa – Slovensko a Generali Poisťovňa.

Jednoducho porovnávajte online

Povinné zmluvné poistenie

  • Rychlý výsledok do 2 minút

  • Zelená karta ihneď

  • Úspora až 50 %

Havarijné poistenie

  • Ponuky poisťovní na jednom mieste

  • Úspora až 40 % ročne

  • Porovnanie do 2 minút

Cestovné poistenie

  • Uzavretie do 2 minút, zľava až 50 %

  • Online porovnanie viacerých ponúk

  • Možnosť uzavrieť i v deň odjazdu

Vznik Generali Slovensko poisťovne

Súčasná poisťovňa Generali Slovensko vznikla v októbri 2008 zlúčením poisťovní Česká poisťovňa – Slovensko a Generali Poisťovňa. História obidvoch predchodcov poisťovne Generali Slovensko siaha až do prvej polovice 19. storočia.


História Českej poisťovne – Slovensko

Bohatá história predchodcu Českej poisťovne – Slovensko sa začala odvíjať na začiatku 19. storočia a je spojená s vývojom poisťovníctva na území Česka i Československa.

V roku 1827 vznikla v Prahe spoločnosť První česká vzájemní pojišťovna, ktorá pod týmto názvom fungovala až do roku 1969. V tomto roku došlo k zriadeniu dvoch samostatných poisťovacích ústavov a to Česká státní pojišťovna a Slovenská štátna poisťovňa s pôsobnosťou na príslušnom území národnej republiky.


Po privatizácii v roku 1992 vznikla Česká pojišťovna, akciová společnost, ktorá po rozdelení ČSFR v roku 1993 založila na území Slovenska dcérsku spoločnosť s názvom Česká poisťovňa – Slovensko. V roku 1996 vstúpila do poisťovne finančná skupina PPF. V roku 2003 sa Česká poisťovňa – Slovensko na slovenskom poisťovacom trhu prepracovala na 3. pozíciu ako univerzálna poisťovňa. Až do zlúčenia s poisťovňou Generali v roku 2008 pôsobila na trhu samostatne. Zlúčením sa poisťovňa stala súčasťou skupiny Generali PPF Holding.História Generali Poisťovne

Assicurazioni Generali založená v Terste v roku 1831 začala na území dnešného Slovenska pôsobiť už v roku 1833. Na začiatku svojej činnosti na Slovensku založila 6 zastupiteľstiev, no už v roku 1914 ich bolo 14. V roku 1945 však po 2. svetovej vojne došlo v Československu k znárodneniu a ukončeniu činnosti súkromnej poisťovne.


Pôvodom talianska poisťovňa Generali znovu obnovila svoju činnosť v roku 1996, keď vznikla spoločnosť Generali Poisťovňa, a.s. Táto v roku 2002 nadviazala spoluprácu s VÚB, a.s., ktorá s ňou mala spoločných akcionárov. Generali Poisťovňa vyvíjala svoju samostatnú obchodnú činnosť až do zlúčenia v roku 2008. Na Slovensku sa jej podarilo dostať medzi poisťovne s významných podielom na poistnom trhu.
Generali Slovensko poisťovňa na Slovensku

Poisťovňa Generali Slovensko sa svojou veľkosťou zaraďuje na tretie miesto na Slovensku. Jej oblasť pôsobenia na Slovensku zahŕňa životné poistenie aj neživotné poistenie. Ako univerzálna poisťovňa ponúka svojim klientom poistenie majetku občanov a firiem, povinné zmluvné poistenie automobilov, havarijné poistenie automobilov, rôzne druhy úrazového a životného poistenia.


Odo dňa 19. 12. 2021 dôjde k organizačnému prepojeniu aktivít spoločností: Generali Poisťovňa, a. s. a Generali Česká pojišťovna a. s. na Generali Poisťovňa, pobočka poisťovne z iného členského štátu.Základné údaje


Obchodná firma: Generali Poisťovňa, pobočka poisťovne z iného členského štátu
Sídlo: Lamačská cesta 3/A 841 04 Bratislava
Kontaktná adresa: Lamačská cesta 3/A 841 04 Bratislava
Akcionár: Generali Poisťovňa, pobočka poisťovne z iného členského štátu


Generálne riaditeľstvo:

Generali Poisťovňa, pobočka poisťovne z iného členského štátu
Lamačská cesta 3/A
841 04 Bratislava
Tel: 02 3811 1117

Generali poisťovňa

Napíšte nám

generali.sk@generali.com

Zavolajte nám

02/38 11 11 17

Adresa

Lamačská cesta 3/A 841 04 Bratislava

Webová stránka

www.generali.sk