0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie do Rakúska

Či už idete do Rakúska kvôli zimným športom alebo vás lákajú pamiatky a kultúra, bez cestovného poistenia by ste rozhodne nemali hranice prekračovať.

cestovne poistenie do rakuska
86 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie do Rakúska

Dovolenka v Rakúsku

cestovne poistenie Rakusko

Rakúská lyžiarske strediská a bohatá história

Sú to asi dva najčastejšie dôvody, prečo ľudia počas dovoleniek navštevujú práve Rakúsko. Ak si chcete dovolenku užiť naplno a bez zbytočných obáv, určite si pred vycestovaním uzatvorte cestovné poistenie.

Porovnať ceny cestovného poistenia

Rakúske lyžiarske strediská sú známe vďaka dlhým zjazdovkám v krásnom prostredí. Kvalitný, upravený sneh v kombinácii so širokou ponukou služieb priamo v strediskách je úspešný recept na zabezpečenie cestovného ruchu počas zimy.

Návštevu Rakúska ale neoľutujete ani v letných mesiacoch. Množstvo horských turistických chodníkov a cyklotrás sa postará o krásnu letnú dovolenku. Ak vás ale viac zaujíma história, môžete sa tešiť na poznávanie minulosti prostredníctvom množstva hradov, zámkov a iných pamiatok.

Prečo je dobré sa poistiť?

Mnohí turisti podceňujú význam cestovného poistenia do Rakúska, lebo majú pocit, že sú len kúsok od domova. Ak sa však zraníte v Rakúsku bez cestovného poistenia, budete musieť všetky náklady na ošetrenie platiť z vlastného účtu. Cena dovolenky sa v priebehu sekundy môže niekoľkonásobne zvýšiť. Neriskujte preto zbytočné komplikácie, a vybavte si poistenie rýchlo a pohodlne cez internet.

Cestovné poistenie do Rakúska

Najčastejšie riziká v Rakúsku

Keďže lyžovačky v Rakúsku sú veľmi častým cieľom turistov, asi najväčšie riziká sú spojené práve so zraneniami na svahoch. Nehoda sa môže stať aj najlepšiemu lyžiarovi alebo snowboardistovi. Preto netreba zabúdať na kvalitné cestovné poistenie s úrazovým poistením.

Samozrejme, poistné udalosti sa môžu stať aj v rušných rakúskych mestách. Takže aj keď idete napríklad len na jednodňový výlet do Viedne, pre istotu neprekračujte hranice bez cestovného poistenia.

Cestovné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením