0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie do Talianska

Ak si chcete jedinečnú atmosféru Talianska vychutnávať bez zbytočných obáv, nezabudnite si uzatvoriť kvalitné cestovné poistenie.

cestovne poistenie taliansko
88 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie do Talianska

Dovolenka v Taliansku

cestovní pojištění itálie

Juhoeurópska krajina Taliansko sa nachádza na Apeninskom polostrove a jej najbližšími susedmi sú Francúzsko, Švajčiarsko, Rakúsko a Slovinsko na severe, východnú hranicu tvorí Jadranské more, južnú Iónske more a západnú Tyrhénské a Ligúrske more. K Taliansku patria tiež ostrovy Sicília a Sardínia. Talianske pobrežie je dlhé 7 600 km!

Cestovné poistenie do Talianska

Dôležité informácie pred cestou

Taliansko je členom EÚ rovnako ako Slovenská republika a preto si naši turisti vystačia len s platným občianskym preukazom. Očkovanie nie je povinné.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Taliansko je populárna európska krajina, ktorá je medzi turistami veľmi obľúbená. Disponuje krásnymi plážami, mestami, ale i krásnou prírodou a horami. Na svoje si tu prídu milovníci letných dovoleniek na pláži i zimní turisti na horách.

Zároveň je však Taliansko krajinou s dlhou históriou a teda plnou hodnotných historických pamiatok a umeleckých diel, ktoré môžeme vidieť po celej krajine. Pokiaľ sa rozhodneme pre návštevu Talianska, nezabudnite na hlavné mesto Rím. Významnými miestami sú Koloseum, Vatikán alebo Forum Romanum. Z turisticky obľúbených lokalít by sme určite nemali zabudnúť spomenúť mesto zamilovaných Benátky, renesančnú Florenciu, mesto módy Miláno, prístavné mesto Janov alebo Veronu, mesto najslávnejších milencov Rómea a Júlie.

Rovnako ako na pamiatky je Taliansko bohaté na prírodné krásy. Nachádzajú sa tu sopky, ktoré sú z veľkej časti neaktívne. K najslávnejším patria Etna a Vezuv. Okrem prímorských letovísk na jadranskej Riviére, Sicílii, Toskánsku, je veľmi obľúbené jazero ľadovcového pôvodu Lago di Garda. Behom zimných mesiacov ľudia výdatne navštevujú exkluzívne strediská Cortina d´Ampezzo alebo Val di Fiemme v Dolomitoch.

Porovnať ceny cestovného poistenia

O cestovnom poistení do Talianska

Taliansko je určite krásnym miestom na dovolenku. Pri príprave však nezabudnite aj na uzatvorenie cestovného poistenia, s ktorým sa budete cítiť bezpečnejšie a v prípade nečakaných udalostí sa nemusíte obávať starostí a hlavne finančných problémov s tým spojených.

V základnom balíčku vám cestovné poistenie poskytne finančné zaistenie pre prípady:

  • náhleho ochorenia
  • úrazu
  • úmrtia

Keď dôjde k nešťastnej udalosti, poisťovňa uhradí za poisteného nevyhnutné náklady na liečbu vrátane všetkých postupov, ktoré s liečbou súvisia a to do výšky poistného limitu, ktorý si poistený zjednal. Poisťovne obvykle ponúkajú niekoľko variant cestovného poistenia.

Základný balíček je samozrejme možné rozšíriť o ďalšie pripoistenia, ktorými sú najčastejšie:

  • úrazové pripoistenie
  • pripoistenie straty, poškodenia či zničenia batožín
  • pripoistenie zodpovednosti
  • pripoistenie storna zájazdu
Cestovné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7