Cestovné poistenie do zahraničia

Výlet do zahraničia rozhodne neplánujte bez kvalitného cestovného poistenia.

Cestujte bezpečne s cestovným poistením

Exotika v zime: Ktoré krajiny navštíviť?

Exotika v zimě

Niekedy príde jednoducho chuť vyraziť v zimnom alebo sychravom období za teplým počasím. Možno práve nemáte možnosť odletieť za exotikou hneď, ale vždy je dobré mať poruke ťahák, ktorý vám poradí letovú dráhu do lepších miest.

Thajsko

Krajina východu plná mystiky, umenia aj exotických korenín a príchutí. V Bangkoku sa snúbi dávna história s modernými technológiami a vymoženosťami súčasnosti. Obdivovať môžete viac ako 500 chrámov a svätýň. Okrem tradičných turistických cieľov, ako je Kráľovský palác, Wat Phra Kaeo, Wat Pho, Wat Traimit, Wat Arun, sa môžete prejsť po rieke Chao Phraya alebo zavítať na nákupy do jednej z viac ako 300 tržníc. Slávne sú aj trhy na vode. Je to raj pre ľudí, ktorí si chcú vychutnať vzdialenú krajinu na počkanie. Pretože je tu lacno, netreba mať na cestovanie extra solventný rozpočet.

Ak ste milovníci jedla, thajskú kuchyňu si nesmiete nechať ujsť. Je všeobecným omylom, že čokoľvek thajské musí byť zároveň ostré. Naopak, tunajšie pokrmy oplývajú mnohých chuťami a každý si tu určite nájde tú svoju.

Myslite na cestovné poistenie

Stovky slovenských turistov každoročne mieri na dovolenku do exotiky, ktorá sľubuje nevšedné zážitky. Nie všetci však myslia aj na svoje zdravie a bezpečie. Dovolenka nemusí prebiehať vždy bez problémov a preto je vhodné mať uzavreté kvalitné cestovné poistenie, ktoré zaistí dostatočnú finančnú oporu pre prípady úrazov a chorôb.

Mám záujem o cestovné poistenie

Srí Lanka

Jedna z najdôležitejších pamätihodností je pevnosť z 16. storočia, celá rad budhistických chrámov, ako napríklad Kelani Rajamaha Viharaya, Vajiraramaya a Gota Vihare. Zavítať môžete na množstvo bazárov, kde okrem zeleniny, ovocia, korenín či cejlonského čaju zoženiete aj zlaté šperky, drahokamy či strieborné a mosadzné výrobky.

Nezabudnuteľná je návšteva romantického parku Vihara maha Devi, ktorý je vybudovaný v koloniálnom štýle a zdobia ho veľké sochy Budhu, rad vodných fontán a dokonca aj malá zoologická záhrada. Navyše Srí Lanka je bohatá na množstvo safari parkov a super pobrežia, takže dovolenku si tu užije každý. 

Thajsko - Bali

Určite sa vyhnite krajinám, ktorým hrozí obdobie dažďov cez zimnú sezónu. Napr. na Bali od decembra až do februára hrozí najviac zrážok, na Zanzibare počas novembra a decembra.

Gambia

Stále neobjavená perla Afriky. Ak už máte dosť komerčného Tuniska, či Egypta, tak pre vás bude Gambia voľbou číslo jedna. Gambia je síce jedna z najmenších krajín afrického kontinentu, no atrakcie mnohonásobne prekračuje jej veľkosť. Na pobreží Gambie čakajú zlaté pláže, malebné lagúny, čarokrásne rybárske dedinky a biologicky bohaté pobrežné rezervácie. Rozhodne nevynechajte krásne národné parky Kiang West a Gambia River, ktoré sa pýšia veľkou populáciou hrochov, krokodílov, šimpanzov a vtáctva.

Maroko

Overená klasika. Krajina, kde chodili aj Beatles a písali tu najlepšie songy histórie. A vonkoncom nie zbytočne.  Nájdete tu známe pohorie Atlas, starobylé mestá, rozsiahle púšte i nádherné pláže. Marocká mestá sú jedna z najzaujímavejších na africkom kontinente a Marakéš, Fes alebo Rabat musíte vidieť. V oblastiach Essaouira a Taghazout si prídu na svoje milovníci surfovania, vďaka vysokým vlnám patrí medzi najlepšie na svete. 

Mexiko

Mexiko je bohaté na starodávne kultúry, ale aj moderné výdobytky. Teotihuacán, Toltec, Mayovia, Aztékovia a mnohí ďalší tu zapustili korene. Počas vašej dovolenky môžete navštíviť ich mestá, chrámy a pyramídy. 

Najviac mayských archeologických pamiatok nájdete v Mexiku na Yucatáne. Vydajte sa do zrúcanín mesta Chichen Itza s pyramídou a chrámom El Castillo. Napríklad pyramída Slnka je druhou najväčšou stavbou v Strednej Amerike. Hlavný chrám Aztékov, Templo Mayor, uvidíte pri návšteve Mexico City. Nesmieme zabudnúť ani na krásne pláže s bielym pieskom. Mexiko je jednoducho pre každého. 

Výpočet cestovného poistenia

*
Spočítať ceny poistenia

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2