duha nad morom

Exotika v zime: Ktoré krajiny navštíviť?

Niekedy príde jednoducho chuť vyraziť v zimnom alebo sychravom období za teplým počasím. Možno práve nemáte možnosť odletieť za exotikou hneď, ale vždy je dobré mať poruke ťahák, ktorý vám poradí letovú dráhu do lepších miest.

Thajsko

Krajina východu plná mystiky, umenia aj exotických korenín a príchutí. V Bangkoku sa snúbi dávna história s modernými technológiami a vymoženosťami súčasnosti. Obdivovať môžete viac ako 500 chrámov a svätýň. Okrem tradičných turistických cieľov, ako je Kráľovský palác, Wat Phra Kaeo, Wat Pho, Wat Traimit, Wat Arun, sa môžete prejsť po rieke Chao Phraya alebo zavítať na nákupy do jednej z viac ako 300 tržníc. Slávne sú aj trhy na vode. Je to raj pre ľudí, ktorí si chcú vychutnať vzdialenú krajinu na počkanie. Pretože je tu lacno, netreba mať na cestovanie extra solventný rozpočet.

Ak ste milovníci jedla, thajskú kuchyňu si nesmiete nechať ujsť. Je všeobecným omylom, že čokoľvek thajské musí byť zároveň ostré. Naopak, tunajšie pokrmy oplývajú mnohých chuťami a každý si tu určite nájde tú svoju.


Myslite na cestovné poistenie

Stovky slovenských turistov každoročne mieri na dovolenku do exotiky, ktorá sľubuje nevšedné zážitky. Nie všetci však myslia aj na svoje zdravie a bezpečie. Dovolenka nemusí prebiehať vždy bez problémov a preto je vhodné mať uzavreté kvalitné cestovné poistenie, ktoré zaistí dostatočnú finančnú oporu pre prípady úrazov a chorôb.


Srí Lanka

Jedna z najdôležitejších pamätihodností je pevnosť z 16. storočia, celá rad budhistických chrámov, ako napríklad Kelani Rajamaha Viharaya, Vajiraramaya a Gota Vihare. Zavítať môžete na množstvo bazárov, kde okrem zeleniny, ovocia, korenín či cejlonského čaju zoženiete aj zlaté šperky, drahokamy či strieborné a mosadzné výrobky.

Nezabudnuteľná je návšteva romantického parku Vihara maha Devi, ktorý je vybudovaný v koloniálnom štýle a zdobia ho veľké sochy Budhu, rad vodných fontán a dokonca aj malá zoologická záhrada. Navyše Srí Lanka je bohatá na množstvo safari parkov a super pobrežia, takže dovolenku si tu užije každý. 

Thajsko - Bali

Gambia

Stále neobjavená perla Afriky. Ak už máte dosť komerčného Tuniska, či Egypta, tak pre vás bude Gambia voľbou číslo jedna. Gambia je síce jedna z najmenších krajín afrického kontinentu, no atrakcie mnohonásobne prekračuje jej veľkosť. Na pobreží Gambie čakajú zlaté pláže, malebné lagúny, čarokrásne rybárske dedinky a biologicky bohaté pobrežné rezervácie. Rozhodne nevynechajte krásne národné parky Kiang West a Gambia River, ktoré sa pýšia veľkou populáciou hrochov, krokodílov, šimpanzov a vtáctva.

Maroko

Overená klasika. Krajina, kde chodili aj Beatles a písali tu najlepšie songy histórie. A vonkoncom nie zbytočne.  Nájdete tu známe  pohorie Atlas, starobylé mestá, rozsiahle púšte i nádherné pláže. Marocká mestá sú jedna z najzaujímavejších na africkom kontinente a Marakéš, Fes alebo Rabat musíte vidieť. V oblastiach Essaouira a Taghazout si prídu na svoje milovníci surfovania, vďaka vysokým vlnám patrí medzi najlepšie na svete. 

Mexiko

Mexiko je bohaté na starodávne kultúry, ale aj moderné výdobytky. Teotihuacán, Toltec, Mayovia, Aztékovia a mnohí ďalší tu zapustili korene. Počas vašej dovolenky môžete navštíviť ich mestá, chrámy a pyramídy. 

Najviac mayských archeologických pamiatok nájdete v Mexiku na Yucatáne. Vydajte sa do zrúcanín mesta Chichen Itza s pyramídou a chrámom El Castillo. Napríklad pyramída Slnka je druhou najväčšou stavbou v Strednej Amerike. Hlavný chrám Aztékov, Templo Mayor, uvidíte pri návšteve Mexico City. Nesmieme zabudnúť ani na krásne pláže s bielym pieskom. Mexiko je jednoducho pre každého. 


Uzavrite si cestovné poistenie do zahraničia

 • Poskytnutie finančnej istoty pre nečakané prípady
 • Krytie nákladov spojených s neodkladnou liečbou choroby či úrazu
 • Za pár centov na deň


Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • zena - pas - kufor
  19. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Cestovné poistenie: Čo všetko zahŕňa a ako si vybrať?

  Hlavná dovolenková sezóna sa nezadržateľne blíži. Pri cestovaní v akýchkoľvek končinách našej planéty, ale aj doma na Slovensku, však na nás číha množstvo nepredvídateľných rizík. Myslíte pred cestou na cestovné poistenie? Prečo by ste ho mali uzavrieť a ktoré cestovné poistenie je najlepšie? Čítajte ďalej, všetko podstatné vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

 • 11. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Ako prekonať časový posun?

  Spoznávanie vzdialenejších kultúr a miest sa často nezaobíde bez časového posunu. Čím je väčší, tým je jeho schopnosť rozhodiť náš biorytmus intenzívnejšia. Preto sa na časový posun vopred pripravte. Umožní vám to vyrovnať sa s ním, a svoju dovolenku si tak užijete bez obmedzení.

 • cestovni-pojisteni-lyzarske-strediska
  30. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás lyžovačka v Rakúsku? Nezabudnite na poistenie

  Susedné Rakúsko je vzhľadom na jeho blízkosť a perfektné lyžiarske podmienky cieľom mnohých slovenských lyžiarov. Chcete si užiť lyžovanie v Rakúsku aj vy? Pred cestou nezabudnite na jednu dôležitú vec – uzavrieť si kvalitné cestovné poistenie. V opačnom prípade by sa mohla vaša dovolenka neúmerne predražiť.

 • žena s kufrom na letisku
  27. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ktoré cestovné poistenie sa najviac oplatí?

  Plánujete cestu do zahraničia a hľadáte výhodné cestovné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje náklady na vaše ošetrenie či liečbu? V tom prípade ste na správnom mieste. V tomto článku vám prinesieme prehľad najpopulárnejších ponúk krátkodobého cestovného poistenia, ktoré sú dnes dostupné na slovenskom trhu. Aj s prehľadom cien, ktoré za ne zaplatíte.

 • sjezdovka lyžařů
  18. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie na lyže v zahraničí: Takto si ho vyberiete

  Už je to tu. Mnohé rakúske či talianske lyžiarske strediská otvárajú brány všetkým vášnivým lyžiarom a snowboardistom, ktorí sa už nemôžu dočkať snežných dobrodružstiev. Lákajú lyžiarske dobrodružstvá v zahraničí aj vás? Zarezervujte si ubytovanie, navoskujte lyže a hor sa na cestu! Ešte predtým si však nezabudnite vybaviť jednu maličkosť – kvalitné cestovné poistenie.

 • 28. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Šport v zahraničí: Potrebujete poistenie?

  Odpoveď na túto otázku je jasná. Áno. V prípade, že sa rozhodnete za hranicami venovať športu, ktorý nie je úplne bežný, poistite sa. Ak patríte k zdatným cestovateľom, ktorí jazdia či lietajú mimo našej krajiny za adrenalínovými športovými zážitkami, pravdepodobne už viete, čo treba.

 • krakovske-namesti
  18. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čo vidieť v Krakove?

  Krakov je mesto, ktoré sa nachádza na zozname mnohých cestovateľov. Niet sa čomu čudovať. Poľský Krakow má obrovské množstvo pamiatok, ktoré lákajú milovníkov histórie. Premýšľate, že by ste sa do tohto krásneho mesta vybrali aj vy? V tom prípade máme pre vás zopár tipov na miesta, ktoré sa vám rozhodne oplatí navštíviť.​

 • cestovni-pojisteni-usa
  21. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do USA: Čo vybaviť pred cestou?

  Severná Amerika, predovšetkým Spojené štáty americké, je snom mnohých cestovateľov. Táto krajina je plná nádherných miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Keď zoženiete lacnú letenku, čo v dnešnej dobe nie je problém, cestovateľský sen sa rýchlo môže stať skutočnosťou. Viete však, na čo by ste pred cestou určite nemali zabudnúť?

 • padajúci dážď a turistka
  15. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Vyhnite sa obdobiu dažďov: Kedy a kam necestovať?

  Dovolenka v exotike je lákavá. Zatiaľ čo u nás vládne upršaná jeseň či zasnežená zima, v exotických krajinách si môžeme užiť horúce slnečné lúče. Aj v prevažne slnečných krajinách sa však striedajú obdobia sucha a dažďov. India, Thajsko, Bali, Zanzibar a iné, viete, v ktorých mesiacoch by ste do týchto krajín nemali cestovať?

 • žena na letisku s kufrom v ruke
  28. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poškodenie alebo strata batožiny leteckou spoločnosťou: Ako postupovať?

  Ak ste niekedy cestovali letecky, viete, že letecké spoločnosti niekedy nemanipulujú s batožinou celkom citlivo. To, že ste docestovali v poriadku do cieľa vy, ešte neznamená, že rovnaké šťastie mal aj váš cestovný kufor. Život vám dokáže poriadne skomplikovať aj stratená batožina. Viete, čo robiť, ak počas cesty došlo k poškodeniu alebo strate batožiny?