Cestovné poistenie do Thajska

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Thajska.


Thajsko sa nachádza v juhovýchodnej Ázii v strednej časti polostrova Západnej Indie a patrí k turisticky atraktívnym miestam vďaka svojej neopakovateľnej atmosfére a predovšetkým priaznivému tropickému podnebiu. Najbližšími susedmi sú Laos, Kambodža, Malajzia a Myanmar.

Dôležité informácie pred cestou

Thajsko je krajinou, kde si len s cestovným dokladom nevystačíte. Je nutné zažiadať o vízum, ktoré vám vystavia na akomkoľvek thajskom veľvyslanectve alebo ambasáde. Vízum môžete získať priamo na mieste, no jeho platnosť je len 15 dní. Očkovanie nie je povinné, odporúča sa očkovanie proti malárii, besnote a japonskej encefalitíde.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Thajsko je úžasnou krajinou, ktorá splní sen každému cestovateľovi. Panuje tu tropické podnebie po celý rok, sú tu nádherné pláže, zachovalé historické pamiatky, krásna príroda, vynikajúca ostrá thajská kuchyňa a to všetko za veľmi priaznivé ceny.

Na juhu Thajska si prídu na svoje milovníci pláží. Práve tu sa nachádzajú úžasné biele pláže, priezračné more a bohatý podmorský život. K najobľúbenejším letoviskám patria Pattaya, Ko Samui, Phi Phi, Phuket a Krabi. Všetky táto miesta sú dôkladné pripravené splniť prianie každého turistu. Môžete sa tešiť na kvalitné hotely, reštaurácie, obchody i pieskové pláže a more.
K najrušnejším miestam Thajska patrí samozrejme jeho hlavné mesto Bangkok, ktoré sa nazýva i „mestom anjelov“. Nájdete tu nielen rušné bary a reštaurácie, ale aj významné pamiatky ako sú Kráľovský palác, chrám Wat Phra Kaeo, kde je ukrytá socha smaragdového Budhu a tiež známa Čínska štvrť.

Severná časť Thajska je prevažne hornatá a najvyšší vrchol Doi Inthanon dosahuje výšky 2 576 m. n. m. Nájdete tu krásne pohorie posiate horskými dedinkami.

O cestovnom poistení do Thajska

Thajsko je určite krásnym miestom na dovolenku. Pri príprave však nezabudnite aj na uzatvorenie  cestovného poistenia, s ktorým sa budete cítiť bezpečnejšie a v prípade nečakaných udalostí sa nemusíte obávať starostí a hlavne finančných problémov s nimi spojených.

V základnom balíčku vám cestovné poistenie poskytne finančná zaistenie pre prípady:

  • náhleho ochorenia,

  • úrazu,

  • úmrtia.


Keď dôjde k nešťastnej udalosti, poisťovňa uhradí za poisteného nevyhnutné náklady na liečbu vrátane všetkých postupov, ktoré s liečbou súvisia a to do výšky poistného limitu, ktorý si poistený zjednal. Poisťovne obvykle ponúkajú niekoľko variant cestovného poistenia.

Základný balíček je samozrejme možné rozšíriť o ďalšie pripoistenia, ktorými sú najčastejšie:

  • úrazové pripoistenie,

  • pripoistenie straty, poškodenia či zničenia batožín,

  • pripoistenie zodpovednosti,

  • pripoistenie storna zájazdu.


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.