Cestovné poistenie na Phuket

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Phuket.


Phuket je najväčším thajským ostrovom a nájdete ho v Andamanskom mori. S pevninou je spojený mostom. Vzhľadom k lokalite a nádhernej prírode sa jedná o veľmi drahé letovisko. Phuket je veľmi rozmanitý ostrov, na ktorom môžete vidieť hory, dažďové pralesy, zátoky s pieskovými plážami i kaučukové plantáže. Pláže sa nachádzajú najmä na západnej strane ostrova a prístup do mora je pozvoľný. Ostrov ponúka mnoho možností pre výlety i športové vyžitie.


Zaujímavosti a tipy

Najobľúbenejším letoviskom je Patong Beach, ktoré okrem ideálnych podmienok pre kúpanie a oddych ponúka tiež možnosť ako sa zabaviť v nočných hodinách. Nachádzajú sa tu reštaurácie, bary, diskotéky, nočné kluby i kabarety, kde si každý užije svoje. Je samozrejme nutné počítať s tým, že je ostrov turisticky veľmi založený a z pôvodného tradičného života sa tu nezachovalo skoro nič.


Veľmi krásnym miestom je mys Promthep, z ktorého je možné vidieť do širokého okolia. Za návštevu stoja chrámy Wat Chalong a Wat Prha alebo múzeum, ktoré sa môže pochváliť bohatou zbierkou lastúr a akváriom s morskými živočíchmi.

Porovnanie cestovného poistenia online na Phuket

Thajsko patrí medzi exotické miesta, ktoré s obľubou navštevujú turisti z celého sveta. Chcú si tu oddýchnuť a užiť si rušného nočného života. Thajsko sa ale tiež vyznačuje drahou lekárskou starostlivosťou a preto nikdy nezabúdajte na cestovné poistenie. K nehodám dochádza pomerne často a vďaka cestovnému poisteniu budete mať zaistenú adekvátnu starostlivosť, ktorú uhradia poisťovne a nie vaša peňaženka.


Cestovné poistenie pokryje všetky náklady súvisiace s prípadnou liečbou a to až do výšky poistných limitov. Nezabudnite, že cestovné poistenie musí zodpovedať typu dovolenky a jej náplni. Pokiaľ sa chystáte na adrenalínové športy, nezabudnite na zodpovedajúce pripoistenie a pripoistiť si môžete aj batožinu alebo storno zájazdu. Užite si bezpečne exotickú dovolenku s cestovným poistením.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.