Cestovné poistenie do Bangkoku

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Bangkoku.


Bangkok je hlavným a najľudnatejším Thajska, ktoré býva označované ako "Benátky Východu" či "Mesto anjelov". Zároveň je považované za najhlučnejšie mesto sveta. Je moderné mesto, ktoré však trpí rýchlym hospodárskym rozvojom. Bangkok je tiež vyhláseným mestom vďaka vynikajúcej kuchyni. Môžete si tu dať rozmanité lahôdky a miestne špeciality.

Zaujímavosti a tipy

Bangkok je hlučné a rušné mesto plné mrakodrapov, v ktorom však existujú i pokojné miesta a tiché zákutia. Tie predstavujú predovšetkým kláštory, ktorých je v Bangkoku približne 300. Ak chcete vidieť mesto v pôvodnej podobe, navštívte jeho Čínsku štvrť, kde zostali zachované úzke a preplnené uličky a stovky obchodíkov a tržníc. Neďaleko Čínskej štvrte sa nachádza Kráľovský palác a najznámejší thajský chrám Wat Phra Keo. Za návštevu stojí i miestna  ZOO, ktorá  je najväčšou v juhovýchodnej Ázii. K ďalším významným pamiatkam patrí najväčší teakový dom na svete Vimarnmek Teakwood Palace (Chrám úsvitu) či Wat Po.

Čo by ste určite mali navštíviť je plávajúci trh, označovaný za jeden z najautentických zážitkov v Bangkoku. Niekoľko plávajúcich drevených lodí sú až po okraj naložené tovarom, napríklad: čerstvými potravinami a kvetmi. Mnohé lode ponúkajú jedinečné pochúťky z kuchyne. Medzi najznámejšie plávajúce trhy patria Khlong Lat Mayo, Amphawa a Damnoen.


Najlacnejšie cestovné poistenie do Bangkoku

Do Thajska mieri každoročne stovky tisíc turistov, ktorí tu hľadajú dobrodružstvo, zábavu, gastronomické zážitky i poznávanie novej kultúry. Pokiaľ i vy plánujete cestu do Thajska a jeho hlavného mesta Bangkoku, nezabudnite si uzavrieť cestovné poistenie, vďaka ktorému budete môcť cestovať bezpečne a s istotou.

V čom je cestovné poistenie tak výhodné? Poskytne vám dostatočné finančné zázemie v prípadoch, kedy vás postihne nečakaná choroba či úraz. Vďaka cestovnému poisteniu budete mať vždy zaistenú a zaplatenú lekársku starostlivosť.

  • ošetrenie,

  • hospitalizáciu,

  • nutné lieky,

  • liečbu,

  • naliehavé prevozy,

  • repatriáciu,

  • prevoz telesných ostatkov.


To ale nie je všetko, vyberať si môžete z niekoľkých variant poistných limitov a zároveň si k základnému balíčku zjednať ďalšie pripoistenia. Medzi najviac využívané patria pripoistenie úrazu, straty batožiny, zodpovednosti a tiež pripoistenie storna zájazdu. Uzavrite si výhodné cestovné poistenie, jednoducho a rýchlo prostredníctvom našej kalkulačky.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.