0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie do Egypta

Kvôli nevyspytateľnej povahe tejto krajiny je dôležité mať pred cestou uzatvorené kvalitné cestovné poistenie, ktoré vám pomôže jednak v prípade potreby zdravotnej starostlivosti, ale aj pri riešení iných poistných udalostí.

cestovne poistenie egypt
74 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie do Egypta

Dovolenka v Egypte

egypt dovolenka

Egypt je arabská republika, ktorá se nachádza na území severovýchodnej Afriky priamo na najdlhšej africkej rieke Níl. Jeho najbližšími susedmi sú Líbya, Sudán a Izrael. Severná hranica je tvorená Stredozemným morom a východná Červeným morom. Egypt je už niekoľko desiatok rokov vyhľadávanou turistickou destináciou vďaka teplému počasiu, historickým pamiatkam a krásnej prírode.

Porovnať ceny cestovného poistenia

Dôležité informácie pred cestou

Na cestu do Egypta potrebuje turista platný cestovný pas a vízum, je však vhodné sa o aktuálnych podmienkach vstupu podrobnejšie informovať vždy pred plánovanou cestou.

Očkovanie nie je síce povinné, no odporúča sa očkovanie proti tetanu, malárii, žltačke typu A a B a brušnému týfusu. Do určitých oblastí je doporučené tiež očkovanie proti cholere a besnote.


Prírodné krásy a zaujímavosti

Už dlhé roky turisti navštevujú Egypt kvôli príjemnému podnebiu, krásnej prírode, arabskej kultúre i historickým pamiatkach. Často navštevované miesta sú najmä tie, ktoré boli kedysi významnými historickými, kultúrnymi a ekonomickými centrami. Jedná sa napríklad o mesto Káhira, ktoré je srdcom Egypta už tisíce rokov. Kvôli početným pamiatkam je veľmi obľúbené mesto Luxor, kde môžeme vidieť chrámy a pohrebisko faraónov staré tisíce rokov. Z najznámejších pamiatok sú to chrám v Karnaku, Luxorský chrám a rozsiahle pohrebiská Údolia kráľov.

Cestovné poistenie do Egypta

“Bránou do čiernej Afriky” je nazývané miesto Asuán, ktoré povodne slúžilo ako obchodné centrum pre karavány. Tiež sa tu nachádza mauzóleum Agy Kahna a chrám Philae. Nádherná je Alexandria, druhé hlavné mesto Egypta, ktoré je považované za perlu Stredozemného mora. V Alexandrii se nachádza 16 km dlhá promenáda popri pobreží lemovaná výškovými domami, hotelmi, reštauráciami, kaviarňami a obchodmi. V centre nájdeme historické centrum, ktoré by mal vidieť každý, kto zavíta do Egypta.


O cestovnom poistení do Egypta

Rozhodli ste se vycestovať do Egypta? Nezabudnite na kvalitné cestovné poistenie. Nikto nechce automaticky počítať s nepríjemnou udalosťou, ale rozhodne je lepšie byť na ňu pripravený.

Prečo je cestovné poistenie dôležité? Je určené predovšetkým na pokrytie liečebných nákladov v prípade, ak dôjde na cestách k úrazu alebo ochoriete.

Štandardne sú v základnom balíčku poistenia zahrnuté náklady na:

 • Ošetrenie
 • Hospitalizáciu
 • Nutné lieky
 • Liečbu
 • Naliehavé prevozy
 • Repatriáciu
 • Prevoz telesných ostatkov

Poisťovne ponúkajú spravidla niekoľko variant cestovného poistenia, ktoré sa líšia výškou poistného limitu a obvykle i rozsahom asistenčných služieb.

Súčasťou poistenia sú vždy spomínané asistenčné služby a tiež ponuka ďalších pripoistení:

 • úrazové pripoistenie - trvalé následky úrazu, smrť úrazom, denné odškodné
 • pripoistenie batožín – zničenie, poškodenie či strata
 • pripoistenie zodpovednosti – za škody, ktoré poistený spôsobí tretím osobám na ich majetku alebo zdraví
 • pripoistenia storna cesty – preplatenie storno poplatkov cestovnou kanceláriou pri storne cesty
Cestovné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7