Pri poskytování našich služieb nám pomáhajú súbory cookie. Využívaním tohto webu s ich používáním súhlasíte.   Viac informácií  
0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie do Egypta

Kvôli nevyspytateľnej povahe tejto krajiny je dôležité mať pred cestou uzatvorené kvalitné cestovné poistenie, ktoré vám pomôže jednak v prípade potreby zdravotnej starostlivosti, ale aj pri riešení iných poistných udalostí.

cestovne poistenie egypt
90 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie do Egypta

Dovolenka v Egypte

egypt dovolenka

Egypt je arabská republika, ktorá se nachádza na území severovýchodnej Afriky priamo na najdlhšej africkej rieke Níl. Jeho najbližšími susedmi sú Líbya, Sudán a Izrael. Severná hranica je tvorená Stredozemným morom a východná Červeným morom. Egypt je už niekoľko desiatok rokov vyhľadávanou turistickou destináciou vďaka teplému počasiu, historickým pamiatkam a krásnej prírode.

Spočítať
ceny

Dôležité informácie pred cestou

Na cestu do Egypta potrebuje turista platný cestovný pas a vízum, je však vhodné sa o aktuálnych podmienkach vstupu podrobnejšie informovať vždy pred plánovanou cestou.

Očkovanie nie je síce povinné, no odporúča sa očkovanie proti tetanu, malárii, žltačke typu A a B a brušnému týfusu. Do určitých oblastí je doporučené tiež očkovanie proti cholere a besnote.


Prírodné krásy a zaujímavosti

Už dlhé roky turisti navštevujú Egypt kvôli príjemnému podnebiu, krásnej prírode, arabskej kultúre i historickým pamiatkach. Často navštevované miesta sú najmä tie, ktoré boli kedysi významnými historickými, kultúrnymi a ekonomickými centrami. Jedná sa napríklad o mesto Káhira, ktoré je srdcom Egypta už tisíce rokov. Kvôli početným pamiatkam je veľmi obľúbené mesto Luxor, kde môžeme vidieť chrámy a pohrebisko faraónov staré tisíce rokov. Z najznámejších pamiatok sú to chrám v Karnaku, Luxorský chrám a rozsiahle pohrebiská Údolia kráľov.

“Bránou do čiernej Afriky” je nazývané miesto Asuán, ktoré povodne slúžilo ako obchodné centrum pre karavány. Tiež sa tu nachádza mauzóleum Agy Kahna a chrám Philae. Nádherná je Alexandria, druhé hlavné mesto Egypta, ktoré je považované za perlu Stredozemného mora. V Alexandrii se nachádza 16 km dlhá promenáda popri pobreží lemovaná výškovými domami, hotelmi, reštauráciami, kaviarňami a obchodmi. V centre nájdeme historické centrum, ktoré by mal vidieť každý, kto zavíta do Egypta.


O cestovnom poistení do Egypta

Rozhodli ste se vycestovať do Egypta? Nezabudnite na kvalitné cestovné poistenie. Nikto nechce automaticky počítať s nepríjemnou udalosťou, ale rozhodne je lepšie byť na ňu pripravený.

Prečo je cestovné poistenie dôležité? Je určené predovšetkým na pokrytie liečebných nákladov v prípade, ak dôjde na cestách k úrazu alebo ochoriete.

Štandardne sú v základnom balíčku poistenia zahrnuté náklady na:

 • Ošetrenie
 • Hospitalizáciu
 • Nutné lieky
 • Liečbu
 • Naliehavé prevozy
 • Repatriáciu
 • Prevoz telesných ostatkov

Poisťovne ponúkajú spravidla niekoľko variant cestovného poistenia, ktoré sa líšia výškou poistného limitu a obvykle i rozsahom asistenčných služieb.

Súčasťou poistenia sú vždy spomínané asistenčné služby tiež ponuka ďalších pripoistení:

 • úrazové pripoistenie - trvalé následky úrazu, smrť úrazom, denné odškodné
 • pripoistenie batožín – zničenie, poškodenie či strata
 • Pripoistenie zodpovednosti – za škody, ktoré poistený spôsobí tretím osobám na ich majetku alebo zdraví
 • Pripoistenia storna cesty – preplatenie storno poplatkov cestovnou kanceláriou pri storne cesty
Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

 • Okamžitá platnosť poistenia
 • Aktuálne sadzby
 • Ponuky poisťovní
 • Možnosť online platby
 • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
 • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením