Cestovné poistenie Dominikánska republika

Medzi najviac vyhľadávané turistické destinácie patrí Dominikánska republika. Dôvodom sú tropické teploty po celý rok, nádherne biele pláže s krištáľovo priezračnou vodou a zároveň neskrotená divoká príroda so subtropickými lesmi a dažďovými pralesmi. Dominikánska republika patrí k najstarším miestam Nového Sveta, ktoré objavil Krištof Kolumbus na svojich zámorských cestách.

Spočítať
ceny

Pred cestou

Dovolenka v Dominikánskej republike nevyžaduje žiadne povinné očkovanie, je však dobré mať so sebou „krabičku prvej pomoci“, kam patria náplasti, obväzy, repelent, lieky na hnačku a proti bolesti. Lieky sa tu totiž zháňajú dosť ťažko.


Dobrodružstvo v Dominikánskej republike

Život v Dominikánskej republike poteší najmä milovníkov tanca, pretože práve tu sa odohrávajú desiatky karnevalov a festivalov v rytme merangue. Ľudia tancujú vášnivo už od raného detstva a tanec je vyjadrením ich životného štýlu. Rovnako ako miestny výborný rum a kvalitné cigara, ktoré patria k najlepším na svete. Pýchou Dominikánskej republiky je existencia deviatich, celkom odlišných prírodných zón, ktoré uchvátia každého návštevníka. Či už ste plážovým turistom alebo vyznávačom dobrodružných aktivít, Dominikánska republika Vás nesklame.

Plážovým turistom sú určené nedotknuté pláže s lagúnami u Pedernales, Baní, Azua, Barahona či Bahoruco. Vodných športov od windsurfingu, kiteboardingu až po hlboké ponory i potápanie medzi korálovými útesmi a vrakmi si do sýtosti užijete na severovýchodnom pobreží.

Naopak pre milovníkov adrenalínových športov sú ideálne miesta Jarabacoa a Constanza, kde si vyskúšate jazdu na kanoe či rafte. Jazdu terénnym autom či výstup na horu Pico Duarte do výšky 3 175 m. n. m. určite tiež oceníte.


Prečo cestovné poistenie v Dominikánskej republike?

Cestujete do Dominikánskej republiky a premýšľate, či sa Vám vôbec vyplatí uzatvárať si cestovné poistenie. V žiadnom prípade s rozhodnutím neváhajte. Cestovné poistenie Vás vyjde len na páreur poľa dĺžky dovolenky. Za tých pár eur ale získate kvalitné finančné zaistenie, pocit istoty, asistenčné služby a radu ďalších užitočných pripoistení. Nikto nechce premýšľať nad možnosťou choroby či úrazu na vysnenej dovolenke, lepšie je však byť pripravený aj na túto možnosť a náklady na liečbu v zahraničí sú veľmi drahé, aj menšie zákroky sa pohybujú v tisícoch eur a pokiaľ sa jedná o vážnejšie zákroky, môže sa jednať aj o stovky tisícoveur.

Pokiaľ navyše v Dominikánskej republike plánujete nejaký adrenalínový šport, potom je riziko vyššie a výber vhodného poistenia ešte dôležitejší.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením