Cestovné poistenie na Bali

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Bali.


Bali je ostrov sopečného pôvodu, ktorý náleží medzi najobľúbenejšie Indonézske ostrovy. Nachádza sa medzi ostrovmi Jáva a Lombok. Jeho brehy omýva Jávske more na severe a Indický oceán na juhu. Jedná se o stredne veľký ostrov, ktorého dĺžka činí 112 km a šírka 153 km.

Zaujímavé miesta a tipy

Hlavnou dominantou ostrova je sopka Mount Agung s vrcholom vo výške 3 142 metrov nad morom. Vďaka sopečnej činnosti je pôda na Bali veľmi úrodná a nachádzajú sa tu zelené terasy ryžových polí, pralesy i botanické záhrady. Za návštevu stoja miestne domorodé dedinky a ich tradičný spôsob života (tanec, hudba, maľby atď.).

Najkrajšia pláž ostrova Kuta je dlhá 8 km a jej povrch tvorí zlatistý piesok. Sanur a Nusa Dua sú pokojnejšie pláže. Na Bali jazdia radi surfisti a potápači, pretože sú tu pre tieto činnosti vynikajúce podmienky. Na svoje si prídu ale aj milovníci nočnej zábavy. Na Bali nájdete veľa nočných podnikov, klubov, barov a diskoték.


Porovnanie cestovného poistenia online na Bali

Bali patrí k exotickým ostrovom, ktoré sú od našej rodnej krajiny veľmi ďaleko. Spoliehať sa na šťastie nie je teda celkom vhodné a oveľa lepšie je byť pripravený na všetky situácie. Za týmto účelom existuje cestovné poistenie, ktoré si môžete jednoducho uzavrieť.

Cestovné poistenie vám ponúkne finančnú istotu pre prípad, kedy budete z dôvodu úrazu alebo choroby potrebovať lekársku starostlivosť. Ak máte cestovné poistenie, uhradí ju poisťovňa, v opačnom prípade ju budete musieť zaplatiť z vlastného vrecka a verte, že lekárska starostlivosť stojí v zahraničí desiatky až stovky tisíc eur. Navyše si k nemu môžete zjednať pripoistenie, ktoré vašu poistnú ochranu rozšíri, napríklad, aj o batožinu.

Cestovné poistenie pokryje všetky náklady, spojené s neodkladnou liečbou choroby či úrazu. V podstate sa jedná o náklady za:

  • ošetrenie,

  • hospitalizáciu,

  • nutné lieky,

  • liečbu,

  • naliehavé prevozy,

  • repatriáciu,

  • prevoz telesných ostatkov.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.