Cestovné poistenie na Srí Lanku

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Srí Lanku.


Srí Lanka patrí k ostrovom, ktoré si turisti obľúbili pre priaznivé celoročné podmienky a nádhernú exotickú prírodu. Ostrov Srí Lanka sa nachádza uprostred Indického oceánu južne od Indickej pevniny. Turistom ponúka oddych na krásnych plážach, kúpanie v priezračných vodách Indického oceánu i nepreberné možnosti pre aktívne strávenú dovolenku.

Zaujímavosti a tipy

Tunajšia príroda je od tej našej odlišná a preto si ju turisti zamilovali. Obdivovať môžu nádherné dlhé pieskové pláže, exotické rastliny, prírodné scenérie a úchvatné pamiatky. Dojmy ešte umocní bohatá kultúrna a náboženská tradícia miestnych obyvateľov, ktorí sú k turistom veľmi priateľskí, preto sa v tejto zemi budete cítiť veľmi dobre a bezpečne.

Hlavný mestom Srí Lanky je Colombo, ktoré je skutočným centrom ostrova a najväčším mestom, kde sa nachádza pevnosť Galle Face Green vybudovaná behom kolonizácie ostrova. Nájdete tu i trendy reštaurácie. Štvrť Pettah je pre vás ideálna, ak sa chystáte vo veľkom nakupovať. Za návštevu stojí starobylé mesto Anuradhapura, ktoré vzniklo najmenej 4 storočia pred n. l. Srí Lanka rozhodne stojí za návštevu.

Porovnanie cestovného poistenia online na Srí Lanku

Lekárska starostlivosť a zdravotníctvo nemá na Srí Lanke príliš veľkú úroveň. Lepšie nemocnice se nachádzajú iba v Colombe. Kvalitná starostlivosť je drahá a rozhodne ju nedostanete v štátnej nemocnici. V prípade potreby je vhodné vyhľadať súkromné zdravotnícke zariadenie. Lekárska starostlivosť ako taká je veľmi nákladná oproti cenám v Slovenskej republike a preto sa odporúčame uzavrieť komerčné cestovné poistenie.

S cestovným poistením získate na cestách istotu, že v prípade núdze budete skutočne dobre ošetrení.  Navyše všetky náklady za liečbu uhradí poisťovňa a to do výšky poistných limitov. Ak chcete mať naozaj dobré poistenie, nezabudnite si zjednať najrôznejšie doplnkové pripoistenia (batožiny, storna zájazdu, prerušenie cesty a ďalšie).

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.