Cestovné poistenie do Mexika

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Mexika.


Mexiko leží v strednej Amerike, ktoré susedí so Spojenými štátmi americkými na severe a Guatemalou a Belize na juhu. Súčasťou Mexika je tiež niekoľko ostrovov v Tichom oceáne a na východe popri pobreží  Mexického zálivu a Karibského mora. Táto divoká a nespútaná krajina ponúka turistom veľa pamätihodností, tyrkysové pláže, exotiku, ostrú kuchyňu i rušný nočný život.

Dôležité informácie pred cestou

Turista si na ceste do Mexika vystačí s platným cestovným pasom. Podmienkou je však platnosť najmenej 6 mesiacov od dňa vstupu na mexické územie. Vízum nie je potrebné pri pobyte, ktorý nepresiahne 90 dní. Pred návštevou je však vhodné si aktuálne informácie overiť z dôvodu prípadných zmien. Očkovanie nie je potrebné.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Mexiko je známe predovšetkým vďaka monumentálnym pamiatkam z dôb mayskej a aztéckej civilizácie, ktoré sú rozšírené po celom území. Zároveň sa Mexiko pýši pieskovým pobrežím, teplým morom a tiež vysokými horami Kordillery.

Medzi najvýznamnejšie miesta patrí hlavné mesto Ciudad de México, známe tiež ako Mexico City, ktoré leží vo vnútrozemí vo výške cca 2 000 metrov nad morom. V súčasnosti tu žije neuveriteľných 28 miliónov ľudí. Obľúbeným turistickým cieľom v meste je druhé najväčšie námestie na svete Zócalo, Národný palác, Metropolitní katedrála, chrám Panny Márie Guadalupskej, kam sa vojde až 10 000 veriacich. Približne 50 km od mesta sa nachádza preslávená mestská civilizácia Teotihuacan s najväčšími juhoamerickými pyramídami. Pyramída Slnko bola postavená už v 2. Storočí nášho letopočtu. Na Yucatáne, mexickom polostrove sa zasa nachádza Chichen Itzá z dôb mayskej civilizácie. Patrí k siedmim divom sveta. Hlavnou pamätihodnosťou je pyramída El Castillo, v ktorej strede sa nachádza menšia pyramída.

Slávne prímorské letovisko Acapulco leží na tichomorskom pobreží a patrí k moderným oblastiam Mexika. Nájdete tu preplnené pláže, reštaurácie a obchode. Ak si chce užiť romantickú dovolenku, dajte prednosť plážam u mesta Tulúm, ktoré je obľúbené vďaka romantickému a pokojnému prostrediu.

O cestovnom poistení do Mexika

Rozhodli ste sa vycestovať do Mexika? Nezabudnite na kvalitné cestovné poistenie. Nikto nechce automaticky počítať s nepríjemnou udalosťou, ale rozhodne je lepšie byť na ňu pripravený.

Prečo je cestovné poistenie dôležité? Je určené predovšetkým na pokrytie liečebných nákladov v prípade, ak dôjde na cestách k úrazu alebo ochoriete.

Štandardne sú v základnom balíčku poistenia zahrnuté náklady na:

  • ošetrenie,

  • hospitalizáciu,

  • nutné lieky,

  • liečbu,

  • naliehavé prevozy,

  • repatriáciu,

  • prevoz telesných ostatkov.


Poisťovne ponúkajú spravidla niekoľko variant cestovného poistenia, ktoré sa líšia výškou poistného limitu a obvykle i rozsahom asistenčných služieb.

Súčasťou poistenia sú vždy spomínané asistenčné služby tiež ponuka ďalších pripoistení: pripoistenie batožiny – zničenie, poškodenie či strata, pripoistenie zodpovednosti – za škody, ktoré poistený spôsobí tretím osobám na ich majetku alebo zdraví, pripoistenia storna cesty – preplatenie storno poplatkov cestovnou kanceláriou pri storne cesty.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.