Cestovné poistenie do Maroka

Na najkrajnejšom severozápade Afrického kontinentu sa nachádza Maroko. Jeho najbližšími susedmi sú Alžírsko na východe, Západná Sahara na juhu a španielske enklávy Ceuta a Melilla na severe. Maroko je kráľovstvo, ktoré svoju nezávislosť získalo až v roku 1956. Do tejto doby ho postupne ovládali Kartáginci, Rimania, Arabi i Európania a vďaka tomu je teraz Maroko považované za úchvatnú zmes rôznych kultúr, čo z neho robí turisticky veľmi zaujímavé miesto.

Spočítať
ceny

Dôležité informácie pred cestou

Turista si na ceste do Maroka vystačí s platným cestovným pasom. Podmienkou je však platnosť najmenej 6 mesiacov od dňa vstupu na územie Maroka. Vízum nie je nutné pri pobyte kratšom ako 90 dní. Pred návštevou je však vhodné si aktuálne informácie overiť z dôvodu prípadných zmien. Očkovanie nie je povinné.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Európania vnímajú Maroko ako krajinu z rozprávok tisíc a jednej noci. Aj cez zmes niekoľkých kultúr tu prevláda islam a jeho tradičná kultúra. V Maroku sa nachádzajú krásne pláže, pôvabné miesta plné pamätihodností, rušných bazárov a trhov, ale tiež úchvatná príroda v podobe Saharskej púšte či pohoria Atlas. Najväčším marockým mesto je Casablanca, ktoré je považované za moderné prístavné mesto. Nájdeme tu moderné obchodné centrá plné značkovej módy, moderné stavby i budovy z koloniálnej doby. V Casablance sa nachádza mešita Hassana, ktorú môžu navštíviť aj ľudia bez islamskej viery. Medzi ďalšie zaujímavé a výdatne navštevované miesta patrí prístav Al Džadída, kde sa nachádza zachovaná portugalská pevnosť a vodojem Citerne Portugaise z roku 1541, či Marrákeš s veľkým množstvom historických budov a pamätihodností. Centrum je tvorené historickým opevneným mestom Medinou, či mesto Fés z roku 789, ktoré patrí k najlepšie zachovalým mestám arabského sveta. Centrum mesta patrí ku kultúrnemu dedičstvu UNESCO.

V centre krajiny sa nachádza zelená oáza Majorelle, neskutočne nádherné miesto, ktoré však väčšina turistov nepozná. V oáze panuje pokoj a pohoda, ktoré priamo vyzývajú k odpočinku a meditáciám. Rovnako úchvatnými miestami sú piesočné duny Erg Zenar či palmárie datľovníkov a figovníkov Tinerhir.


O cestovnom poistení do Maroka

Dovolenku v Maroku si chcete určite poriadne užiť a práve preto si nezabudnite uzavrieť cestovné poistenie. Cestovné poistenie nie je drahou záležitosťou a pár dní Vás vyjde doslova na pár eur, pričom Vám na Vašej dovolenke poskytne finančnú istotu pre nečakané prípady ako je choroba či úraz.

Cestovné poistenie pokryje všetky náklady, spojené s neodkladnou liečbou choroby či úrazu. V podstate sa jedná o náklady za:

 • Ošetrenie
 • Hospitalizáciu
 • Nutné lieky
 • Liečbu
 • Naliehavé prevozy
 • Repatriáciu
 • Prevoz telesných ostatkov

To ale nie je všetko. Vyberať si môžete z niekoľkých variant poistných limitov a zároveň si k základnému balíčku zjednať ďalšie pripoistenie. Medzi najviac využívané patria pripoistenie úrazu, straty batožiny, zodpovednosti a tiež pripoistenie storna zájazdu.Okrem toho sú súčasťou poistenia tiež asistenčné služby, ktoré Vám poskytnú pomoc či radu vždy, keď potrebujete.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 3

Výhody portálu

 • Okamžitá platnosť poistenia
 • Aktuálne sadzby
 • Ponuky poisťovní
 • Možnosť online platby
 • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
 • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením