Cestovné poistenie do Maroka

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Maroka.


Na najkrajnejšom severozápade afrického kontinentu sa nachádza Maroko. Jeho najbližšími susedmi sú Alžírsko na východe, Západná Sahara na juhu a španielske enklávy Ceuta a Melilla na severe. Maroko je kráľovstvo, ktoré svoju nezávislosť získalo až v roku 1956. Do tejto doby ho postupne ovládali Kartáginci, Rimania, Arabi i Európania a vďaka tomu je teraz Maroko považované za úchvatnú zmes rôznych kultúr, čo z neho robí turisticky veľmi zaujímavé miesto.

Dôležité informácie pred cestou

Turista si na ceste do Maroka vystačí s platným cestovným pasom. Podmienkou je však platnosť najmenej 6 mesiacov od dňa vstupu na územie Maroka. Vízum nie je nutné pri pobyte kratšom ako 90 dní. Pred návštevou je však vhodné si aktuálne informácie overiť z dôvodu prípadných zmien. Očkovanie nie je povinné.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Európania vnímajú Maroko ako krajinu z rozprávok tisíc a jednej noci. Aj cez zmes niekoľkých kultúr tu prevláda islam a jeho tradičná kultúra. V Maroku sa nachádzajú krásne pláže, pôvabné miesta plné pamätihodností, rušných bazárov a trhov, ale tiež úchvatná príroda v podobe Saharskej púšte či pohoria Atlas. Najväčším marockým mesto je Casablanca, ktoré je považované za moderné prístavné mesto. Nájdeme tu moderné obchodné centrá plné značkovej módy, moderné stavby i budovy z koloniálnej doby. V Casablance sa nachádza mešita Hassana, ktorú môžu navštíviť aj ľudia bez islamskej viery.

Medzi ďalšie zaujímavé a výdatne navštevované miesta patrí prístav Al Džadída, kde sa nachádza zachovaná portugalská pevnosť a vodojem Citerne Portugaise z roku 1541, či Marrákeš s veľkým množstvom historických budov a pamätihodností. Centrum je tvorené historickým opevneným mestom Medinou, či mesto Fés z roku 789, ktoré patrí k najlepšie zachovalým mestám arabského sveta. Centrum mesta patrí ku kultúrnemu dedičstvu UNESCO.


V centre krajiny sa nachádza zelená oáza Majorelle, neskutočne nádherné miesto, ktoré však väčšina turistov nepozná. V oáze panuje pokoj a pohoda, ktoré priamo vyzývajú k odpočinku a meditáciám. Rovnako úchvatnými miestami sú piesočné duny Erg Zenar či palmárie datľovníkov a figovníkov Tinerhir.


O cestovnom poistení do Maroka

Dovolenku v Maroku si chcete určite poriadne užiť a práve preto si nezabudnite uzavrieť cestovné poistenie. Cestovné poistenie nie je drahou záležitosťou a pár dní vás vyjde doslova na pár eur, pričom vám na vašej dovolenke poskytne finančnú istotu pre nečakané prípady ako je choroba či úraz.

Cestovné poistenie pokryje všetky náklady, spojené s neodkladnou liečbou choroby či úrazu. V podstate sa jedná o náklady za:

  • ošetrenie

  • hospitalizáciu

  • nutné lieky

  • liečbu

  • naliehavé prevozy

  • repatriáciu

  • prevoz telesných ostatkov


To ale nie je všetko. Vyberať si môžete z niekoľkých variant poistných limitov a zároveň si k základnému balíčku zjednať ďalšie pripoistenie.Medzi najviac využívané patria pripoistenie úrazu, straty batožiny, zodpovednosti a tiež pripoistenie storna zájazdu.Okrem toho sú súčasťou poistenia tiež asistenčné služby, ktoré Vám poskytnú pomoc či radu vždy, keď potrebujete.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.