Existuje niekoľko situácií, kedy môžete dať výpoveď povinného zmluvného poistenia. Vždy si však treba dať pozor na termíny a radšej výpoveď zbytočne neodkladať, respektíve nespraviť chybu pri vypovedaní, či zmene PZP.

Po vzniku škodovej udalosti

Jednou z možností, o ktorej máloktorí vodiči vedia je ukončenie PZP po vzniku škodovej udalosti. Keď sa vám stane škodová udalosť, môžete podať výpoveď PZP do jedného mesiaca od oznámenia škody poisťovni.

Keď končí poistné obdobie

Ďalšou možnosťou je podanie výpovede najneskôr 6 týždňov pred uplynutím poistného obdobia. Preto si pozorne skontrolujte poistnú zmluvu a dátum, kedy vaše poistné obdobie začína. Výpoveď môžete podať aj 3 mesiace vopred, avšak najneskôr 6 týždňov pred koncom.

Ako zmluvu vypovedať?

Stačí na to jednoduchý dokument – výpoveď PZP. Výpoveď môžete získať v poisťovni, alebo z internetovej stránky poisťovne. Hlavne si nezabudnite požiadať o potvrdenie o bezškodovom priebehu, ktoré sa vám zíde v ďalšej poisťovni. Výpoveď vždy podpisuje majiteľ auta, ktorý poistnú zmluvu uzavrel. V prípade firiem však môže výpoveď podpísať zodpovedná osoba, ktorá podpisovala poistnú zmluvu, osoba s plnou mocou ,prípadne člen štatutárneho orgánu.

Zmeny na poistných zmluvách

Ak nechcete postenie vypovedať, ale ho iba zmeniť, aj to je možné. Urobiť zmenu adresy, priezviska či akúkoľvek inú zmenu v poistnej zmluve je možné pár klikmi prostredníctvom interaktívneho web formulára. „Ide o bezplatnú službu, vďaka ktorej je klientom všetka korešpondencia k jeho poistným zmluvám a poistným udalostiam zasielaná mailom. Takýto ekologický spôsob komunikácie šetrí čas, peniaze a tiež životné prostredie,“ vysvetľuje Milan Belica z poisťovne Allianz.

Poistenie online sa oplatí

Zmenu, ukončenie, ale aj následné nové poistenie PZP môžete dnes realizovať prostredníctvom počítača. Online prostredie má prinášať rýchle jednoduché riešenie, avšak nie na úkor kvality. To platí obzvlášť pri kúpe poistenia. Povinné zmluvné poistenie patrí k najvhodnejším produktom pre predaj online, pretože má parametre stanovené legislatívou, aj tu však je rozdiel v ponuke poisťovní, pretože niektorá ponúka v rámci PZP aj úhradu škody na aute vzniknutej stretom so zverou, poistenie batožiny, úrazu posádky vozidla a úhradu škôd, ktoré na poistenom vozidle spôsobil živel. To všetko sa vždy dozviete na webe poisťovne. Online poistenie je možné zaplatiť kartou alebo cez internetbanking. Porovnajte si jednotlivé ponuky online a zistite, či môžete ušetriť na PZP viac než doteraz.Povinné zmluvné poistenie

stars
sk
  • Jednoducho a rýchlo do 2 minút

  • Zelená karta ihneď

  • Úspora až 50 %

Online hlásenie škodovej udalosti

Zmenu PZP  je možné niekedy realizovať nielen z dôvodu ceny, ale aj preto, že niektorá poisťovňa môže mať napríklad rýchlejšiu a pohodlnejšiu likvidáciu škody ako iná. A to napríklad aj čisto online. Preto niektoré poisťovne už zaviedli možnosť nahlásiť škodu elektronicky prostredníctvom web stránky už pred niekoľkými rokmi. Postup je jednoduchý – poškodený vyplní a odošle online formulár. Na email, ktorý klient uviedol v hlásení sa mu doručí potvrdenie o obdržaní hlásenia a vo forme prílohy vyplnený formulár aj s prideleným číslom škodovej udalosti. Škoda je zaevidovaná, v prípade potreby obhliadky kontaktuje poisťovňa poškodeného a dohodne si s ním termín.

Pre hladký a rýchly priebeh procesu likvidácie je nutné bezodkladne doručiť poisťovni elektronicky všetky súvisiace dokumenty podľa typu škody, ktorú si klient uplatňuje, ako napríklad scan vodičského preukazu, technického preukazu, občianskeho preukazu, faktúry a podobne. Potom je všetko jednoduchšie.Zákonná poistka

Najlepšie ponuky PZP na jednom mieste

Porovnáme vám všetky ponuky povinného zmluvného poistenia na trhu a tú najvýhodnejšiu podľa vašich predstáv môžeme hneď uzavrieť. Jednoducho, rýchlo, lacno.