Cestovné poistenie do Dubaja

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Dubaja.


Dubaj je hlavným mestom druhého najväčšieho emirátu Spojených arabských emirátov. Jedná sa o významné ekonomické i kultúrne centrum, ktoré navštevujú  tisíce obchodníkov i turistov každý rok. Dubaj je bohaté mesto a je to vidieť. Nájdete tu pozostatky dávnej histórie i moderné a luxusné hotely. Dubaj však nie je určený len pre náročných cestovateľov a bohatšiu klientelu, na svoje si prídu i bežní turisti.

Zaujímavosti a tipy

Turistický ruch je tu veľmi rozvinutý a okrem rozličných typov ubytovaní čaká na turistov veľa zaujímavostí a atrakcií. Medzi najznámejšie rarity tohto mesta patria umelé palmové ostrovy, najvyšší hotel na svete, podmorský hotel alebo krytý zimný areál. Burj Khalifa, najvyššia budova sveta je skutočným zážitkom. Meria 828 metrov a má celkom 163 poschod. V blízkosti mrakodrapu sa nachádza centrum Dubai Mall, ktoré patrí bezkonkurenčne k najväčším obchodným centrám v regióne. Je tam viac jako 150 reštaurácií, krytý zábavný park, obrovské vnútorný vodpoád, klzisko, akvárium s podmorskou ZOO. Pre milovníkov tradičného života je určené historické centrum mesta, typické tradičné trhy s exotickým korením a luxusnými šperkmi.Ak sa chcete o histórii Dubaja dozvedieť viac, nezabudnite navštíviť Dubajské múzeum. Oddýchnuť si potom môžete na verejnej alebo hotelovej pláži, ktorej teplota sa bežne pohybuje medzi 22 až 35°C. Veľmi pekným zážitkom je niekoľko hodinový výlet terénnymi autami do púšte.

Prečo uzavrieť online cestovné poistenie do Dubaja

Dubaj je arabské mesto, ktoré je však Európanom veľmi naklonené. Nestretnete sa tu s nepriateľskými prejavmi, skôr naopak. Pre väčšiu istotu a bezpečie si však i tak uzavrite cestovné poistenie prostredníctvom našej kalkulačky. Tu si behom pár minút porovnáte viacej ponúk cestovného poistenia medzi sebou a ľahko si tak vyberiete najvýhodnejšie poistenie.

Cestovné poistenie síce nešťastiu zabrániť nedokáže, ale poskytne vám dostatočnú finančnú istotu. Cestovné poistenie kryje všetky náklady na liečbu a zahŕňa tiež asistenčné služby, ktoré vám podajú pomocnú ruku, kedykoľvek budete potrebovať a navyše si k základnému balíčku môžete pripoistiť ďalšie riziká. Ponuka pripoistení závisí na konkrétnej poisťovni.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.