Cestovné poistenie do USA

USA je skratka Spojených štátov amerických a jedná sa o federáciu 50 štátov na severe Ameriky. Susedí s Kanadou a Mexikom. K USA tiež patrí Aljaška, štáty s vnútornou samosprávou a ďalšie samosprávne územia, napríklad Guam, Panenské ostrovy, Samoa. USA patrí k svetovým veľmociam vo všetkých oblastiach, či sa už jedná o politiku, ekonomiku alebo kultúru.

Spočítať
ceny

Dôležité informácie pred cestou

Naši turisti si vystačia na cestu do USA s platným cestovným dokladom. Vízum je povinné len pri pobytoch dlhších ako 90 dní. Očkovanie nie je povinné, odporúča sa očkovanie proti tetanu a žltačke typu A a B.


Prírodné krásy a zaujímavosti

USA alebo Spojené štáty americké majú obrovský politický a kultúrny vplyv. Nájdete tu skutočné prírodné bohatstvo a pestré národnostné i kultúrne zloženie. Vďaka veľkej rozlohe môžete na území USA nájsť hypermoderné mestá, panenskú prírodu, nížiny, stepi, ale aj veľhory. Preto je veľmi ťažké vymenovať všetky miesta, ktoré stoja za návštevu. Ako náhle USA navštívite, budete chcieť prísť znova a znova.

Zo známych miest je to napríklad New York so sochou Slobody a veľmi špecifickou atmosférou. Romantické mesto San Francisco pripomína život kvetinových detí a v Las Vegas nájdete zasa desiatky kasín. Populárne Los Angeles je zasa mestom filmu a filmových hrdinov. Práve tu sa totiž nachádza Hollywood.

Z prírodných krás nesmieme zabudnúť na Niagarské vodopády, ležiace na hraniciach s Kanadou, národné parky Grand Canyon, Yosemite a Yellowston, Death Valley na hranici štátu Nevada a Kalifornia alebo najväčší štát Aljaška s úchvatnou drsnou a nedotknutou krajinou.


Prečo cestovné poistenie do USA?

Cestujete do USA a premýšľate, či sa Vám vôbec vyplatí uzatvárať si cestovné poistenie. V žiadnom prípade s rozhodnutím neváhajte. Cestovné poistenie Vás vyjde len na pár sto korún poľa dĺžky dovolenky. Za tých pár eur ale získate kvalitné finančné zaistenie, pocit istoty, asistenčné služby a radu ďalších užitočných pripoistení. Nikto nechce premýšľať nad možnosťou choroby či úrazu na vysnenej dovolenke, lepšie je však byť pripravený aj na túto možnosť a náklady na liečbu v zahraničí sú veľmi drahé, aj menšie zákroky sa pohybujú v desiatkach tisíc korún a pokiaľ sa jedná o vážnejšie zákroky, môže sa jednať aj o milióny korún.

Pokiaľ navyše v USA plánujete nejaký adrenalínový šport, potom je riziko vyššie a výber vhodného poistenia ešte dôležitejší.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Všetky poisťovne
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením