Cestovné poistenie do USA

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do USA.


Cestovné poistenie do USA

Empire State Building


Cestovanie do Spojených štátoch amerických je snom viacerých z nás. Zdravotná starostlivosť v USA je však veľmi drahá a aj banálny zákrok či ošetrenie dokáže cestu poriadne predražiť. Kde získate najvýhodnejšie poistenie do USA? A aké sú podmienky vstupu do USA?


Prečo cestovné poistenie do USA?

Cestujete do USA a premýšľate, či sa vám vôbec vyplatí uzatvárať si cestovné poistenie? V žiadnom prípade s rozhodnutím neváhajte. Hoci sa vám určite nechce premýšľať nad možnosťou choroby či úrazu na vysnenej dovolenke, lepšie je však byť pripravený aj na túto možnosť. Náklady na liečbu v Spojených štátoch sú veľmi drahé, aj menšie zákroky sa pohybujú v stovkách eur a pokiaľ ide o vážnejšie zákroky, tie sa môžu vyšplhať aj na desiatky tisíc eur. Pokiaľ navyše v USA plánujete nejaký adrenalínový šport, potom je riziko vyššie a výber vhodného cestovného poistenia ešte dôležitejší.


Cestovné poistenie do USA vás v závislosti od dĺžky vášho pobytu vyjde len na pár desiatok eur. Za túto cenu však získate kvalitné finančné zaistenie, pocit istoty, asistenčné služby a množstvo ďalších užitočných pripoistení.


Cestovné doklady pri ceste do USA

Pre cestovanie do Spojených štátov amerických si vystačíte s cestovným pasom, ktorého platnosť musí byť ešte minimálne 6 mesiacov po návrate. Vízum  je povinné len pri pobytoch dlhších ako 90 dní. Očkovanie s výnimkou očkovania proti COVID-19 nie je povinné, odporúča sa očkovanie proti tetanu a žltačke typu A a B.
 
Socha Slobody


Čo by ste v USA nemali vynechať?

V Spojené štáty amerických nájdete skutočné prírodné bohatstvo a pestré národnostné i kultúrne zloženie. Vďaka veľkej rozlohe môžete na území USA nájsť hypermoderné mestá, panenskú prírodu, nížiny, stepi, ale aj veľhory. Ktoré miesta by ste teda mali v USA určite navštíviť?

Zo známych miest je to napríklad New York so Sochou slobody a veľmi špecifickou atmosférou. Romantické mesto San Franciscopripomína život kvetinových detí a v Las Vegas nájdete desiatky kasín. Populárne Los Angeles je zasa mestom filmu a filmových hrdinov. Práve tu sa totiž nachádza Hollywood.

Z prírodných krás určite nevynechajte Niagarské vodopády, ležiace na hraniciach s Kanadou, národné parky Grand Canyon, Yosemite a Yellowston, Death Valley na hranici štátu Nevada a Kalifornia alebo najväčší štát Aljaška s úchvatnou drsnou a nedotknutou krajinou.

Je naozaj veľmi ťažké vymenovať všetky miesta, ktoré stoja za návštevu. Akonáhle USA navštívite, budete chcieť prísť znova a znova.