Cestovné poistenie do Turecka

Ak sa nechcete na dovolenke trápiť negatívnymi myšlienkami o zraneniach, chorobách a nehodách, je dobré mať uzatvorené cestovné poistenie do Turecka.

Dovolenka v Turecku

turecko dovolenka


Turecko leží čiastočne na území Malej Ázie a z menšej časti na území juhovýchodnej Európy. Jeho najbližšími susedmi je Gruzínsko na severovýchode, Arménsko, Irán a Azerbajdžan na východe, Irak a Sýria na juhovýchode, Grécko a Bulharsko na západe. Južné brehy sú omývané Stredozemným morom, západné Egejským morom a severné Čiernym morom.

Dôležité informácie pred cestou

Naši turisti si vystačia s platným cestovným dokladom. Vízum je potrebné len pri pobytoch dlhších ako 90 dní. Očkovanie nie je povinné, odporúča sa očkovanie proti tetanu, brušnému týfusu a žltačke typu A a B.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Turecko je krajinou, kde sa mieša európska kultúra s ázijskou. Vďaka tomu má táto nádherná krajina veľmi špecifický charakter. Turisticky sa jedná o veľmi obľúbené miesto, pretože si tu môžete ľahko užiť exotickú dovolenku, poznať odlišnú a predsa ľahko dostupnú kultúru.


Podstatná časť krajiny sa nachádza na území Ázie, v Európe sa nachádzajú len jej 3%. K najviac atraktívnym miestam patrí slávne mesto Istanbul, ktoré sa nachádza časťou na ázijskom a časťou na európskom kontinente. Nájdete tu významné pamiatky ako chrám Hagia Sfoia, Modrú mešitu, Bosporský most a nákupné bludisko Veľký bazár.


Na juhu sa nachádzajú populárne turistické rezorty so slnečnými plážami a bohatým spoločenským životom, ďalej množstvo reštaurácií, barov, diskoték a obľúbených tureckých kúpeľov.


Turecko je veľmi bohaté na prírodné krásy a tak tu môžete navštíviť niekoľko národných parkov. Z veľkej časti je totiž hornatou krajinou. Najvyššie vrcholy ležia na východe, kde sa tiež nachádza najvyššia hora Ararat s vrcholom vo výške 5 165 metrov n. m.O cestovnom poistení do Turecka

Rozhodli ste sa vycestovať do Turecka?  Nezabudnite na kvalitné  cestovné poistenie. Nikto nechce automaticky počítať s nepríjemnou udalosťou, ale rozhodne je lepšie byť na ňu pripravený.


Prečo je cestovné poistenie dôležité? Je určené predovšetkým na pokrytie liečebných nákladov v prípade, ak dôjde na cestách k úrazu alebo ochoriete.


Štandardne sú v základnom balíčku poistenia zahrnuté náklady na:

 • Ošetrenie

 • Hospitalizáciu

 • Nutné lieky

 • Liečbu

 • Naliehavé prevozy

 • Repatriáciu

 • Prevoz telesných ostatkov


Poisťovne ponúkajú spravidla niekoľko variant cestovného poistenia, ktoré sa líšia výškou poistného limitu a obvykle i rozsahom asistenčných služieb.


Súčasťou poistenia sú vždy spomínané asistenčné služby a tiež ponuka ďalších pripoistení:


 • úrazové pripoistenie - trvalé následky úrazu, smrť úrazom, denné odškodné
 • pripoistenie batožín – zničenie, poškodenie či strata
 • pripoistenie zodpovednosti – za škody, ktoré poistený spôsobí tretím osobám na ich majetku alebo zdraví
 • pripoistenia storna cesty – preplatenie storno poplatkov cestovnou kanceláriou pri storne cesty


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.


Čítajte náš blog

 • letenka a cestovný pas
  20. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie storna letenky: Viete, ako na to?

  Tešíte sa na vytúžený oddych v zahraničnej destinácii, letenky máte zakúpené, no zakrátko príde studená sprcha. Náhle ochoriete, prídete o prácu alebo v krajine, ktorú chcete navštíviť, vypuklo nebezpečenstvo. Ak nechcete prísť o všetky peniaze, myslite vopred na poistenie storna letenky.

 • luxusné auto značky Ferrari
  29. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Toto sú najdrahšie autá na Slovensku: Koľko stojí ich poistenie?

  Slovenský trh s luxusnými automobilmi tvoria predovšetkým luxusné limuzíny a luxusné SUV. Sú štýlové, rýchle, a z ich ceny sa vám možno zakrúti hlava. Ste zvedaví, ktoré modely luxusných limuzín sú na Slovensku najpredávanejšie? A koľko zaplatia ich majitelia za ich poistenie? Všetko podstatné sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 • prípojka na vozík
  22. augusta 2023|Daniel Výcha
  PZP prívesného vozíka: Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia?

  Zistili ste, že potrebujete na prepravu vecí využívať prívesný vozík? V takom prípade nezabudnite, že aj ten musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie.Ako si teda vybaviť toto povinné zmluvné poistenie a u ktorých poisťovní ho môžete získať?

 • zver na ceste
  18. augusta 2023|Daniel Výcha
  Ako najúčinnejšie riešiť stret auta so zverou

  Ani ten najlepší vodič, ani najúčinnejší bezpečnostný systém často nedokážu zabrániť stretu automobilu so zverou. Nečakané vybehnutie zveri priamo pod kolesá auta končí neodvratne: na jednej strane smrťou zvieraťa, na druhej strane často rozsiahlym poškodením auta. Ako teda postupovať, ak príde k tejto „nezavinenej“ udalosti?

 • čakanie muža na lietadlo v hale na letisku
  15. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  5 tipov a trikov, ako nájsť lacné letenky

  Cena leteniek je kľúčom k lacnému cestovaniu. Práve ona totiž spravidla tvorí najväčšiu časť cestovateľského rozpočtu. Dnes už nie je problém zaletieť si na druhý koniec sveta za niekoľko desiatok eur. Ako však takéto lacné letenky nájsť? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás spísali niekoľko osvedčených rád, ako pri cestovaní lietadlom ušetriť.

 • poškodení vozidla výtlkom na vozovke
  11. augusta 2023|Daniel Výcha
  Výtlky na cestách: Ako postupovať pri poškodení vozidla

  Na slovenských cestách nie je žiadny problém naraziť kolesom do hlbokého výtlku. Výtlky na cestách sú vo veľkom počte, takže je prakticky nemožné sa im na niektorých úsekoch vyhnúť. Potom ostáva len dúfať, že vaše auto neutrpí akékoľvek škody. Avšak nie vždy končí stret s výtlkom bezpečne. Často je nevyhnutné zastavenie na krajnici a minimálne výmena poškodeného kolesa. Čo teda robiť, ak ste výtlk nepredvídali?

 • obdobi-destu-bali
  07. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do Ázie: Aké očkovanie by ste mali absolvovať pred cestou?

  Mnohé ázijské krajiny sú pre nás, európskych cestovateľov, exotikou, ktorá so sebou prináša nielen cestovateľské dobrodružstvá, ale aj ohrozenia, ktoré u nás nepoznáme. Ak sa chystáte na cestu do Ázie, už niekoľko týždňov vopred myslite na ochranu pred najbežnejšími ochoreniami v podobe očkovania.

 • autodoplnky - držiak na mobil
  31. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  6 užitočných vychytávok do auta, ktoré vám uľahčia cestovanie

  Každé auto by malo mať okrem základnej výbavy aj určité doplnky a autopríslušenstvo. Tie poskytujú oveľa vyšší komfort pri cestovaní. V obchodoch nájdete rôzne vychytávky, nie všetky však aj reálne využijete. Viete, ktoré autodoplnky sú pri cestovaní najužitočnejšie?

 • vlny na pláži
  25. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam na dovolenku v septembri? 5 tipov, kde nájdete letné počasie

  Ak nemáte školopovinné deti, septembrová dovolenka je rozhodne dobrý nápad. Vyhnete sa davom turistov, nafúknutým cenám a užijete si príjemné počasie. Záleží len od vás, či si vyberiete zo slovenských krás alebo vycestujete na dovolenku niekam k moru. Vybrali sme pre vás 5 destinácií, ktoré sú na dovolenku v septembri ako stvorené.

 • dovolenka v Tatrách
  19. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás dovolenka v Tatrách? Užite si ju bezpečne

  Tatry sú nepochybne jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií Slovákov. Niet sa čomu čudovať, poskytujú predsa vynikajúce príležitosti na rodinné výlety, turistiku, lyžovačky či adrenalínové športy. Plánujete dovolenku v Tatrách aj vy? Užite si ju bez obáv s poistením do hôr.