0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie do Turecka

Ak sa nechcete na dovolenke trápiť negatívnymi myšlienkami o zraneniach, chorobách a nehodách, je dobré mať uzatvorené cestovné poistenie do Turecka.

cestovne poistenie turecko
85 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie do Turecka

Dovolenka v Turecku

turecko dovolenka

Turecko leží čiastočne na území Malej Ázie a z menšej časti na území juhovýchodnej Európy. Jeho najbližšími susedmi je Gruzínsko na severovýchode, Arménsko, Irán a Azerbajdžan na východe, Irak a Sýria na juhovýchode, Grécko a Bulharsko na západe. Južné brehy sú omývané Stredozemným morom, západné Egejským morom a severné Čiernym morom.

Porovnať ceny cestovného poistenia

Dôležité informácie pred cestou

Naši turisti si vystačia s platným cestovným dokladom. Vízum je potrebné len pri pobytoch dlhších ako 90 dní. Očkovanie nie je povinné, odporúča sa očkovanie proti tetanu, brušnému týfusu a žltačke typu A a B.


Prírodné krásy a zaujímavosti

Turecko je krajinou, kde sa mieša európska kultúra s ázijskou. Vďaka tomu má táto nádherná krajina veľmi špecifický charakter. Turisticky sa jedná o veľmi obľúbené miesto, pretože si tu môžete ľahko užiť exotickú dovolenku, poznať odlišnú a predsa ľahko dostupnú kultúru.

Podstatná časť krajiny sa nachádza na území Ázie, v Európe sa nachádzajú len jej 3%. K najviac atraktívnym miestam patrí slávne mesto Istanbul, ktoré sa nachádza časťou na ázijskom a časťou na európskom kontinente. Nájdete tu významné pamiatky ako chrám Hagia Sfoia, Modrú mešitu, Bosporský most a nákupné bludisko Veľký bazár.

Na juhu sa nachádzajú populárne turistické rezorty so slnečnými plážami a bohatým spoločenským životom, ďalej množstvo reštaurácií, barov, diskoték a obľúbených tureckých kúpeľov.

Turecko je veľmi bohaté na prírodné krásy a tak tu môžete navštíviť niekoľko národných parkov. Z veľkej časti je totiž hornatou krajinou. Najvyššie vrcholy ležia na východe, kde sa tiež nachádza najvyššia hora Ararat s vrcholom vo výške 5 165 metrov n. m.

Cestovné poistenie do Turecka

O cestovnom poistení do Turecka

Rozhodli ste sa vycestovať do Turecka? Nezabudnite na kvalitné cestovné poistenie. Nikto nechce automaticky počítať s nepríjemnou udalosťou, ale rozhodne je lepšie byť na ňu pripravený.

Prečo je cestovné poistenie dôležité? Je určené predovšetkým na pokrytie liečebných nákladov v prípade, ak dôjde na cestách k úrazu alebo ochoriete.

Štandardne sú v základnom balíčku poistenia zahrnuté náklady na:

 • Ošetrenie
 • Hospitalizáciu
 • Nutné lieky
 • Liečbu
 • Naliehavé prevozy
 • Repatriáciu
 • Prevoz telesných ostatkov

Poisťovne ponúkajú spravidla niekoľko variant cestovného poistenia, ktoré sa líšia výškou poistného limitu a obvykle i rozsahom asistenčných služieb.

Súčasťou poistenia sú vždy spomínané asistenčné služby a tiež ponuka ďalších pripoistení:

 • úrazové pripoistenie - trvalé následky úrazu, smrť úrazom, denné odškodné
 • pripoistenie batožín – zničenie, poškodenie či strata
 • pripoistenie zodpovednosti – za škody, ktoré poistený spôsobí tretím osobám na ich majetku alebo zdraví
 • pripoistenia storna cesty – preplatenie storno poplatkov cestovnou kanceláriou pri storne cesty
Cestovné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 8