Cestovné poistenie do Instanbulu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Istanbulu.


Mesto Istanbul je veľmi populárne mesto s dlhou a bohatou históriou. Nie vždy sa jednalo o Istanbul a mnohí ho môžu poznať aj ako Carihrad, Konštantínopol alebo Byzantion. Istanbul leží na hranici dvoch kontinentov – Európa a Ázia, ktoré na tomto mieste rozdeľuje Bosporská nížina.

Zaujímavosti a tipy

Vďaka svojej polohe práve tu prebehli mnohé významné historické udalosti.

Hlavnou pamiatkou Istanbulu je Čemberlitaš, inak Konštantínov stĺp z roku 330. Dominantou v meste je Sulejmanová mešita, ktorá bola postavená za vlády Sulejmana Nádherného. Z rovnakej doby pochádza tiež kráľovský palác Topkapi, ktorý bol oficiálnou rezidenciou sultánov. Pre mnohých je najväčším lákadlom hárem. Obrovským palácovým komplexom je Dolmabahce, ktorý zaberá plochu 700 metrov štvorcových.

Symbolom Istanbulu je však Hagia Sofia, ktorá vás ohromí svojím interiérom a Modrá mešita. Za návštevu stojí Veľký bazár, kde sa nachádza na 400 najrôznejších obchodíkov, nájdete tu čerstvé potraviny, koreniny, odevy, topánky, koberce, lampáše a iné suveníry. Určite si nenechajte ujsť večerné vystúpenia v podobe tanečných show v kultúrnom stredisku.Ide o kombináciu tradičných tureckých tancov s brušným tancom spolu so svetelnými efektmi.


Najlacnejšie cestovné poistenie do Istanbulu

Plánujete navštíviť nádherné mesto Istanbul? Potom si nezabudnite na svoju cestu „pribaliť“ aj cestovné poistenie, ktoré vám na cestách poskytne zodpovedajúcu finančnú ochranu pre prípad úrazu alebo choroby. Cestovné poistenie stojí pár eur a tak to vaše cestovné náklady nijako výrazne nezvýši. Pokiaľ si však predstavíte, koľko vás v zahraničí môže stáť ošetrenie alebo liečba, potom sa jedná o zásadný rozdiel.

Cestovné poistenie sa obvykle vzťahuje na ošetrenie a liečbu so všetkými nutnými nákladmi (prevozy, lieky a pod.). Poistiť si však môžete aj úraz, stratu, krádež alebo zničenie batožiny, storno zájazdu a ďalšie pripoistenie podľa ponuky jednotlivých poisťovní.

Jednotlivé ponuky si môžete porovnať v našej online kalkulačke a cestovné poistenie uzavrieť veľmi jednoducho, rýchlo a lacno.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.