Cestovné poistenie do Spojených arabských emirátov

Spojené arabské emiráty dnes patria k najbohatším krajinám sveta. Tvorí ich federácia siedmich emirátov, ktoré ležia na východe Arabského polostrova. Hlavným zdrojom bohatstva je ťažba ropy, ktorá bola zahájená v 60. Rokoch 20. Storočia. Od tejto doby vznikajú na území emirátov luxusné stavby a umelé ostrovy. Väčšina obyvateľov žije v mestách, ktoré sa nachádzajú pri pobreží.

Spočítať
ceny

Dôležité informácie pred cestou

Na cestu do Spojených arabských emirátov potrebuje turista zo Slovenskej republiky vízum, ktoré je možné získať na veľvyslanectve SAE vo Viedni alebo cez cestovné kancelárie či leteckú spoločnosť. Turistické vízum je platné jednorázovo a to po dobu 30 dní. Cestovní pas musí byť platný ešte tri mesiace po ukončení dovolenky.

Očkovanie nie je povinné, odporúča sa len očkovanie proti tetanu, brušnému týfusu a žltačke typu A a B.


Prírodné krásy a zaujímavosti

Spojené arabské emiráty nadchnú všetkých i najnáročnejších cestovateľov. Nájdete tu čisté a priestranné pláže, priezračné more a predovšetkým rozsiahlu ponuku kultúrnych a športových aktivít. Na svoje si tu prídu milovníci vodných športov, ale aj hráči tenisu a golfu. Golfových ihrísk je tu veľké množstvo.

Okrem krásneho kúpania a nakupovania by Vám nemala uniknúť návšteva pieskových dún, ktoré zaberajú 90% celého územia. Na zostatku sú mrakodrapy. Obľúbené sú ťavie závody a tiež adrenalínová jazda na pieskových dunách v upravenom vozidle.

V žiadnom prípade nezabudnite ochutnať špeciality arabskej kuchyne, ktorá je založená predovšetkým na baraňom mäse, kuskuse a veľkom množstve zeleniny. Pokiaľ arabskej kuchyni neprídete na chuť, nemusíte sa báť, nájdete tu i reštaurácie s európskou kuchyňou. Z konkrétnych miest stojí za zmienku a potom i návštevu mesto Abú Dhabi s palácom A-Husn, postaveným v 18. storočí. Dubaj, nazývaný „Perla zálivu“, sa môže pochváliť mrakodrapmi, honosnými domami a drahými hotelmi, najmladší z emirátov Fujairah, ktoré patrí k najkrajším častiam krajiny a oáza Buraymi s pevnosťou Al-Chandex, ťavím trhom a zoologickou záhradou.


O cestovnom poistení do Spojených arabských emirátov

Spojené arabské emiráty sú určite krásnym miestom na dovolenku. Pri príprave však nezabudnite aj na uzatvorenie cestovného poistenia, s ktorým sa budete cítiť bezpečnejšie a v prípade nečakaných udalostí sa nemusíte obávať starostí a hlavne finančných problémov s tým spojených.

V základnom balíčku Vám cestovné poistenie poskytne finančná zaistenie pre prípady:

 • náhleho ochorenia
 • úrazu
 • úmrtia

Keď dôjde k nešťastnej udalosti, poisťovňa uhradí za poisteného nevyhnutné náklady na liečbu vrátane všetkých postupov, ktoré s liečbou súvisia a to do výšky poistného limitu, ktorý si poistený zjednal. Poisťovne obvykle ponúkajú niekoľko variant cestovného poistenia.

Základný balíček je samozrejme možné rozšíriť o ďalšie pripoistenia, ktorými sú najčastejšie:

 • úrazové pripoistenie
 • pripoistenie straty, poškodenia či zničenia batožín
 • pripoistenie zodpovednosti
 • pripoistenie storna zájazdu
Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

 • Okamžitá platnosť poistenia
 • Aktuálne sadzby
 • Všetky poisťovne
 • Možnosť online platby
 • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
 • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením