0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie do Japonska

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Japonska.

71 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie do Japonska

Cisársky ostrovný štát Japonsko alebo "Krajina vychádzajúceho slnka" leží vo východnej Ázii. Kórejský prieliv ho oddeľuje od pobrežia Kóreje na západe a Japonské more zasa od Severnej Kóreji a Ruska. Ostrovy Rjúkjú ohraničujú Východočínske more a siahajú až k Tchaj-wanu.


Dôležité informácie pred cestou

Japonsko má so Slovenskou republikou uzatvorenú bezvízovú dohodu. Slovenskí turisti teda môžu do Japonska cestovať len s platným cestovným pasom s minimálnou dĺžkou platnosti o dva mesiace dlhšie ako je dĺžka pobytu. Celková dĺžka pobytu v Japonsku však nesmie prekročiť 90 dní. Pred návštevou je vhodné kontaktovať ambasádu a zistiť si aktuálne informácie o vízach. Očkovanie nie je povinné.

Cestovné poistenie do Japonska

Prírodné krásy a zaujímavosti

Japonsko je krajinou celkom odlišnej kultúry. Má nesmierne zaujímavú históriu a nech patrí medzi vyspelé západné krajiny, dávne tradície jej spoločnosť ovplyvňujú dodnes.

Japonsko je tiež synonymom technologických vymožeností a vedeckého pokroku. Hlavným mestom Japonska je Tokio, ktoré je zároveň sídlom cisára. Tokio znamená Východné hlavné mesto a práve tu sa najviac prelínajú historické pamiatky s modernými mestskými prvkami. Okrem cisárskeho paláca sa tu nachádzajú vládne budovy a hospodárske, kultúrne i dopravné centrum.

Jedna tretina mesta je tvorená horami a lesmi. Najjužnejšie zo všetkých ostrovov leží Kjúšú. Tento tretí najväčší ostrov je považovaný za kolísku japonskej civilizácie. Ďalší a najväčší japonský ostrov Honšú je miestom, kde sa nachádzajú aktívne vulkány v čele so sopkou Fudžisan, ktorá siaha až do výšky 3 776 metrov nad morom. Turisticky atraktívne je najmä horské mestečko Nikkó, kde sa nachádza svätyňa a mauzóleum Nikkó Tóšógú, svätyňa Futarasan a národný park Nikkó s veľkým množstvom náučných cestičiek a s jedným z najkrajších vodopádov na svete. Na najvyšší vrchol Japonska, horu sopečného pôvodu Fudži je umožnený prístup vďaka šiestim upraveným cestám. Ročne hore vyšliape na 200 000 ľudí, predovšetkým z radov cudzincov.


O cestovnom poistení do Japonska

Japonsko je určite krásnym miestom na prežitie dovolenky. Pri príprave však nezabudnite tiež na uzavretie cestovného poistenia, s ktorým sa budete cítiť bezpečnejšie a v prípade nečakaných udalostí sa nemusíte obávať starostí a hlavne finančných problémov s tým spojených.

V základnom balíčku vám cestovné poistenie poskytne finančné zaistenie pre prípady:

  • náhleho ochorenia
  • úrazu
  • Úmrtia
 

Keď dôjde k nešťastnej udalosti, poisťovňa uhradí za poisteného nevyhnutné náklady na liečbu vrátane všetkých postupov, ktoré s liečbou súvisia a to do výšky poistného limitu, ktorý si poistený zjednal. Poisťovne obvykle ponúkajú niekoľko variant cestovného poistenia.

Základný balíček je samozrejme možné rozšíriť o ďalšie pripoistenia, ktorými sú najčastejšie:

  • úrazové pripoistenie
  • pripoistenie straty, poškodenia či zničenia batožín
  • pripoistenie zodpovednosti
  • pripoistenie storna zájazdu
Cestovné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7