Cestovné poistenie do Bulharska

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Bulharska.


Bulharsko sa nachádza na Balkánskom polostrove na juhovýchode Európy a zaberá 110 990 km2. Najbližšími susedmi sú Rumunsko, Srbsko, Macedónia, Grécko a Turecko. Na východe je hranica tvorená Čiernym morom. Bulharsko má veľmi bohatú históriu, kultúrne dedičstvo i rozmanitú prírodu. Turistom má rozhodne čo ponúknuť.

Dôležité informácie pred cestou

Na cestu do Bulharska potrebuje turista len platný cestovný pas alebo občiansky preukaz. Vízum do Bulharska nie je potrebné pri pobytoch, ktoré netrvajú dlhšie ako 3 mesiace a očkovanie sa nevyžaduje.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Bulharsko je prevažne hornatá krajina. Hory sa nachádzajú od centrálnej časti krajiny zo západu až na východ. Práve pre milovníkov hôr je Bulharsko krajinou zasľúbenou. Leží tu masív Vitoša vo výške 2 290 m.n.m. a na juhozápade zasa horský masív, ktorý vďaka najvyššej hore Bulharska Musala dosahuje úctyhodnej výšky 2 925 m.n.m. Medzi známe pohoria patria Pirin, Rodopy a Stara Planina. K populárnym zimným strediskám patria najmä Bansko v Prinu, Borovec v Rile a Pamporovo v Rodobech.


Na svoje si však prídu i tí, ktorí si obľúbili dovolenky na pláži. V Bulharsku sa totiž nachádza rada prímorských letovísk, ktoré sú medzi turistami obľúbené už desiatky rokov. K najznámejším patria Zlaté piesky, Slnečné pobrežie, Primorsko, Varna, Burga, Sozopol, Albena a mnoho ďalších. Ďalším lákadlom je hlavné mesto Sofia, ktoré leží na západe Bulharska, je ekonomickým i kultúrnym centrom krajiny a nachádza sa tu veľa významných historických pamiatok.

O cestovnom poistení do Bulharska

Rozhodli ste sa vycestovať do Bulharska? Nezabudnite na kvalitné  cestovné poistenie. Nikto nechce automaticky počítať s nepríjemnou udalosťou, ale rozhodne je lepšie byť na ňu pripravený.

Prečo je cestovné poistenie dôležité? Je určené predovšetkým na pokrytie liečebných nákladov v prípade, ak dôjde na cestách k úrazu alebo ochoriete.

Štandardne sú v základnom balíčku poistenia zahrnuté náklady na:

  • ošetrenie,

  • hospitalizáciu,

  • nutné lieky,

  • liečbu,

  • naliehavé prevozy,

  • repatriáciu.

  • prevoz telesných ostatkov.
Poisťovne ponúkajú spravidla niekoľko variant cestovného poistenia, ktoré sa líšia výškou poistného limitu a obvykle i rozsahom asistenčných služieb.

Súčasťou poistenia sú vždy spomínané asistenčné služby tiež ponuka ďalších pripoistení: úrazové pripoistenie - trvalé následky úrazu, smrť úrazom, denné odškodné, pripoistenie batožín – zničenie, poškodenie či strata, pripoistenie zodpovednosti – za škody, ktoré poistený spôsobí tretím osobám na ich majetku alebo zdraví, pripoistenia storna cesty – preplatenie storno poplatkov cestovnou kanceláriou pri storne cesty.Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.