Cestovanie do Rakúska

Rakúsko je veľmi bohatá a rozmanitá krajina, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie Slovákov. Kam v Rakúsku zamieriť a čo treba vedieť?


Rakúsko láka každý rok mnoho turistov. V zime sú obľúbené najmä Alpy, ktoré vyhľadávajú nadšenci lyžovania či snowboardovania. V lete sú to zase mestá, ktoré preferujú turisti milujúci históriu či veľké mestá. Plánujete cestovať do Rakúska? Máme pre vás všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť.


Cestovné poistenie vám zaistí pokojnú dovolenku

Ešte predtým, než vycestujete do zahraničia, je dôležité myslieť na kvalitné cestovné poistenie, ktoré vás bude kryť v prípade rôznych nečakaných udalostí.


Cestovné poistenie by malo mať dostatočne vysoké limity krytia. Okrem liečebných nákladov by mu nemali chýbať ani kvalitné asistenčné služby, ktoré sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.


V rámci cestovného poistenia si môžete zvoliť aj viaceré pripoistenia:


 • pripoistenie batožiny,
 • pripoistenie zrušenia letu,
 • pripoistenie rizikových športov,
 • pripoistenie storna zájazdu.

Ako si vybrať výhodné cestovné poistenie?

Najvýhodnejšie cestovné poistenie nájdete veľmi jednoducho – stačí si porovnať jednotlivé ponuky a zistiť, ktorá vám svojím krytím a službami najviac vyhovuje.


Cestovanie do Rakúska autom

Cestovanie do Rakúska autom je tým najkomfortnejším spôsobom, ktorý si môžete zvoliť. Ak by ste však nechceli riešiť parkovanie alebo nemáte svoje vlastné vozidlo, môžete si zvoliť vlak alebo autobus. Ceny lístkov začínajú už od 10 eur.

V prípade cestovania autom nezabúdajte na odlišné dopravné predpisy a diaľničné poplatky, ktoré sa každý rok menia. Vždy si ich preto skontrolujte. Ceny rakúskych diaľničných známok pre rok 2023 sú nasledovné:Cena diaľničných známok

Doba platnostiCena

10-dňová diaľničná známka

9,90 eur

2-mesačná diaľničná známka

29 eur

Ročná diaľničná známka

96,40 eur


Cestovanie do Rakúska s dieťaťom

Plánujete cestovať do Rakúska s dieťaťom? Aj ono bude potrebovať cestovné poistenie. Výhodou je, že mnohé poisťovne vám ponúknu zaujímavé zľavy, ak u nich už máte uzatvorenú nejakú zmluvu. Okrem toho môžete využiť cestovné poistenie pre celú rodinu a poistiť tak všetkých rodinných príslušníkov naraz.


Cestovné poistenie do Rakúska pre celú rodinu

Lekárske ošetrenie, operácia alebo hospitalizácia v zahraničí vás môže vyjsť na niekoľko tisíc eur. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem liečebných nákladov si môžete poistiť i stratu batožiny či meškanie letu.


Cestovanie so psom do Rakúska

Pri cestovaní so psom do Rakúska platia viaceré pravidlá:

 • Identifikácia psa – pes musí mať mikročip, resp. čitateľné tetovanie, ktoré bolo preukázateľne vyhotovené do 3. júla 2011.


 • Pas psa – keď je pes očipovaný, môžete požiadať o vydanie pasu spoločenského zvieraťa.


 • Očkovanie proti besnote – po očkovaní musí ubehnúť minimálne 21 dní do vášho odchodu z domu.

Cesta do Rakúska – praktické tipy

 • Ubytovanie v Rakúsku môžete vyriešiť formou hotelov, apartmánov, motelov aj hostelov. Priemerná cena za ubytovanie v 3-hviezdičkovom hoteli je 120 – 130 eur.

 • Rakúsko má krásne miesta, ktoré sa oplatí vidieť. K nim patrí napríklad Viedeň, Zell am See, Hallstatt, Krimmelské vodopády či Grossglocknerská vysokohorská cesta.

 • Rakúsko je vhodné ako na jednodňový výlet, tak aj na dlhšiu dovolenku.

 • Ideo o bezpečnú krajinu s nízkou mierou kriminality. Pri jej návšteve sa preto nemusíte ničoho báť.

 • Počasie v Rakúsku je veľmi podobné ako u nás. Ak by ste milovali horúce letá, navštívte východ krajiny.

 • Do Rakúska môžete cestovať celoročne. Krajina vám vie poskytnúť zaujímavé možnosti trávenia voľného času počas každého ročného obdobia.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť až na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny. A to za veľmi prijateľné ceny.


Čítajte náš blog a zistite viac

 • Jadranské more v Chorvátsku
  24. mája 2023|Daniel Výcha
  Autom do Chorvátska: Aká je najlepšia cesta

  Chorvátsko je destinácia, kam sa najviac Slovákov vyberie vlastným autom. Preto je dobré byť pripravený aj na túto cestu a mať vozidlo v správnom stave, pretože počas cesty do cieľovej destinácie sa môžu vyskytnúť nečakané komplikácie. Je dôležité zabezpečiť technický stav auta, najmä brzdy, ktoré musia byť pri plne naloženom aute v poriadku. Okrem toho je dôležité vybrať si správnu trasu. Ako teda cestovať autom do Chorvátska?

 • lietadlo v oblakoch
  14. mája 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ceny poistenia pri ceste do zahraničia

  Chystáte sa na cestu mimo Slovenska a nechcete zbytočne riskovať? Mnohí na poistenie pri krátkom výlete do zahraničia zabúdajú alebo ho dokonca z dôvodu šetrenia peňazí nechcú. V tomto článku nájdete porovnanie cien cestovného poistenia, ktoré vám ukáže, že jeho vybavenie sa naozaj oplatí.


 • kam_na_dovolenku_
  29. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam ísť tento rok na dovolenku? Toto sú najobľúbenejšie destinácie Slovákov

  Leto sa nezadržateľne blíži a vy premýšľate, kam by ste tento rok vyrazili? Pozreli sme sa na to, ktoré krajiny boli medzi Slovákmi minulý rok najobľúbenejšie. Možno inšpirujeme aj vás. Oddýchnite si v obľúbených destináciách, naberte nové sily a užite si trochu slnka. Samozrejme, to všetko s kvalitným cestovným poistením, ktoré vám bude kryť chrbát pre prípad nehody, ochorenia či inej neočakávanej udalosti. 

 • dopravni-nehoda-trojuhelnik
  25. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Sezónne havarijné poistenie: Kedy sa oplatí?

  Okrem povinného zmluvného poistenia je dobré uzavrieť aj havarijné poistenie vozidla. To vás chráni v prípade poistnej udalosti a pokrýva škody na vašom vozidle. Zaujíma vás, či je možné uzavrieť aj sezónne alebo krátkodobé havarijné poistenie vozidla? V článku sa dozviete, aké máte možnosti a čo je pre vás najvýhodnejšie. 

 • dovolená a brigáda v letních dnech
  21. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Letná brigáda v zahraničí: Nezabudnite na poistenie

  Blíži sa leto a s ním aj čas veľmi obľúbených študentských brigád. Patríte študentom, ktorí plánujú vybrať sa za prácou do zahraničia? V tom prípade si určite nezabudnite uzatvoriť kvalitné cestovné poistenie. Pomôžeme vám zorientovať sa v ponukách poisťovní a upozorníme, na čo by ste si pri uzatváraní poistenia mali dávať pozor.

 • obsah autolekárničky
  17. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Lekárnička do auta: Čo musí obsahovať?

  V princípe každá autolekárnička, ktorú si kúpite, musí obsahovať predpísaný obsah. Avšak pre samotného motoristu je dôležité vedieť, na čo sa môže v prípade zranenia na cestách spoľahnúť, pretože autolekárničku nie je nutné používať len pri nehodách, ale napríklad aj pri pošmyknutiach na chodníku, pri uštipnutí hmyzom, rezných ranách, skrátka pri akýchkoľvek zraneniach, ktoré sa môžu pri cestovaní autom a na výletoch prihodiť.

 • Nehoda bez STK vás môže vyjsť draho. Ako vybaviť technickú kontrolu rýchlo a jednoducho?

  Každé vozidlo pohybujúce sa po cestách Slovenskej republiky musí mať dve základné náležitosti. Tou prvou je  povinné zmluvné poistenie  a druhou platná technická kontrola. V prípade, že vám jedna alebo obe chýbajú, vozidlo nemôžete na cestách používať. Aj napriek tomu sa stáva, že niektorí vodiči STK jednoducho nemajú.

 • dopravná nehoda
  07. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako postupovať pri nehode auta v zahraničí?

  Dovolenková sezóna sa pomaly blíži a veľa dovolenkárov staví na cestovanie autom. Je pohodlné, bezpečné a v mnohých prípadoch oveľa komfortnejšie ako autobus alebo vlak. Vlastná doprava má síce množstvo výhod, no netreba zabúdať ani na zopár negatív. K tým sa radí napríklad dopravná nehoda. Ako ju vyriešiť, ak sa vám stane v zahraničí?

 • let-letadlem
  31. marca 2023|Lívia Ovcarčíková
  Zmena mena na letenke: Ako postupovať?

  Ak potrebujete zmeniť meno na letenke, môže to byť celkom zložité. Niektoré letecké spoločnosti vám takúto zmenu neumožnia vôbec. Iné vám ju síce dovolia, ale draho za ňu zaplatíte. Zmena mena je totiž oveľa zložitejší proces ako samotná kúpa letenky.

 • povinna-vybava-motorka
  28. marca 2023|Daniel Výcha
  Povinná výbava pre motocykle

  Rovnako ako autu, ani motocyklu nesmie chýbať povinná výbava. Jej zloženie sa, samozrejme, líši. Základ predstavujú doklady, prilba a platné povinné zmluvné poistenie. Plánujete si kúpiť alebo už máte malú či veľkú motorku? V tom prípade myslite na niekoľko pravidiel, ktoré je nutné dodržať. Všetky sme ich pre vás spísali.