Cestovanie do Rakúska

Rakúsko je veľmi bohatá a rozmanitá krajina, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie Slovákov. Kam v Rakúsku zamieriť a čo treba vedieť?


Rakúsko láka každý rok mnoho turistov. V zime sú obľúbené najmä Alpy, ktoré vyhľadávajú nadšenci lyžovania či snowboardovania. V lete sú to zase mestá, ktoré preferujú turisti milujúci históriu či veľké mestá. Plánujete cestovať do Rakúska? Máme pre vás všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť.


Cestovné poistenie vám zaistí pokojnú dovolenku

Ešte predtým, než vycestujete do zahraničia, je dôležité myslieť na kvalitné cestovné poistenie, ktoré vás bude kryť v prípade rôznych nečakaných udalostí.


Cestovné poistenie by malo mať dostatočne vysoké limity krytia. Okrem liečebných nákladov by mu nemali chýbať ani kvalitné asistenčné služby, ktoré sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.


V rámci cestovného poistenia si môžete zvoliť aj viaceré pripoistenia:


 • pripoistenie batožiny,
 • pripoistenie zrušenia letu,
 • pripoistenie rizikových športov,
 • pripoistenie storna zájazdu.

Ako si vybrať výhodné cestovné poistenie?

Najvýhodnejšie cestovné poistenie nájdete veľmi jednoducho – stačí si porovnať jednotlivé ponuky a zistiť, ktorá vám svojím krytím a službami najviac vyhovuje.


Cestovanie do Rakúska autom

Cestovanie do Rakúska autom je tým najkomfortnejším spôsobom, ktorý si môžete zvoliť. Ak by ste však nechceli riešiť parkovanie alebo nemáte svoje vlastné vozidlo, môžete si zvoliť vlak alebo autobus. Ceny lístkov začínajú už od 10 eur.

V prípade cestovania autom nezabúdajte na odlišné dopravné predpisy a diaľničné poplatky, ktoré sa každý rok menia. Vždy si ich preto skontrolujte. Ceny rakúskych diaľničných známok pre rok 2023 sú nasledovné:Cena diaľničných známok

Doba platnostiCena

10-dňová diaľničná známka

9,90 eur

2-mesačná diaľničná známka

29 eur

Ročná diaľničná známka

96,40 eur


Cestovanie do Rakúska s dieťaťom

Plánujete cestovať do Rakúska s dieťaťom? Aj ono bude potrebovať cestovné poistenie. Výhodou je, že mnohé poisťovne vám ponúknu zaujímavé zľavy, ak u nich už máte uzatvorenú nejakú zmluvu. Okrem toho môžete využiť cestovné poistenie pre celú rodinu a poistiť tak všetkých rodinných príslušníkov naraz.


Cestovné poistenie do Rakúska pre celú rodinu

Lekárske ošetrenie, operácia alebo hospitalizácia v zahraničí vás môže vyjsť na niekoľko tisíc eur. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem liečebných nákladov si môžete poistiť i stratu batožiny či meškanie letu.


Cestovanie so psom do Rakúska

Pri cestovaní so psom do Rakúska platia viaceré pravidlá:

 • Identifikácia psa – pes musí mať mikročip, resp. čitateľné tetovanie, ktoré bolo preukázateľne vyhotovené do 3. júla 2011.


 • Pas psa – keď je pes očipovaný, môžete požiadať o vydanie pasu spoločenského zvieraťa.


 • Očkovanie proti besnote – po očkovaní musí ubehnúť minimálne 21 dní do vášho odchodu z domu.

Cesta do Rakúska – praktické tipy

 • Ubytovanie v Rakúsku môžete vyriešiť formou hotelov, apartmánov, motelov aj hostelov. Priemerná cena za ubytovanie v 3-hviezdičkovom hoteli je 120 – 130 eur.

 • Rakúsko má krásne miesta, ktoré sa oplatí vidieť. K nim patrí napríklad Viedeň, Zell am See, Hallstatt, Krimmelské vodopády či Grossglocknerská vysokohorská cesta.

 • Rakúsko je vhodné ako na jednodňový výlet, tak aj na dlhšiu dovolenku.

 • Ideo o bezpečnú krajinu s nízkou mierou kriminality. Pri jej návšteve sa preto nemusíte ničoho báť.

 • Počasie v Rakúsku je veľmi podobné ako u nás. Ak by ste milovali horúce letá, navštívte východ krajiny.

 • Do Rakúska môžete cestovať celoročne. Krajina vám vie poskytnúť zaujímavé možnosti trávenia voľného času počas každého ročného obdobia.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť až na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny. A to za veľmi prijateľné ceny.


Čítajte náš blog a zistite viac

 • zena - pas - kufor
  19. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Cestovné poistenie: Čo všetko zahŕňa a ako si vybrať?

  Hlavná dovolenková sezóna sa nezadržateľne blíži. Pri cestovaní v akýchkoľvek končinách našej planéty, ale aj doma na Slovensku, však na nás číha množstvo nepredvídateľných rizík. Myslíte pred cestou na cestovné poistenie? Prečo by ste ho mali uzavrieť a ktoré cestovné poistenie je najlepšie? Čítajte ďalej, všetko podstatné vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

 • 11. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Ako prekonať časový posun?

  Spoznávanie vzdialenejších kultúr a miest sa často nezaobíde bez časového posunu. Čím je väčší, tým je jeho schopnosť rozhodiť náš biorytmus intenzívnejšia. Preto sa na časový posun vopred pripravte. Umožní vám to vyrovnať sa s ním, a svoju dovolenku si tak užijete bez obmedzení.

 • cestovni-pojisteni-lyzarske-strediska
  30. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás lyžovačka v Rakúsku? Nezabudnite na poistenie

  Susedné Rakúsko je vzhľadom na jeho blízkosť a perfektné lyžiarske podmienky cieľom mnohých slovenských lyžiarov. Chcete si užiť lyžovanie v Rakúsku aj vy? Pred cestou nezabudnite na jednu dôležitú vec – uzavrieť si kvalitné cestovné poistenie. V opačnom prípade by sa mohla vaša dovolenka neúmerne predražiť.

 • žena s kufrom na letisku
  27. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ktoré cestovné poistenie sa najviac oplatí?

  Plánujete cestu do zahraničia a hľadáte výhodné cestovné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje náklady na vaše ošetrenie či liečbu? V tom prípade ste na správnom mieste. V tomto článku vám prinesieme prehľad najpopulárnejších ponúk krátkodobého cestovného poistenia, ktoré sú dnes dostupné na slovenskom trhu. Aj s prehľadom cien, ktoré za ne zaplatíte.

 • sjezdovka lyžařů
  18. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie na lyže v zahraničí: Takto si ho vyberiete

  Už je to tu. Mnohé rakúske či talianske lyžiarske strediská otvárajú brány všetkým vášnivým lyžiarom a snowboardistom, ktorí sa už nemôžu dočkať snežných dobrodružstiev. Lákajú lyžiarske dobrodružstvá v zahraničí aj vás? Zarezervujte si ubytovanie, navoskujte lyže a hor sa na cestu! Ešte predtým si však nezabudnite vybaviť jednu maličkosť – kvalitné cestovné poistenie.

 • 28. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Šport v zahraničí: Potrebujete poistenie?

  Odpoveď na túto otázku je jasná. Áno. V prípade, že sa rozhodnete za hranicami venovať športu, ktorý nie je úplne bežný, poistite sa. Ak patríte k zdatným cestovateľom, ktorí jazdia či lietajú mimo našej krajiny za adrenalínovými športovými zážitkami, pravdepodobne už viete, čo treba.

 • krakovske-namesti
  18. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čo vidieť v Krakove?

  Krakov je mesto, ktoré sa nachádza na zozname mnohých cestovateľov. Niet sa čomu čudovať. Poľský Krakow má obrovské množstvo pamiatok, ktoré lákajú milovníkov histórie. Premýšľate, že by ste sa do tohto krásneho mesta vybrali aj vy? V tom prípade máme pre vás zopár tipov na miesta, ktoré sa vám rozhodne oplatí navštíviť.​

 • cestovni-pojisteni-usa
  21. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do USA: Čo vybaviť pred cestou?

  Severná Amerika, predovšetkým Spojené štáty americké, je snom mnohých cestovateľov. Táto krajina je plná nádherných miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Keď zoženiete lacnú letenku, čo v dnešnej dobe nie je problém, cestovateľský sen sa rýchlo môže stať skutočnosťou. Viete však, na čo by ste pred cestou určite nemali zabudnúť?

 • padajúci dážď a turistka
  15. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Vyhnite sa obdobiu dažďov: Kedy a kam necestovať?

  Dovolenka v exotike je lákavá. Zatiaľ čo u nás vládne upršaná jeseň či zasnežená zima, v exotických krajinách si môžeme užiť horúce slnečné lúče. Aj v prevažne slnečných krajinách sa však striedajú obdobia sucha a dažďov. India, Thajsko, Bali, Zanzibar a iné, viete, v ktorých mesiacoch by ste do týchto krajín nemali cestovať?

 • žena na letisku s kufrom v ruke
  28. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poškodenie alebo strata batožiny leteckou spoločnosťou: Ako postupovať?

  Ak ste niekedy cestovali letecky, viete, že letecké spoločnosti niekedy nemanipulujú s batožinou celkom citlivo. To, že ste docestovali v poriadku do cieľa vy, ešte neznamená, že rovnaké šťastie mal aj váš cestovný kufor. Život vám dokáže poriadne skomplikovať aj stratená batožina. Viete, čo robiť, ak počas cesty došlo k poškodeniu alebo strate batožiny?