Cestovanie do Rakúska

Rakúsko je veľmi bohatá a rozmanitá krajina, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie Slovákov. Kam v Rakúsku zamieriť a čo treba vedieť?


Rakúsko láka každý rok mnoho turistov. V zime sú obľúbené najmä Alpy, ktoré vyhľadávajú nadšenci lyžovania či snowboardovania. V lete sú to zase mestá, ktoré preferujú turisti milujúci históriu či veľké mestá. Plánujete cestovať do Rakúska? Máme pre vás všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť.


Cestovné poistenie vám zaistí pokojnú dovolenku

Ešte predtým, než vycestujete do zahraničia, je dôležité myslieť na kvalitné cestovné poistenie, ktoré vás bude kryť v prípade rôznych nečakaných udalostí.


Cestovné poistenie by malo mať dostatočne vysoké limity krytia. Okrem liečebných nákladov by mu nemali chýbať ani kvalitné asistenčné služby, ktoré sú k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.


V rámci cestovného poistenia si môžete zvoliť aj viaceré pripoistenia:


 • pripoistenie batožiny,
 • pripoistenie zrušenia letu,
 • pripoistenie rizikových športov,
 • pripoistenie storna zájazdu.

Ako si vybrať výhodné cestovné poistenie?

Najvýhodnejšie cestovné poistenie nájdete veľmi jednoducho – stačí si porovnať jednotlivé ponuky a zistiť, ktorá vám svojím krytím a službami najviac vyhovuje.


Cestovanie do Rakúska autom

Cestovanie do Rakúska autom je tým najkomfortnejším spôsobom, ktorý si môžete zvoliť. Ak by ste však nechceli riešiť parkovanie alebo nemáte svoje vlastné vozidlo, môžete si zvoliť vlak alebo autobus. Ceny lístkov začínajú už od 10 eur.

V prípade cestovania autom nezabúdajte na odlišné dopravné predpisy a diaľničné poplatky, ktoré sa každý rok menia. Vždy si ich preto skontrolujte. Ceny rakúskych diaľničných známok pre rok 2023 sú nasledovné:Cena diaľničných známok

Doba platnostiCena

10-dňová diaľničná známka

9,90 eur

2-mesačná diaľničná známka

29 eur

Ročná diaľničná známka

96,40 eur


Cestovanie do Rakúska s dieťaťom

Plánujete cestovať do Rakúska s dieťaťom? Aj ono bude potrebovať cestovné poistenie. Výhodou je, že mnohé poisťovne vám ponúknu zaujímavé zľavy, ak u nich už máte uzatvorenú nejakú zmluvu. Okrem toho môžete využiť cestovné poistenie pre celú rodinu a poistiť tak všetkých rodinných príslušníkov naraz.


Cestovné poistenie do Rakúska pre celú rodinu

Lekárske ošetrenie, operácia alebo hospitalizácia v zahraničí vás môže vyjsť na niekoľko tisíc eur. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem liečebných nákladov si môžete poistiť i stratu batožiny či meškanie letu.


Cestovanie so psom do Rakúska

Pri cestovaní so psom do Rakúska platia viaceré pravidlá:

 • Identifikácia psa – pes musí mať mikročip, resp. čitateľné tetovanie, ktoré bolo preukázateľne vyhotovené do 3. júla 2011.


 • Pas psa – keď je pes očipovaný, môžete požiadať o vydanie pasu spoločenského zvieraťa.


 • Očkovanie proti besnote – po očkovaní musí ubehnúť minimálne 21 dní do vášho odchodu z domu.

Cesta do Rakúska – praktické tipy

 • Ubytovanie v Rakúsku môžete vyriešiť formou hotelov, apartmánov, motelov aj hostelov. Priemerná cena za ubytovanie v 3-hviezdičkovom hoteli je 120 – 130 eur.

 • Rakúsko má krásne miesta, ktoré sa oplatí vidieť. K nim patrí napríklad Viedeň, Zell am See, Hallstatt, Krimmelské vodopády či Grossglocknerská vysokohorská cesta.

 • Rakúsko je vhodné ako na jednodňový výlet, tak aj na dlhšiu dovolenku.

 • Ideo o bezpečnú krajinu s nízkou mierou kriminality. Pri jej návšteve sa preto nemusíte ničoho báť.

 • Počasie v Rakúsku je veľmi podobné ako u nás. Ak by ste milovali horúce letá, navštívte východ krajiny.

 • Do Rakúska môžete cestovať celoročne. Krajina vám vie poskytnúť zaujímavé možnosti trávenia voľného času počas každého ročného obdobia.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť až na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny. A to za veľmi prijateľné ceny.


Čítajte náš blog a zistite viac

 • letenka a cestovný pas
  20. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie storna letenky: Viete, ako na to?

  Tešíte sa na vytúžený oddych v zahraničnej destinácii, letenky máte zakúpené, no zakrátko príde studená sprcha. Náhle ochoriete, prídete o prácu alebo v krajine, ktorú chcete navštíviť, vypuklo nebezpečenstvo. Ak nechcete prísť o všetky peniaze, myslite vopred na poistenie storna letenky.

 • luxusné auto značky Ferrari
  29. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Toto sú najdrahšie autá na Slovensku: Koľko stojí ich poistenie?

  Slovenský trh s luxusnými automobilmi tvoria predovšetkým luxusné limuzíny a luxusné SUV. Sú štýlové, rýchle, a z ich ceny sa vám možno zakrúti hlava. Ste zvedaví, ktoré modely luxusných limuzín sú na Slovensku najpredávanejšie? A koľko zaplatia ich majitelia za ich poistenie? Všetko podstatné sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 • prípojka na vozík
  22. augusta 2023|Daniel Výcha
  PZP prívesného vozíka: Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia?

  Zistili ste, že potrebujete na prepravu vecí využívať prívesný vozík? V takom prípade nezabudnite, že aj ten musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie.Ako si teda vybaviť toto povinné zmluvné poistenie a u ktorých poisťovní ho môžete získať?

 • zver na ceste
  18. augusta 2023|Daniel Výcha
  Ako najúčinnejšie riešiť stret auta so zverou

  Ani ten najlepší vodič, ani najúčinnejší bezpečnostný systém často nedokážu zabrániť stretu automobilu so zverou. Nečakané vybehnutie zveri priamo pod kolesá auta končí neodvratne: na jednej strane smrťou zvieraťa, na druhej strane často rozsiahlym poškodením auta. Ako teda postupovať, ak príde k tejto „nezavinenej“ udalosti?

 • čakanie muža na lietadlo v hale na letisku
  15. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  5 tipov a trikov, ako nájsť lacné letenky

  Cena leteniek je kľúčom k lacnému cestovaniu. Práve ona totiž spravidla tvorí najväčšiu časť cestovateľského rozpočtu. Dnes už nie je problém zaletieť si na druhý koniec sveta za niekoľko desiatok eur. Ako však takéto lacné letenky nájsť? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás spísali niekoľko osvedčených rád, ako pri cestovaní lietadlom ušetriť.

 • poškodení vozidla výtlkom na vozovke
  11. augusta 2023|Daniel Výcha
  Výtlky na cestách: Ako postupovať pri poškodení vozidla

  Na slovenských cestách nie je žiadny problém naraziť kolesom do hlbokého výtlku. Výtlky na cestách sú vo veľkom počte, takže je prakticky nemožné sa im na niektorých úsekoch vyhnúť. Potom ostáva len dúfať, že vaše auto neutrpí akékoľvek škody. Avšak nie vždy končí stret s výtlkom bezpečne. Často je nevyhnutné zastavenie na krajnici a minimálne výmena poškodeného kolesa. Čo teda robiť, ak ste výtlk nepredvídali?

 • obdobi-destu-bali
  07. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do Ázie: Aké očkovanie by ste mali absolvovať pred cestou?

  Mnohé ázijské krajiny sú pre nás, európskych cestovateľov, exotikou, ktorá so sebou prináša nielen cestovateľské dobrodružstvá, ale aj ohrozenia, ktoré u nás nepoznáme. Ak sa chystáte na cestu do Ázie, už niekoľko týždňov vopred myslite na ochranu pred najbežnejšími ochoreniami v podobe očkovania.

 • autodoplnky - držiak na mobil
  31. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  6 užitočných vychytávok do auta, ktoré vám uľahčia cestovanie

  Každé auto by malo mať okrem základnej výbavy aj určité doplnky a autopríslušenstvo. Tie poskytujú oveľa vyšší komfort pri cestovaní. V obchodoch nájdete rôzne vychytávky, nie všetky však aj reálne využijete. Viete, ktoré autodoplnky sú pri cestovaní najužitočnejšie?

 • vlny na pláži
  25. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam na dovolenku v septembri? 5 tipov, kde nájdete letné počasie

  Ak nemáte školopovinné deti, septembrová dovolenka je rozhodne dobrý nápad. Vyhnete sa davom turistov, nafúknutým cenám a užijete si príjemné počasie. Záleží len od vás, či si vyberiete zo slovenských krás alebo vycestujete na dovolenku niekam k moru. Vybrali sme pre vás 5 destinácií, ktoré sú na dovolenku v septembri ako stvorené.

 • dovolenka v Tatrách
  19. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás dovolenka v Tatrách? Užite si ju bezpečne

  Tatry sú nepochybne jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií Slovákov. Niet sa čomu čudovať, poskytujú predsa vynikajúce príležitosti na rodinné výlety, turistiku, lyžovačky či adrenalínové športy. Plánujete dovolenku v Tatrách aj vy? Užite si ju bez obáv s poistením do hôr.