kufre-dovolenka

Poistenie do zahraničia

27. 10. 2022
|
Dĺžka čítania: 10 min.

Či už sa chystáte na dovolenku pri mori alebo cestovať po exotických krajinách s batohom na chrbte, nemali by ste zabúdať na cestovné poistenie do zahraničia. Veď ako sa hovorí, nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch.

Vycestovanie do zahraničia so sebou vždy prináša určité riziko. V letoviskách a metropolách sa zdržiava enormné množstvo ľudí a to, samozrejme, láka aj zlodejov a podvodníkov. Ak sa letoviskám vyhýbate a máte radi skôr backpackerské cestovanie so stopovaním a dobrodružstvami, nebezpečenstvo rizika ešte narastá. A to sme ešte nespomenuli rôzne ochorenia a úrazy, ktoré sa ľuďom na dovolenke tiež nevyhýbajú. Pre všetky tieto prípady je tu cestovné poistenie do zahraničia.

Cestovné poistenie do zahraničia je nutnosťou

Lekárske ošetrenie, operácia alebo hospitalizácia v zahraničí vás môže vyjsť na niekoľko tisíc eur. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem liečebných nákladov si môžete poistiť i stratu batožiny či meškanie letu.

Na európsky preukaz poistenia sa nespoliehajte

Komerčné cestovné poistenie do zahraničia by ste mali uzavrieť aj v prípade, ak ste držiteľom Európskeho preukazu zdravotného poistenia. Tento preukaz vám totiž zabezpečí len prístup k nevyhnutnej zdravotnej starostlivosti, a to len v zariadeniach verejného zdravotného poistenia. Nepokrýva ďalšie náklady spojené s úrazom, chorobou alebo inou poistnou udalosťou, ako je napríklad spätný let domov. Takisto vám nezaručuje ani bezplatné ošetrenie. Keďže zdravotné systémy sa v krajinách EÚ líšia, často si v zahraničí priplatíte aj výkony, ktoré sú u nás bezplatné. No a napokon, tento preukaz platí len v krajinách Európskej únie, na Islande, v Lichtenštajnsku, Nórsku a Švajčiarsku. Iba neodkladnú starostlivosť vám poskytnú v Srbsku, Macedónsku a Čiernej Hore. Keď sa rozhodnete cestovať mimo Európu, komerčné cestovné poistenie je nevyhnutnosťou.

Poistenie do zahraničia pokryje všetky riziká

Správne cestovné poistenie do zahraničia by malo pokrývať všetky riziká spojené s vycestovaním. Okrem poistenia liečebných nákladov je samozrejmosťou poistenie batožiny, poistenie zodpovednosti za škodu alebo asistenčné služby. Ďalšie služby, ako napríklad poistenie storna  objednaných služieb, nemusia byť vo všetkých poisťovniach zahrnuté v základných balíčkoch.

Cestovné poistenie do zahraničia si môžete vybaviť a objednať viacerými spôsobmi. Okrem osobnej návštevy pobočky je v prípade vycestovania na poslednú chvíľu obľúbené aj SMS poistenie. Jednoznačne najvyšší komfort však poskytuje cestovné poistenie online

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť až na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny. A to za veľmi prijateľné ceny.


Cestovné poistenie do zahraničia - porovnanie

Neviete, ktoré poistenie je najvýhodnejšie do krajiny, kam cestujete? Použite naše porovnanie cestovného poistenia,, prostredníctvom ktorého získate prehľad o ponukách jednotlivých poisťovní. Stačí zadať krajinu, do ktorej cestujete, termín a typ cesty, a my vám v priebehu niekoľkých sekúnd pripravíme porovnanie produktov cestovného poistenia. Z nich si vyberiete ten, ktorý najviac zodpovedá vašim predstavám. Cestovné poistenie potom môžete uzavrieť online, rýchlo a jednoducho cez našu kalkulačku nižšie.


Lívia OvcarčíkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • letenka a cestovný pas
  20. septembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie storna letenky: Viete, ako na to?

  Tešíte sa na vytúžený oddych v zahraničnej destinácii, letenky máte zakúpené, no zakrátko príde studená sprcha. Náhle ochoriete, prídete o prácu alebo v krajine, ktorú chcete navštíviť, vypuklo nebezpečenstvo. Ak nechcete prísť o všetky peniaze, myslite vopred na poistenie storna letenky.

 • luxusné auto značky Ferrari
  29. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Toto sú najdrahšie autá na Slovensku: Koľko stojí ich poistenie?

  Slovenský trh s luxusnými automobilmi tvoria predovšetkým luxusné limuzíny a luxusné SUV. Sú štýlové, rýchle, a z ich ceny sa vám možno zakrúti hlava. Ste zvedaví, ktoré modely luxusných limuzín sú na Slovensku najpredávanejšie? A koľko zaplatia ich majitelia za ich poistenie? Všetko podstatné sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 • prípojka na vozík
  22. augusta 2023|Daniel Výcha
  PZP prívesného vozíka: Ako postupovať pri zriaďovaní poistenia?

  Zistili ste, že potrebujete na prepravu vecí využívať prívesný vozík? V takom prípade nezabudnite, že aj ten musí mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie.Ako si teda vybaviť toto povinné zmluvné poistenie a u ktorých poisťovní ho môžete získať?

 • zver na ceste
  18. augusta 2023|Daniel Výcha
  Ako najúčinnejšie riešiť stret auta so zverou

  Ani ten najlepší vodič, ani najúčinnejší bezpečnostný systém často nedokážu zabrániť stretu automobilu so zverou. Nečakané vybehnutie zveri priamo pod kolesá auta končí neodvratne: na jednej strane smrťou zvieraťa, na druhej strane často rozsiahlym poškodením auta. Ako teda postupovať, ak príde k tejto „nezavinenej“ udalosti?

 • čakanie muža na lietadlo v hale na letisku
  15. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  5 tipov a trikov, ako nájsť lacné letenky

  Cena leteniek je kľúčom k lacnému cestovaniu. Práve ona totiž spravidla tvorí najväčšiu časť cestovateľského rozpočtu. Dnes už nie je problém zaletieť si na druhý koniec sveta za niekoľko desiatok eur. Ako však takéto lacné letenky nájsť? V nasledujúcich riadkoch sme pre vás spísali niekoľko osvedčených rád, ako pri cestovaní lietadlom ušetriť.

 • poškodení vozidla výtlkom na vozovke
  11. augusta 2023|Daniel Výcha
  Výtlky na cestách: Ako postupovať pri poškodení vozidla

  Na slovenských cestách nie je žiadny problém naraziť kolesom do hlbokého výtlku. Výtlky na cestách sú vo veľkom počte, takže je prakticky nemožné sa im na niektorých úsekoch vyhnúť. Potom ostáva len dúfať, že vaše auto neutrpí akékoľvek škody. Avšak nie vždy končí stret s výtlkom bezpečne. Často je nevyhnutné zastavenie na krajnici a minimálne výmena poškodeného kolesa. Čo teda robiť, ak ste výtlk nepredvídali?

 • obdobi-destu-bali
  07. augusta 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do Ázie: Aké očkovanie by ste mali absolvovať pred cestou?

  Mnohé ázijské krajiny sú pre nás, európskych cestovateľov, exotikou, ktorá so sebou prináša nielen cestovateľské dobrodružstvá, ale aj ohrozenia, ktoré u nás nepoznáme. Ak sa chystáte na cestu do Ázie, už niekoľko týždňov vopred myslite na ochranu pred najbežnejšími ochoreniami v podobe očkovania.

 • autodoplnky - držiak na mobil
  31. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  6 užitočných vychytávok do auta, ktoré vám uľahčia cestovanie

  Každé auto by malo mať okrem základnej výbavy aj určité doplnky a autopríslušenstvo. Tie poskytujú oveľa vyšší komfort pri cestovaní. V obchodoch nájdete rôzne vychytávky, nie všetky však aj reálne využijete. Viete, ktoré autodoplnky sú pri cestovaní najužitočnejšie?

 • vlny na pláži
  25. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam na dovolenku v septembri? 5 tipov, kde nájdete letné počasie

  Ak nemáte školopovinné deti, septembrová dovolenka je rozhodne dobrý nápad. Vyhnete sa davom turistov, nafúknutým cenám a užijete si príjemné počasie. Záleží len od vás, či si vyberiete zo slovenských krás alebo vycestujete na dovolenku niekam k moru. Vybrali sme pre vás 5 destinácií, ktoré sú na dovolenku v septembri ako stvorené.

 • dovolenka v Tatrách
  19. júla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás dovolenka v Tatrách? Užite si ju bezpečne

  Tatry sú nepochybne jednou z najvyhľadávanejších dovolenkových destinácií Slovákov. Niet sa čomu čudovať, poskytujú predsa vynikajúce príležitosti na rodinné výlety, turistiku, lyžovačky či adrenalínové športy. Plánujete dovolenku v Tatrách aj vy? Užite si ju bez obáv s poistením do hôr.