kufre-dovolenka

Poistenie do zahraničia

27. 10. 2022
|
Dĺžka čítania: 10 min.

Či už sa chystáte na dovolenku pri mori alebo cestovať po exotických krajinách s batohom na chrbte, nemali by ste zabúdať na cestovné poistenie do zahraničia. Veď ako sa hovorí, nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch.

Vycestovanie do zahraničia so sebou vždy prináša určité riziko. V letoviskách a metropolách sa zdržiava enormné množstvo ľudí a to, samozrejme, láka aj zlodejov a podvodníkov. Ak sa letoviskám vyhýbate a máte radi skôr backpackerské cestovanie so stopovaním a dobrodružstvami, nebezpečenstvo rizika ešte narastá. A to sme ešte nespomenuli rôzne ochorenia a úrazy, ktoré sa ľuďom na dovolenke tiež nevyhýbajú. Pre všetky tieto prípady je tu cestovné poistenie do zahraničia.

Cestovné poistenie do zahraničia je nutnosťou

Lekárske ošetrenie, operácia alebo hospitalizácia v zahraničí vás môže vyjsť na niekoľko tisíc eur. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem liečebných nákladov si môžete poistiť i stratu batožiny či meškanie letu.

Na európsky preukaz poistenia sa nespoliehajte

Komerčné cestovné poistenie do zahraničia by ste mali uzavrieť aj v prípade, ak ste držiteľom Európskeho preukazu zdravotného poistenia. Tento preukaz vám totiž zabezpečí len prístup k nevyhnutnej zdravotnej starostlivosti, a to len v zariadeniach verejného zdravotného poistenia. Nepokrýva ďalšie náklady spojené s úrazom, chorobou alebo inou poistnou udalosťou, ako je napríklad spätný let domov. Takisto vám nezaručuje ani bezplatné ošetrenie. Keďže zdravotné systémy sa v krajinách EÚ líšia, často si v zahraničí priplatíte aj výkony, ktoré sú u nás bezplatné. No a napokon, tento preukaz platí len v krajinách Európskej únie, na Islande, v Lichtenštajnsku, Nórsku a Švajčiarsku. Iba neodkladnú starostlivosť vám poskytnú v Srbsku, Macedónsku a Čiernej Hore. Keď sa rozhodnete cestovať mimo Európu, komerčné cestovné poistenie je nevyhnutnosťou.

Poistenie do zahraničia pokryje všetky riziká

Správne cestovné poistenie do zahraničia by malo pokrývať všetky riziká spojené s vycestovaním. Okrem poistenia liečebných nákladov je samozrejmosťou poistenie batožiny, poistenie zodpovednosti za škodu alebo asistenčné služby. Ďalšie služby, ako napríklad poistenie storna  objednaných služieb, nemusia byť vo všetkých poisťovniach zahrnuté v základných balíčkoch.

Cestovné poistenie do zahraničia si môžete vybaviť a objednať viacerými spôsobmi. Okrem osobnej návštevy pobočky je v prípade vycestovania na poslednú chvíľu obľúbené aj SMS poistenie. Jednoznačne najvyšší komfort však poskytuje cestovné poistenie online

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť až na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny. A to za veľmi prijateľné ceny.


Cestovné poistenie do zahraničia - porovnanie

Neviete, ktoré poistenie je najvýhodnejšie do krajiny, kam cestujete? Použite naše porovnanie cestovného poistenia,, prostredníctvom ktorého získate prehľad o ponukách jednotlivých poisťovní. Stačí zadať krajinu, do ktorej cestujete, termín a typ cesty, a my vám v priebehu niekoľkých sekúnd pripravíme porovnanie produktov cestovného poistenia. Z nich si vyberiete ten, ktorý najviac zodpovedá vašim predstavám. Cestovné poistenie potom môžete uzavrieť online, rýchlo a jednoducho cez našu kalkulačku nižšie.


Lívia OvcarčíkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • cestovný pas
  29. apríla 2024|Lívia Ovcarčíková
  Vybavenie cestovného pasu – od apríla zaplatíte o polovicu viac

  Ak cestujete mimo Európsku úniu, na cestu budete potrebovať cestovný pas. Viete, kde vybaviť pas, ako dlho to bude trvať a koľko bude tento cestovný doklad stáť? A dostala sa k vám už informácia, že od apríla budú cestovné pasy podstatne drahšie? Všetko podstatné sme pre vás spísali v nasledujúcich riadkoch.

 • zena - pas - kufor
  19. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Cestovné poistenie: Čo všetko zahŕňa a ako si vybrať?

  Hlavná dovolenková sezóna sa nezadržateľne blíži. Pri cestovaní v akýchkoľvek končinách našej planéty, ale aj doma na Slovensku, však na nás číha množstvo nepredvídateľných rizík. Myslíte pred cestou na cestovné poistenie? Prečo by ste ho mali uzavrieť a ktoré cestovné poistenie je najlepšie? Čítajte ďalej, všetko podstatné vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

 • 11. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Ako prekonať časový posun?

  Spoznávanie vzdialenejších kultúr a miest sa často nezaobíde bez časového posunu. Čím je väčší, tým je jeho schopnosť rozhodiť náš biorytmus intenzívnejšia. Preto sa na časový posun vopred pripravte. Umožní vám to vyrovnať sa s ním, a svoju dovolenku si tak užijete bez obmedzení.

 • cestovni-pojisteni-lyzarske-strediska
  30. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás lyžovačka v Rakúsku? Nezabudnite na poistenie

  Susedné Rakúsko je vzhľadom na jeho blízkosť a perfektné lyžiarske podmienky cieľom mnohých slovenských lyžiarov. Chcete si užiť lyžovanie v Rakúsku aj vy? Pred cestou nezabudnite na jednu dôležitú vec – uzavrieť si kvalitné cestovné poistenie. V opačnom prípade by sa mohla vaša dovolenka neúmerne predražiť.

 • žena s kufrom na letisku
  27. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ktoré cestovné poistenie sa najviac oplatí?

  Plánujete cestu do zahraničia a hľadáte výhodné cestovné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje náklady na vaše ošetrenie či liečbu? V tom prípade ste na správnom mieste. V tomto článku vám prinesieme prehľad najpopulárnejších ponúk krátkodobého cestovného poistenia, ktoré sú dnes dostupné na slovenskom trhu. Aj s prehľadom cien, ktoré za ne zaplatíte.

 • sjezdovka lyžařů
  18. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie na lyže v zahraničí: Takto si ho vyberiete

  Už je to tu. Mnohé rakúske či talianske lyžiarske strediská otvárajú brány všetkým vášnivým lyžiarom a snowboardistom, ktorí sa už nemôžu dočkať snežných dobrodružstiev. Lákajú lyžiarske dobrodružstvá v zahraničí aj vás? Zarezervujte si ubytovanie, navoskujte lyže a hor sa na cestu! Ešte predtým si však nezabudnite vybaviť jednu maličkosť – kvalitné cestovné poistenie.

 • 28. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Šport v zahraničí: Potrebujete poistenie?

  Odpoveď na túto otázku je jasná. Áno. V prípade, že sa rozhodnete za hranicami venovať športu, ktorý nie je úplne bežný, poistite sa. Ak patríte k zdatným cestovateľom, ktorí jazdia či lietajú mimo našej krajiny za adrenalínovými športovými zážitkami, pravdepodobne už viete, čo treba.

 • krakovske-namesti
  18. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čo vidieť v Krakove?

  Krakov je mesto, ktoré sa nachádza na zozname mnohých cestovateľov. Niet sa čomu čudovať. Poľský Krakow má obrovské množstvo pamiatok, ktoré lákajú milovníkov histórie. Premýšľate, že by ste sa do tohto krásneho mesta vybrali aj vy? V tom prípade máme pre vás zopár tipov na miesta, ktoré sa vám rozhodne oplatí navštíviť.​

 • cestovni-pojisteni-usa
  21. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do USA: Čo vybaviť pred cestou?

  Severná Amerika, predovšetkým Spojené štáty americké, je snom mnohých cestovateľov. Táto krajina je plná nádherných miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Keď zoženiete lacnú letenku, čo v dnešnej dobe nie je problém, cestovateľský sen sa rýchlo môže stať skutočnosťou. Viete však, na čo by ste pred cestou určite nemali zabudnúť?

 • padajúci dážď a turistka
  15. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Vyhnite sa obdobiu dažďov: Kedy a kam necestovať?

  Dovolenka v exotike je lákavá. Zatiaľ čo u nás vládne upršaná jeseň či zasnežená zima, v exotických krajinách si môžeme užiť horúce slnečné lúče. Aj v prevažne slnečných krajinách sa však striedajú obdobia sucha a dažďov. India, Thajsko, Bali, Zanzibar a iné, viete, v ktorých mesiacoch by ste do týchto krajín nemali cestovať?