Cestovné poistenie do zahraničia

Ak sa chystáte na dovolenku, zahraničnú cestu, alebo cestovať po exotických krajinách s batohom na chrbte, nemali by ste zabúdať na cestovné poistenie do zahraničia. Ako sa hovorí, nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch.

Vycestovanie do zahraničia so sebou vždy prináša určitý risk. Cestujeme do letovísk a metropol, kde sa zdržiava enormné množstvo ľudí, čo, samozrejme, láka aj zlodejov a podvodníkov. Ak sa letoviskám vyhýbate a máte radi skôr backpackerské cestovanie so stopovaním a dobrodružstvami, o rizikách sa ani netreba zmieňovať.

 

Nespoliehajte sa na Európsky preukaz zdravotného poistenia

Komerčné cestovné poistenie do zahraničia by ste mali uzavrieť aj keď ste držiteľom Európskeho preukazu zdravotného poistenia. Tento preukaz vám zabezpečí prístup k nevyhnutnej zdravotnej starostlivosti, ale nič viac. Nepokrýva ďalšie náklady spojené s úrazom, chorobou alebo inou poistnou udalosťou, ako je napríklad spätný let domov. Takisto ani nezaručuje bezplatné ošetrenie. Keďže zdravotné systémy sa v krajinách EÚ líšia, môžete si priplatiť aj za to, čo je u nás bezplatné. No a nakoniec, tento preukaz platí len v krajinách EÚ, poprípade na Islande, v Lichtenštajnsku, Nórsku alebo Švajčiarsku.

 

Cestové poistenie do zahraničia pokryje všetky riziká

Správne cestovné poistenie do zahraničia by malo pokrývať všetky riziká spojené s vycestovaním. Okrem poistenia liečebných nákladov je samozrejmosťou poistenie batožiny, poistenie zodpovednosti za škodu alebo asistenčné služby. Iné ponuky, ako napríklad poistenie storna objednaných služieb, nemusia byť vo všetkých poisťovniach v základných balíčkoch.

Cestovné poistenie do zahraničia sa dá vybaviť a objednať viacerými spôsobmi. Okrem osobnej návštevy pobočky je v obľube aj online poistenie. Poisťovne Union a Allianz poskytujú aj SMS poistenie, ktoré môžete využiť v prípade vycestovania na poslednú chvíľu. Ak neviete, aké poistenie je najvhodnejšie do krajiny, kam cestujete, využite naše stránky na porovnanie ponúk jednotlivých poisťovní. Stačí zadať krajinu, do ktorej cestujete, a uvidíte, čo je pre vás najvýhodnejšie.

  Spočítať ceny

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 3