Cestovné poistenie do zahraničia

Výlet do zahraničia rozhodne neplánujte bez kvalitného cestovného poistenia.

Cestujte bezpečne s cestovným poistením
zbalené kufre do zahraničia na dovolenku

Poistenie do zahraničia

Či už sa chystáte na dovolenku pri mori alebo cestovať po exotických krajinách s batohom na chrbte, nemali by ste zabúdať na cestovné poistenie do zahraničia. Veď ako sa hovorí, nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch.

Vycestovanie do zahraničia so sebou vždy prináša určité riziko. V letoviskách a metropolách sa zdržiava enormné množstvo ľudí a to, samozrejme, láka aj zlodejov a podvodníkov. Ak sa letoviskám vyhýbate a máte radi skôr backpackerské cestovanie so stopovaním a dobrodružstvami, nebezpečenstvo rizika ešte narastá. A to sme ešte nespomenuli rôzne ochorenia a úrazy, ktoré sa ľuďom na dovolenke tiež nevyhýbajú. Pre všetky tieto prípady je tu cestovné poistenie do zahraničia.

Cestovné poistenie do zahraničia je nutnosťou

Lekárske ošetrenie, operácia alebo hospitalizácia v zahraničí vás môže vyjsť na niekoľko tisíc eur. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem liečebných nákladov si môžete poistiť i stratu batožiny či meškanie letu.

Mám záujem o cestovné poistenie

Na európsky preukaz poistenia sa nespoliehajte

Komerčné cestovné poistenie do zahraničia by ste mali uzavrieť aj v prípade, ak ste držiteľom Európskeho preukazu zdravotného poistenia. Tento preukaz vám totiž zabezpečí len prístup k nevyhnutnej zdravotnej starostlivosti, a to len v zariadeniach verejného zdravotného poistenia. Nepokrýva ďalšie náklady spojené s úrazom, chorobou alebo inou poistnou udalosťou, ako je napríklad spätný let domov. Takisto vám nezaručuje ani bezplatné ošetrenie. Keďže zdravotné systémy sa v krajinách EÚ líšia, často si v zahraničí priplatíte aj výkony, ktoré sú u nás bezplatné. No a napokon, tento preukaz platí len v krajinách Európskej únie, na Islande, v Lichtenštajnsku, Nórsku a Švajčiarsku. Iba neodkladnú starostlivosť vám poskytnú v Srbsku, Macedónsku a Čiernej Hore. Keď sa rozhodnete cestovať mimo Európu, komerčné cestovné poistenie je nevyhnutnosťou.

Kedy stačí a kedy nestačí mať v Európe Európsky zdravotný preukaz?

Európsky preukaz zdravotného poistenia znie síce honosne a mal by zabezpečiť člnom Európskej únie právo na zdravotné ošetrenie v akejkoľvek členskej krajine EÚ, Európskeho hospodárskeho priestoru a Švajčiarsku. No skutočnosť nie je tak atraktívna. Ako sa na vás budú pozerať, ak sa kartičkou poistenca preukážete napríklad pri ošetrení v Rakúsku, Francúzsku, Španielsku, či inej krajine?

Celý článok >

Poistenie do zahraničia pokryje všetky riziká

Správne cestovné poistenie do zahraničia by malo pokrývať všetky riziká spojené s vycestovaním. Okrem poistenia liečebných nákladov je samozrejmosťou poistenie batožiny, poistenie zodpovednosti za škodu alebo asistenčné služby. Ďalšie služby, ako napríklad poistenie storna objednaných služieb, nemusia byť vo všetkých poisťovniach zahrnuté v základných balíčkoch.

Cestovné poistenie do zahraničia si môžete vybaviť a objednať viacerými spôsobmi. Okrem osobnej návštevy pobočky je v prípade vycestovania na poslednú chvíľu obľúbené aj SMS poistenie. Jednoznačne najvyšší komfort však poskytuje cestovné poistenie online

Poistenie storno poplatkov. Čo to je a kedy je potrebné?

Predstavte si situáciu, že máte zaplatenú dovolenku alebo iný pobyt, ale vycestovať z nejakého dôvodu nemôžete. Zrušenie zájazdu či letenky vás však môže vyjsť draho. Avšak len za predpokladu, že nemáte poistenie storno poplatkov. Čo poistenie storna znamená a ako vám môže pomôcť?

Celý článok >

Cestovné poistenie do zahraničia - porovnanie

Neviete, ktoré poistenie je najvýhodnejšie do krajiny, kam cestujete? Použite naše porovnanie cestovného poistenia,, prostredníctvom ktorého získate prehľad o ponukách jednotlivých poisťovní. Stačí zadať krajinu, do ktorej cestujete, termín a typ cesty, a my vám v priebehu niekoľkých sekúnd pripravíme porovnanie produktov cestovného poistenia. Z nich si vyberiete ten, ktorý najviac zodpovedá vašim predstavám. Cestovné poistenie potom môžete uzavrieť online, rýchlo a jednoducho cez našu kalkulačku nižšie.

Výpočet cestovného poistenia

*
Spočítať ceny poistenia

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 8