Cestovné poistenie do Tuniska

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Tuniska.


Tunisko sa nachádza v severnej Afrike iba 150 km od Európy, s ktorou je oddelené Stredozemným morom, ktoré tvorí jeho hranice na severovýchode a severe, na západe susedí s Alžírskom a na juhovýchode s Líbyou. Hoci sa jedná o africkú krajinu, je výrazne ovplyvnená európskou kultúrou, vďaka čomu sa jedná o relatívne otvorenú krajinu.


Dôležité informácie pred cestou

Naši turisti, ktorí cestujú na vlastnú päsť, musia mať okrem platného cestovného pasu aj vízum. Naopak cestujúci cez cestovné kancelárie si vystačia len s cestovným pasom, všetko ostatné za ne vybaví kancelária. Očkovanie nie je povinné, odporúča sa očkovanie proti tetanu, brušnému týfusu a žltačke typu A a B.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Tunisko je krajina s nádhernou a rozmanitou prírodou. Nájdete tu horské masívy, úrodné údolia riek, púšť, soľné jazerá i dlhé pláže, na ktorých sa nachádzajú obľúbené letné letoviská. V Tunisku si môžete užiť pravú exotickú dovolenku, bez toho, aby ste museli tráviť dlhé hodiny v lietadle. Okrem pieskových pláží tu nájdete tiež atraktívne a moderné miesta s ponukou bohatého spoločenského života.


K atraktívnym miestam v Tunisku patria najmä hlavné mesto Tunis, ktoré je považované za najviac liberálne miesto islamského sveta. Vidieť tu môžeme historické centrum Medinu, národné múzeum Bardo, mešitu, miestnu tržnicu i moderné výškové budovy. Najväčším turistickým centrom je Djerba, ktorá je preslávená slnečným počasím po celý rok.


V Tunisku sa nachádza tiež pútne miesto Kairoun, ktoré patrí k najvýznamnejším islamským púťovým miestam. Historicky známe sú zostatky kedysi slávneho Kartága, z ktorého sa dodnes zachovali Antoniové kúpele, divadlo, rímske vily a chrám Sv. Cypriána. Z prírodných krás by sme nemali zabudnúť na najväčšiu púšť Sasharu a národný park Boukornine, ktoré sú nazývané aj “zelené pľúca Tuniska”.O cestovnom poistení do Tuniska

Dovolenku v Tunisku si chcete určite poriadne užiť a práve preto si nezabudnite uzavrieť cestovné poistenie. Cestovné poistenie nie je drahou záležitosťou a pár dní vás vyjde doslova na pár eur, pričom vám na vašej dovolenke poskytne finančnú istotu pre nečakané prípady ako je choroba či úraz.

Cestovné poistenie pokryje všetky náklady, spojené s neodkladnou liečbou choroby či úrazu. V podstate sa jedná o náklady za:

 • ošetrenie,

 • hospitalizáciu,

 • nutné lieky,

 • liečbu,

 • naliehavé prevozy,

 • repatriáciu,

 • prevoz telesných ostatkov.

To ale nie je všetko. Vyberať si môžete z niekoľkých variant poistných limitov a zároveň si k základnému balíčku zjednať ďalšie pripoistenie. Medzi najviac využívané patria pripoistenie úrazu, straty batožiny, zodpovednosti a tiež pripoistenie storna zájazdu.Okrem toho sú súčasťou poistenia tiež asistenčné služby, ktoré vám poskytnú pomoc či radu vždy, keď potrebujete.

Prečo cestovné poistenie do Tuniska?

Neuvažujte o tom, či si cestovné poistenie uzavrieť alebo nie, premýšľajte iba nad tým, aké cestovné poistenie uzavriete. Myšlienky typu „nám sa nič nemôže stať“ hoďte za hlavu a buďte pripravení na každú situáciu, aj tú nepríjemnú.


Dovolenka v Tunisku nie je lacnou záležitosťou, ale cestovné poistenie áno. Získate kvalitnú poistnú ochranu, nech sa prihodí čokoľvek. Verte, že náklady na liečbu úrazu či choroby prídu v zahraničí na desiatky až desiatky tisíc eur. Okrem toho môžete na dovolenke využiť asistenčných služieb, ktoré vám poradia alebo pomôžu nájsť zodpovedajúcu pomoc a ušetria vám tým tak veľa starostí.


Aké výhody prinesie cestovné poistenie?

 • silného finančného partnera v prípade núdze,
 • úhradu nákladov za liečbu až do výšky poistného limitu,
 • širokú ponuku pripoistení,
 • asistenčné služby.
Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.