Cestovné poistenie do Španielska

Španielsko sa nachádza na Pyrenejskom polostrove a jeho susedmi sú Portugalsko na západe, Andorra a Francúzsko na severovýchode a Gibraltár na juhu. K Španielsku patria tiež Baleary v Stredozemnou mori a Kanárske ostrovy v Atlantickom oceáne. I katalánske mesto Lívia, ktoré je celkom obklopená Francúzskom, je súčasťou Španielska.

Spočítať
ceny

Dôležité informácie pred cestou

Španielsko je rovnako ako Slovensko súčasťou EÚ a tak si pri  ceste vystačíte len s platným cestovným pasom či občianskym preukazom, nie je potrebné dokladať cieľ pobytu, spiatočný lístok či výpis z účtu s dostatkom financií. Pri jazde autom je vhodné mať medzinárodný vodičský preukaz. Očkovanie nie je povinné.


Prírodné krásy a zaujímavosti

Španielsko má veľmi priaznivú polohu, vďaka ktorej patrí k najviac navštevovaným európskym krajinám. Na juhu sa u Stredozemného pobrežia nachádzajú krásne pláže, ktoré sú vhodené pre trávenie pohodovej letnej dovolenky. Vnútrozemie ponúka krásne mestá a stovky historických pamiatok, bulvárov, reštaurácií, barov, galérií, divadiel a múzeí. Medzi najčastejšie navštevované mestá patrí metropola a moderné mesto Madrid a Barcelona, kde nezabudnite navštíviť miestne vinárne a reštaurácie.

Dominantou Španielska sú predovšetkým pohoria a náhorné plošiny, v ktorých výšinách pramení rada významných a veľkých riek. K najznámejším horským masívom patria Pyreneje a Sierra Nevada, kde pramení napríklad Duero, Ebro, Guadalquivir a Tagus. Práve v týchto krajinách možete poznať obyčajný život španielskych občanov. Malé dediny obklopené krásnou prírodou naozaj stoja za návštevu


Prečo cestovné poistenie do Španielska?

Neuvažujte o tom, či si cestovné poistenie uzavrieť alebo nie, premýšľajte iba nad tým, aké cestovné poistenie uzavriete. Myšlienky typu „nám sa nič nemôže stať“ hoďte za hlavu a buďte pripravení na každú situáciu, aj tú nepríjemnú.

Dovolenka v Brazílii nie je lacnou záležitosťou, ale cestovné poistenie áno. Pár dní dovolenky Vás príde na pár stoviek korún, pričom získate kvalitnú poistnú ochranu, nech sa prihodí čokoľvek. Verte, že náklady na liečbu úrazu či choroby prídu v zahraničí na desiatky až stovky eur. Okrem toho môžete na dovolenke využiť asistenčných služieb, ktoré Vám poradia alebo pomôžu nájsť zodpovedajúcu pomoc a ušetria Vám tým tak veľa starostí.


Čo Vám cestovné poistenie prinesie za výhody?

  • silného finančného partnera v prípade núdze
  • úhradu nákladov za liečbu až do výšky poistného limitu
  • širokú ponuku pripoistení
  • asistenčné služby
Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením