Cestovné poistenie do Maďarska

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Maďarska.


Maďarsko je vnútrozemský štát ležiaci v strednej Európe, jeho najbližšími susedmi sú Rakúsko, Slovinsko na západe, Chorvátsko, Srbsko na juhu, Rumunsko, Ukrajina na východe a Slovensko na severe. Je predovšetkým krajinou svojrázneho jazyka, priateľských ľudí, ostrej kuchyne, kúpeľov a v poslednej rade i dobrého vína.


Dôležité informácie pred cestou

Maďarsko je rovnako ako Slovenská republika členom EÚ a preto vám k návšteve tejto krásnej krajiny bude stačiť platný občiansky preukaz alebo cestovný pas. Pred návštevou je však vhodné kontaktovať ambasádu a zistiť si aktuálne informácie z dôvodu prípadných zmien. Očkovanie nie je povinné.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Z geografického hľadiska je Maďarsko skôr rovinaté územie plné nížin a jazier a preto nie je určené milovníkom vysokohorského dobrodružstva. Pokiaľ však máte radi bujarú zábavu, termálne kúpele, dobré a hlavne ostré jedlo a kvalitné víno, potom si v Maďarsku prídete na svoje. Maďarsko je totiž vyhlásené najmä vďaka kúpeľným miestam, ale ani milovníci prírody neprídu skrátka. Síce tu nenájdeme veľhory, keďže najvyšší vrchol Matra leží vo výške len 1 015 metrov nad morom, ale nachádzajú sa tu desiatky národných parkov, prírodných rezervácií a iných zaujímavých prírodných lokalít.


Medzi hlavné turistické ciele patrí metropola Budapešť, ktorá je centrom koncertov, umenia a kultúry. Tiež sa tu nachádzajú významné historické pamiatky ako Hradný vrch, Maďarská národná galéria a múzeum, Matyášov chrám, stredoveké opevnenie a viac ako stovka termálnych prameňov a studní. V Maďarsku nájdeme cez tisíc prameňov, ktorých teplota je vyššia ako 30 stupňov Celzia a u ktorých boli vybudované viac či menej známe kúpele (napr. Buk, Eger, Hévíz, Sárvár, Sopron, Visegrád, Zalakros alebo Zamárdi).

Veľmi obľúbeným miestom letných dovoleniek je Balaton alebo  "maďarské more""maďarské more". Celkovo sa rozkladá na ploche 600 km2 a v Európe sa jedná o najväčšiu zásobáreň sladkej vody. V letných mesiacoch tu trávia dovolenku miestni i turisti z okolitých krajín. Jazero má veľmi priaznivé podmienky, pretože je plytké a krásne čisté. Na pobreží sa preto nachádzajú desiatky rekreačných stredísk. Obľúbeným miestom turistov je tiež národný park Orség, kde nájdeme desiatky turistických cestičiek. Navyše sa jedná o najmenej narušenú oblasť Maďarska.

O cestovnom poistení do Amsterdamu

Dovolenku v Maďarsku si chcete určite poriadne užiť a práve preto si nezabudnite uzavrieť  cestovné poistenie. Cestovné poistenie nie je drahou záležitosťou a pár dní vás vyjde doslova na pár eur, pričom vám na vašej dovolenkeposkytne finančnú istotu pre nečakané prípady ako je choroba či úraz.

Cestovné poistenie pokryje všetky náklady, spojené s neodkladnou liečbou choroby či úrazu.

V podstate sa jedná o náklady za:

  • ošetrenie,

  • hospitalizáciu,

  • nutné lieky,

  • liečbu,

  • naliehavé prevozy,

  • repatriáciu,

  • prevoz telesných ostatkov.


To ale nie je všetko. Vyberať si môžete z niekoľkých variant poistných limitov a zároveň si k základnému balíčku zjednať ďalšie pripoistenie. Medzi najviac využívané patria pripoistenie úrazu, straty batožiny, zodpovednosti a tiež pripoistenie storna zájazdu.

Okrem toho sú súčasťou poistenia tiež asistenčné služby, ktoré vám poskytnú pomoc či radu vždy, keď potrebujete.


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.