Cestovné poistenie na Kubu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Kubu.


Najväčší ostrovný štát Kuba leží v Karibiku. Jedná sa tiež o jednu z posledných krajín, ktoré sú stále ovládané totalitným režimom. Najbližšími susedmi „cez more“ sú Spojené štáty americké a Mexiko, ďalej potom menšie ostrovy Haiti, Bahamy a Jamajka. Na východe Kuby sa nachádza neslávne preslávená vojenská základňa Guantanamo, ktorú riadia USA. Dlhé roky tu býval a tvoril slávny spisovateľ Ernest Hemingway.

Dôležité informácie pred cestou

Na cestu na Kubu musí byť slovenský turista vybavený platným pasom a vstupným vízom. Kubánske vízum je možné si obstarať na ambasáde v Bratislave za poplatok cca 25 eur. Pred návštevou je vhodné kontaktovať ambasádu a zistiť si aktuálne informácie o vízach. Očkovania nie sú povinné.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Kuba – krajina s vyhlásenými barmi, karibským rumom, cigarami, americkými autami a neskutočným temperamentom miestnych ľudí. Kuba ponúka svojráznu atmosféru miesta, kde akoby sa zastavil čas.  Ulice brázdia americké fára, hrajú gramofóny, všetci tancujú v rytme salsy a nikto sa nikam neponáhľa. Turistov láka najmä tunajšia exotika ostrova, malebné mestečká a dediny s miestnymi priateľskými obyvateľmi, dlhé pieskové pláže, divoké vodopády i korálové útesy a tiež bohatá príroda vo vnútrozemí.


Z miest, ktoré by vám nemali pri návšteve Kuby uniknúť, je určite Stará Havana. Toto historické centrum nájdete uprostred modernej Havany, hlavného mesta Kuby, ktorá bola založená v roku 1519. Nájdete tu plno šľachtických palácov, múzeí i hotelov. Príkladom je napríklad baroková katedrála San Cristóbal, františkánsky kláštor, námestie Plaza de Armas či socha revolucionára Carlose Manuela de Céspedes z 19. storočia. Jedinečnou architektúrou sa môže pochváliť mesto Trinidad, ktoré leží na úpätí pohoria Sierra del Escambray. Významným miestom je krásny národný park Alejandro de Humbolt, pohorie Sierra Maestra a samozrejme preslávené kubánske pláže.

Prečo cestovné poistenie na Kubu?

Neuvažujte o tom, či si cestovné poistenie uzavrieť alebo nie, premýšľajte iba nad tým, aké cestovné poistenie uzavriete. Myšlienky typu „nám sa nič nemôže stať“ hoďte za hlavu a buďte pripravení na každú situáciu, aj tú nepríjemnú.

Dovolenka na Kube nie je lacnou záležitosťou, ale cestovné poistenie áno. Pár dní dovolenky vás príde na pár desiatok eur, pričom získate kvalitnú poistnú ochranu, nech sa prihodí čokoľvek. Verte, že náklady na liečbu úrazu či choroby prídu v zahraničí na tisíce eur. Okrem toho môžete na dovolenke využiť asistenčných služieb, ktoré vám poradia alebo pomôžu nájsť zodpovedajúcu pomoc a ušetria vám tým tak veľa starostí.

Aké výhody prinesie cestovné poistenie?

  • silného finančného partnera v prípade núdze,

  • úhradu nákladov za liečbu až do výšky poistného limitu,

  • širokú ponuku pripoistení,

  • asistenčné služby.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.