Cestovné poistenie do Grécka

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Grécka.


Dovolenka v GréckuGrécko je obľúbený juhoeurópsky štát, ktorý sa nachádza na juhu Balkánskeho polostrova a ktorého súčasťou sú desiatky a stovky ostrovov a ostrovčekov v Egejskom, Krétskom, Thráckom, Stredozemnom a Iónskom mori. Susedmi sú Macedónia, Albánsko, Turecko a Bulharsko. Grécko je už tradične veľmi obľúbená turistická destinácia vďaka antickým pamiatkam, krásnej prírode a veľmi priaznivému podnebiu.


Dôležité informácie pred cestou

Grécko je členom EÚ rovnako ako Slovenská republika, čo znamená, že si náš turista vystačí len s platným cestovným pasom alebo občianskym preukazom.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Ako už bolo povedané, Grécko patrí k najviac obľúbeným turistickým destináciám v Európe. Hoci sa v rámci Európy jedná skôr o ekonomicky slabší štát, čo sa týka kultúry, histórie a prírody, má Grécko skutočne čo ponúknuť. Hlavným lákadlom boli a stále sú významné antické pamiatky, ktoré sú dôkazom minulej slávy tejto nádhernej krajiny.

Každým rokom vyrážajú na letnú dovolenku na grécke pláže tisíce turistov zo všetkých kútov sveta. Najznámejšími prímorskými letoviskami sú Kréta, Korfu, Kos, Samos, Rodos, Lesbos či Zakynthos. Prevažne sa teda jedná o ostrovy, ktoré okrem krásnych pláží ponúkajú početné možnosti kultúrneho a spoločenského vyžitia. Za najkrajší ostrov Stredomoria sa považuje ostrov Korfu, ktorý patrí k najzelenším ostrovom a často ho nazývajú Smaragdovým ostrovom.


Hlavné mesto Atény je plné úchvatných antických pamiatok, ktorým jednoznačne dominuje Akropola s chrámom Parthenónem, Dionýzovým amfiteátrom či Hadriánovým oblúkom. Druhým najväčším mestom je Thessaloniki, z ktorého je možné za pekného počasia vidieť Olymp. Na severe Grécka leží pobrežné mesto Kavala, ktorého dominantou je úchvatný byzantský hrad.

Veľkú časť krajiny však tvoria horské masívy, ako je najväčšie pohorie Grécka Pindos a najvyššie pohorie Olymp, kde sa tiež nachádza najvyšší grécky vrchol Mytikas s nadmorskou výškou 2 917 metrov.

Prečo cestovné poistenie do Grécka?

Cestujete do Grécka a premýšľate, či sa vám vôbec vyplatí uzatvárať si cestovné poistenie. V žiadnom prípade s rozhodnutím neváhajte. Cestovné poistenie vás vyjde len na pár eur podľa dĺžky dovolenky. Za tých pár eur ale získate kvalitné finančné zaistenie, pocit istoty, asistenčné služby a radu ďalších užitočných pripoistení. Nikto nechce premýšľať nad možnosťou choroby či úrazu na vysnenej dovolenke, lepšie je však byť pripravený aj na túto možnosť a náklady na liečbu v zahraničí sú veľmi drahé, aj menšie zákroky sa pohybujú v tisícoch eur a pokiaľ sa jedná o vážnejšie zákroky, môže sa jednať aj o stovky tisícov eur.

Pokiaľ navyše v Grécku plánujete nejaký adrenalínový šport, potom je riziko vyššie a výber vhodného poistenia ešte dôležitejší.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.