Cestovné poistenie na Cyprus

Cyprus je najvýchodnejšie položeným ostrovom v Stredomorí. Cyprus sa vyznačuje priaznivými podmienkami ideálnymi na strávenie pohodovej dovolenky u mora. Nachádza sa tu veľké množstvo starovekých pamiatok z období Gréckej a Rímskej ríše i stredovekými kláštormi a hradmi. Cyprus je tiež považovaný za rodisko bohyne Afrodite a údajne sa tu mala nachádzať bájna Atlantída.

Spočítať
ceny

Ostrov je rozdelený na dve časti. Južný Cyprus obývajú cyperskí Gréci a je členom Európskej únie. Severná časť patrí Turkom a turisti potrebujú pas s minimálnou platnosťou 6 mesiacov. V obidvoch častiach panujú odlišné zvyky a pravidlá.

Okrem krásnych pláží sa tu nachádza tiež hora v pohorí Troodost, ktorá dosahuje výšky 2 000 metrov n. m. Medzi najzaujímavejšie mestá, ktoré stoja za návštevu, patrí Nikósie, Larnaka, Napa, Paphos, Agia alebo Limassol. Mesto Lefkosia je rozdelené na dve časti rovnako ako ostrov samotný. K zaujímavým miestam patrí Pafos, kde sa nachádzajú katakomby Hrobky kráľov a Pafoskej mozaiky. Najviac navštevovaným miestom je archeologické nálezisko Kourion.


Najlacnejšie cestovné poistenie na Cyprus

Turistický známym miestom je Cyprus. Ročne ho navštívi tisíce turistov, ktorí chcú vidieť Afroditin ostrov lásky. Pokiaľ sa ho chystáte navštíviť aj Vy, potom si nezabudnite pribaliť cestovné poistenie. K čomu je poistenie dôležité, keď máte európsky preukaz poistenca? Cestovné poistenie kryje náklady za zdravotnú starostlivosť.  Európsky preukaz nie je dostatočný, pretože Vám zaistí starostlivosť len v niektorých zariadeniach a navyše je nutné zaplatiť vysokú spoluúčasť.

S cestovným poistením Vám žiadne platby navyše nehrozia. Stojí len pár eur za deň a získate istotu, že v prípade úrazu alebo choroby budete mať zaistenú a hlavne zaplatenú odpovedajúcu starostlivosť vrátane všetkých nákladov, ako sú lieky, hospitalizácia a všetky nutné lekárske zákroky. Cestovné poistenie si zjednáte on-line na www.superpoistenie.sk.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením