Cestovné poistenie do Číny

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Číny.


Najľudnatejší štát a tretia najväčšia krajina sveta - Čína alebo "Ríša stredu", sa môže pochváliť skutočne dlhou a bohatou históriou. Jedná sa o turisticky veľmi atraktívnu krajinu, ktorá ponúka nepreberné cestovateľské možnosti. Preslávila sa výrobou papieru, porcelánu, kompasu a tiež strelného prachu.

Dôležité informácie pred cestou

Na cestu do Číny si turisti nesmú zabudnúť nielen platný cestovný pas, ale ani vízum. Informácie o vízach sa môžu kedykoľvek zmeniť a preto sa nezabudnite pred samotnou cestou informovať na čínskej ambasáde. Očkovanie nie je povinné.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Na území Číny nájdete, čo sa týka prírody, všetko. Sú tu rieky, more, ostrovy, nížiny, púšte, pohorie i veľhory. Práve tu stojí Čínsky múr, jediná stavba, ktorá je viditeľná z vesmíru, budovaná od 14. do začiatku 17. storočia a jej dĺžka je neuveriteľných 6 000 km.

Hlavným mestom Číny je Peking so slávnym námestím Nebeského kľudu či Zakázaným mestom a komplexom palácov a chrámov pôvodných čínskych cisárov. Turisticky obľúbeným miestom je Xi´an, historické mestečko a východiskový bod Hodvábnej cesty. K videniu je tu rada historických pamiatok ako napríklad Terakotová armáda, Zvonová veža či Malá a Veľká pagoda divokej husi. Ak chcete poznať modernú Čínu, navštívte mesto Šanghaj, najľudnatejšie a najväčšie čínske mesto súčasnosti.

Samostatnou kapitolou je najväčšia náhorná plošina Tibet, ktorá je zaujímavá vďaka hlavnému mestu Lhasa s nádhernými palácmi a kláštormi. K jeho návšteve je však potrebné mať špeciálne povolenie.

O cestovnom poistení do Číny

Dovolenku v Číne si chcete určite poriadne užiť a práve preto si nezabudnite uzavrieť cestovné poistenie. Cestovné poistenie nie je drahou záležitosťou a pár dní vás vyjde doslova na pár eur, pričom vám na vašej dovolenke poskytne finančnú istotu pre nečakané prípady ako je choroba či úraz.

Cestovné poistenie pokryje všetky náklady, spojené s neodkladnou liečbou choroby či úrazu. V podstate sa jedná o náklady za:

  • Ošetrenie

  • Hospitalizáciu

  • Nutné lieky

  • Liečbu

  • Naliehavé prevozy

  • Repatriáciu

  • Prevoz telesných ostatkov


To ale nie je všetko. Vyberať si môžete z niekoľkých variant poistných limitov a zároveň si k základnému balíčku zjednať ďalšie pripoistenie. Medzi najviac využívané patria pripoistenie úrazu, straty batožiny, zodpovednosti a tiež pripoistenie storna zájazdu.Okrem toho sú súčasťou poistenia tiež asistenčné služby, ktoré Vám poskytnú pomoc či radu vždy, keď potrebujete.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.