Cestovné poistenie do Budapešti

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Budapešti.


Budapešť je hlavným mestom Maďarska. Jedná sa o moderné mesto s dlhoročnou a bohatou históriou, ktoré sa preslávilo hlavne vďaka tradičnému kúpeľníctvu. Toto mesto ponúka skvelé miesta, pamiatky, reštaurácie a nevšedné zážitky, nespornou výhodou mesta je jeho dobrá dostupnosť.

Zaujímavosti a tipy

Budapešť si vyslúžila prívlastok "mesto kúpeľov", sídlia tu najväčie, najstaršie a najveľkolepejšie kúpele v celej Európe, celkom sa tu nachádza viac ako sto termálnych prameňov, priamo v Budapešti pôsobí 50 mestských kúpeľov, ktorých priemerná teplota voda sa pohybuje od 21 do 28°C.Vo svojej pôvodnej podobe sa podarilo zachovať aj starobylé turecké kúpele, ktoré sú pamiatkou na 150 ročnú tureckú nadvládu v Maďarsku, vtedajších Uhroch. Je preukázané, že kúpele majú nielen prospešný vplyv na psychiku človeka, ale najmä na jeho zdravie a preto do Budapešti jazdia turisti nielen za odpočinkom, ale tiež za prevenciou a liečbou. Za najlepšie kúpele sú považované , Széchenyi, Csillaghegyi, Dagály, Dandár, Király a Lukács.

Okrem kúpelov sa v Budapešti nachádzajú nádherné pamiatky a budovy. Budova maďarského parlamentu patrí medzi najpôsobivejšie a najkrajšie parlamentné budoby na svete a tvorí jednoznačnú dominantu hlavného mesta Maďarska. Zabudnúť nesmieme ani na Budínsky hrad, ústrednú stavbu Hradného vrchu a tvorí celý komplex palácov a stredoveké mestečko s niekoľkými ďalšími významnými pamiatkami na čele s Rybárskou baštou a Matyášovým chrámom, ktorý patrí k najvyznamnejším pamiatkám Budapešti a symbolom celého Maďarska.


Najlacnejšie cestovné poistenia do Budapešti

Či si už pôjdete do Budapešti oddýchnuť alebo zlepšiť svoj zdravotný stav, nezabudnite si tiež uzavrieť  cestovné poistenie. Je dobré vedieť, že preukaz poistenca vám síce zaručí lekársku starostlivosť, ale nie zadarmo. Zaplatiť si budete musieť vysokú spoluúčasť a navyše neplatí vo všetkých zdravotníckych zariadeniach.

Naproti tomu cestovné poistenie stojí len pár eur, ale v prípade poistnej udalosti ako je úraz alebo choroba vám poskytne dostatočné finančné zázemie. Bežné cestovné poistenie pokrýva ošetrenie, liečbu, lieky, prevozy a repatriáciu. Ak si k tomu zjednáte niektoré pripoistenia, môže sa cestovné poistenie vzťahovať aj na vašu batožinu. Neviete, ktoré cestovné poistenie si vybrať? Porovnajte si online jednotlivé ponuky prostredníctvom našej kalkulačky a uzavrite si najvýhodnejšie cestovné poistenie, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám, veľmi rýchlo a jednoducho.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.