Cestovné poistenie do Budapešti

Budapešť je hlavným mestom Maďarska. Jedná sa o moderné mesto s dlhoročnou a bohatou históriou, ktoré sa preslávilo hlavne vďaka tradičnému kúpeľníctvu. Veľké množstvo kúpeľov sa nachádza v meste a jeho blízkom okolí. Celkom sa tu nachádza viac ako sto termálnych prameňov a činných žriediel. Priamo v Budapešti pôsobí na 50 mestských kúpeľov, ktorých priemerná teplota voda sa pohybuje od 21 do 28°C.

Vo svojej pôvodnej podobe sa podarilo zachovať aj starobylé turecké kúpele, ktoré sú pamiatkou na 150 ročnú tureckú nadvládu v Maďarsku, vtedajších Uhroch. Je preukázané, že kúpele majú nielen prospešný vplyv na psychiku človeka, ale najmä na jeho zdravie a preto do Budapešti jazdia turisti nielen za odpočinkom, ale tiež za prevenciou a liečbou. Za najlepšie kúpele sú považované Gellért, Széchenyi, Csillaghegyi, Dagály, Dandár, Király a Lukács.


Najlacnejšie cestovné poistenia do Budapešti

Či si už pôjdete do Budapešti oddýchnuť alebo zlepšiť svoj zdravotný stav, nezabudnite si tiež uzavrieť cestovné poistenie. Je dobré vedieť, že preukaz poistenca Vám síce zaručí lekársku starostlivosť, ale nie zadarmo. Zaplatiť si budete musieť vysokú spoluúčasť a navyše neplatí vo všetkých zdravotníckych zariadeniach.

Naproti tomu cestovné poistenie stojí len pár eur, ale v prípade poistnej udalosti ako je úraz alebo choroba Vám poskytne dostatočné finančné zázemie. Bežné cestovné poistenie pokrýva ošetrenie, liečbu, lieky, prevozy a repatriáciu. Ak si k tomu zjednáte ešte niektoré pripoistenia, môže sa cestovné poistenie vzťahovať aj na Vašu batožinu. Neviete, ktoré cestovné poistenie si vybrať? Na stránkach www.superpoistenie.sk nájdete všetky potrebné informácie.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením