Cestovné poistenie do Austrálie

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Austrálie.


Austrália patrí k najstarším kontinentom na Zemi. Nachádza sa na južnej pologuli a okrem pevniny ju tvorí aj ostrov Tasmánia a desiatky ďalších ostrovov a ostrovčekov v Indickom, Južnom a Tichom oceáne. Územie Austrálie bolo až do 2. polovice obývané pôvodným domorodým obyvateľstvom. Až od roku 1770, kedy bola Austrália zabraná Veľkou Britániou, sem začína prenikať a pomaly sa usadzovať európske obyvateľstvo. K osamostatneniu Austrálie došlo v roku 1901.

Dôležité informácie pred cestou

Na cestu do Austrálie potrebuje turista zo Slovenskej republiky platné vízum, ktoré je možné získať prostredníctvom žiadosti na internetových stránkach austrálskeho Ministerstva emigrácie a občianstva. Cestovný pas musí byť platný ešte šesť mesiacov po dovolenke. Očkovanie nie je vyžadované.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Austrália je neuveriteľnou zmesou prírodných krás. Nájdete tu pusté vnútrozemie, náhorné plošiny i bujné dažďové pralesy a korálové útesy. Práve okúzľujúce prírodné scenérie a rozmanitá fauna a flóra lákajú k návšteve ďalších a ďalších cestovateľov.

Z konkrétnych miest, ktoré stoja za návštevu patria mestá Sydney, Brisbane, Canberra, Melbourne a Darwin. Hlavným mestom Austrálie je Canberra, ktoré je tiež najväčším mestom vo vnútrozemí. Ostrov Tasmánia je preslávený vďaka svojim obyvateľom – tasmánskym diablom. Najväčším národným parkom je NP Kakadu, ktorý je považovaný za najkrajší austrálsky park. Od roku 1981 je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. NP Kakadu zaberá rozlohu 1 980 400 ha a nachádzajú sa tu kamenné plošiny, vodopády, príkre zrázy, i divoké rieky.


Medzi zaujímavosti Austrálie patrí najobjemnejší monolit Uluru (Ayersová skala), ležiaci v strede zeme v Národnom parku Uluru - Kata Tjuta a kráter Gosses Bluff v Snežných horách (Snowy Mountains), ktoré patria pod Národný park Kosciuszko. Práve Snežné hory tiež patria medzi obľúbené lyžiarske strediská. Austrália má desiatky krásnych národných parkov, okrem vyššie zmienených stojí za videnie NP Peron, NP Kalbarri, NP Otway i NP Yanchep.

Prečo cestovné poistenie do Austrálie?


Cestovné poistenie je veľmi dôležité, nech už cestujete kamkoľvek, teda aj do Austrálie. Dôvodom sú veľmi vysoké náklady na liečbu v zahraničí. Už len samotný úraz či choroba sú veľmi nepríjemnou udalosťou a finančné náklady sa pohybujú v státisícoch. Napríklad mozgová príhoda v USA stojí 50 000 eur, zlomenina nôh s nutnou operáciou v rovnakej zemi skoro 20 000 eur. Aj menšie zákroky sa pohybujú v desiatkach tisícoch a to i v krajinách Európskej únie.


Pritom vás ale cestovné poistenie vyjde len na pár desiatok eur v závislosti od dĺžky miesta pobytu. Pokiaľ cestujete často, vyplatí sa Vám ročné cestovné poistenie, nehovoriac, ak máte radi športové alebo dokonca adrenalínové dovolenky. Potom je vhodne zvolené cestovné poistenie nutnosťou.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.