studenti na cestách

Zľavy na poistení pre študenta!

29. 4. 2019
|
Dĺžka čítania: 5 min.

Študenti veľa cestujú. A to nielen na dovolenky a na poznávanie sveta, ale aj na zahraničné stáže, výlety, výmenné pobyty, alebo za prácou. A všade je nutné mať cestovné poistenie, pretože Európsky preukaz zdravotného poistenia rozhodne nikdy nestačí. Ani študentovi.

Mladí Slováci veľa cestujú

Podľa analýzy Organizácie pre medzinárodnú spoluprácu a rozvoj (OECD) študuje za hranicami približne každý siedmy slovenský vysokoškolák (14,2%). Po Luxembursku ide o druhý najvyšší podiel spomedzi všetkých členských krajín OECD. V tesnom závese za Slovenskom nasleduje Island (13,7%). Väčšina našich vysokoškolákov pritom nemeria ďalekú cestu. Najvyhľadávanejšie sú totiž pre nich vysoké školy v Českej republike.

Rovnako ako v prípade dovoleniek by ani pri ceste za štúdiom mladí nemali zabúdať na cestovné poistenie. Z údajov ČSOB Poisťovne vyplýva, že v období medzi septembrom 2015 až júnom 2016 potrápili mladých v zahraničí najčastejšie poranenia horných končatín, tráviace ťažkosti či bolesť zubov alebo zápal ucha. A presne to je miesto pre cestovné poistenie. Poisťovne však práve preto študentom poskytuje rôzne zľavy.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Špeciálne cestovné poistenie pre mladých

Ako hovorí Anna Jamborová z ČSOB? „ Pre študentov ponúkame špeciálne Cestovné poistenie pre mladých. Chráni ich totiž aj pri dlhodobých pobytoch akými je práve štúdium. Poistná ochrana trvá prvých 180 dní každého výjazdu, čo je dostatočne dlhý čas na jeden semester. Počet výjazdov do zahraničia je pritom neobmedzený. Poistenie je vďaka tomu vhodné pre tých, ktorí sa každý víkend vracajú domov na Slovensko, ale aj pre tých, ktorí zavítajú domov až po uplynutí semestra.“ Navyše takéto poistenie chráni študentov aj v období, keď sa rozhodnú relaxovať po skúškovom období na slovenských horách. Dlhodobé cestovné poistenie pre mladých totiž zahŕňa aj poistenie zásahu Horskej záchrannej služby v SR.

Cestovné poistenie aj pre vyššiu mieru ochrany

Nie každý študent dostane možnosť alebo sa rozhodne počas štúdia bývať na internáte. Riešením je teda prenájom alebo podnájom. Študenti majú so sebou v takomto prípade neraz aj vlastné vybavenie - od nábytku, cez počítač či notebook, televíziu, spotrebiče, hodnotnejšie osobné veci, športové vybavenie a podobne. To, že študent býva v prenajatom byte alebo v podnájme ešte neznamená, že si nemôže poistiť svoje vybavenie. Napríklad pomocou poistenia domácnosti. Aby študent nemusel z vlastných financií hradiť aj prípadné škody na pôvodnom vybavení, či škody spôsobené susedom, je vhodné zvoliť si aj pripoistenie zodpovednosti za škody spôsobené iným osobám. K je to všetko v jednom je poistenie prirodzene výhodnejšie.

Poistenie s ISIC kartou

Poisťovne držiteľom študentskej karty ISIC dávajú výrazné zľavy. Tak isto poisťovne zohľadňujú aj ďalšie karty pre mladých ako CKM SYTS ako sú EURO<26, GO<26. Tie sú viazané na vek do 26 rokov. Keď máte tieto preukazy, môžete dostať celoročné cestovné poistenie až so 70% zľavou. Je vhodné túto kartičku používať aj pri výbere cestovného poistenia. Navyše poisťovne majú špeciálnu kategóriu cestovného poistenia pre mladých a pre študentov stredných a vysokých škôl, ale aj pre osoby do 35 rokov. Napríklad ak vykonávajú v zahraničí prácu au-pair. Treba povedať, že cena poistenia sa odvíja aj od toho, akú formu brigády, práce, alebo štúdia človek má. Ak by študent počas svojej brigády nepracoval manuálne poistenie bude lacnejšie. Ak sa napríklad študent rozhodne pracovať manuálne, tak môže byť poistenie aj trikrát vyššie. Pretože poisťovňa vždy zohľadňuje aj to, ako bude poistenec pracovať. Pri manuálnej práci je samozrejme riziko nehôd predsa len vyššie ako pri projektovaní počítačového programu. Napriek tomu bude študent zvýhodnený oproti starším ročníkom.

Uzavrite si cestovné poistenie do zahraničia

  • Poskytnutie finančnej istoty pre nečakané prípady
  • Krytie nákladov spojených s neodkladnou liečbou choroby či úrazu
  • Za pár centov na deň


Kristína HaljakováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

  • Jadranské more v Chorvátsku
    24. mája 2023|Daniel Výcha
    Autom do Chorvátska: Aká je najlepšia cesta

    Chorvátsko je destinácia, kam sa najviac Slovákov vyberie vlastným autom. Preto je dobré byť pripravený aj na túto cestu a mať vozidlo v správnom stave, pretože počas cesty do cieľovej destinácie sa môžu vyskytnúť nečakané komplikácie. Je dôležité zabezpečiť technický stav auta, najmä brzdy, ktoré musia byť pri plne naloženom aute v poriadku. Okrem toho je dôležité vybrať si správnu trasu. Ako teda cestovať autom do Chorvátska?

  • lietadlo v oblakoch
    14. mája 2023|Lívia Ovcarčíková
    Veľké porovnanie: Ceny poistenia pri ceste do zahraničia

    Chystáte sa na cestu mimo Slovenska a nechcete zbytočne riskovať? Mnohí na poistenie pri krátkom výlete do zahraničia zabúdajú alebo ho dokonca z dôvodu šetrenia peňazí nechcú. V tomto článku nájdete porovnanie cien cestovného poistenia, ktoré vám ukáže, že jeho vybavenie sa naozaj oplatí.


  • kam_na_dovolenku_
    29. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
    Kam ísť tento rok na dovolenku? Toto sú najobľúbenejšie destinácie Slovákov

    Leto sa nezadržateľne blíži a vy premýšľate, kam by ste tento rok vyrazili? Pozreli sme sa na to, ktoré krajiny boli medzi Slovákmi minulý rok najobľúbenejšie. Možno inšpirujeme aj vás. Oddýchnite si v obľúbených destináciách, naberte nové sily a užite si trochu slnka. Samozrejme, to všetko s kvalitným cestovným poistením, ktoré vám bude kryť chrbát pre prípad nehody, ochorenia či inej neočakávanej udalosti. 

  • dopravni-nehoda-trojuhelnik
    25. apríla 2023|Martina Pisarčíková
    Sezónne havarijné poistenie: Kedy sa oplatí?

    Okrem povinného zmluvného poistenia je dobré uzavrieť aj havarijné poistenie vozidla. To vás chráni v prípade poistnej udalosti a pokrýva škody na vašom vozidle. Zaujíma vás, či je možné uzavrieť aj sezónne alebo krátkodobé havarijné poistenie vozidla? V článku sa dozviete, aké máte možnosti a čo je pre vás najvýhodnejšie. 

  • dovolená a brigáda v letních dnech
    21. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
    Letná brigáda v zahraničí: Nezabudnite na poistenie

    Blíži sa leto a s ním aj čas veľmi obľúbených študentských brigád. Patríte študentom, ktorí plánujú vybrať sa za prácou do zahraničia? V tom prípade si určite nezabudnite uzatvoriť kvalitné cestovné poistenie. Pomôžeme vám zorientovať sa v ponukách poisťovní a upozorníme, na čo by ste si pri uzatváraní poistenia mali dávať pozor.

  • obsah autolekárničky
    17. apríla 2023|Martina Pisarčíková
    Lekárnička do auta: Čo musí obsahovať?

    V princípe každá autolekárnička, ktorú si kúpite, musí obsahovať predpísaný obsah. Avšak pre samotného motoristu je dôležité vedieť, na čo sa môže v prípade zranenia na cestách spoľahnúť, pretože autolekárničku nie je nutné používať len pri nehodách, ale napríklad aj pri pošmyknutiach na chodníku, pri uštipnutí hmyzom, rezných ranách, skrátka pri akýchkoľvek zraneniach, ktoré sa môžu pri cestovaní autom a na výletoch prihodiť.

  • Nehoda bez STK vás môže vyjsť draho. Ako vybaviť technickú kontrolu rýchlo a jednoducho?

    Každé vozidlo pohybujúce sa po cestách Slovenskej republiky musí mať dve základné náležitosti. Tou prvou je  povinné zmluvné poistenie  a druhou platná technická kontrola. V prípade, že vám jedna alebo obe chýbajú, vozidlo nemôžete na cestách používať. Aj napriek tomu sa stáva, že niektorí vodiči STK jednoducho nemajú.

  • dopravná nehoda
    07. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
    Ako postupovať pri nehode auta v zahraničí?

    Dovolenková sezóna sa pomaly blíži a veľa dovolenkárov staví na cestovanie autom. Je pohodlné, bezpečné a v mnohých prípadoch oveľa komfortnejšie ako autobus alebo vlak. Vlastná doprava má síce množstvo výhod, no netreba zabúdať ani na zopár negatív. K tým sa radí napríklad dopravná nehoda. Ako ju vyriešiť, ak sa vám stane v zahraničí?

  • let-letadlem
    31. marca 2023|Lívia Ovcarčíková
    Zmena mena na letenke: Ako postupovať?

    Ak potrebujete zmeniť meno na letenke, môže to byť celkom zložité. Niektoré letecké spoločnosti vám takúto zmenu neumožnia vôbec. Iné vám ju síce dovolia, ale draho za ňu zaplatíte. Zmena mena je totiž oveľa zložitejší proces ako samotná kúpa letenky.

  • povinna-vybava-motorka
    28. marca 2023|Daniel Výcha
    Povinná výbava pre motocykle

    Rovnako ako autu, ani motocyklu nesmie chýbať povinná výbava. Jej zloženie sa, samozrejme, líši. Základ predstavujú doklady, prilba a platné povinné zmluvné poistenie. Plánujete si kúpiť alebo už máte malú či veľkú motorku? V tom prípade myslite na niekoľko pravidiel, ktoré je nutné dodržať. Všetky sme ich pre vás spísali.