studenti na cestách

Zľavy na poistení pre študenta!

29. 4. 2019
|
Dĺžka čítania: 5 min.

Študenti veľa cestujú. A to nielen na dovolenky a na poznávanie sveta, ale aj na zahraničné stáže, výlety, výmenné pobyty, alebo za prácou. A všade je nutné mať cestovné poistenie, pretože Európsky preukaz zdravotného poistenia rozhodne nikdy nestačí. Ani študentovi.

Mladí Slováci veľa cestujú

Podľa analýzy Organizácie pre medzinárodnú spoluprácu a rozvoj (OECD) študuje za hranicami približne každý siedmy slovenský vysokoškolák (14,2%). Po Luxembursku ide o druhý najvyšší podiel spomedzi všetkých členských krajín OECD. V tesnom závese za Slovenskom nasleduje Island (13,7%). Väčšina našich vysokoškolákov pritom nemeria ďalekú cestu. Najvyhľadávanejšie sú totiž pre nich vysoké školy v Českej republike.

Rovnako ako v prípade dovoleniek by ani pri ceste za štúdiom mladí nemali zabúdať na cestovné poistenie. Z údajov ČSOB Poisťovne vyplýva, že v období medzi septembrom 2015 až júnom 2016 potrápili mladých v zahraničí najčastejšie poranenia horných končatín, tráviace ťažkosti či bolesť zubov alebo zápal ucha. A presne to je miesto pre cestovné poistenie. Poisťovne však práve preto študentom poskytuje rôzne zľavy.

Cestu rozhodne neplánujte bez cestovného poistenia, ktoré si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.


Špeciálne cestovné poistenie pre mladých

Ako hovorí Anna Jamborová z ČSOB? „ Pre študentov ponúkame špeciálne Cestovné poistenie pre mladých. Chráni ich totiž aj pri dlhodobých pobytoch akými je práve štúdium. Poistná ochrana trvá prvých 180 dní každého výjazdu, čo je dostatočne dlhý čas na jeden semester. Počet výjazdov do zahraničia je pritom neobmedzený. Poistenie je vďaka tomu vhodné pre tých, ktorí sa každý víkend vracajú domov na Slovensko, ale aj pre tých, ktorí zavítajú domov až po uplynutí semestra.“ Navyše takéto poistenie chráni študentov aj v období, keď sa rozhodnú relaxovať po skúškovom období na slovenských horách. Dlhodobé cestovné poistenie pre mladých totiž zahŕňa aj poistenie zásahu Horskej záchrannej služby v SR.

Cestovné poistenie aj pre vyššiu mieru ochrany

Nie každý študent dostane možnosť alebo sa rozhodne počas štúdia bývať na internáte. Riešením je teda prenájom alebo podnájom. Študenti majú so sebou v takomto prípade neraz aj vlastné vybavenie - od nábytku, cez počítač či notebook, televíziu, spotrebiče, hodnotnejšie osobné veci, športové vybavenie a podobne. To, že študent býva v prenajatom byte alebo v podnájme ešte neznamená, že si nemôže poistiť svoje vybavenie. Napríklad pomocou poistenia domácnosti. Aby študent nemusel z vlastných financií hradiť aj prípadné škody na pôvodnom vybavení, či škody spôsobené susedom, je vhodné zvoliť si aj pripoistenie zodpovednosti za škody spôsobené iným osobám. K je to všetko v jednom je poistenie prirodzene výhodnejšie.

Poistenie s ISIC kartou

Poisťovne držiteľom študentskej karty ISIC dávajú výrazné zľavy. Tak isto poisťovne zohľadňujú aj ďalšie karty pre mladých ako CKM SYTS ako sú EURO<26, GO<26. Tie sú viazané na vek do 26 rokov. Keď máte tieto preukazy, môžete dostať celoročné cestovné poistenie až so 70% zľavou. Je vhodné túto kartičku používať aj pri výbere cestovného poistenia. Navyše poisťovne majú špeciálnu kategóriu cestovného poistenia pre mladých a pre študentov stredných a vysokých škôl, ale aj pre osoby do 35 rokov. Napríklad ak vykonávajú v zahraničí prácu au-pair. Treba povedať, že cena poistenia sa odvíja aj od toho, akú formu brigády, práce, alebo štúdia človek má. Ak by študent počas svojej brigády nepracoval manuálne poistenie bude lacnejšie. Ak sa napríklad študent rozhodne pracovať manuálne, tak môže byť poistenie aj trikrát vyššie. Pretože poisťovňa vždy zohľadňuje aj to, ako bude poistenec pracovať. Pri manuálnej práci je samozrejme riziko nehôd predsa len vyššie ako pri projektovaní počítačového programu. Napriek tomu bude študent zvýhodnený oproti starším ročníkom.

Uzavrite si cestovné poistenie do zahraničia

 • Poskytnutie finančnej istoty pre nečakané prípady
 • Krytie nákladov spojených s neodkladnou liečbou choroby či úrazu
 • Za pár centov na deň


Kristína HaljakováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • cestovný pas
  29. apríla 2024|Lívia Ovcarčíková
  Vybavenie cestovného pasu – od apríla zaplatíte o polovicu viac

  Ak cestujete mimo Európsku úniu, na cestu budete potrebovať cestovný pas. Viete, kde vybaviť pas, ako dlho to bude trvať a koľko bude tento cestovný doklad stáť? A dostala sa k vám už informácia, že od apríla budú cestovné pasy podstatne drahšie? Všetko podstatné sme pre vás spísali v nasledujúcich riadkoch.

 • zena - pas - kufor
  19. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Cestovné poistenie: Čo všetko zahŕňa a ako si vybrať?

  Hlavná dovolenková sezóna sa nezadržateľne blíži. Pri cestovaní v akýchkoľvek končinách našej planéty, ale aj doma na Slovensku, však na nás číha množstvo nepredvídateľných rizík. Myslíte pred cestou na cestovné poistenie? Prečo by ste ho mali uzavrieť a ktoré cestovné poistenie je najlepšie? Čítajte ďalej, všetko podstatné vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

 • cestovni-pojisteni-lyzarske-strediska
  30. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás lyžovačka v Rakúsku? Nezabudnite na poistenie

  Susedné Rakúsko je vzhľadom na jeho blízkosť a perfektné lyžiarske podmienky cieľom mnohých slovenských lyžiarov. Chcete si užiť lyžovanie v Rakúsku aj vy? Pred cestou nezabudnite na jednu dôležitú vec – uzavrieť si kvalitné cestovné poistenie. V opačnom prípade by sa mohla vaša dovolenka neúmerne predražiť.

 • ruka na volante
  Máte najlacnejšie PZP?

  Ako naznačuje samotný názov, povinné zmluvné poistenie je zo zákona povinné. Uzatvorené ho musí mať každý majiteľ motorového vozidla. A čo vy, platíte za PZP málo alebo veľa? Odpoveď na túto otázku nemusí byť jednoznačná. Cena PZP sa totiž odvíja od množstva parametrov.

 • žena s kufrom na letisku
  27. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ktoré cestovné poistenie sa najviac oplatí?

  Plánujete cestu do zahraničia a hľadáte výhodné cestovné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje náklady na vaše ošetrenie či liečbu? V tom prípade ste na správnom mieste. V tomto článku vám prinesieme prehľad najpopulárnejších ponúk krátkodobého cestovného poistenia, ktoré sú dnes dostupné na slovenskom trhu. Aj s prehľadom cien, ktoré za ne zaplatíte.

 • sjezdovka lyžařů
  18. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie na lyže v zahraničí: Takto si ho vyberiete

  Už je to tu. Mnohé rakúske či talianske lyžiarske strediská otvárajú brány všetkým vášnivým lyžiarom a snowboardistom, ktorí sa už nemôžu dočkať snežných dobrodružstiev. Lákajú lyžiarske dobrodružstvá v zahraničí aj vás? Zarezervujte si ubytovanie, navoskujte lyže a hor sa na cestu! Ešte predtým si však nezabudnite vybaviť jednu maličkosť – kvalitné cestovné poistenie.

 • Vodič šoféruje auto
  05. decembra 2023|Martina Pisarčíková
  Tipy, ako si zľavniť PZP

  Povinné zmluvné poistenie je síce povinné, no sumu, ktorú zaň budete platiť, si môžete efektívne znížiť. Najčastejšie sa dá znížiť vďaka miestu bydliska, bezškodového priebehu či modelu vozidla.

 • 28. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Šport v zahraničí: Potrebujete poistenie?

  Odpoveď na túto otázku je jasná. Áno. V prípade, že sa rozhodnete za hranicami venovať športu, ktorý nie je úplne bežný, poistite sa. Ak patríte k zdatným cestovateľom, ktorí jazdia či lietajú mimo našej krajiny za adrenalínovými športovými zážitkami, pravdepodobne už viete, čo treba.

 • krakovske-namesti
  18. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čo vidieť v Krakove?

  Krakov je mesto, ktoré sa nachádza na zozname mnohých cestovateľov. Niet sa čomu čudovať. Poľský Krakow má obrovské množstvo pamiatok, ktoré lákajú milovníkov histórie. Premýšľate, že by ste sa do tohto krásneho mesta vybrali aj vy? V tom prípade máme pre vás zopár tipov na miesta, ktoré sa vám rozhodne oplatí navštíviť.​

 • pes v aute
  09. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Všetko, čo treba vedieť o poistení psa

  Pes sa považuje za najlepšieho priateľa človeka, a nie je to žiadne klišé. Týchto štvornohých kamošov často vnímame ako súčasť rodiny. Okrem našej lásky, ochrany a starostlivosti si teda rozhodne zaslúžia aj zodpovedajúcu zdravotnú starostlivosť – hoci vieme, že veterinárne náklady sa dokážu vyšplhať na značne vysoké sumy. S výdavkami môžeme rátať aj v prípade, že náš pes spôsobí škodu, ktorú musíme uhradiť. Ako teda psíka poistiť pre prípad vzniku neočakávaných nákladov?