Zľavy na poistení pre študenta!

Študenti veľa cestujú. A to nielen na dovolenky a na poznávanie sveta, ale aj na zahraničné stáže, výlety, výmenné pobyty, alebo za prácou. A všade je nutné mať cestovné poistenie, pretože Európsky preukaz zdravotného poistenia rozhodne nikdy nestačí. Ani študentovi.

Spočítať
ceny

Mladí Slováci veľa cestujú

Podľa analýzy Organizácie pre medzinárodnú spoluprácu a rozvoj (OECD) študuje za hranicami približne každý siedmy slovenský vysokoškolák (14,2%). Po Luxembursku ide o druhý najvyšší podiel spomedzi všetkých členských krajín OECD. V tesnom závese za Slovenskom nasleduje Island (13,7%). Väčšina našich vysokoškolákov pritom nemeria ďalekú cestu. Najvyhľadávanejšie sú totiž pre nich vysoké školy v Českej republike.

Rovnako ako v prípade dovoleniek by ani pri ceste za štúdiom mladí nemali zabúdať na cestovné poistenie. Z údajov ČSOB Poisťovne vyplýva, že v období medzi septembrom 2015 až júnom 2016 potrápili mladých v zahraničí najčastejšie poranenia horných končatín, tráviace ťažkosti či bolesť zubov alebo zápal ucha. A presne to je miesto pre cestovné poistenie. Poisťovne však práve preto študentom poskytuje rôzne zľavy.

Špeciálne cestovné poistenie pre mladých

Ako hovorí Anna Jamborová z ČSOB? „ Pre študentov ponúkame špeciálne Cestovné poistenie pre mladých. Chráni ich totiž aj pri dlhodobých pobytoch akými je práve štúdium. Poistná ochrana trvá prvých 180 dní každého výjazdu, čo je dostatočne dlhý čas na jeden semester. Počet výjazdov do zahraničia je pritom neobmedzený. Poistenie je vďaka tomu vhodné pre tých, ktorí sa každý víkend vracajú domov na Slovensko, ale aj pre tých, ktorí zavítajú domov až po uplynutí semestra.“ Navyše takéto poistenie chráni študentov aj v období, keď sa rozhodnú relaxovať po skúškovom období na slovenských horách. Dlhodobé cestovné poistenie pre mladých totiž zahŕňa aj poistenie zásahu Horskej záchrannej služby v SR.

Cestovné poistenie aj pre vyššiu mieru ochrany

Nie každý študent dostane možnosť alebo sa rozhodne počas štúdia bývať na internáte. Riešením je teda prenájom alebo podnájom. Študenti majú so sebou v takomto prípade neraz aj vlastné vybavenie- od nábytku, cez počítač či notebook, televíziu, spotrebiče, hodnotnejšie osobné veci, športové vybavenie a podobne. To, že študent býva v prenajatom byte alebo v podnájme ešte neznamená, že si nemôže poistiť svoje vybavenie. Napríklad pomocou poistenia domácnosti . Aby študent nemusel z vlastných financií hradiť aj prípadné škody na pôvodnom vybavení, či škody spôsobené susedom, je vhodné zvoliť si aj pripoistenie zodpovednosti za škody spôsobené iným osobám. K je to všetko v jednom je poistenie prirodzene výhodnejšie.

Poistenie s ISIC kartou

Poisťovne držiteľom študentskej karty ISIC dávajú výrazné zľavy. Tak isto poisťovne zohľadňujú aj ďalšie karty pre mladých ako CKM SYTS ako sú EURO<26, GO<26. Tie sú viazané na vek do 26 rokov. Keď máte tieto preukazy, môžete dostať celoročné cestovné poistenie až so 70% zľavou. Je vhodné túto kartičku používať aj pri výbere cestovného poistenia. Navyše poisťovne majú špeciálnu kategóriu cestovného poistenia pre mladých a pre študentov stredných a vysokých škôl, ale aj pre osoby do 35 rokov. Napríklad ak vykonávajú v zahraničí prácu au-pair. Treba povedať, že cena poistenia sa odvíja aj od toho, akú formu brigády, práce, alebo štúdia človek má. Ak by študent počas svojej brigády nepracoval manuálne poistenie bude lacnejšie. Ak sa napríklad študent rozhodne pracovať manuálne, tak môže byť poistenie aj trikrát vyššie. Pretože poisťovňa vždy zohľadňuje aj to, ako bude poistenec pracovať. Pri manuálnej práci je samozrejme riziko nehôd predsa len vyššie ako pri projektovaní počítačového programu. Napriek tomu bude študent zvýhodnený oproti starším ročníkom.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2