cestování do hor

Online poistenie do hôr: Prečo a ako ho uzavrieť?

5. 9. 2023
|
Dĺžka čítania: 5 min.

Hory sú neskutočné nádherné, ale… Pokiaľ patríte k milovníkom horskej turistiky, určite viete, že sa v nich okrem množstva krás skrývajú aj rôzne nástrahy a nebezpečenstvá. Ak teda plánujete takýto výlet, vopred si uzatvorte online poistenie do hôr, ktoré vás ochráni pred neočakávanými výdavkami a zabráni tomu, aby sa váš horský výlet neúmerne predražil.

Zásahy horskej služby sú drahé

V horskom prostredí stačí jedno ,,obyčajné" vyvrtnutie členka a problém je na svete. Cestu späť po vlastných nezvládnete a musíte volať záchranárov. Avšak, sumy za zásah horskej služby rozhodne nie sú nízke. Často sa pohybujú v stovkách až tisíckach eur, mimoriadne drahý je najmä výjazd vrtuľníkom.

Povinnosť uhradiť náklady za záchranu vám pritom vyplýva zo zákona. Zákon o Horskej záchrannej službe totiž uvádza, že osoba, ktorej bola poskytnutá pomoc alebo bolo v súvislosti s ňou vykonané pátranie, je povinná horskej službe uhradiť náklady spojené s výkonom poskytnutia záchrannej služby alebo pátraním. Táto povinnosť sa nevzťahuje na fyzické osoby, ktoré nie sú plnoleté – deti a fyzické osoby, ktoré nemajú spôsobilosť na právne úkony.

Bežné zdravotné poistenie vám pokryje poskytnutie lekárskeho ošetrenia len vtedy, ak by ste sa zranili v bežne dostupnom teréne. Preto si pred cestou do hôr myslite na poistenie do hôr, ktoré si môžete vybaviť online.


Poistenie do hôr

Jednoduché porovnanie poistenia online

Porovnajte si poistné produkty a uzatvorte online poistenie do hôr cez portál Superpoistenie.sk.


Ako vás ochráni poistenie do hôr

Turistické poistenie do hôr vám pokryje všetky náklady, ktoré sú spojené so záchrannou akciou a lekárskym ošetrením, ktoré vzniknú v dôsledku pohybu vo vysokohorskom prostredí. To sú najmä:

 • vyhľadávanie a vyslobodzovanie osoby, ktorá sa nachádza v tiesni,

 • poskytovanie prvej pomoci osoby v tiesni,

 • preprava k najbližšiemu prostriedku zdravotníckeho zariadenia, prípadne priamo do zdravotníckeho zariadenia.


Súčasťou poistenie je aj zásah horskej služby.


Kedy poistenie do hôr nepotrebujete?

Samozrejme, existujú prípady, kedy poistenie do hôr nepotrebujete. Je to vtedy, ak:

 • sa pohybujete v bežne dostupnom teréne,

 • ste dieťa alebo nemáte spôsobilosť na právne úkony,

 • sa nachádzate na horách kvôli lyžovačke a lyžujete sa výhradne na vyznačených zjazdovkách.


Poistenie do hôr totiž nie je len záležitosťou turistiky, ale aj lyžovačky. Ak sa chystáte lyžovať mimo vyznačených zjazdoviek v lyžiarskych strediskách alebo chcete bežkovať, poistenie do hôr už potrebovať budete.


Cestovné poistenie online, jednoducho a rýchlo

 • Porovnanie viacerých ponúk cestovného poistenia
 • Ceny od 0,53 EUR na deň
 • Okamžitá platnosť poistky

Online poistenie do hôr: najrýchlejšia cesta k poisteniu

Poistenie do hôr môžete uzavrieť viacerými spôsobmi – v pobočke poisťovne či priamo na horách v turistických centrách. Niektoré poisťovne poskytujú aj poistenie do hôr SMS správou.

Najpohodlnejším a najpraktickejším spôsobom uzavretia cestovného a horského poistenia je však jednoznačne uzavretie poistenia cez internet. Môžete ho uzatvoriť kedykoľvek – aj počas víkendu či sviatku, a hlavne prakticky okamžite pred odchodom na hory.

Ak ste sa rozhodli pre online poistenie do hôr, mali by ste vedieť, že aj tento poistný produkt poskytujú jednotlivé slovenské poisťovne za rôznych podmienok. Odlišná je nielen cena, ale aj rozsah poistenia. V zásade si však môžete vybrať zo základného poistenia pre bežných turistov a rozšíreného poistenia pre rizikovejšie aktivity.

Preto si jednotlivé ponuky poisťovní pred uzavretím poistenia do hôr porovnajte. Ako na to?

 • 1
 • 2

  Zvoľte si dátum poistenia podľa svojich potrieb alebo zvoľte celoročné poistenie.

 • 3

  Porovnajte si cenu a rozsah poistných produktov jednotlivých poisťovní.

 • 4

  Vyberte si najvýhodnejšie poistenie a uzavrite ho online.

 • 5

  Uhraďte poistné kartou alebo cez internet banking a poistenie je platné.


Poistenie do hôr

Jednoduché porovnanie poistenia online

Na turistické poistenie do hôr nezabúdajte ani pri cestách do zahraničia. Cestovné poistenie vám uhradí nielen zásah horskej služby, rôzne úrazy a choroby, ale napríklad aj prevoz na Slovensko.


Lívia OvcarčíkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • balenie kufrov
  17. júna 2024|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie do zahraničia: Prečo je dôležité a ako vás ochráni?

  Hovorí sa, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Rizikám sa nevyhnete ani pri cestách do zahraničia. Práve naopak, ak vás zastihne neočakávaná udalosť v cudzine, jej riešenie je často oveľa náročnejšie a nákladnejšie ako na Slovensku. Či už sa teda chystáte na dovolenku pri mori alebo chcete cestovať po exotických krajinách s batohom na chrbte, nezabudnite na cestovné poistenie.

 • Kufre na letisku
  28. mája 2024|Lívia Ovcarčíková
  Ako cestovať lietadlom? Pripravte sa na prvý let

  Prvý let lietadlom je pre každého nepochybne mimoriadne veľkým zážitkom. Patríte tiež medzi tých, ktorí doposiaľ nikam neleteli? Chcete vedieť, čo si zbaliť, ako sa obliecť a ako absolvovať potrebné procedúry pred odletom? Potom určite oceníte naše užitočné rady, ktoré vám pri príprave na prvý let a cestovaní lietadlom pomôžu.

 • cestovný pas
  29. apríla 2024|Lívia Ovcarčíková
  Vybavenie cestovného pasu – od apríla zaplatíte o polovicu viac

  Ak cestujete mimo Európsku úniu, na cestu budete potrebovať cestovný pas. Viete, kde vybaviť pas, ako dlho to bude trvať a koľko bude tento cestovný doklad stáť? A dostala sa k vám už informácia, že od apríla budú cestovné pasy podstatne drahšie? Všetko podstatné sme pre vás spísali v nasledujúcich riadkoch.

 • zena - pas - kufor
  19. marca 2024|Lívia Ovcarčíková
  Cestovné poistenie: Čo všetko zahŕňa a ako si vybrať?

  Hlavná dovolenková sezóna sa nezadržateľne blíži. Pri cestovaní v akýchkoľvek končinách našej planéty, ale aj doma na Slovensku, však na nás číha množstvo nepredvídateľných rizík. Myslíte pred cestou na cestovné poistenie? Prečo by ste ho mali uzavrieť a ktoré cestovné poistenie je najlepšie? Čítajte ďalej, všetko podstatné vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

 • cestovni-pojisteni-lyzarske-strediska
  30. januára 2024|Lívia Ovcarčíková
  Čaká vás lyžovačka v Rakúsku? Nezabudnite na poistenie

  Susedné Rakúsko je vzhľadom na jeho blízkosť a perfektné lyžiarske podmienky cieľom mnohých slovenských lyžiarov. Chcete si užiť lyžovanie v Rakúsku aj vy? Pred cestou nezabudnite na jednu dôležitú vec – uzavrieť si kvalitné cestovné poistenie. V opačnom prípade by sa mohla vaša dovolenka neúmerne predražiť.

 • žena s kufrom na letisku
  27. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ktoré cestovné poistenie sa najviac oplatí?

  Plánujete cestu do zahraničia a hľadáte výhodné cestovné poistenie, ktoré v prípade potreby pokryje náklady na vaše ošetrenie či liečbu? V tom prípade ste na správnom mieste. V tomto článku vám prinesieme prehľad najpopulárnejších ponúk krátkodobého cestovného poistenia, ktoré sú dnes dostupné na slovenskom trhu. Aj s prehľadom cien, ktoré za ne zaplatíte.

 • sjezdovka lyžařů
  18. decembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Poistenie na lyže v zahraničí: Takto si ho vyberiete

  Už je to tu. Mnohé rakúske či talianske lyžiarske strediská otvárajú brány všetkým vášnivým lyžiarom a snowboardistom, ktorí sa už nemôžu dočkať snežných dobrodružstiev. Lákajú lyžiarske dobrodružstvá v zahraničí aj vás? Zarezervujte si ubytovanie, navoskujte lyže a hor sa na cestu! Ešte predtým si však nezabudnite vybaviť jednu maličkosť – kvalitné cestovné poistenie.

 • 28. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Šport v zahraničí: Potrebujete poistenie?

  Odpoveď na túto otázku je jasná. Áno. V prípade, že sa rozhodnete za hranicami venovať športu, ktorý nie je úplne bežný, poistite sa. Ak patríte k zdatným cestovateľom, ktorí jazdia či lietajú mimo našej krajiny za adrenalínovými športovými zážitkami, pravdepodobne už viete, čo treba.

 • krakovske-namesti
  18. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Čo vidieť v Krakove?

  Krakov je mesto, ktoré sa nachádza na zozname mnohých cestovateľov. Niet sa čomu čudovať. Poľský Krakow má obrovské množstvo pamiatok, ktoré lákajú milovníkov histórie. Premýšľate, že by ste sa do tohto krásneho mesta vybrali aj vy? V tom prípade máme pre vás zopár tipov na miesta, ktoré sa vám rozhodne oplatí navštíviť.​

 • padajúci dážď a turistka
  15. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Vyhnite sa obdobiu dažďov: Kedy a kam necestovať?

  Dovolenka v exotike je lákavá. Zatiaľ čo u nás vládne upršaná jeseň či zasnežená zima, v exotických krajinách si môžeme užiť horúce slnečné lúče. Aj v prevažne slnečných krajinách sa však striedajú obdobia sucha a dažďov. India, Thajsko, Bali, Zanzibar a iné, viete, v ktorých mesiacoch by ste do týchto krajín nemali cestovať?