cestování do hor

Online poistenie do hôr: Prečo a ako ho uzavrieť?

5. 9. 2023
|
Dĺžka čítania: 5 min.

Hory sú neskutočné nádherné, ale… Pokiaľ patríte k milovníkom horskej turistiky, určite viete, že sa v nich okrem množstva krás skrývajú aj rôzne nástrahy a nebezpečenstvá. Ak teda plánujete takýto výlet, vopred si uzatvorte online poistenie do hôr, ktoré vás ochráni pred neočakávanými výdavkami a zabráni tomu, aby sa váš horský výlet neúmerne predražil.

Zásahy horskej služby sú drahé

V horskom prostredí stačí jedno ,,obyčajné" vyvrtnutie členka a problém je na svete. Cestu späť po vlastných nezvládnete a musíte volať záchranárov. Avšak, sumy za zásah horskej služby rozhodne nie sú nízke. Často sa pohybujú v stovkách až tisíckach eur, mimoriadne drahý je najmä výjazd vrtuľníkom.

Povinnosť uhradiť náklady za záchranu vám pritom vyplýva zo zákona. Zákon o Horskej záchrannej službe totiž uvádza, že osoba, ktorej bola poskytnutá pomoc alebo bolo v súvislosti s ňou vykonané pátranie, je povinná horskej službe uhradiť náklady spojené s výkonom poskytnutia záchrannej služby alebo pátraním. Táto povinnosť sa nevzťahuje na fyzické osoby, ktoré nie sú plnoleté – deti a fyzické osoby, ktoré nemajú spôsobilosť na právne úkony.

Bežné zdravotné poistenie vám pokryje poskytnutie lekárskeho ošetrenia len vtedy, ak by ste sa zranili v bežne dostupnom teréne. Preto si pred cestou do hôr myslite na poistenie do hôr, ktoré si môžete vybaviť online.


Poistenie do hôr

Jednoduché porovnanie poistenia online

Porovnajte si poistné produkty a uzatvorte online poistenie do hôr cez portál Superpoistenie.sk.


Ako vás ochráni poistenie do hôr

Turistické poistenie do hôr vám pokryje všetky náklady, ktoré sú spojené so záchrannou akciou a lekárskym ošetrením, ktoré vzniknú v dôsledku pohybu vo vysokohorskom prostredí. To sú najmä:

 • vyhľadávanie a vyslobodzovanie osoby, ktorá sa nachádza v tiesni,

 • poskytovanie prvej pomoci osoby v tiesni,

 • preprava k najbližšiemu prostriedku zdravotníckeho zariadenia, prípadne priamo do zdravotníckeho zariadenia.


Súčasťou poistenie je aj zásah horskej služby.


Kedy poistenie do hôr nepotrebujete?

Samozrejme, existujú prípady, kedy poistenie do hôr nepotrebujete. Je to vtedy, ak:

 • sa pohybujete v bežne dostupnom teréne,

 • ste dieťa alebo nemáte spôsobilosť na právne úkony,

 • sa nachádzate na horách kvôli lyžovačke a lyžujete sa výhradne na vyznačených zjazdovkách.


Poistenie do hôr totiž nie je len záležitosťou turistiky, ale aj lyžovačky. Ak sa chystáte lyžovať mimo vyznačených zjazdoviek v lyžiarskych strediskách alebo chcete bežkovať, poistenie do hôr už potrebovať budete.


Cestovné poistenie online, jednoducho a rýchlo

 • Porovnanie viacerých ponúk cestovného poistenia
 • Ceny od 0,53 EUR na deň
 • Okamžitá platnosť poistky

Online poistenie do hôr: najrýchlejšia cesta k poisteniu

Poistenie do hôr môžete uzavrieť viacerými spôsobmi – v pobočke poisťovne či priamo na horách v turistických centrách. Niektoré poisťovne poskytujú aj poistenie do hôr SMS správou.

Najpohodlnejším a najpraktickejším spôsobom uzavretia cestovného a horského poistenia je však jednoznačne uzavretie poistenia cez internet. Môžete ho uzatvoriť kedykoľvek – aj počas víkendu či sviatku, a hlavne prakticky okamžite pred odchodom na hory.

Ak ste sa rozhodli pre online poistenie do hôr, mali by ste vedieť, že aj tento poistný produkt poskytujú jednotlivé slovenské poisťovne za rôznych podmienok. Odlišná je nielen cena, ale aj rozsah poistenia. V zásade si však môžete vybrať zo základného poistenia pre bežných turistov a rozšíreného poistenia pre rizikovejšie aktivity.

Preto si jednotlivé ponuky poisťovní pred uzavretím poistenia do hôr porovnajte. Ako na to?

 • 1
 • 2

  Zvoľte si dátum poistenia podľa svojich potrieb alebo zvoľte celoročné poistenie.

 • 3

  Porovnajte si cenu a rozsah poistných produktov jednotlivých poisťovní.

 • 4

  Vyberte si najvýhodnejšie poistenie a uzavrite ho online.

 • 5

  Uhraďte poistné kartou alebo cez internet banking a poistenie je platné.


Poistenie do hôr

Jednoduché porovnanie poistenia online

Na turistické poistenie do hôr nezabúdajte ani pri cestách do zahraničia. Cestovné poistenie vám uhradí nielen zásah horskej služby, rôzne úrazy a choroby, ale napríklad aj prevoz na Slovensko.


Lívia OvcarčíkováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • 24. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  PZP: Ako funguje pripoistenie v prípade zrážky so zverou?

  Stret so zverou je nepríjemná udalosť, ktorej sa v mnohých prípadoch nedá vyhnúť. Riziko sa zvyšuje najmä s príchodom zimných mesiacov, ale to neznamená, že srnka alebo zajac nemôžu skočiť do cesty aj počas jari alebo leta. Slovenské poisťovne poskytujú vodičom pripoistenie na zrážku so zverou, ktoré prináša viaceré výhody. Aké sú to výhody a koľko takáto služba stojí?

 • biele auto na ceste
  16. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako zmeniť poisťovňu PZP?

  Uzavretie PZP je síce povinné, ale v prípade, že vám nevyhovuje cena poistného alebo nie ste spokojný s riešením škodovej udalosti poisťovňou, na zmenu poisťovne máte, samozrejme, právo. Tento krok však nemôžete urobiť kedykoľvek. Pri prechode do inej poisťovne musíte dodržať určité pravidlá a predovšetkým termíny. Aké? To vám prezradíme v nasledujúcich riadkoch.

 • ridicI
  05. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Na dovolenku služobným autom: Na čo si dať pozor?

  Možnosť využívať služobné auto na súkromné účely patrí dnes rozhodne medzi najobľúbenejšie benefity poskytovaných zamestnancom. Ak vám ju zamestnávateľ ponúkol, rátajte s tým, že s touto výhodou sa spája aj prebratie čiastočnej zodpovednosti za firemné vozidlo. Dá sa táto zodpovednosť nejakým spôsobom poistiť? A akým spôsobom môžete riešiť menej bežné situácie, ako sú napríklad dovolenky?

 • žena jazdiaca na čiernej elektrokolobežke
  30. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  PZP pre elektrokolobežky: Povinné poistenie (pravdepodobne) už od januára 2024

  E-kolobežky a e-bicykle zažívajú ozajstný boom. Ich počet na cestách neustále rastie. Stále častejšie sa preto hovorí o potrebe PZP pre tieto prostriedky. Aj na Slovensku sa pripravuje novela zákona o PZP, podľa ktorého sa bude povinné zákonné poistenie vzťahovať na elektrokolobežky a segwaye spĺňajúce určité parametre. Zákon by mal začať platiť od 1. januára 2024.

 • zimne-pneumatiky
  27. októbra 2023|Martina Pisarčíková
  Povinné zimné pneumatiky od 15. novembra do 31. marca

  Povinnosť prezuť vozidlo na zimné pneumatiky v Slovenskej republike ukladá zákon a trvá od 15. novembra do 31. marca. Platí to najmä v prípade, ak je na vozovke súvislá vrstva snehu, ľadu alebo námrazy.

 • Plácnutie rukou ako znak dohody pri kúpe auta z druhej ruky
  25. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako kúpiť ojazdené auto? Postup krok za krokom

  Nový automobil stráca v prvom roku až tretinu svojej hodnoty. Z finančného hľadiska môže byť preto výhodnejšie kúpiť si ojazdené auto. Aj staršie autá totiž dokážu poskytnúť dostatočne kvalitný úžitok, musíte si však vybrať správne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak kupujete auto z druhej ruky?

 • cestovni-pojisteni-usa
  21. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Cestovanie do USA: Čo vybaviť pred cestou?

  Severná Amerika, predovšetkým Spojené štáty americké, je snom mnohých cestovateľov. Táto krajina je plná nádherných miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Keď zoženiete lacnú letenku, čo v dnešnej dobe nie je problém, cestovateľský sen sa rýchlo môže stať skutočnosťou. Viete však, na čo by ste pred cestou určite nemali zabudnúť?

 • Žena trhá papier - zmluvu
  19. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Výpoveď poistnej zmluvy: Ako na to?

  Stalo sa vám, že ste uzatvorili poistenie, a po čase ste zistili, že nie je výhodné? Neplaťte za niečo, čo vám nevyhovuje. V nasledujúcich riadkoch sme pre vás pripravili návod, ako napísať výpoveď poistnej zmluvy. Prezradíme vám aj zákonné dôvody, ktoré vás oprávňujú tento krok urobiť a podrobnejšie sa zastavíme pri výpovedi PZP.

 • padajúci dážď a turistka
  15. októbra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Vyhnite sa obdobiu dažďov: Kedy a kam necestovať?

  Dovolenka v exotike je lákavá. Zatiaľ čo u nás vládne upršaná jeseň či zasnežená zima, v exotických krajinách si môžeme užiť horúce slnečné lúče. Aj v prevažne slnečných krajinách sa však striedajú obdobia sucha a dažďov. India, Thajsko, Bali, Zanzibar a iné, viete, v ktorých mesiacoch by ste do týchto krajín nemali cestovať?

 • zaparkovaná auta
  08. októbra 2023|Martina Pisarčíková
  Ako meniť havarijnú poistku v závislosti od veku vozidla

  Havarijné poistenie síce nie je zo zákona povinné, no majiteľom nových vozidiel dokáže v mnohom pomôcť. Kryje škody na ich zdraví a majetku, čím efektívne chráni ich peňaženky. Podľa mnohých odborníkov sa oplatí aspoň do veku 10 rokov, no v niektorých prípadoch ho môžete mať aj dlhšie. Ako meniť havarijné poistenie v závislosti od veku vozidla a na čo všetko pri tom myslieť?