Možnosti uzatvorenia cestovného poistenia a poistenia do hôr

Jedno cestovné poistenie, alebo poistenie do hôr má viacero možností, ako ho uzatvoriť. Hlavne počas zimných a jesenných dní sa počasie predpovedá dosť zložito a ak nechcete vynechať slnečný víkend a vyraziť na hory, potrebujete operatívnu možnosť, ako poistenie uzatvoriť. A poisťovne to vedia.

  Spočítať ceny

Cestovné poistenie na hory aj za hranice

Bez cestovného poistenia by ste si museli akúkoľvek záchrannú akciu hradiť z vlastného vrecka. Ak idete za hranice, napríklad aj k susedom, tak je vhodné voliť cestovné poistenie, ktoré napríklad kryje nielen zranenia, ale aj prevoz na Slovensko a podobne. Obe tieto poistenia musia byť flexibilné, prispôsobiť sa trendu výletov a preto netreba pri nich premýšľať a plánovať dlhodobo. Poisťovne vyšli cestovateľom v ústrety.

 

Celoročný variant

V prípade poistenia na hory, alebo cestovného poistenia je možné využiť celoročné poistenie. V princípe je cena nastavená tak, že už tri výlety vám spravia celoročné poistenie výhodnejším. Takéto poistenie môžete uzatvoriť cez internet, alebo aj priamo na pobočke poisťovne. Keďže sa poisťujete na 365 dní, tak takéto poistenie obvykle nikto neuzatvára pred priamo pred cestou. Tu môžete využiť asi najviac spôsobov uzavretia a zvoliť si ten najpohodlnejší. Či už internetom, alebo keď pôjdete okolo pobočky poisťovne.

 

Poistenie cez internet

Predstavuje najpohodlnejší a najpraktickejší spôsob uzavretia cestovného a horského postenia. Výhodou je, že ho môžete uzatvoriť kedykoľvek. Počas víkendu, sviatku, prakticky okamžite pred odchodom do zahraničia, alebo na hory. V porovnaní si inými formami kúpy poistenia má jednu veľkú výhodou. Poistné portály ponúkajú v reálnom čase okamžitý prehľad najvhodnejších možností poistenia v aktuálnej dobe. Čo to znamená v praxi? Na rozdiel od pobočky, alebo platby na horách si vyberiete z najširšej plejády možností a uzatvoríte to najvýhodnejšie. Môžete platiť kartou a poistenie je prakticky okamžite funkčné. Najvýchodnejšia a najrýchlejšia cesta k bezpečiu.

 

Poistenie cez sms

Ide o núdzové poistenie prostredníctvom sms správy. Je prístupné len niektorými poisťovňami a zadávanie všetkých údajov je trošku komplikovanejšie. Dá sa využiť ale napríklad vtedy, ak nemáte prístup do internetbankingu, ste na ceste autom a tak si len internetom v mobile otvoríte stránku poisťovne a vypíšete náležitosti podľa pokynov. Prečo teda nekúpiť v tomto prípade poistenie priamo cez internet? Dôvod je ten, že nemusíte poistné platiť, to zaplatí operátor a pošle vám faktúru, alebo si sumu stiahne z kreditu. Využiť ho môžete len ako poistenie do hôr.

 

Mobilné aplikácie

Poisťovne idú s dobou, preto môžete využiť aj ich vlastné mobilné aplikácie. Ak sú vopred spárované s vašim bankovým účtom aj platba prebehne bez problémov.

 

Priamo na horách

Niektoré poisťovne majú možnosť uzatvoriť poistenie do hôr v turistických centrách. Toto je možnosť pre všetkých zábudlivých, ktorí napríklad nestihli využiť internet, alebo nemajú mobilné číslo na uzatvorenie poistenia cez sms správu. Ide však o dosť rizikový krok. Pretože nie je isté, či v danom centre bude poistenie možné a zásadne nepočítajte s tým, že vám tu poskytnú najvýhodnejšie, či najlacnejšie poistenie, alebo nejaké viaceré možnosti. Obvykle je dostupná jedna možnosť poistného krytia a cenovo, ako to už na horách chodí, nebude najnižšia.

 

Poistenie platí od doby zaplatenia

Toto je jedna z najdôležitejších častí poistenia. Poistenie nebude platné, ak ste ho nezaplatili. To znamená, ak neprebehla úhrada či už cez internetbanking, kartou alebo v hotovosti. Jedinou výnimkou je v tomto prípade platba cez sms, kedy si cenu poistenia poisťovňa vyžiada od mobilného operátora a tak sa s platbou prakticky nepotrebujete zaoberať.

Ako si vybrať najvýhodnejšie poistenie do hôr

Zvážte všetky letné aj zimné aktivity a môžete si takéto cestovné poistenie uzatvoriť napríklad celoročne a nebudete sa musieť starať, či idete na lyže alebo spoznávať krásy hôr pešo. Pritom si rozmyslite, či robíte viacero výletov, alebo len niekoľko. No a samozrejme oplatí sa používať porovnávače poistení. Pretože tie vedia vyhodnotiť presne to najlepšie a najlacnejšie, čo môžete aktuálne dostať na trhu vzhľadom na to, čo potrebujete.

  Spočítať ceny

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2