cestování do hor

Možnosti uzatvorenia cestovného poistenia a poistenia do hôr

15. 11. 2017
|
Dĺžka čítania: 8 min.

Jedno cestovné poistenie, alebo poistenie do hôr má viacero možností, ako ho uzatvoriť. Hlavne počas zimných a jesenných dní sa počasie predpovedá dosť zložito a ak nechcete vynechať slnečný víkend a vyraziť na hory, potrebujete operatívnu možnosť, ako poistenie uzatvoriť. A poisťovne to vedia.

Cestovné poistenie na hory aj za hranice

Bez cestovného poistenia by ste si museli akúkoľvek záchrannú akciu hradiť z vlastného vrecka. Ak idete za hranice, napríklad aj k susedom, tak je vhodné voliť cestovné poistenie, ktoré napríklad kryje nielen zranenia, ale aj prevoz na Slovensko a podobne. Obe tieto poistenia musia byť flexibilné, prispôsobiť sa trendu výletov a preto netreba pri nich premýšľať a plánovať dlhodobo. Poisťovne vyšli cestovateľom v ústrety.

Poistenie do hôr

Jednoduché porovnanie poistenia online

Porovnajte si poistné produkty a uzatvorte online poistenie do hôr cez portál Porovnajto.sk.


Celoročný variant

V prípade poistenia na hory, alebo cestovného poistenia je možné využiť celoročné poistenie. V princípe je cena nastavená tak, že už tri výlety vám spravia celoročné poistenie výhodnejším. Takéto poistenie môžete uzatvoriť cez internet, alebo aj priamo na pobočke poisťovne. Keďže sa poisťujete na 365 dní, tak takéto poistenie obvykle nikto neuzatvára pred priamo pred cestou. Tu môžete využiť asi najviac spôsobov uzavretia a zvoliť si ten najpohodlnejší. Či už internetom, alebo keď pôjdete okolo pobočky poisťovne.

Poistenie cez internet

Predstavuje najpohodlnejší a najpraktickejší spôsob uzavretia cestovného a horského postenia. Výhodou je, že ho môžete uzatvoriť kedykoľvek. Počas víkendu, sviatku, prakticky okamžite pred odchodom do zahraničia, alebo na hory. V porovnaní si inými formami kúpy poistenia má jednu veľkú výhodou. Poistné portály ponúkajú v reálnom čase okamžitý prehľad najvhodnejších možností poistenia v aktuálnej dobe. Čo to znamená v praxi? Na rozdiel od pobočky, alebo platby na horách si vyberiete z najširšej plejády možností a uzatvoríte to najvýhodnejšie. Môžete platiť kartou a poistenie je prakticky okamžite funkčné. Najvýchodnejšia a najrýchlejšia cesta k bezpečiu.

Cestovné poistenie online, jednoducho a rýchlo

Poistenie cez sms

Ide o núdzové poistenie prostredníctvom sms správy. Je prístupné len niektorými poisťovňami a zadávanie všetkých údajov je trošku komplikovanejšie. Dá sa využiť ale napríklad vtedy, ak nemáte prístup do internetbankingu, ste na ceste autom a tak si len internetom v mobile otvoríte stránku poisťovne a vypíšete náležitosti podľa pokynov. Prečo teda nekúpiť v tomto prípade poistenie priamo cez internet? Dôvod je ten, že nemusíte poistné platiť, to zaplatí operátor a pošle vám faktúru, alebo si sumu stiahne z kreditu. Využiť ho môžete len ako poistenie do hôr.

Mobilné aplikácie

Poisťovne idú s dobou, preto môžete využiť aj ich vlastné mobilné aplikácie. Ak sú vopred spárované s vašim bankovým účtom aj platba prebehne bez problémov.

Priamo na horách

Niektoré poisťovne majú možnosť uzatvoriť poistenie do hôr v turistických centrách. Toto je možnosť pre všetkých zábudlivých, ktorí napríklad nestihli využiť internet, alebo nemajú mobilné číslo na uzatvorenie poistenia cez sms správu. Ide však o dosť rizikový krok. Pretože nie je isté, či v danom centre bude poistenie možné a zásadne nepočítajte s tým, že vám tu poskytnú najvýhodnejšie, či najlacnejšie poistenie, alebo nejaké viaceré možnosti. Obvykle je dostupná jedna možnosť poistného krytia a cenovo, ako to už na horách chodí, nebude najnižšia.

Užite si hory naplno

Poistenie do hôr je nevyhnutnou výbavou každého lyžiara.  Ak nechcete platiť veľa peňazí za úraz, ktorý sa vám stane na lyžovačke, určite si pribaľte cestovné poistenie.


Poistenie platí od doby zaplatenia

Toto je jedna z najdôležitejších častí poistenia. Poistenie nebude platné, ak ste ho nezaplatili. To znamená, ak neprebehla úhrada či už cez internetbanking, kartou alebo v hotovosti. Jedinou výnimkou je v tomto prípade platba cez sms, kedy si cenu poistenia poisťovňa vyžiada od mobilného operátora a tak sa s platbou prakticky nepotrebujete zaoberať.

Ako si vybrať najvýhodnejšie poistenie do hôr

Zvážte všetky letné aj zimné aktivity a môžete si takéto cestovné poistenie uzatvoriť napríklad celoročne a nebudete sa musieť starať, či idete na lyže alebo spoznávať krásy hôr pešo. Pritom si rozmyslite, či robíte viacero výletov, alebo len niekoľko. No a samozrejme oplatí sa používať porovnávače poistení. Pretože tie vedia vyhodnotiť presne to  najlepšie a najlacnejšie, čo môžete aktuálne dostať na trhu vzhľadom na to, čo potrebujete.

Poistenie do hôr

Jednoduché porovnanie poistenia online

Porovnajte si poistné produkty a uzatvorte online poistenie do hôr cez portál Porovnajto.sk.


Kristína HaljakováViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • Jadranské more v Chorvátsku
  24. mája 2023|Daniel Výcha
  Autom do Chorvátska: Aká je najlepšia cesta

  Chorvátsko je destinácia, kam sa najviac Slovákov vyberie vlastným autom. Preto je dobré byť pripravený aj na túto cestu a mať vozidlo v správnom stave, pretože počas cesty do cieľovej destinácie sa môžu vyskytnúť nečakané komplikácie. Je dôležité zabezpečiť technický stav auta, najmä brzdy, ktoré musia byť pri plne naloženom aute v poriadku. Okrem toho je dôležité vybrať si správnu trasu. Ako teda cestovať autom do Chorvátska?

 • lietadlo v oblakoch
  14. mája 2023|Lívia Ovcarčíková
  Veľké porovnanie: Ceny poistenia pri ceste do zahraničia

  Chystáte sa na cestu mimo Slovenska a nechcete zbytočne riskovať? Mnohí na poistenie pri krátkom výlete do zahraničia zabúdajú alebo ho dokonca z dôvodu šetrenia peňazí nechcú. V tomto článku nájdete porovnanie cien cestovného poistenia, ktoré vám ukáže, že jeho vybavenie sa naozaj oplatí.


 • kam_na_dovolenku_
  29. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Kam ísť tento rok na dovolenku? Toto sú najobľúbenejšie destinácie Slovákov

  Leto sa nezadržateľne blíži a vy premýšľate, kam by ste tento rok vyrazili? Pozreli sme sa na to, ktoré krajiny boli medzi Slovákmi minulý rok najobľúbenejšie. Možno inšpirujeme aj vás. Oddýchnite si v obľúbených destináciách, naberte nové sily a užite si trochu slnka. Samozrejme, to všetko s kvalitným cestovným poistením, ktoré vám bude kryť chrbát pre prípad nehody, ochorenia či inej neočakávanej udalosti. 

 • dopravni-nehoda-trojuhelnik
  25. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Sezónne havarijné poistenie: Kedy sa oplatí?

  Okrem povinného zmluvného poistenia je dobré uzavrieť aj havarijné poistenie vozidla. To vás chráni v prípade poistnej udalosti a pokrýva škody na vašom vozidle. Zaujíma vás, či je možné uzavrieť aj sezónne alebo krátkodobé havarijné poistenie vozidla? V článku sa dozviete, aké máte možnosti a čo je pre vás najvýhodnejšie. 

 • dovolená a brigáda v letních dnech
  21. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Letná brigáda v zahraničí: Nezabudnite na poistenie

  Blíži sa leto a s ním aj čas veľmi obľúbených študentských brigád. Patríte študentom, ktorí plánujú vybrať sa za prácou do zahraničia? V tom prípade si určite nezabudnite uzatvoriť kvalitné cestovné poistenie. Pomôžeme vám zorientovať sa v ponukách poisťovní a upozorníme, na čo by ste si pri uzatváraní poistenia mali dávať pozor.

 • obsah autolekárničky
  17. apríla 2023|Martina Pisarčíková
  Lekárnička do auta: Čo musí obsahovať?

  V princípe každá autolekárnička, ktorú si kúpite, musí obsahovať predpísaný obsah. Avšak pre samotného motoristu je dôležité vedieť, na čo sa môže v prípade zranenia na cestách spoľahnúť, pretože autolekárničku nie je nutné používať len pri nehodách, ale napríklad aj pri pošmyknutiach na chodníku, pri uštipnutí hmyzom, rezných ranách, skrátka pri akýchkoľvek zraneniach, ktoré sa môžu pri cestovaní autom a na výletoch prihodiť.

 • Nehoda bez STK vás môže vyjsť draho. Ako vybaviť technickú kontrolu rýchlo a jednoducho?

  Každé vozidlo pohybujúce sa po cestách Slovenskej republiky musí mať dve základné náležitosti. Tou prvou je  povinné zmluvné poistenie  a druhou platná technická kontrola. V prípade, že vám jedna alebo obe chýbajú, vozidlo nemôžete na cestách používať. Aj napriek tomu sa stáva, že niektorí vodiči STK jednoducho nemajú.

 • dopravná nehoda
  07. apríla 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako postupovať pri nehode auta v zahraničí?

  Dovolenková sezóna sa pomaly blíži a veľa dovolenkárov staví na cestovanie autom. Je pohodlné, bezpečné a v mnohých prípadoch oveľa komfortnejšie ako autobus alebo vlak. Vlastná doprava má síce množstvo výhod, no netreba zabúdať ani na zopár negatív. K tým sa radí napríklad dopravná nehoda. Ako ju vyriešiť, ak sa vám stane v zahraničí?

 • let-letadlem
  31. marca 2023|Lívia Ovcarčíková
  Zmena mena na letenke: Ako postupovať?

  Ak potrebujete zmeniť meno na letenke, môže to byť celkom zložité. Niektoré letecké spoločnosti vám takúto zmenu neumožnia vôbec. Iné vám ju síce dovolia, ale draho za ňu zaplatíte. Zmena mena je totiž oveľa zložitejší proces ako samotná kúpa letenky.

 • povinna-vybava-motorka
  28. marca 2023|Daniel Výcha
  Povinná výbava pre motocykle

  Rovnako ako autu, ani motocyklu nesmie chýbať povinná výbava. Jej zloženie sa, samozrejme, líši. Základ predstavujú doklady, prilba a platné povinné zmluvné poistenie. Plánujete si kúpiť alebo už máte malú či veľkú motorku? V tom prípade myslite na niekoľko pravidiel, ktoré je nutné dodržať. Všetky sme ich pre vás spísali.