Máte najlacnejšie PZP?

Povinné zmluvné poistenie (PZP) je zákonom ustanovené poistenie motorového vozidla, ktoré je určené na pokrytie škody spôsobenej účastníkom cestnej premávky. Ako už vyplýva z jeho názvu, povinnosť uzatvoriť ho má každý majiteľ motorového vozidla. Otázka teda neznie, či PZP uzatvoriť, ale v ktorej poisťovni. Samozrejme, môžete riskovať a PZP nezaplatiť. Na Slovensku jazdí takmer 150 000 takých vodičov. Pravdepodobnosť, že vás odhalia, ale vôbec nie je nízka. Pokuta až do výšky 3320 eur takisto rozhodne nie je príjemná.

Výška PZP rozhodne nie je nikde pevne stanovená. Jeho cena sa nelíši len medzi poisťovňami, ale aj v rámci jednej inštitúcie. Vplýva na ňu totiž veľké množstvo faktorov. Aby ste zistili, kde dostanete najlacnejšie PZP, musíte porovnať kvantum ponúk, vyrátaných podľa hromady údajov.


Kedy mám skontrolovať, či nemôžem dostať lacnejšie PZP?

Vplyv na výšku ceny PZP majú nielen údaje o vozidle, ale aj údaje o samotnom poistníkovi. Ak ste si kúpili nové auto a automaticky ostali pri starej poisťovni, možno by ste sa mali pozrieť na cenové ponuky ešte raz. Je celkom možné, že nemáte najlacnejšie PZP, aké by ste mohli mať a zbytočne preplácate. Na výšku PZP vplýva nielen druh, značka a model vozidla, ale aj objem valcov či výkon motora. Samozrejmosťou je účel použitia.

Porovnať si ponuky poisťovní by ste mali aj v prípade, že ste sa presťahovali, alebo ste spôsobili autonehodu. Aj tieto faktory vplývajú na výšku PZP a ak ste doteraz mali najlacnejšie PZP na trhu, po týchto udalostiach by vám niekde dokázali ponúknuť aj výhodnejšie.

Samozrejme, zorientovať sa v ponuke všetkých poisťovní, ktoré sa predbiehajú v získavaní zákazníka rôznymi zľavami alebo bonusmi, nie je ľahké. Veľmi prakticky poslúži online kalkulačku, ktorá po zadaní konkrétnych údajov nájde relevantné ponuky poisťovní a vy už si len vyberiete najlacnejšie PZP. Samozrejmosťou je aj možnosť dané PZP hneď uzavrieť.Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 25