Zbaľte si na cestu cestovné poistenie

Za dobrodružstvom nikdy neodchádzajte bez cestovného poistenia.

Za dobrodružstvom s cestovným poistením

Tipy na jarnú dovolenku s deťmi

dovolenka s deťmi

Jarné prázdniny sú ako stvorené na spoznávanie krásnych kútov Slovenska. Premýšľate, kam by ste vyrazili tento rok alebo len hľadáte inšpiráciu na predĺžený víkend? Pripravili sme pre vás niekoľko praktických tipov, ktoré sa vám určite zídu.

Kedy sú jarné prázdniny?

Jarné prázdniny sú charakteristické tým, že sú rozdelené do troch termínov. Trvajú päť pracovných dní, no keď do nich započítame aj dva víkendy, deťom sa naskytne až deväť voľných dní.

Tohtoročné jarné prázdniny začínajú na západnom Slovensku už koncom februára a končia na východnom Slovensku v takmer polovici marca.

Kraj Dátum (pondelok - piatok)
Bratislavský kraj 20. 2. 2023 - 24. 2. 2023
Nitriansky kraj 20. 2. 2023 - 24. 2. 2023
Trnavský kraj 20. 2. 2023 - 24. 2. 2023
Banskobystrický kraj 27. 2. 2023 - 3. 3. 2023
Trenčiansky kraj 27. 2. 2023 - 3. 3. 2023
Žilinský kraj 27. 2. 2023 - 3. 3. 2023
Košický kraj 6. 3. 2023 - 10. 3. 2023
Prešovský kraj 6. 3. 2023 - 10. 3. 2023

Kam cez jarné prázdniny?

Rozmýšľate, ako vyplniť deťom voľný čas? Možností je viac než dosť, a to bez toho, aby ste museli cestovať ďaleko za hranice. Slovensko totižto poskytuje krásne a čarovné miesta, ktoré sa budú páčiť ako deťom, tak aj dospelým.

Západné Slovensko

Plánujete cestovať po západe Slovenska? V tom prípade sa inšpirujte týmito tipmi:

Zámok Holíč

Spojte príjemné s užitočným a počas cestovania naučte deti niečo o histórii. Zámok Holíč bol v minulosti reprezentačným sídlom rodiny Habsburgovcov. Trojpodlažná budova, ktorej súčasťou je mohutný dvojnásobný systém hradného múru a vodnej priekopy, láka všetky vekové kategórie.

V zámku sa nachádza Mestské múzeum a galéria, kde môžete spolu s deťmi objavovať historické objekty mesta, prezrieť si pôvodný stav zámku či vidieť park, ktorý bol v roku 1919 zničený. Súčasťou múzea je aj stála expozícia remesiel a cechov, ukážky holíčskej keramiky a miestneho ľudového kroja.

Strážov

Ak by deti chceli väčšie dobrodružstvo, naplánujte si túru na vrch Strážov, ktorý je najvyšším vrchom Strážovských vrchov. Výstup trvá približne dve hodiny, no nie je príliš náročný. Zvládnuť by ho mali aj ľudia, ktorí nemajú veľa skúseností s turistikou. Po výstupe vás Strážov obdarí krásnymi výhľadmi na blízke aj vzdialené okolie.

Rada odborníka

Výstup na Strážov si môžete spojiť aj s návštevou obľúbenej dedinky Čičmany, ktorá je známa svojou zachovalou ľudovou architektúrou.

Slovenská ústredná hvezdáreň

Skvelý zážitok budete mať aj vtedy, keď navštívite Slovenskú ústrednú hvezdáreň v Hurbanove. Tá má pre svojich návštevníkov pripravený bohatý program vhodný pre dospelých aj deti. Súčasťou hvezdárne je aj historický park, v ktorom sa môžete poprechádzať a oddýchnuť si.

Ďalšie tipy, čo vidieť na západnom Slovensku

  • Beckovský hrad

  • vyhliadková veža Devínska Kobyla

  • Bojnická vyhliadka

  • Opatovská jaskyňa

  • Čachtický hrad

Cestovné poistenie na všetky vaše cesty

  • Uzavretie do 2 minút i v deň odjazdu
  • Porovnanie viacerých ponúk
  • Ceny od 0,53 € na deň
Chcem výhodné poistenie

Stredné Slovensko

Ak chcete cestovať po strednom Slovensku, nájdete tu mnoho krásnych miest.

Oravský hrad

Obľúbený Oravský hrad je verejnosti prístupný po takmer celý rok. V jeho priestoroch nájdete zaujímavé historické a prírodovedné expozície, ktoré sa budú určite páčiť aj deťom.

Oravský hrad má dlhú históriu. S jeho budovaním sa začalo v roku 1241. Spočiatku išlo len o menšiu pevnosť, ktorá sa v nasledujúcich storočiach rozrastala. Svoju súčasnú podobu so 154 miestnosťami získal v roku 1611.

Tip

Na Oravskom hrade sa často konajú rôzne zaujímavé podujatia. Ak sa ich chcete zúčastniť, sledujte oficiálnu webovú stránku hradu, kde nájdete všetky informácie.

Liskovská jaskyňa

Pod vrchom Mních sa nachádza Liskovská jaskyňa, ktorá bola vyhlásená za chránený prírodný výtvor. Jej dĺžka predstavuje viac ako 3 500 metrov, vďaka čomu patrí k najdlhším jaskyniam na Slovensku.

Zbojnícky chodníček

Zbojnícky chodníček poskytuje nádherné výhľady na okolie. Prechádzka po ňom je jednoduchá, vďaka čomu ju zvládnu aj tí najmenší. Návštevu tohto miesta môžete spojiť aj s dlhším výletom v Terchovej.

Veľká Fatra

Ide o pohorie plné krás a omnoho ľahších turistických chodníkov ako Tatry, ktoré zvládnu aj menej zdatní turisti a menšie deti. Veľká rozloha, málo rekreačných centier a chát, chýbajúce lanovky a dlhé nástupy do hôr robí z Veľkej Fatry oázu nedotknutej a divokej prírody. Z toho dôvodu bola v roku 2002 vyhlásená za národný park. Veľkú Fatru tvoria v severnej časti dva rovnobežné hrebene oddelené hlbokou Ľubochnianskou dolinou. Východnejšie položený Liptovský hrebeň je viac odlesnený, civilizovanejší, pre chôdzu pohodlnejší a pre väčšinu návštevníkov zrejme aj krajší.

Naproti tomu Turčiansky hrebeň je zalesnená divočina s minimálnou turistickou prevádzkou, veľmi členitým terénom a nedostatkom zdrojov vody. Je určený najmä otrlým a odvážnym, ktorí už majú niečo nachodené a neboja sa nocovať v pralese spolu s okoložijúcou divou zverou. Pre decká to však bude zážitok na celý život.

Turistický chodníček

Pobyt v prírode prospeje naozaj každému. V okolí Fatry je príroda čistá, svieža a je tu možnosť užiť si dostatok čerstvého vzduchu, čo deťom z mesta môže občas pozitívne vyraziť dych. Fatra poskytuje dokonalú kombináciu ľahkých túr, pekných výhľadov a skvelej prírody. Deti ich zvládnu samé a odnesú si krásne zážitky.

Ďalšie tipy, čo vidieť na strednom Slovensku

  • Terchovské srdce

  • Lietavský hrad

  • Liptovský hrádok

  • Chmarošský viadukt

  • Jánošíkove diery

Východné Slovensko

Ste na východe? V tom prípade nevynechajte tieto miesta:

Tatranský ľadový dóm

Skvelá atrakcia, ktorú si zamilujú najmä najmenší členovia rodiny. Jarné prázdniny sú na návštevu Tatranského ľadového dómu ako stvorené, pretože k dispozícii býva len od decembra do apríla.

Chodník korunami stromov Bachledka

Krásne výhľady a čerstvý vzduch sú kombináciou, ktorú si rozhodne zamilujete. Ak sa budete nachádzať na východnom Slovensku, určite nezabudnite na Chodník korunami stromov. Deti vám za tento výlet budú vďačné.

Belianska jaskyňa

Belianska jaskyňa je jednou z najnavštevovanejších na Slovensku. Pri jej návšteve sa môžete tešiť na bizarné skalné útvary a zaujímavú prírodnú výzdobu. Pre turistov je sprístupnených 1 370 metrov trás s 860 schodmi.

Ďalšie tipy, čo vidieť na východnom Slovensku

  • Štrbské pleso

  • Vodopád Skok

  • Zelené pleso

  • Národný park Slovenský raj

Vysoké Tatry: Aké poistenie zvoliť pri výlete do hôr?

Kto by nemiloval naše slovenské hory? Ak ste sa aj vy rozhodli tento rok vybrať na túru a navštíviť Vysoké Tatry alebo iné vysokohorské miesto na Slovensku, nezabudnite na poistenie do hôr. Dáme vám niekoľko praktických tipov, na čo všetko by ste pri tomto type poistenia mali myslieť.

Celý článok >

Nezabudnite na cestovné poistenie

Nehľadiac na to, či idete za hranice k moru, alebo zostávate na Slovensku, nemalo by vám chýbať výhodné cestovné poistenie, ktoré vás bude kryť v nečakaných situáciách. Na trhu nájdete niekoľko zaujímavých ponúk, ktoré sa od seba odlišujú cenou, výškou krytia aj doplnkovými službami.

Pred vycestovaním si jednotlivé možnosti porovnajte a zistite, ktorá je tá najvýhodnejšia. Pri výbere poistenia berte do úvahy aj rôzne bonusy a zľavy. K obľúbeným patria akcie na poistenie pre deti či výhodné ceny za pripoistenia.

Výpočet cestovného poistenia

*
Spočítať ceny poistenia

Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 13