Slovensko Velické pleso

Slnečné lúče za oknami lákajú na túry a výlety. Aj vy máte chuť obuť si túlavé topánky a vybrať sa za zážitkami, ale nejako neviete, ktorým smerom? Máme pre vás inšpiráciu! Zosumarizovali sme niekoľko lákavých tipov na výletné ciele, ktoré rozhodne stoja za to. Chystáte sa na výlet s malým dieťaťom, so znudeným pubertiakom, v partii dospelých alebo len tak osamote? Z našej ponuky si zaručene vyberiete. Ak si kladiete otázku, kam na výlet na Slovensku, máme pre vás odpoveď.

Šľachtické sídlo v Oponiciach

Ak premýšľate, kam na výlet na západnom Slovensku, odporúčame vám renesančno-klasicistický kaštieľ v Oponiciach v okrese Topoľčany. Ide o pôvodné sídlo rodu Apponyiovcov, ktoré vám otvorí aj svoju trinástu komnatu. Nachádza sa v nej slávna Apponyiovská knižnica z 18. storočia. Nájdete v nej diela takých velikánov, ako sú Machiavelli, Da Vinci či Newton. Historická stavba je situovaná v prekrásnom parku, ktorý ponúka priestor na relax, prechádzku a športové vyžitie. Môžete si tu zahrať bowling, tenis alebo si požičiate bicykle a urobíte si výlet do okolia. Odpočinok si doprajete aj v interiéri samotného kaštieľa, kde je situované wellness centrum. Určite si preto nezabudnite plavky. V blízkom okolí sa môžete vybrať aj k zrúcanine Oponického hradu. Výlet je vhodný pre páry a rodiny so staršími školákmi.

Pozor!

Pri cestovaní nezabudnite ani na uzavretie kvalitného cestovného poistenia.

Cestovné poistenie na Slovensko

Malkia Park

Správnou odpoveďou na otázku, kam na výlet na západnom Slovensku, je aj Malkia Park. Jedinečný zvierací park sa nachádza v obci Orechová Potôň v okrese Dunajská Streda, neďaleko okresného mesta. Nejde však o ZOO v pravom zmysle slova. Toto jedinečné miesto sa stalo domovom mačkovitých šeliem a iných zvierat, ktoré boli týrané, nechcené alebo sa narodili v zajatí. Zvieratká tu majú vybudované pozoruhodné výbehy simulujúce ich reálne podmienky. Každé z nich má svoj vlastný príbeh, ktorý vám odborný personál počas komentovanej prehliadky pútavo a zaujímavo prerozpráva. Jedinečným zážitkom, ktorý tu vo vyhradenom čase ponúkajú verejnosti, je kŕmenie šeliem. V blízkom okolí môžete navštíviť obľúbený Thermalpark Dunajská Streda. Výlet je vhodný pre rodiny s deťmi predškolského i školského veku.

Oravská lesná železnica

Presúvame sa na severné Slovensko. Tu vám vrele odporúčame výlet vláčikom Oravská lesná železnica. Premáva medzi stanicami Tanečník a Sedlo Beskýd v Oravskej Lesnej. Známa rázovitá dedinka leží v okrese Námestovo. Železnica tu bola postavená ešte počas 1. svetovej vojny za účelom zvážania dreva. Jazda v panoramatickom vozni ťahanom motorovou lokomotívou patrí v súčasnosti medzi vyhľadávané turistické zážitky. Preveziete sa prekrásnym prostredím oravskej prírody, pozriete si expozíciu múzea železnice v nástupnej stanici, s deťmi sa vyberiete aj k neďalekej ohrade s pávmi a s ovečkami alebo na detské ihrisko. Neďaleko nástupnej stanice vám odporúčame navštíviť aj skvelý zábavný park Funny park. Pod holým nebom je tu pre vás pripravených množstvo zábavných, adrenalínových aj športových zážitkov. Výlet je mimoriadne vhodný pre rodiny s menšími deťmi.

Lúka plná sysľov

Aj stredné Slovensko ponúka množstvo krás a lákavých turistických cieľov. Jedným z nich je nepochybne Lúka plná sysľov alebo ak chcete Sysľovisko na Muránskej planine, v lokalite Biele vody. Roztomilé hlodavce tu obývajú veľkú lúku spolu so svojimi kamarátmi somárikmi. Ak im prinesiete nejakú dobrotu, ako je sladká piškótka alebo slnečnicové semienko, nechajú sa ponúknuť priamo z vašej ruky. Somáriky zas nepohrdnú jabĺčkom či sladkou mrkvičkou. Pozorovanie a kŕmenie sysľov je jedinečným zážitkom a príležitosťou pre vyhotovenie krásnych spomienkových fotografií. Výlet sem vám odporúčame spojiť s návštevou Telgártu, s prehliadkou slávneho Chmarošského viaduktu alebo s prehliadkou ľadového kráľovstva Dobšinskej ľadovej jaskyne. Tento výlet je vhodný pre deti každého veku.

K Velickému plesu

Pri odpovedi na otázku, kam na výlet na Slovensku, určite nemôžeme vynechať Vysoké Tatry. Vašu pozornosť chceme zamerať na menej známu Velickú dolinu, ktorej trblietavou ozdobou je čarovné ľadovcové jazero. Velické pleso je najvyššie položené miesto vo Vysokých Tatrách, ktoré je prístupné na bicykli. Turistickými chodníčkami sa sem dostanete z niekoľkých východiskových bodov. Cesta sem vedie z Tatranskej Polianky, zo Starého Smokovca, z Popradského plesa aj z Tatranských Zrubov. V okolí budete obdivovať aj 15 metrov vysoký Velický vodopád. Keďže turistika k Velickému plesu sa radí k tým náročnejším, výlet sem je vhodný pre zanietených turistov a pre rodiny so staršími deťmi.

Thermalpark Šírava

Skvelým tipom na výlet na východnom Slovensku je obľúbená Zemplínska šírava. Na jej brehu, neďaleko obce Kaluža v okrese Michalovce, vyrástol pred pár rokmi nový aquapark. Thermalpark Šírava leží v krásnom prostredí, na polostrove vybiehajúcom do vodnej nádrže. Súčasťou rezortu je vodný a saunový svet. Zatiaľ čo oddych v saunách si užijú hlavne dospelí, vodný areál je skvelým tipom pre rodinky s deťmi. Nechýba tu masážny, relaxačný, vlnový ani detský bazén. V letnej sezóne sú, samozrejme, v ponuke aj vonkajšie termálne bazény, medzi ktorými nájdete aj masážny či oddychový bazén. V okolí vám určite odporúčame vodné športy a rekreáciu na Zemplínskej šírave. Výlet do Thermalparku Šírava je výborným nápadom pre rodinky s deťmi každého veku.

Zbaľte si na cestu cestovné poistenie, aby vaše cestovateľské dobrodružstvo po  Slovensku sa obišlo bez komplikácií. Cestovné poistenie si môžete uzatvoriť cez našu online kalkulačku, jednoducho, rýchlo a lacno.

Chcem cestovné poistenie na Slovensko