Bez cestovného poistenia ani na krok

Cestu do Českej republiky si rozhodne naplánujte s poistením. Uzatvorte si ho výhodne.

Bez cestovného poistenia v Českej republike ani na krok

TOP 10 pamiatok v Českej republike, ktoré sa oplatí vidieť

pamiatka v Českej republike

Česká republika je skvelý cieľ každej cesty. Pretože táto krajina je blízko, ponúka mnoho krásnych cieľov na výlety a miesta, ktoré si užijete vo dvojici aj ako celá rodina. Prinášame vám zaujímavé tipy, kam vyraziť. Nezabudnite si však pribaliť cestovné poistenie do Čiech. Pretože hoci je jazyk podobný, predsa len ste v zahraničí.

Hrad Kost

Mohutný stredoveký hrad, ktorý leží v Českom raji neďaleko mesta Sobotka. Bol postavený v 13. storočí Benešom z Vartenberka. Najväčší rozkvet zažil v 15. storočí, potom bol niekoľkokrát upravovaný. Pri prehliadke sa turisti môžu zoznámiť s nádvorím, kaplniek a hradnými palácmi. Na hrade je veľa historických zbraní, archeologických nálezov a je tu tiež stredoveká mučiareň, ktorá skrýva veľké množstvo nástrojov na mučenie. 

Hrad Pernštejn 

Jeden z najnavštevovanejších moravských hradov. Stojí na vysokej skale a pri vstupe do neho na vás dýchne stredoveká atmosféra. Za celú svoju existenciu nebol nikdy dobytý. Bol postavený v polovici 13. storočia a stoja na okraji Českomoravskej vrchoviny. Pre turistov je okrem hradného paláca prístupná aj temná hladomorňa a honosná hradná kaplnka. 

Hrad Buchlov

Je národnou kultúrnou pamiatkou a nachádza sa na východnej Morave neďaleko Uherského Hradiště. Bol postavený ako väčšina hradov v 1. polovici 13. storočia. Bol založený ako strategicky obranná pevnosť a ako stredisko so súdnou právomocou. Na hrade sú tiež zaujímavé prírodovedné a egyptologické zbierky, najzaujímavejšie exponát je egyptská múmia z 3. storočia pred Kristom. 

Kroměříž

Letná rezidencia olomouckých arcibiskupov. Nádherné interiéry. Natáčal sa tu film Miloša Formana Amadeus. Kroměříž sa prezýva aj ako hanácke Atény.

Buďte pripravení na každú jednu situáciu s cestovným poistením

Chystáte sa k susedom? Výlet má byť príjemne stráveným časom bez väčších komplikácií. Zahoďte všetky svoje starosti. Vybavte si poistenie do Čiech s vysokým krytím a výhodnými pripoisteniami. Buďte si istí, že aj keď sa niečo stane, nebudete na to sami.

Chcem cestovné poistenie do Českej republiky

Hrad Křivoklát 

Jeden z najvýznamnejších českých hradov. Nachádza sa v stredných Čechách a v stredoveku bol využívaný ako lovecký hrad českých kráľov. Hrad vznikol v 13. storočí na mieste staršieho hradu. Hrad je postavený v nádhernej krajine a obklopený krásnymi hlbokými lesmi. Okolo podhradie je niekoľko náučných chodníkov, ktoré zoznámi návštevníkov s históriou hradu a prírodou okolo neho. Na Křivokláte sa natáčali poznáme rozprávky a filmy, ako napríklad Traja veteráni, Ako sa budia princezné a ďalšie.

Kutná Hora

Historické centrum s chrámom sv. Barbory a katedrálou Panny Márie. Unikátne dielo vrcholne a neskoro gotickej architektúry. Stavbu začala v roku 1388 huta Petra Parler. Stavebné práce boli niekoľkokrát prerušené a chrám bol dokončený v roku 1905. Pamiatka UNESCO.

Valtice

Pôvodne gotický hrad založený v 12. storočí pasovskými biskupmi. Od roku 1530 sa Valtice stali rezidenciou kniežacieho rodu Liechtensteinov. Bohatstvo rodu demonštruje veľkosť a nádhera výzdoby celého zámockého areálu. Jeho súčasnú podobu mu vtlačila rad významných architektov 17. a 18. storočia - Anton Ospel, Anton Erhard Martinelli a Antonio Beduzzi. V roku 1996 boli zámok a zámocký park zapísané na Zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Karlštejn 

Zaujíma medzi českými hradmi úplne výnimočné postavenie. Bol založený najslávnejším českým kráľom a rímskym cisárom Karolom IV. v roku 1348 a bol určený ako miesto pre uloženie kráľovských pokladov. Najkrajším priestorom na hrade je kaplnka svätého Kríža, v ktorej boli uložené práve korunovačné klenoty. Hrad turistom ponúka, okrem kaplnky, tiež súkromné a reprezentačné miestnosti Karla IV.

Telč

Mestská pamiatková rezervácia a zámok. Telčský zámok patrí medzi klenoty moravskej renesančnej architektúry. Jeho príťažlivosť je tým väčšia, že sa tu vďaka citlivému prístupu majiteľov k dedičstvu minulosti zachovali vo veľmi dobrom stave pôvodnej interiéry.

Zelená hora

Pôvodne cisterciánsky kláštor z roku 1252 prebudovaný na zámocký areál. V susedstve ej kostol sv. Jána Nepomuckého na Zelenej Hore. Bol zaradený na Zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Výpočet cestovného poistenia

*
Spočítať ceny poistenia
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 21