0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie do Českej republiky

Ako do každej inej krajiny, aj pred cestou do Českej republiky je dobré uzavrieť si cestovné poistenie.

63 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie do Českej republiky

Dovolenka v Českej republice

cestovne poistenie Česká republika

Česko láka slovenských turistov hlavne svojimi kultúrnymi atrakciami. Samozrejme, nájdete tu aj príjemné podmienky na turistiku v prírode. Avšak sú to práve mestá a pamiatky, ktoré sú cieľom veľkého množstva turistov. Ako do každej inej krajiny, aj pred cestou do Českej republiky je dobré uzavrieť si cestovné poistenie.

Porovnať ceny cestovného poistenia

Nádherné hrady a zámky v Českej republice

Keď sa opýtate turistov po dovolenke v Česku, čo ich najviac zaujalo, často sa stretnete s odpoveďou o hradoch a zámkoch. Práve budovy tohto typu sú u našich západných susedov veľkým lákadlom.

Najpopulárnejšie pamiatky ako Karlov most, Pražský orloj či Pražský hrad nájdete v hlavnom meste. Praha je totiž plná možností na výlety. Najlepšie je preto jednu celú dovolenku venovať práve hlavnému mestu.

Mnohých ale lákajú pamiatky ukryté v menej rušných oblastiach. V krásnych lesoch Českého raja nájdete zámky, hrady, ale aj zaujímavé zrúcaniny. Prístup k nim však môže byť trochu komplikovanejší, takže by ste nemali zabúdať na cestovné poistenie.

Cestovné poistenie do Česka

Čo kryje cestovné poistenie do Českej republiky?

Vo všeobecnosti môžete od cestovného poistenia očakávať krytie základných liečebných nákladov v prípade úrazu. Do tejto kategórie spadá napríklad predpis liekov, ambulantné ošetrenie, prevoz do/z nemocnice alebo akútna operácia.

Okrem zdravotnej starostlivosti väčšina cestovných poistení kryje asistenčné služby. Prípadnú poistnú udalosť tak vyriešite rýchlejšie a jednoduchšie. Taktiež máte na výber z viacerých pripoistení, ktoré pokryjú náklady na riešenie konkrétnych situácií.

Prečo je dobré sa poistiť pred cestou do Česka?

Možno si hovoríte, že návšteva historických pamiatok nie je zrovna riziková náplň dovolenky. Avšak úraz alebo iná poistná udalosť sa môže prihodiť kedykoľvek a kdekoľvek. Neriskujte preto kompletné preplácanie nákladov na ošetrenie, a uzatvorte si cez internet kvalitné cestovné poistenie do Českej republiky.

Cestovné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7